Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
deus VANQUISH kupuvam Coil грунда mask tesoro Fisher нишани маск Майнлаб врътка Minelab wave голден 5000 GOLD lorenz nexus nokta TEKNETICS Spectrum prodavam miladinka Simplex пират
 

 тоя път XP прекалиха!!!

Go down 
+16
corvu
Aemilivs
yaponetsa
sony147
BLISSTООL
comander
gaqco64
NERON
zempar
Golden Mask
Magikman
stan960
pavlinbass
djasko
slavitoooo
talasumo
20 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
gaqco64
Легионер
Легионер
gaqco64



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 10:39 am

Golden Mask написа:
Машината нито има по-доба дълбочина, нито по-добра стабилност спрямо GoldMaxx Power, какво от това че няма кабели ?! Електронния блок се залепя с магнит за носещата конструкция, ами като влезеш в гората, пада от първия клон, в сондата има батерия- ами това неминуемо изкривява полето и води до намаляване на чувствителноста, батерията се зарежда от някакъв адаптор с USB жак- надявам се куплунга се да е добре защитен от влага и прах. Допълнителните сонди ще струват маса пари заради безжичната технология . Колко е да е защитена тази технология ще се влияе от външни смущения- радари, GSM - и и др. особенно преди да звънне телефона детектора ще се побърква, ако покритието не е добро мобилния постоянно търси мрежа, тогава DEUS-a ще се изобилства от сигнали .
Поне аз така си мисля Smile
Чакам първи отзиви от колегите, цената ми е около 1500 евро .
За съжаление не съм го видял на живо DEUS-a,но съм на същото мнение с Владо!Всичко горе написано според мен е точно! На клип е едно но на полето или в гората как ще е ????
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 11:47 am

силата му щте е в клипчетата и снимките но не и в реалната среда.магнитчето като го пуснеш на земята ше се налепа цялото .
Върнете се в началото Go down
BLISSTООL
Консул
Консул




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 12:45 pm

В търсещата бобина освен батерия има и доста електроника, включително приемо-предавателна. Дано да е запечатана добре и да е с добра механична стабилност... и да са успели да коригират и възстановят максимално за всеки един произведен уред загубите и негативите от наличието на горните две в бобината.

До колкото видях зареждането на батерията в бобината става посредством преходник тип щипка, към която се свързва зарядното посредством мини usb конектор. Щипката не стои винаги там а се слага когато трябва да се зареди бобината... съответно вероятно от двете страни на щипката има външни контактни пластини които след време трябва да се почистват от прах, корозия и т.н., друг вариант е щипката да зарежда безжично (индукционно) бобината но от клипа който гледах не се вижда добре.

Иначе мигащия светодиод върху бобината много ме кефи...дано през него не влиза вода и някой да не го нарани докато търси по разни скални местности.

Магнита на електронния блок не е голям проблем. В БГ веднага ще ремонтират закрепването с тиксо или директно с лепило.

GSM-a както Владо е писал...може да се окаже проблем...даже и в състояние на готовност. Трябва да се тества.

Менюто и качеството на дисплея на дистанционното му (електронният му блок) ме връща поне 8 години назад... и поражда в мен спомени за мобифоните.

Ще ми е интересно да видя как бобината и електронния блок продължават да работят навън през зимата при ниски температури и висока влажност на въздуха.

Практически за потребителя липсата на кабели е голямо предимство, а чисто технически само ако реално на 100% всичко е направено и постигнато.

Безкабелната телескопична конструкция изглежда добре.

Като цяло, факт е че DEUS-a е една стъпка напред или поне такова впечатление създава с идеите вложени в него. Ще е интересно да се види DEUS модел номер 3 например.

И аз очаквам отзиви от БГ колеги Wink
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 12:52 pm

Абе с две думи скъпа играчка!!!
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 1:57 pm

1200 EUR.
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 3:11 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 9:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 5:52 pm

много е лек , което го прави идеален за пресечени местности , стига да е направен да издържа на нашата душманска екплоатация а не само за плажа
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 7:58 pm

Славииииииии само наще ли ще са първите бройки в България Smile
Айде на Деуситеееееееееееееееееееее
топлииии топлиииии Very Happy
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 8:06 pm

Aemilivs написа:
Славииииииии само наще ли ще са първите бройки в България Smile
Айде на Деуситеееееееееееееееееееее
топлииии топлиииии Very Happy
и ще са последните Very Happy
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Окт 24, 2009 9:19 pm

Ооо сигурен съм,че много хора ще го закупят Smile
Върнете се в началото Go down
corvu
Новобранец
Новобранец




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyВто Ное 10, 2009 10:11 pm

2
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyВто Ное 10, 2009 10:37 pm

Така,така ..
очаква се цифрата до нова година да набъбне Smile
да видим края на година кой е слушкал и за кого дядо мраз ще донесе деус Smile
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyВто Ное 10, 2009 10:54 pm

Aemilivs написа:
Така,така ..
очаква се цифрата до нова година да набъбне Smile
да видим края на година кой е слушкал и за кого дядо мраз ще донесе деус Smile
я па искам грандук lol! деус неща
Върнете се в началото Go down
boby_24
Легионер
Легионер




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyНед Ное 29, 2009 1:50 am

http://www.reviewdetector.ru/index.php?showtopic=42558
Върнете се в началото Go down
BLISSTООL
Консул
Консул




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Яну 02, 2010 5:22 pm

BLISSTOOL написа:
В търсещата бобина освен батерия има и доста електроника, включително приемо-предавателна. Дано да е запечатана добре и да е с добра механична стабилност... и да са успели да коригират и възстановят максимално за всеки един произведен уред загубите и негативите от наличието на горните две в бобината.

До колкото видях зареждането на батерията в бобината става посредством преходник тип щипка, към която се свързва зарядното посредством мини usb конектор. Щипката не стои винаги там а се слага когато трябва да се зареди бобината... съответно вероятно от двете страни на щипката има външни контактни пластини които след време трябва да се почистват от прах, корозия и т.н., друг вариант е щипката да зарежда безжично (индукционно) бобината но от клипа който гледах не се вижда добре.

Иначе мигащия светодиод върху бобината много ме кефи...дано през него не влиза вода и някой да не го нарани докато търси по разни скални местности.

Магнита на електронния блок не е голям проблем. В БГ веднага ще ремонтират закрепването с тиксо или директно с лепило.

GSM-a както Владо е писал...може да се окаже проблем...даже и в състояние на готовност. Трябва да се тества.

Менюто и качеството на дисплея на дистанционното му (електронният му блок) ме връща поне 8 години назад... и поражда в мен спомени за мобифоните.

Ще ми е интересно да видя как бобината и електронния блок продължават да работят навън през зимата при ниски температури и висока влажност на въздуха.

Практически за потребителя липсата на кабели е голямо предимство, а чисто технически само ако реално на 100% всичко е направено и постигнато.

Безкабелната телескопична конструкция изглежда добре.

Като цяло, факт е че DEUS-a е една стъпка напред или поне такова впечатление създава с идеите вложени в него. Ще е интересно да се види DEUS модел номер 3 например.

И аз очаквам отзиви от БГ колеги Wink

Първи практически отзиви от колеги за DEUS-a:
1. При температура около нулата и под нулата се побърква, или поне не работи или ако работи ти идва да заплачеш когато си спомниш колко пари си дал за него. От XP продължават да твърдят пред нови клиенти че такъв проблем не съществува;
2. Батерията в бобината на практика издържа с едно зареждане около 5 часа, вместо 7-8 часа. За някои търсачи това време е крайно недостатъчно, въпреки наличните опции за полево презареждане;
3. "Много лек е ...но какво от това! Sad";
4. Тоя път XP прекалиха!!! Чакаме ъпгрейд Wink.


Последната промяна е направена от BLISSTOOL на Съб Яну 02, 2010 5:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Яну 02, 2010 5:25 pm

BLISSTOOL написа:
BLISSTOOL написа:
В търсещата бобина освен батерия има и доста електроника, включително приемо-предавателна. Дано да е запечатана добре и да е с добра механична стабилност... и да са успели да коригират и възстановят максимално за всеки един произведен уред загубите и негативите от наличието на горните две в бобината.

До колкото видях зареждането на батерията в бобината става посредством преходник тип щипка, към която се свързва зарядното посредством мини usb конектор. Щипката не стои винаги там а се слага когато трябва да се зареди бобината... съответно вероятно от двете страни на щипката има външни контактни пластини които след време трябва да се почистват от прах, корозия и т.н., друг вариант е щипката да зарежда безжично (индукционно) бобината но от клипа който гледах не се вижда добре.

Иначе мигащия светодиод върху бобината много ме кефи...дано през него не влиза вода и някой да не го нарани докато търси по разни скални местности.

Магнита на електронния блок не е голям проблем. В БГ веднага ще ремонтират закрепването с тиксо или директно с лепило.

GSM-a както Владо е писал...може да се окаже проблем...даже и в състояние на готовност. Трябва да се тества.

Менюто и качеството на дисплея на дистанционното му (електронният му блок) ме връща поне 8 години назад... и поражда в мен спомени за мобифоните.

Ще ми е интересно да видя как бобината и електронния блок продължават да работят навън през зимата при ниски температури и висока влажност на въздуха.

Практически за потребителя липсата на кабели е голямо предимство, а чисто технически само ако реално на 100% всичко е направено и постигнато.

Безкабелната телескопична конструкция изглежда добре.

Като цяло, факт е че DEUS-a е една стъпка напред или поне такова впечатление създава с идеите вложени в него. Ще е интересно да се види DEUS модел номер 3 например.

И аз очаквам отзиви от БГ колеги Wink

Първи практически отзиви от колеги за DEUS-a:
1. При температура около нулата и под нулата се бобърква, или поне не работи или ако работи ти идва да заплачеш когато си спомниш колко пари си дал за него. От XP продължават да твърдят пред нови клиенти че такъв проблем не съществува;
2. Батерията в бобината на практика издържа с едно зареждане около 5 часа, вместо 7-8 часа. За някои търсачи това време е крайно недостатъчно, въпреки наличните опции за полево презареждане;
3. Много лек е ...но какво от това! Sad;
4. Тоя път XP прекалиха!!! Чакаме ъпгреид Wink.

Така е сигурно има някакви проблеми -- но ще ги оправят - ама ние пак ще му намерим кусури !
Върнете се в началото Go down
BLISSTООL
Консул
Консул




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Яну 02, 2010 5:33 pm

slavitoooo написа:
Така е сигурно има някакви проблеми -- но ще ги оправят - ама ние пак ще му намерим кусури !
- Съгласен съм ...като замисъл DEUS-a е с доста иновации и може би по френските стандарти е нормално в началото да има проблеми които бяха очевадни за всеки в България още преди DEUS-a да се появи на пазара! Ако наемат някой БГ търсач в екипа си ...само колко ядове XP ще си спестят Basketball. За съжаление, личното ми мнение е че може би DEUS-a ще е успешно приложим в България за БГ търсачи едва след поне десетия си ъпгрейд.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Яну 02, 2010 5:42 pm

BLISSTOOL написа:
slavitoooo написа:
Така е сигурно има някакви проблеми -- но ще ги оправят - ама ние пак ще му намерим кусури !
- Съгласен съм ...като замисъл DEUS-a е с доста иновации и може би по френските стандарти е нормално в началото да има проблеми които бяха очевадни за всеки в България още преди DEUS-a да се появи на пазара! Ако наемат някой БГ търсач в екипа си ...само колко ядове XP ще си спестят Basketball. За съжаление, личното ми мнение е че може би DEUS-a ще е успешно приложим в България за БГ търсачи едва след поне десетия си ъпгрейд.

Лично мене тези температурни истории не ме смущават , щото тази цялата техника в антената може да се сложи в съд на който много трудно може да се промени температурата дори за часове !За времетраенето на батерията ако може да изтрае 5 часа плюс това има резервен пълнач за ток - така ,че за 5 ч търсене и още малко за мен не е малко ! От автомобил може да се зареждат и трите елемента !
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Яну 02, 2010 6:17 pm

Реалността е точно такава каквото е и заглавието на темата - ХР малко прекалиха. Може би трябваше да пуснат на първо време един вариант на Деуса с кабел на сондата и захващане на блока за управление по някакъв по-традиционен начин а не с магнит. Така хем щеше да е налице иновативен продукт които да ни е достъпен в търговската мрежа за да видим как са се справили с цифровизацията, хем щяха да имат време на спокойствие да доизчистят нещата за да пуснат окончателната версия. Сега са подложени под натиск и дано не претупат нещата. Няма съмнение че ще се справят с повечето проблеми и ще го пуснат в продажба, но все ми се струва че някъде след 2 години ще излезе напълно изчистена версия.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Яну 02, 2010 6:36 pm

imperio написа:
Реалността е точно такава каквото е и заглавието на темата - ХР малко прекалиха. Може би трябваше да пуснат на първо време един вариант на Деуса с кабел на сондата и захващане на блока за управление по някакъв по-традиционен начин а не с магнит. Така хем щеше да е налице иновативен продукт които да ни е достъпен в търговската мрежа за да видим как са се справили с цифровизацията, хем щяха да имат време на спокойствие да доизчистят нещата за да пуснат окончателната версия. Сега са подложени под натиск и дано не претупат нещата. Няма съмнение че ще се справят с повечето проблеми и ще го пуснат в продажба, но все ми се струва че някъде след 2 години ще излезе напълно изчистена версия.

Хубаво казваш , но хората рискуват ! Пък и разузнаването на фирмите конкуренти не се знае до каква информация са се докопали за да бърза така ХР ! Патенти играят там да се има на предвид !
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Яну 02, 2010 6:47 pm

Може и така да се окаже. Нали помниш как подскочи Майнелаб когато от Уайтс пуснаха Спектрата, и какви писма имаше до официалните представители. Може за това да бързат.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Яну 02, 2010 6:49 pm

imperio написа:
Може и така да се окаже. Нали помниш как подскочи Майнелаб когато от Уайтс пуснаха Спектрата, и какви писма имаше до официалните представители. Може за това да бързат.

Аз дописах в предния пост може да не си видял !


Патенти играят там със сигурност !
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyСъб Яну 02, 2010 6:50 pm

Да. сега го видях
Върнете се в началото Go down
talasumo
Легионер
Легионер
talasumo



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyВто Яну 05, 2010 12:03 am

еми излиза че единствения недостатък на машината е че не отговаря единствено на изискванията българския пазар Very Happy там кадето металдетектинга е хоби (целия останал свят Laughing )се съмнявам някои да мръзне като куче по баирите а и да бачка по 10 часа на ден.
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тоя път XP прекалиха!!!   тоя път XP прекалиха!!! - Page 2 EmptyВто Яну 05, 2010 12:49 am

Потърси из руските форуми да видиш какво става - ходят при минус майната му градуси под нулата, и вместо лопати носят брадви да вадят сигналите като разсичат земята. Представям си каква веселба е като хванат нещо в дълбоката зона, сигурно пускат три дена отпуск за да го извадят Smile

едит: а иначе не е голямо притеснение колко ще кара батерията в сондата. По-скоро е притеснително какво става след като батерията остарее и почне да сдава багажа.
Върнете се в началото Go down
 
тоя път XP прекалиха!!!
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: XP Металотърсачи-
Идете на: