Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
TEKNETICS врътка prodavam 5000 Spectrum Майнлаб lorenz kupuvam miladinka wave Minelab tesoro голден nexus нишани маск mask пират GOLD VANQUISH Simplex nokta Coil deus грунда Fisher
 

 TESORO GOLDEN SABRE Light

Go down 
+13
tchoci
pechkata
peih
vrancijata
zempar
ztdmp
kodokan
N@SKO
pantera
djasko
BEKS
mcatmanm
aiko
17 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyВто Ное 03, 2009 8:19 pm

Правя тази тема за да не спамим темата на Пешо за бруталната самоделка.

Та става въпрос за орязана версия на моделът на TESORO - GOLDEN SABRE.

Правил съм за да си запълвам времето два варианта. Този, който е най-упростеният и един мод с повишена чувствителност, който не го препоръчвам /казва се MONO STABLE/.

Това е тамата в геотеча:

http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=12692

Детекторът е много стабилен и с отлична дискриминация. При достатъчно старание може да се постигне детекция на 1 лв монета на 30 сантиметра /въздушно/. В сравнение с надутите БГ самоделки не е много, но поне е стабилен и не се самовъзбужда при всякакви условия.

Ето клипче на първата ми самоделка по темата:

https://www.youtube.com/watch?v=4dhhuXAthOI

Ето и снимки по темата:

https://2img.net/r/ihimizer/img215/6844/96388175.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img219/3722/p1030051u.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img220/128/p1030050iyu.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img216/7233/p1030028.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img185/3100/tgslms.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img166/7564/coil.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img216/4785/p1030017q.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img216/3459/p1030029s.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img216/9158/p1030030.jpg


Последната промяна е направена от aiko на Вто Ное 03, 2009 9:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyВто Ное 03, 2009 8:36 pm

Колега ,пробвал ли си с по-голяма пита?Примерно 38 см DD.Имам и двете платки TGS и TGSL.Но смятам да направя ТГСЛ първо,за да видя колко и е силата.Има там и един български вариант S1 -на Сашо.Него го правих - без правилната пита имаше също много добра дискриминация -като на ТГСЛ.Него също смятам да го помъча -мисля че ще е добър апарат поне колкото ТГСЛ.И работи и на по-ниска честота-по-добър ще е за леко активни почви.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyВто Ное 03, 2009 9:23 pm

Не колега, не съм пробвал. Ивконич от геотеча се беше изказал, че бил пробвал по-голяма антена но не успял да постигне по-голяма дълбочина. Затова и аз не съм се мъчил.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 1:37 pm

Браво з атемата колага изпревари ме Smile , точно мислех да помоля админитеда ни отворят тема озаглавена "клуб Млад техник" или нещо подобно за хората които им е хоби електрониката ,

сега относно темата :
Пролетта правих Тесоро Бандидо мМах 2 и бях приатно изненадан от резултата перфектна дискриминация..като реши че даден обект е желязо..и краи не мож го излъга никак.. мълчи кат Фашист на разпит Laughing . наи добри резултати бях получил с една пита от бандито 2 на Бладо Smile пробвах се понеже си мислех че и като схема са подобни ... Laughing каква заблуда нямаха нищо общо Laughing но пък с малко промяна на фазовъртящите вериги и увеличение на захранването на генератора резултатите бяха убииствени 1лев на 50см Shocked (на въздух разбира се )

Та все пак ако може Админите да ни отделят тема и да си коментираме разните схеми от геотеча или ако някои реши да прави някви експерименти да не се тровим с този англииски у западните форуми...
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 2:53 pm

Ще се радвам да коментираме колега. Наистина трябва да има тема за "направи си сам" и странно защо този форум няма такъв раздел. Админите, ако не ги бърка е добре да направят.

Иначе "Тесоро" са определено марката на народа - с много качествени и лесни за повторение схемни решения. Жалко, че и те се "цифровизираха" вече и перфектни апарати, като Тежон-а ще си останат нереализирани, като хоби проекти.

Може да качиш някоя снимка на твоя апарат ако имаш под ръка.
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 6:34 pm

Сега ще почна да запоявам частите по платката на ТГСЛ-то.А за питата ще видим кога ще имам време да я правя.За начало ще пробвам с 27см. DD дето сърбина и дава параметрите в геотеча.После ще намотая ОО 19см. да се получи същата индуктивност и омове и ще видя резултата.Колега ,aiko,колко потенциометъра си изкарал на твоето ТГСЛ? 4? За какво са толкова много.Аз мисля да извадя само sensitivity.Земния баланс ще си го оставя вътре с тример.А и с тоз закон накрая може да остане само по плажове да ходим.Като центровам земния баланс на пясък само и това е.Smile
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 6:55 pm

Браво!!! имаше нужда от тази тема. cheers Някой имали снимки или схеми за антени на Фишер?Май доста трудно се правели?
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 7:04 pm

Четвъртия пот. е за сила на звука - да си го намалям като го тествам, че да не ми се кара жената tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Icon_lol

Иначе си прав за грунд баланса - сигурно може да остане на тример. Аз си го настройвам с една феритна пръчка Ф10 дълга около 50 мм.

Внимавай с ориентацията на транзисторите! На PCB файла на Ивконич, мисля е объркана ориентацията. Виж на моите снимки как са, или си проследи по схемата.

Приятно лепене на платката tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Icon_wink
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 7:14 pm

Транзисторите ги гледам в datasheet Smile BF245 и 2N2222 са свалени от стари платки.LM308 -проблем -няма ги навсякъде и са скъпи -по около 9лв. бройката.Набарах обаче на едно място по 2.25 ,ама имаха останали само три.Взех ги и трите да има една резерва.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 7:21 pm

mcatmanm написа:
Транзисторите ги гледам в datasheet tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Icon_smile BF245 и 2N2222 са свалени от стари платки.LM308 -проблем -няма ги навсякъде и са скъпи -по около 9лв. бройката.Набарах обаче на едно място по 2.25 ,ама имаха останали само три.Взех ги и трите да има една резерва.

Хубаво правиш. Аз ги напрасках на доверие по разположението в PCB файла, и след като не тръгна, тогава хванах грешката.

LM308 в Пловдив ги намерих на 5 лв.
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 7:56 pm

Пловдив -Викиват ли?
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 8:16 pm

mcatmanm написа:
Пловдив -Викиват ли?
Пловдив магазин Електрон в кв.Капана зад Халите има вси4ки 4асти които тарсите.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 8:39 pm

mcatmanm написа:
Пловдив -Викиват ли?

Да, Викивата. В капана има зад халите един магазин на KOMET ЕЛЕКТРОНИКС, а срещу него има още един за чаркалъци, но не се сещам за името му. KOMET ЕЛЕКТРОНИКС са доста заредени с компоненти. Не знам колегата, кой има предвид.

Викивата са ме разочаровали доста - НЕ КУПУВАЙТЕ ПОТЕНЦИОМЕТРИ ОТ ТАМ !!! , или си носете уред да си ги мерите на място, че масово се различават с по 20% от стойността. Пробутват някакъв брак според мен. А и не съм виждал по-немотивирани и заспали служители.

Веднъж ми пробутаха едно зарядно за 6 и 12 волта акумулатори. Лелката на щанда ме излъга че било автоматично - Викам "Бе то не пише никъде, че е автоматично" а лелката "Не гледай какво пише - автоматично е" ... като го отворих в къщи вътре два диода на кръст Shocked
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyСря Ное 04, 2009 8:56 pm

Да кометелктроникс имах впредвид.
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 4:15 am

aiko написа:
mcatmanm написа:
Пловдив -Викиват ли?

Да, Викивата. В капана има зад халите един магазин на KOMET ЕЛЕКТРОНИКС, а срещу него има още един за чаркалъци, но не се сещам за името му. KOMET ЕЛЕКТРОНИКС са доста заредени с компоненти. Не знам колегата, кой има предвид.

Викивата са ме разочаровали доста - НЕ КУПУВАЙТЕ ПОТЕНЦИОМЕТРИ ОТ ТАМ !!! , или си носете уред да си ги мерите на място, че масово се различават с по 20% от стойността. Пробутват някакъв брак според мен. А и не съм виждал по-немотивирани и заспали служители.

Веднъж ми пробутаха едно зарядно за 6 и 12 волта акумулатори. Лелката на щанда ме излъга че било автоматично - Викам "Бе то не пише никъде, че е автоматично" а лелката "Не гледай какво пише - автоматично е" ... като го отворих в къщи вътре два диода на кръст Shocked
VIKIVAT ?- samo darveta vatre.
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 9:10 am

От Викиват веднъж вземах две акумулаторни батерии 12в и 6в на 1.3Ач и двете излязоха дефектни -най-вероятно стари -пробутват всякакви боклуци там.
Върнете се в началото Go down
pantera
Легионер
Легионер




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 3:20 pm

tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light 69154636
Някой има лая схема с по-добро качество...?[img]tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light 69154636.th[/img]
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 4:34 pm

pantera написа:
tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light 69154636
Някой има лая схема с по-добро качество...?[img]tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light 69154636.th[/img]

Каква е тази схема? Ако знаеш, кажи нещо повече за нея?
Върнете се в началото Go down
pantera
Легионер
Легионер




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 4:41 pm

Не знам каква е,видях я така в един друг форум,пиах за нея в геотеч-а,но и там нищо.Ще ми се да я разгледам подробно като схемно решение,дали е повтаряна,ТТ данни,но "ефира мълчи",никой никаде не обажда...
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 5:24 pm

pantera написа:
Не знам каква е,видях я така в един друг форум,пиах за нея в геотеч-а,но и там нищо.Ще ми се да я разгледам подробно като схемно решение,дали е повтаряна,ТТ данни,но "ефира мълчи",никой никаде не обажда...

Питах един приятел. Каза, че била монтански магнум - нищо особено.
Върнете се в началото Go down
pantera
Легионер
Легионер




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 6:19 pm

Нееее,само има магнумски възли-захранването(най-доброто за МД според мен) и усилвателите/"автонулите".Чипа 4060 май е по-нов а не съвременник на магнума-кварцово стабилизиран генератор("помпи" меандър в кръга) и делител(вземат разделен по честота сигнал от генератора за 2 тона-нисък и висок за черно и цветно.Фазовръщателите също не са от магнума-но са заводско решение,както и смесването на каналите и задаването на прага-с двойни компаратори.Интересно ми е смесването(модулацията) на двата сигнала на входа на усилвателя в режим "2 тона",както и какви са стойностите на елементите,но уви-за сега никой не я дава... Crying or Very sad ...Кофтито тук е,че и двата кръга са резонансни-виж,ако поне приемника е нерезонансен,"обща база" например,както е в магнума(а и не само при него... Wink ) ще е по-лесно повтаряем,иначе всяка машина ще се различава по параметри заради подбор на кондерите в трептящите кръгове,температурната им устойчивост...Интересно и "странно" ми е реализирането на синхронните детектори-ехо сигнала влза и излиза от едно и също място на 4053(защото най-вероятно е с мултиплексори),но може и да съм в грешка заради лошото качество...
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 6:43 pm

tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Icon_eek tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Icon_eek tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Icon_eek ... колега, ти уби коня с лопатата дет се вика tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Icon_lol ... явно си навътре в материята - поздравления!
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 7:24 pm

Тази схема не е ли подобна на тази: http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=12948
Върнете се в началото Go down
pantera
Легионер
Легионер




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 8:13 pm

Може да е на другаря Сашо Варна,но не е същата-прилича ми на комбинация от 4 машини,3 от които са ми попадали и то обикновено за ремонт...
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light EmptyЧет Ное 05, 2009 8:24 pm

pantera,а тази сашовата S1 double tone and reject правил ли си я?Направих я лятото обаче нямах тел 0.31 и навих 0,28 .Сигурно заради това не можах да достигна дълбочина.Напрежение в Tx беше само към 14-15 волта.Иначе дискриминация и земен баланс супер бяха.
Върнете се в началото Go down
 
TESORO GOLDEN SABRE Light
Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
»  Silver Sabre Tesoro
» Нов металотърсач на Tesoro - Tesoro Mojave
» Tesoro Cortes

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Tesoro-
Идете на: