Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Майнлаб маск нишани Minelab nexus врътка lorenz пират Simplex kupuvam miladinka tesoro TEKNETICS nokta 5000 грунда mask голден wave GOLD VANQUISH Spectrum prodavam Coil Fisher deus
 

 Учения и мнения за Кармата

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
kodokan
Консул
Консул
kodokan



мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 4:28 pm

Колеги, в една от темите на форума случайно писах в мой пост за Кармата.
По идея на Кирил откривам нова тема за Кармата.Ще започна съвсем лаконично :

"Карма" е санскритска дума, която важи за Закона за духовната причина и следствие
Учението за духовната причина и следствие се базира върху великата истина, че в съответствие със Закона всеки човек на практика е господар на собствената си съдба, съдия на самия себе си, че самият той е този, който раздава наказанията и присъжда наградите си. Че всяка негова мисъл, дума или действие оказват своето въздействие върху бъдещия живот или животи на човека.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 5:31 pm

Прието е да се счита, че кармата е воля и въздаване за хода на нашия живот. Също така е възприето да се гледа на кармата като на възмездие, но в истинското си значение кармата е труд. Законът за кармата се разпростира върху всички действия и върху всички светове. Тя може както да се ускори, така и да се забави. Действието на кармата преминава и в следващите животи, както и в промеждутъчните състояния, които също са обвързани с нейното влияние. Който е осъзнал връзката между земния и надземния свят, ще бъде предпазлив във всичките си действия.


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
Online
aiko
Консул
Консул




мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 9:14 pm

Виждането, че всеки сам определя съдбата си е огромна заблуда. Все едно просякът е виновен, че майка му го е зарязала в дом, където са го били през ден и не са го научили на елементарни неща. Или пък преуспялото юпи има заслуга, че е израснало в богато семейство и са го натискали да учи, а после са му платили да учи в Харвард. Никой от нас няма заслуга, или вина за каквото и да било. Всяка наша постъпка е следствие на обстоятелство, което пък е следствие на друга постъпка и обстоятелство и така в регресия до самото ни раждане.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 9:41 pm

aiko написа:
Виждането, че всеки сам определя съдбата си е огромна заблуда. Все едно просякът е виновен, че майка му го е зарязала в дом, където са го били през ден и не са го научили на елементарни неща. Или пък преуспялото юпи има заслуга, че е израснало в богато семейство и са го натискали да учи, а после са му платили да учи в Харвард. Никой от нас няма заслуга, или вина за каквото и да било. Всяка наша постъпка е следствие на обстоятелство, което пък е следствие на друга постъпка и обстоятелство и така в регресия до самото ни раждане.

А-а кеф ,пак се заформи спор с Айко lol!
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 9:47 pm

Доста се почудих, дали да изказвам мнение по темата, но скуката взе надмощие Smile
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 10:00 pm

aiko написа:
Виждането, че всеки сам определя съдбата си е огромна заблуда. Все едно просякът е виновен, че майка му го е зарязала в дом, където са го били през ден и не са го научили на елементарни неща. Или пък преуспялото юпи има заслуга, че е израснало в богато семейство и са го натискали да учи, а после са му платили да учи в Харвард. Никой от нас няма заслуга, или вина за каквото и да било. Всяка наша постъпка е следствие на обстоятелство, което пък е следствие на друга постъпка и обстоятелство и така в регресия до самото ни раждане.

Точно така ,напълно съм съгласен с теб.

" ...Кармата е проявление на естествените закони, управляващи Вселената,в която според Будизма нещата и събитията възникват единствено и само в резултат от комбиниране на причини и следствия.
Следователно кармата илюстрира общия закон за причинността.Уникалността на кармата идва от това ,че тя включва преднамерени действия и следователно деятел.Естествените процеси ,управляващи света, не могат да се определят като кармични, защото отсъства деятел.За да бъде един процес кармичен,трябва да има човек, чието намерение да доведе до определено действие.
Този специфичен механизъм на причинността се нарича карма..."

откъс от "Четирите благородни истини" - Далай Лама
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 10:13 pm

aiko написа:
Доста се почудих, дали да изказвам мнение по темата, но скуката взе надмощие Smile

Е-е блазе ти,аз съм смачкан,уморен от работа,нямам време да скучая.
Но ще отговарям на всеки твой пост пост макар и със закъснение.
Кармата или волевата активност е важно понятие в Будизма, но е само малка част от учението на Буда.Така че може би тръгнахме отзад напред но нищо,всичко щв се намести в темата.


Повечето велики религии и философии са отбелязвали важността на умственото усъвършенстване.
Будизмът обаче е несравним в това отношение.
Умственото усъвършенстване не само е главното занимание на по просветения адепт: то е интегрална част от ежедневието и на най-скромния последовател на Буда.
Върнете се в началото Go down
quell
Легионер
Легионер




мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 10:22 pm

aiko написа:
Виждането, че всеки сам определя съдбата си е огромна заблуда. Все едно просякът е виновен, че майка му го е зарязала в дом, където са го били през ден и не са го научили на елементарни неща. Или пък преуспялото юпи има заслуга, че е израснало в богато семейство и са го натискали да учи, а после са му платили да учи в Харвард. Никой от нас няма заслуга, или вина за каквото и да било. Всяка наша постъпка е следствие на обстоятелство, което пък е следствие на друга постъпка и обстоятелство и така в регресия до самото ни раждане.

Колега.. всяко правило си има изключения.... Та в този ред на мисли наистина всеки сам определя съдбата си.... въпроса е колко силно искаш да промениш нещо... и какво правиш за да не остане само една мечта...
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 10:57 pm

Колега Кодокан, и на мен източните философии ми допадат и ги чувствам по-близки може би именно защото са повече философии и по-малко религии.

Иначе, колега quell, по повод решенията - да кажем, че си тръгнал на пътешествие и се двуомиш на самолет ли да се качиш или на влак. Купуваш билет за самолетен полет, но в последния момент се отказваш заради лошо предчувствие. Съответно самолетът катастрофира, а всички умират и ти гордо възкликваш "УРА! Аз съм жив защото взех решение, да не се качвам." Аз обаче ще ти кажа, че нямаш никаква заслуга и трябва да благодариш на Дискавъри ченъл, че всеки ден дават разследвания за самолетни катастрофи, което подсъзнателно е предопределило твоето решение Wink
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 11:08 pm

aiko написа:
Колега Кодокан, и на мен източните философии ми допадат и ги чувствам по-близки може би именно защото са повече философии и по-малко религии.

Иначе, колега quell, по повод решенията - да кажем, че си тръгнал на пътешествие и се двуомиш на самолет ли да се качиш или на влак. Купуваш билет за самолетен полет, но в последния момент се отказваш заради лошо предчувствие. Съответно самолетът катастрофира, а всички умират и ти гордо възкликваш "УРА! Аз съм жив защото взех решение, да не се качвам." Аз обаче ще ти кажа, че нямаш никаква заслуга и трябва да благодариш на Дискавъри ченъл, че всеки ден дават разследвания за самолетни катастрофи, което подсъзнателно е предопределило твоето решение Wink
те хората отдавна са рекли ако ти е писано се одавиш няма са обесиш или беше наобратно така 4е т карма ли садбали няма отарване или пак има Question стена
Върнете се в началото Go down
quell
Легионер
Легионер




мнения - Учения и мнения за Кармата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Учения и мнения за Кармата   мнения - Учения и мнения за Кармата EmptyПон Яну 18, 2010 11:15 pm

aiko написа:
Иначе, колега quell, по повод решенията - да кажем, че си тръгнал на пътешествие и се двуомиш на самолет ли да се качиш или на влак. Купуваш билет за самолетен полет, но в последния момент се отказваш заради лошо предчувствие. Съответно самолетът катастрофира, а всички умират и ти гордо възкликваш "УРА! Аз съм жив защото взех решение, да не се качвам." Аз обаче ще ти кажа, че нямаш никаква заслуга и трябва да благодариш на Дискавъри ченъл, че всеки ден дават разследвания за самолетни катастрофи, което подсъзнателно е предопределило твоето решение Wink

Съдбата може да има пръст... случайноста също, но генералните решения какъв да бъдеш и кой житейски път да поемеш го решаваш единствено ти. Имено заради това се случва син на гениални и образовани родители да стане простак и обратното. Тук става въпрос за това кой как следва мечтите си и за какво мечтае естествено... Човек не може да надхвърли себе си все пак..
Върнете се в началото Go down
 
Учения и мнения за Кармата
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» TM808 мнения
» мнения за батерйите
» Мнения за Пират 2 в 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: