Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
wave Coil VANQUISH Simplex грунда пират kupuvam 5000 prodavam TEKNETICS врътка tesoro Spectrum Fisher mask deus Майнлаб lorenz маск nokta miladinka голден нишани nexus GOLD Minelab
 

 българските рамки

Go down 
+24
ton69
laki
stanislav
dimitar.en4ev
N@SKO
goso
talasumo
Vanco66
yaponetsa
ТОЦИ 63
vezir
opelius
PlovdivTrakiq
comander
sony147
NERON
aiko
BEKS
4орта
djasko
ulpia.au
Aemilivs
sitalk
bulgari
28 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 6:50 pm

Има една рамка ,която хваща лемеж на 6 метра ,но при изключена дискриминация иначе го дискриминира,но само в мечтите ни!!
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 8:12 pm

sitalk написа:
кършака написа:
Добре де,уж форума е за търсчи,а не за иманяри и чак се сърдят като ги
нарекат така,а пък всеки втори тук работи с рамки и разни GPX с по 50
санта антени и копаят по 60-70санта дупки,и хората с нивите после що
мрънкали.Мисля,че търсач който е излезнал за Хоби с по-голяма антена от
32см.май минава в друга графа вече.Как да обясниш на хората които са
против нас?Даже мисля,че в закона пишеше,че нямаш право да копаеш
по-дълбоко от 30см.Може да се засегне някой ама си е така.

Ехее,колега..
Да си събуем гащите искаш ли,пред държавата.Милата ни миличка държава,скромната ни тя! Заради нея,невинничката,сега да си махна сондата 38см ли? Сакън,да не сте ощетили държавичката ни народе и да не вадите цветните сигнали на повече от 30см.Защото нали знаете,че нашата превъзходна държава как милее за нас? Внимавайте! Sad Да не я ощетим Embarassed Crying or Very sad Sad Embarassed Crying or Very sad

Такова изказване не ти прави чест, ти Българин ли си???? Добра или лоша никой не си избира Майката родина.
comander-всички знаят че силата на голямата антена не е в ширината на работа а в дълбочината.
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 9:29 pm

доста може да се поспори по този въпрос, ако забеляза бях писал някаде че бачкам с 1.20 на 2.40 демек дълбочина на търсене като на 1 на 1 обаче покривам по голяма площ.с миндилите как е ?ако щтеш и 18 инчова антена сложи денара си остава на стандартна дълбочина,както е примерно с 11 инча.гърне денари 100 бр се чуват с 1 на 1 антена ама с 2 на 2 ги няма,макар и на 1 метър дълбочина. А този питос дет си се снимал на 30 см ли беше в земята?
Върнете се в началото Go down
opelius
Новобранец
Новобранец




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 9:44 pm

кършака написа:
Добре де,уж форума е за търсчи,а не за иманяри и чак се сърдят като ги
нарекат така,а пък всеки втори тук работи с рамки и разни GPX с по 50
санта антени и копаят по 60-70санта дупки,и хората с нивите после що
мрънкали.Мисля,че търсач който е излезнал за Хоби с по-голяма антена от
32см.май минава в друга графа вече.Как да обясниш на хората които са
против нас?Даже мисля,че в закона пишеше,че нямаш право да копаеш
по-дълбоко от 30см.Може да се засегне някой ама си е така.
Браво колега подкрепям те напълно , много добре казано......
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 9:49 pm

Кършак!
Говоря за държавата,а не за родината!
Има ОГРОМНА разлика.Не го ли знаеш това?
Родината си аз я харесвам и то много! Но не и държавата(държавниците).Разбра ли?


Родината ни е на такова дередже като този емотикон... преяждане заради държавниците..
В калта сме,в тинята сме..заради тях..
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 10:03 pm

Всеки народ си заслужава управниците Cool ... безхаберен и безпринципен народ - същите държавници. Няма за какво да ревем.
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 10:04 pm

opelius написа:
кършака написа:
Добре де,уж форума е за търсчи,а не за иманяри и чак се сърдят като ги
нарекат така,а пък всеки втори тук работи с рамки и разни GPX с по 50
санта антени и копаят по 60-70санта дупки,и хората с нивите после що
мрънкали.Мисля,че търсач който е излезнал за Хоби с по-голяма антена от
32см.май минава в друга графа вече.Как да обясниш на хората които са
против нас?Даже мисля,че в закона пишеше,че нямаш право да копаеш
по-дълбоко от 30см.Може да се засегне някой ама си е така.
Браво колега подкрепям те напълно , много добре казано......
Е как тъи си против дълбоките сигнали нали рамка продаваш?или тя е от някаде си на някои приятел Very Happy
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 10:16 pm

aiko написа:
Всеки народ си заслужава управниците Cool ... безхаберен и безпринципен народ - същите държавници. Няма за какво да ревем.
Ааа,ти си се примерил да бъдеш тъпкан,така ли? Ами добре...с такива разсъждения...и с такава смиреност...хуя ще го ядем още дълго време
Така..решихте ли човека каква рамка да си купува? Иска момчето най-дълбоката.. мечта находка
Върнете се в началото Go down
opelius
Новобранец
Новобранец




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 10:19 pm

comander написа:
opelius написа:
кършака написа:
Добре де,уж форума е за търсчи,а не за иманяри и чак се сърдят като ги
нарекат така,а пък всеки втори тук работи с рамки и разни GPX с по 50
санта антени и копаят по 60-70санта дупки,и хората с нивите после що
мрънкали.Мисля,че търсач който е излезнал за Хоби с по-голяма антена от
32см.май минава в друга графа вече.Как да обясниш на хората които са
против нас?Даже мисля,че в закона пишеше,че нямаш право да копаеш
по-дълбоко от 30см.Може да се засегне някой ама си е така.
Браво колега подкрепям те напълно , много добре казано......
Е как тъи си против дълбоките сигнали нали рамка продаваш?или тя е от някаде си на някои приятел Very Happy
Не вече я подарих на един колега за спомен.....
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 10:29 pm

sitalk написа:
aiko написа:
Всеки народ си заслужава управниците Cool ... безхаберен и безпринципен народ - същите държавници. Няма за какво да ревем.
Ааа,ти си се примерил да бъдеш тъпкан,така ли? Ами добре...с такива разсъждения...и с такава смиреност...хуя ще го ядем още дълго време
Така..решихте ли човека каква рамка да си купува? Иска момчето най-дълбоката.. мечта находка

Някъде да съм написал, че съм се примирил? Доста елементарно си ме разтълкувал.
Върнете се в началото Go down
vezir
Легионер
Легионер
vezir



българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 10:34 pm

sitalk написа:
aiko написа:
Всеки народ си заслужава управниците Cool ... безхаберен и безпринципен народ - същите държавници. Няма за какво да ревем.
Ааа,ти си се примерил да бъдеш тъпкан,така ли? Ами добре...с такива разсъждения...и с такава смиреност...хуя ще го ядем още дълго време
Така..решихте ли човека каква рамка да си купува? Иска момчето най-дълбоката.. мечта находка
Абе всички рамки са дълбоки,пък и какъв хикс ще търсиш повече от метър дълбочина.
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyВто Яну 19, 2010 11:19 pm

aiko написа:
sitalk написа:
aiko написа:
Всеки народ си заслужава управниците Cool ... безхаберен и безпринципен народ - същите държавници. Няма за какво да ревем.
Ааа,ти си се примерил да бъдеш тъпкан,така ли? Ами добре...с такива разсъждения...и с такава смиреност...хуя ще го ядем още дълго време
Така..решихте ли човека каква рамка да си купува? Иска момчето най-дълбоката.. мечта находка

Някъде да съм написал, че съм се примирил? Доста елементарно си ме разтълкувал.
Твое мнение.Лека нощ!
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 12:39 am

comander написа:
че тя голямата антена покрива голяма площ не е само дълбочина, колега utus777 стига с тия дискриминаци че ме заболя корема да се смея.
Аз не говоря празни приказки,....акоси сигурен в себе си,можвда направиме един облог на по 1000 лв да речем,.... Smile
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 12:44 am

Може да се организирате и повечко,гледам че и на други им е смешно,.......парите ще ви ги взема,.. Smile
Върнете се в началото Go down
ТОЦИ 63
Легионер
Легионер




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 1:50 am

А пък моята е със Събиране, Изваждане и Умножение.
Върнете се в началото Go down
ТОЦИ 63
Легионер
Легионер




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 3:16 am

Колеги за "Рамките" може много да се говори и спори, но когато вземе да се говори за "Дискриминация" при "Импулсна индукция", направо ми става много весело. Хайде моля Ви да не заблуждаваме хората. Или както Владо беше писал за най-новия си ПИ металдетектор - (Пулсова индукция), може би Нов принцип. Извинявам се , може и да е грешка.
А за БГ- "Рамките", може би някои от Вас са запознати, че се изработват осново по две схеми, като някой производители им добавят абсолютно ненужните за професионално търсене екстри, като цифров брояч- контролер и матричен дисплей, които са чисто комерсиални допълнения.
Едната схема, която ползват е XR71-Sniffer (като на Владо, Варненски и др.) и другата по-малко използвана е UPEX 740 на Ebinger, която пък ползваше Вълчев преди време. Първата схема представлява Американски армейски минотърсач - модел 1971г. със минимални изменения от
1977г. и 1984г. А втората е Германска, конструирана за работа на минни полета и откриване на
подземни цистерни с гориво, и подземни оръжейни складове. Такава е накратко историята за създаване на двете машини. Именно затова и двете схеми работят на честоти 90-100 херца, която има афинитет към желязото и повечето му сплави. Не както някой си мислят, че със прилагането на толкова низка честота ще постигнат много голяма импулсна мощност. Голяма мощност може да се постигне и при други честоти, но не точно голямата мощност е решаващия фактор за успех при
"Едрата" археология. Например едната от по горе споменати схеми работи със мощност 75-85 вата, а другата
е със мощност 52-55вата. За сравнение Пулс Стар 2 работи със 75вата при 610 херца.
И като споменах Пулс Стар 2, много ми е странно защо никой БГ производител все още не е пуснал ПИ металдетектор по неговата схема, а тя има някои немаловажни предимства при едрата археология в реални условия.Сигурен съм, че някой колеги знаят за какво говоря.
И последно, че много се увлякох, за което се извинявам. Не трябва да се прави пълно сравнение между Пулс Стар2 и 2про.Според мен чистата Двойка е със много по-голяма успеваемост по обясними причини.


Последната промяна е направена от ТОЦИ 63 на Сря Яну 20, 2010 3:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 12:47 pm

Колега, поздравления за информираността, която демонстрираш, но какво против имаш "Пулсовата индукция", като термин? ... PI (Pulse Induction)
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 1:20 pm

Много добре че си сподлил малко за историята на снифера обачеее

ако си обръщал внимание от няколко години има нова тенденция при импулсните апарати именно вече се обарботват /изчисляват/ и първите 5-50микросекунди от върнатия сигнал където именно е сигнала з цветност!
При експерименти на екрана на осцилоскопа ясно вазличавам типа на метала но е доста комплексна формата на сигнала и мисля че все още не са измислили подходящия алгоритъм за определяне на точния метал.. тоест злато сребро цинк бронз... но съм убеден че се работи по въпроса .. след някоя и друга годинка ще го изпипат и тва...

има български разработки на такива машини и то работещи доста сполучливо. началото поведе PD3200 На краси от варна, после излезе модела ПД3600 но веднага престана да съществува понеже микрон купи платформата и му промени името на Стингер2 ..

аз притежавам леко модифицирано ПД3200 и с 50 на 50 рамката си има дискриминация .. пък които не вярва негов си проблем..
Върнете се в началото Go down
ТОЦИ 63
Легионер
Легионер




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 3:05 pm

"Айко" нищо против (Пулсовата индукция) нямам, но нали все за това става въпрос. Да говорим и
пишем, колкото е възможно на БЪЛГАРСКИ. (Рulse induction) се произнася на Английски
(Пулс индукшън), а на нашия роден език буквалния технически превод е (Импулсна индукция)-
нали уж сме що годе "техници". Но извинявам се отново - това (Пулсова индукция) не ми се върже нещо. Нали все пак електрониката и физиката са точни науки. Затова говорех, да се стараем да наричаме нещата със истенските им имена, колкото е възможно.
Върнете се в началото Go down
ТОЦИ 63
Легионер
Легионер




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 3:49 pm

Колега " Феникс" за някой неща почти си прав, много интересна тема е (Импулсната индукция), но в момента нямам възможност да отговоря по-подробно на твоя пост, ще се постарая да направя това през утрешния ден. Инъче за "забавянето" на "върнатия" сигнал по точните цифри в реални
условия са (8-25мКс), това са периодите, които на практика имат значение при цветните метали,
поставени в условия на магнитно поле, и които се намират в "диелектрик", като "земната кора",
върху която има неизбежния приложен (резонанс на Шуман= 7,32Hz).Именно затова не е технически възможно селективното дефиниране на определен период от "диаграмата", която дава
отговор цветния метал, във който има предизвикани "вихрови токове", и има приложена "модулация" 7,32Hz и широк спектър интермодулационни смущения. Демодулацията в реални условия на резонанса на Шуман е невъзможна, тъй като земята е огромен генератор, който няма как да бъде "управляван". Който успее да "управлява" земното магнитно поле- ще "управлява "
и Света ( ето ти една утопия). Ако можеш да въздействаш и противодействаш на земното магнитно поле, ще можеш и да унищожиш "Земята", ако си го пожелаеш. Явно друг се е погрижил за това,
мнооого преди нас и все още ни няма доверие в управлението на земното магнитно поле , защото
все ще се намерят хора със користни и антихуманни цели. :pepe:
Засега ме извини колега, вероятно ще продължа темата и поздрави на теб и всички съфорумници.
Cool
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 4:10 pm

super21 с нетърпение чакам утрешния ден, пък тогава ще коментираме подробности Smile
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 5:45 pm

Браво на ТОЦИ 63Изглежда си доста на ясно с този вид машини,аз нямам такива позняния и за това и немога да се включано имам един въпроскак така рамката ми немже да работи на урудени места ,урудените камани на стрелката ми ги дава като цветен сигнал,.,,а и още нещо,...не ме наричаи лъжец,.....защото после ще триябва да се извиняваш  пред всички тук,които следят форума
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyСря Яну 20, 2010 7:19 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 8:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
ТОЦИ 63
Легионер
Легионер




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyЧет Яну 21, 2010 4:33 am

Японец да ти отговоря накратко."Пулсе" е термин който обикновенно се използва във физиологията
и доста често в преносен смисъл във говоримия езек, когато става въпрос за каквито и да е трептения, пулсации или вибрации. (нали говорим за английско говорящите) народи, така че в този
ред на мисли, и те го употребяват в говорната си реч, но без каквито и да е окончания. Приеми го
като "жаргон". Или те говорят (Пулс индукшън), а не (Пулсейт индукшън), което е почти като нашето (Пулсова индукция). Така че първото произлиза от техническия термин "Им-пулс", като
фонетично е изпусната първата сричка, което вече говори за "жаргон".
Но да ги оставим англичаните, нали тук сме във БГ форум и говорим за конкретна техника, и мисля
че е нормално да ползваме технически език.
Японец мисля, че не е необходимо да правим това на проблем, а и няма смисъл от ненужни спорове. Cool Или ще кажеш, че във спора се ражда истината. Smile Smile
Нещо последно, за да не съм голословен. Нали знаеш какъв вид "Генератори" използва този вид
металдетектори - "Импулсни генератори", а не "Пулсови генератори". Бъди жив и здрав. Cool
Върнете се в началото Go down
Vanco66
Новобранец
Новобранец




българските рамки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 2 EmptyЧет Яну 21, 2010 9:49 am

Въпроса е чисто граматически. Помислете какво излъчва генератора и ще разберете коя е правилната дума:
1. Излъчва "Импулси"
2. Излъчва "Пулсове"
Това "Пулсова" индукция го е написал някой безхаберен преводач без грам технически познания като е превеждал ръководство за работа на някоя рамка. После папагали много, всичко повтарят.
Върнете се в началото Go down
 
българските рамки
Върнете се в началото 
Страница 2 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Българските златни съкровища
» 2ХИЛИКОПТЕРА РОВАТ ИЗ БЪЛГАРСКИТЕ ЗЕМИ
» РАМКИ РЕЛИСКАН МНЕНИЯ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: