Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Добив на злато през Римската империя по нашите земи.

Go down 
+3
ELATION
adda333
lpb7300
7 posters
АвторСъобщение
lpb7300
Новобранец
Новобранец




Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: Добив на злато през Римската империя по нашите земи.   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyПон Фев 15, 2010 10:18 pm

njakoj znae li neshto za montansko.
пиши на кирилица :Tir: пиши на кирилица
Върнете се в началото Go down
adda333
Легионер
Легионер
adda333



Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добив на злато през Римската империя по нашите земи.   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyПон Фев 15, 2010 10:44 pm

Някаде бях чел че в планините около монтана римляните са копаели галерии и така са добивали злато.Използвали роби за галериите.
А сега се добива с корита по горното поречие на огоста.
А наи вече около селата Гаганица и Говежда.
Ако си разбираш от работата можело до 5 грама на ден да промиеш.
поне така съм чувал
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: njakoj znae li neshto za montansko. пиши на кирилица :Tir: пиши на кирилица   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyЧет Мар 11, 2010 6:57 pm

Може и да съм зачул нещо за Монтанско,но не гарантирам за достоверност,трябва сам да провериш.Ако имаш желание драсни ми по скаип.
Върнете се в началото Go down
bulgari
Легионер
Легионер
bulgari



Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добив на злато през Римската империя по нашите земи.   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyЧет Мар 11, 2010 7:22 pm

преди години бяха хванали един прекупвач на антики и най ценното било злато на пръчки намерено от някви роми из южна България човека в интервю беше казал че най вероятно са набарали монетарница и златото е рязано буквално с ножовка помощ
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: преди години бяха хванали един прекупвач на антики и най ценното било злато на пръчки намерено от някви роми из южна България човека в интервю беше казал че най вероятно са набарали монетарница и златото е рязано буквално с ножовка помощ   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyЧет Мар 11, 2010 8:06 pm

Е нали уж нямало такива работи при нас,всеки казва че това са глупости.А сега де от де са се взели тия пръчки злато?Аз си мисля че има такива рудници и места но май на някой не им изнася това да е достояние на по широк кръг от хора Twisted Evil
А ма то и като се замисля ,трябва да намериш я по карта я по нишан а после и да копаш а па ако случайно излезе нещо какво ще го правиш те и музейте няма да го вземат за дарение защото няма нумизматична стойност Suspect .Я по добре да си стой. :soif100:
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добив на злато през Римската империя по нашите земи.   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyЧет Мар 11, 2010 8:27 pm

Ето малко инфо а и книгата си струва за който проявява интерес.

http://www.seecorridors.eu/?w_p=19&w_l=1&w_c=10&w_id=1136
Върнете се в началото Go down
blackspider777
Новобранец
Новобранец




Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: Местност в Стара Планина   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyПет Мар 12, 2010 7:46 am

Някой знае ли нещо за едно село в Стара Планина с.Борущица и с.Бънзарето.(Старозагорско)? Very Happy
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добив на злато през Римската империя по нашите земи.   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyПет Мар 12, 2010 2:46 pm

ето малко и от мен .....
http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en%7Cbg&u=http://www.unc.edu/~duncan/personal/roman_mining/deep-vein_mining.htm

и тук малко - http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en%7Cbg&u=http://bertan.gipuzkoakultura.net/es/17/en/6.php
Върнете се в началото Go down
Константин
Новобранец
Новобранец
Константин



Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добив на злато през Римската империя по нашите земи.   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyПет Мар 12, 2010 4:03 pm

blackspider777 написа:
Някой знае ли нещо за едно село в Стара Планина с.Борущица и с.Бънзарето.(Старозагорско)? Very Happy
Много красиви места,но не зная имат ли връзка с темата.
Върнете се в началото Go down
blackspider777
Новобранец
Новобранец




Добив на злато през Римската империя по нашите земи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добив на злато през Римската империя по нашите земи.   Добив на злато през Римската империя по нашите земи. EmptyСъб Мар 13, 2010 8:18 am

Ами така знам че там някъде е прословутата Иванкова пътека...а в началото на с.Яворовец има римски мост.Село Бънзарето е на около 7 км.след Радунци.Няма инфо в нета за тези месности?
Върнете се в началото Go down
 
Добив на злато през Римската империя по нашите земи.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Хронология на римската империя по императори
» Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.
» Добив на злато в Казахстан.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: История, археология-
Идете на: