Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Coil nexus Fisher грунда TEKNETICS маск Майнлаб tesoro miladinka Minelab GOLD lorenz wave VANQUISH kupuvam nokta prodavam голден deus 5000 Simplex нишани пират врътка Spectrum mask
 

 137 години от обесването на Васил Левски

Go down 
+9
Magikman
pechkata
adminn
vale
stan960
slavitoooo
Kiril62
pld-monetarka
danio1978
13 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Magikman
Консул
Консул
Magikman



137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyСря Фев 24, 2010 11:25 pm

Аврелиус,и аз имам сходно мнение за Хайтов.беше велик писател,много харесвам творбите му,но се въртеше към тези,които бяха на власт.След 10 ноември в едно автобиографично писание се изкара едва ли не дисидент.Пък и други неща са ми разказвали.Но...лека му пръст.Творчеството му покрива лошите неща,доколкото ги е имало.
Върнете се в началото Go down
avrelius
Легионер
Легионер




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyЧет Фев 25, 2010 6:13 pm

Magikman написа:
Аврелиус,и аз имам сходно мнение за Хайтов.беше велик писател,много харесвам творбите му,но се въртеше към тези,които бяха на власт.След 10 ноември в едно автобиографично писание се изкара едва ли не дисидент.Пък и други неща са ми разказвали.Но...лека му пръст.Творчеството му покрива лошите неща,доколкото ги е имало.

мисълта ми беше,4е хи4 не е за пример.друг е въпроса колко е бил ,,писател добър,не коментирам неговите ка4ества,а съвсем друго казах по негов адрес.да не забравя--бил е агент ,казано на друг език:доносник
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyПон Мар 15, 2010 7:32 pm

avrelius,какво значение има кой е червен или син в момента? Хайтов е велик писател.В България толкова много известни хора трябва да бъдат наричани боклуци,а ти баш Хайтов нарече такъв.Чудна работа... No
Браво на Славитоо,за статиите,които е качил.

Преди няколко години в Сливен присъствах на една беседа,водена от Марин Кадиев,последовател на Н.Хайтов.(водеше едно предаване по СКАТ).Запознах се лично,дадох му една статия,забрави да ми я върне...Както и да е.
Темата беше за поп Кръстьо,че НЕ Е ПРЕДАТЕЛ.Даже сформираха една група,която да обикаля от град на град и да водят беседи за същата тема..За да се разбере,че свещенника е неправилно наклеветен.Голяма грешка на историята! Абсолютно не е вярно.
Човека(М.Кадиев) надълго и нашироко,с най-големи подробности ни разказа за залавянето на Апостола.Преди него,по време на залавянето и след него.Погрешно и нарочно наклеветен.

Скоро четох една книжка за В.Левски от Захари Стоянов.Едно интересно изказване на Апостола запомних..След като другите Апостоли(А.Кънчев,П.Волов.Т.Каблешков и др.) често си говорили,че като се вдигнат на бунт,.. Русия и Сърбия ще ни помагат...Левски им отговаря: "НИКОМУ НЕ СЕ НАДЯВАЙТЕ.АКО НЕ СМЕ СПОСОБНИ ДА СЕ ОСВОБОДИМ САМИ,ТО ЗНАЧИ,ЧЕ НЕ СМЕ ДОСТОЙНИ ДА ИМАМЕ СВОБОДА...А КОЙТО НИ ОСВОБОДИ,ТОЙ щЕ ДА НАПРАВИ ТОВА,ЗА ДА НИ ПОДЧИНИ ОТНОВО В РОБСТВО...

Колко е прав бил.

Колко е обикалял из страната,из Сърбия,из Румъния за да подбужда народа.Колко хора е изучил.Колко благини е правил в името на Свободата..и колко пъти се е възмущавал от бездушието на много българи,от чорбаджиите,от гръцките духовници(проповядващи тук),от отношението на турците спрямо народа...А хората затворени в черупките си и ги тъпчат.....И какво? С помоща на руси,румънци,финландци сме си извоювали Свобода.Разбира се и много българи са участвали..но..сега дали сме достойни за нея? Отново търпим голямо тъпчене(политическо) години наред..Ако види за какво се е борил човека? На едно от последните места в Европа сме по бедност..и то заради шепа хора и заради търпението на останалите,дето са сто пъти повече от тази "шепа"..
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 7:02 pm

137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Wwwmonitor1



http://www.monitor.bg/article?id=29478


Последната промяна е направена от slavitoooo на Вто Мар 16, 2010 7:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 7:33 pm

slavitoooo написа:
137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Wwwmonitor1.th

http://www.monitor.bg/article?id=29478

От много години има такава хипотеза за последните дни на Дякона. Според мен е напълно нормално - въпреки, че е исторически действителна личност от близкото ни минало, явно народа толкова малко е знаел за неговия живот, че просто го е превърнал в митичен герой. Има много писани и неписани истории за него и дейността му през ония години. Няма смисъл да ги търся и изброявам, но има едно НО! Защо след като не е бил обесен самият той и при цялата си революционна дейност до залавянето му - никому неизвестно как (ако твърдим, че е останал жив!) просто е "изчезнал" или може би се е оттеглил от всичко което е правил до момента?! Това никак не ми се връзва с представите за неговата личност като цяло.

Вълнуват ме и други не по-малко мистични въпроси от този исторически период, но рискувам някой да ме разбере криво, ако ви ги задам.
137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Sorryp                      137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Countn
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 7:40 pm

Даскале истинския Левски се озовава за 10 год. в Деарбекирските зандани без никой да знае ,че това е той !!!!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 7:57 pm

stan960 написа:
Светла му памет на Дякона -това му е лошото на Българинът все чака Апостол или Освободител. pale

"Имало едно време едно село, всички в него живеели на дъното на пълноводна кристална река.

-. Не щеш ли, течението ги заляло безмълвно до един: млади и стари, бедни и богати, добра и лоши; течението следва своя път, не признава друго освен собствения си кристален Аз.

-. Всеки се вкопчил, доколкото може, в коренищата и камъните по дъното на реката; това се превърнало в техен начин на живот, още от рождение те знаели само едно - да се съпротивляват на течението.

-. Ала най-накрая един измежду тях рекъл: "Уморих се да се държа вкопчен. Не го виждам с очите си, но съм убеден: течението знае накъде отива. Ще се оставя да ме носи, пък да става каквото ще става. Както съм се вкопчил, ще умра от скука"

-. Другите му се изсмели в лицето и рекли: "Голям глупак си! Оставиш ли се да те носи течението, пред което се прекланяш, то ще те изхвърли, ще те размаже о камънака и ти ще умреш по-бързо, отколкото от скука!"

-. 0нзи обаче не ги послушал, поел си въздух и се оставил да го носи течението, а то начаса го изхвърлило, размазало го о камънака.

-. Но се минало време, онзи пак отказал да се държи, та течението го отскубнало от дъното, понесло го нагоре, без никъде да го одраска или нарани.

-. А онези там долу, на дъното, за които той вече бил чужденец, се провикнали: "Чудо нечувано! Уж е досущ като нас, пък лети! Вижте, вижте, Месия, дошъл е да ни спаси!"

-. А онзи, дето се бил оставил да го носи течението, им отвърнал: "Аз съм Месия точно колкото и вие. Течението веднага ни възнася нагоре, стига да наберем смелост и да се оставим да ни носи. От нас всъщност се иска да поемем на това пътешествие, да се престрашим за това приключение"

-. Другите обаче си знаели своето: "Ето го Спасителя!" И все така се държали за скалите, а когато вдигнали отново очи, онзи вече го нямало и те си останали сам-сами да измислят легенди за своя Спасител."


/цитат - "Ричард Бах- Илюзии"
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 8:00 pm

Слави, може и да си прав в това което казваш. То през 50те и нашио  цар Симьончо е служил в американската армия без никой да го подозира, че е българският цар в изгнание. Laughing
Върнете се в началото Go down
avrelius
Легионер
Легионер




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 9:02 pm

slavitoooo написа:
Даскале истинския Левски се озовава за 10 год. в Деарбекирските зандани без никой да знае ,че това е той !!!!

един близък мой познат написа книга.ей така му хрумна и написа.за произхода на прабългарите. Петко Добрев.и той самия абсолютно е убеден в правотата си. нищо 4е го кара по интуиция и нюх. това което сега за Левски се пише дали не е подигравка с историята? с памет българска. ми 4е по същата логика друг колега ще каже, 4е Левски хи4 не са го хващали и той избягал от България, щото изгубил вяра и надежда. ето това е проблема за България. всеки както му уйдисва така си тъкми и комшия, и история.и закони. сума ти документи, материали и литература има изписани и все доказани, и от велики творци написани. и тях с лека ръка просто да ги за4еркнем ли? няма да продължавам. просто оставете историята на историците.
Върнете се в началото Go down
avrelius
Легионер
Легионер




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 9:25 pm

sitalk написа:
avrelius,какво значение има кой е червен или син в момента? Хайтов е велик писател.В България толкова много известни хора трябва да бъдат наричани боклуци,а ти баш Хайтов нарече такъв.Чудна работа... No
Браво на Славитоо,за статиите,които е качил.

Преди няколко години в Сливен присъствах на една беседа,водена от Марин Кадиев,последовател на Н.Хайтов.(водеше едно предаване по СКАТ).Запознах се лично,дадох му една статия,забрави да ми я върне...Както и да е.
Темата беше за поп Кръстьо,че НЕ Е ПРЕДАТЕЛ.Даже сформираха една група,която да обикаля от град на град и да водят беседи за същата тема..За да се разбере,че свещенника е неправилно наклеветен.Голяма грешка на историята! Абсолютно не е вярно.
Човека(М.Кадиев) надълго и нашироко,с най-големи подробности ни разказа за залавянето на Апостола.Преди него,по време на залавянето и след него.Погрешно и нарочно наклеветен.

Скоро четох една книжка за В.Левски от Захари Стоянов.Едно интересно изказване на Апостола запомних..След като другите Апостоли(А.Кънчев,П.Волов.Т.Каблешков и др.) често си говорили,че като се вдигнат на бунт,.. Русия и Сърбия ще ни помагат...Левски им отговаря: "НИКОМУ НЕ СЕ НАДЯВАЙТЕ.АКО НЕ СМЕ СПОСОБНИ ДА СЕ ОСВОБОДИМ САМИ,ТО ЗНАЧИ,ЧЕ НЕ СМЕ ДОСТОЙНИ ДА ИМАМЕ СВОБОДА...А КОЙТО НИ ОСВОБОДИ,ТОЙ щЕ ДА НАПРАВИ ТОВА,ЗА ДА НИ ПОДЧИНИ ОТНОВО В РОБСТВО...

Колко е прав бил.

Колко е обикалял из страната,из Сърбия,из Румъния за да подбужда народа.Колко хора е изучил.Колко благини е правил в името на Свободата..и колко пъти се е възмущавал от бездушието на много българи,от чорбаджиите,от гръцките духовници(проповядващи тук),от отношението на турците спрямо народа...А хората затворени в черупките си и ги тъпчат.....И какво? С помоща на руси,румънци,финландци сме си извоювали Свобода.Разбира се и много българи са участвали..но..сега дали сме достойни за нея? Отново търпим голямо тъпчене(политическо) години наред..Ако види за какво се е борил човека? На едно от последните места в Европа сме по бедност..и то заради шепа хора и заради търпението на останалите,дето са сто пъти повече от тази "шепа"..

не,няма зна4ение за мен идеите на някой. Емилиян Станев ми харесва като писател, нали се сещаш.Йордан Йовков за мен е най-просто въпрос на вкус. но за Хайтов казах и няма защо да повтарям пак. не 4е е комунист, а щото,,да не спамя. крайно време е с историята да се спре с изопа4аването, и да я има най-после тази история и то4ка. лоша или добра.дали на някой му отърва, или не. една за всики. не всеки както му уйдиса така да си я тълкува. Вазов е казал за народ и история. и сега са актуални неговите думи.
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 9:58 pm

avrelius написа:
Bазов е казал за народ и история.и сега са актуални неговите думи.

Иван Вазов заедно с Марин поп Луканов са основните виновници да бъде неправилно наклеветен поп Кръстьо,знаеш ли?

avrelius написа:
просто оставете историята на историците

да я оставим,ама и те самите се лутат вече....
Върнете се в началото Go down
avrelius
Легионер
Легионер




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 10:11 pm

sitalk написа:
avrelius каза:
.вазов е казал за народ и история.и сега са актуални неговите думи


Иван Вазов заедно с Марин поп Луканов са основните виновници да бъде неправилно наклеветен поп Кръстьо,знаеш ли?

avrelius каза:просто оставете историята на историците

да я оставим,ама и те самите се лутат вече....


не Иван Вазов,а комунистите наклеветили поп Кръстьо. доказано е. за да насъскат хората срещу църквата.и нищо 4удно това кое е писал Вазов просто да са променили написаното от него пак същите. щото в това отношение бяха добри. и все още са добри в изопа4аване на история и истина.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyВто Мар 16, 2010 10:33 pm

То некой разправят и за Хайтата че "Диви разкази" не били негови а на някаква жена мисля не мога сега да си спомня името и и подробности-просто си ги приватизирал човекът и си написал името под заглавието.Иначе такива книжлета като това което Адаша е показал са за огъня заедно с писача и разпространителите -Ако съществуваше Света инквизиция за Българската история.Ма то нормално -кат ша е Нихилизъм да е на ента степен -Левски е лъжа-Турците са присъствали като наблюдатели в БГ и са клали сал агнета че да си праят курбан байряма-На Русия зарад Освобождението е платено в злато -дали народно или от на Вълчана знаеш ли мистика неква-Не е имало Антифашистко въстание -за деветоюнски преврат и фашистки кланета да не говорим-И сега даже посткомунистите ни управляват чрез пипалата на бившата ДС -ма това е наушким-Сакън да си не помислите че е верно ше ви са наруши Нирванната и кат са огледате ще се почудите къде сте в Ада или в най бедната страна от Европа-та най добре слагайте бонето -тампоните в ушите -юргана презглава -и се събудете след 100-на години -Може пък до тогава в България да е дошла неква Демокрация и Историята ни да е написана без тъмни петна. Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
avrelius
Легионер
Легионер




137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyЧет Мар 18, 2010 10:24 am

stan960 написа:
То некой разправят и за Хайтата че "Диви разкази" не били негови а на някаква жена мисля не мога сега да си спомня името и и подробности-просто си ги приватизирал човекът и си написал името под заглавието.Иначе такива книжлета като това което Адаша е показал са за огъня заедно с писача и разпространителите -Ако съществуваше Света инквизиция за Българската история.Ма то нормално -кат ша е Нихилизъм да е на ента степен -Левски е лъжа-Турците са присъствали като наблюдатели в БГ и са клали сал агнета че да си праят курбан байряма-На Русия зарад Освобождението е платено в злато -дали народно или от на Вълчана знаеш ли мистика неква-Не е имало Антифашистко въстание -за деветоюнски преврат и фашистки кланета да не говорим-И сега даже посткомунистите ни управляват чрез пипалата на бившата ДС -ма това е наушким-Сакън да си не помислите че е верно ше ви са наруши Нирванната и кат са огледате ще се почудите къде сте в Ада или в най бедната страна от Европа-та най добре слагайте бонето -тампоните в ушите -юргана презглава -и се събудете след 100-на години -Може пък до тогава в България да е дошла неква Демокрация и Историята ни да е написана без тъмни петна. Crying or Very sad

стан---май грешно се изразих, исках да кажа,4е левски е обесен,а не отведен някъде и държан в зъндан и то цели 10 години.т.е. не трябва с лека ръка да се 'пренаписва' история.знаеш как е. има една книга,незнам автора как се казваше,но си струва да се про4ете "големите предатели и предателства в България'' . история като се 4ете не трябва само от едната страна страниците ,,,,,,,
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyЧет Мар 18, 2010 8:04 pm

Христо Ботев


ОБЕСВАНЕТО НА ВАСИЛ ЛЕВСКИ

О, майко моя, родино мила,
защо тъй жално, тъй милно плачеш?
Гарване, и ти, птицо проклета,
на чий гроб там тъй грозно грачеш?


Ох, зная, зная, ти плачеш, майко,
затуй, че ти си черна робиня,
затуй, че твоят свещен глас, майко,
е глас без помощ, глас във пустиня."


Плачи! Там близо край град София
стърчи, аз видях, черно бесило,
и твой един син, Българийо,
виси на него със страшна сила.


Гарванът грачи грозно, зловещо,
псета и вълци вият в полята,
старци се молят богу горещо,
жените плачат, пищят децата.


Зимата пее свойта зла песен,
вихрове гонят тръни в полето,
и студ, и мраз, и плач без надежда
навяват на теб скръб на сърцето.

"Обесването на Васил Левски" е последната песен на Ботев. Създадена е вероятно към края на 1875 г., защото не е включена в "Песни и стихотворения". Напечатана е в "Календар за 1876 година" под образа на Васил Левски.
Ботев е ценял извънредно високо личността и революционната дейност на Васил Левски. Той е познавал добре Апостола.
Върнете се в началото Go down
Tiran
Новобранец
Новобранец
Tiran



137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 137 години от обесването на Васил Левски   137 години от обесването на Васил Левски - Page 2 EmptyСъб Мар 20, 2010 6:02 pm

slavitoooo написа:
Даскале истинския Левски се озовава за 10 год. в Деарбекирските зандани без никой да знае ,че това е той !!!!

И след тези 10 г.какво става с него? Къде е той после?
И защо само 10 години лежи в затвора,при положение,че е бил най-издирвания човек тогава? Със сигурност или доживотен зандан или обесване...
Върнете се в началото Go down
 
137 години от обесването на Васил Левски
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» 138г. от обесването на Васил Левски !
» Безценните антики на Васил Божков....
» КОСТИТЕ НА ЛЕВСКИ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: