Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nokta Майнлаб wave пират врътка TEKNETICS маск deus нишани tesoro Simplex kupuvam prodavam Fisher nexus lorenz 5000 miladinka Minelab GOLD Spectrum mask VANQUISH Coil голден грунда
 

 Подводна археология

Go down 
+12
DTELHO
sony147
Petronii
zanvan
FILIP2
Wreck Diving
outsider
miroslavmladenov
ivan113
Aemilivs
Cicero
Kiril62
16 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Фев 20, 2010 12:30 am

Колеги,който има регистрация и в другия форум може да вземе участие и по тази тема.Малко актуална е,а има тук потребители от морските градове които могат да пишат интересни неща.

http://www.forum.numizma.com/viewtopic.php?f=31&t=943&sid=2f8f1bcc76a1adf3a82d269803dd069d
Върнете се в началото Go down
Cicero
Легионер
Легионер
Cicero



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Фев 20, 2010 4:29 pm

Все си мисля че има доста неща за вадене от морето но си трябва сериозна екипировка и обучение ако не си водолаз.
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Фев 20, 2010 4:50 pm

Не само морето.В язоривите и малките водоеми има страшно интересни неща и небутани,но за тях трябва специялно оборудвяне.Примерно драга ,която се използва да чисти тинята от дъното на водоеми.
Лошото при тях е,че прецаква язовира.Размътва се много и дъното става на трапове.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Апр 03, 2010 11:28 am

Ще обясня с няколко думи за какво става на вапрос и ако има някои екипировка и желание аз съм насреща-много стръмен склон които влиза в язовир,на 7-8 метра над водата е била находката и се е разпръснала по склона (става въпрос за сребърни грошове и златни коруби) извадих стотина гроша и 3 златни коруби като последните на метър в водата,има още със сигурност,не знам колко ама такива находки са вадени с хиляди.Дълбочината на водата е 7-8 метра и става равно дъното.
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Апр 03, 2010 7:37 pm

stemla написа:
Ще обясня с няколко думи за какво става на вапрос и ако има някои екипировка и желание аз съм насреща-много стръмен склон които влиза в язовир,на 7-8 метра над водата е била находката и се е разпръснала по склона (става въпрос за сребърни грошове и златни коруби) извадих стотина гроша и 3 златни коруби като последните на метър в водата,има още със сигурност,не знам колко ама такива находки са вадени с хиляди.Дълбочината на водата е 7-8 метра и става равно дъното.
е тук пак нети ли е идвало наум за конструиране на ДРАГА тип рапанка те трал Exclamation
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Апр 03, 2010 7:52 pm

ivan113 написа:
stemla написа:
Ще обясня с няколко думи за какво става на вапрос и ако има някои екипировка и желание аз съм насреща-много стръмен склон които влиза в язовир,на 7-8 метра над водата е била находката и се е разпръснала по склона (става въпрос за сребърни грошове и златни коруби) извадих стотина гроша и 3 златни коруби като последните на метър в водата,има още със сигурност,не знам колко ама такива находки са вадени с хиляди.Дълбочината на водата е 7-8 метра и става равно дъното.
е тук пак нети ли е идвало наум за конструиране на ДРАГА тип рапанка те трал Exclamation
Не става за дрга склона е много каменист а и аз очаквам повечето монети да са на дъното кадето е равно,а да смучеш с ваком от 8 метра дълбочина не че е невазможно но е много трудно,трябва много сериозна техника,това не е баластра в реката.
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Апр 03, 2010 8:13 pm

stemla написа:
ivan113 написа:
stemla написа:
Ще обясня с няколко думи за какво става на вапрос и ако има някои екипировка и желание аз съм насреща-много стръмен склон които влиза в язовир,на 7-8 метра над водата е била находката и се е разпръснала по склона (става въпрос за сребърни грошове и златни коруби) извадих стотина гроша и 3 златни коруби като последните на метър в водата,има още със сигурност,не знам колко ама такива находки са вадени с хиляди.Дълбочината на водата е 7-8 метра и става равно дъното.
е тук пак нети ли е идвало наум за конструиране на ДРАГА тип рапанка те трал Exclamation
Не става за дрга склона е много каменист а и аз очаквам повечето монети да са на дъното кадето е равно,а да смучеш с ваком от 8 метра дълбочина не че е невазможно но е много трудно,трябва много сериозна техника,това не е баластра в реката.
пове4ето язовири са под аренда и са силно охранявани което прави мисията данеси заслужава
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Апр 03, 2010 8:43 pm

ivan113 написа:
stemla написа:
ivan113 написа:
stemla написа:
Ще обясня с няколко думи за какво става на вапрос и ако има някои екипировка и желание аз съм насреща-много стръмен склон които влиза в язовир,на 7-8 метра над водата е била находката и се е разпръснала по склона (става въпрос за сребърни грошове и златни коруби) извадих стотина гроша и 3 златни коруби като последните на метър в водата,има още със сигурност,не знам колко ама такива находки са вадени с хиляди.Дълбочината на водата е 7-8 метра и става равно дъното.
е тук пак нети ли е идвало наум за конструиране на ДРАГА тип рапанка те трал Exclamation
Не става за дрга склона е много каменист а и аз очаквам повечето монети да са на дъното кадето е равно,а да смучеш с ваком от 8 метра дълбочина не че е невазможно но е много трудно,трябва много сериозна техника,това не е баластра в реката.
пове4ето язовири са под аренда и са силно охранявани което прави мисията данеси заслужава
Не е под аренда,държавен е най-големия може би в България,и местото е такова че няма кои да ме обезпокоява.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Апр 03, 2010 9:06 pm

Smile


Последната промяна е направена от PHOENIX на Вто Дек 07, 2010 8:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyСъб Апр 03, 2010 9:34 pm

PHOENIX написа:
stemla написа:
Не е под аренда,държавен е най-големия може би в България,и местото е такова че няма кои да ме обезпокоява.
колега запрати половината форум у Искър'а да гледат де са копките Very Happy Very Happy ще има да си обикалят
Не е Искър,само още един жокер ще дам,завирен е прди около 18 години-демек скоро и е много голям,даже имаше изказване че ако го напълнят с пълен капацитет ще е най-голямия на Балканси полуостров.
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: язовир   Подводна археология EmptyВто Окт 19, 2010 10:13 pm

стемла,имам интерес,ако още не си намерил човек,пиши ми,че не мога да пиша лични
Върнете се в началото Go down
outsider
Преторий
Преторий
outsider



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Окт 19, 2010 11:16 pm

цакни му дигата cheers
Върнете се в началото Go down
Wreck Diving
Новобранец
Новобранец




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 8:30 am

miroslavmladenov написа:
стемла,имам интерес,ако още не си намерил човек,пиши ми,че не мога да пиша лични

Здравейте,
Поздрави на всички в този форум.
Занимавам се с Wrek Diving /същото като вас, но под водата/ и ще ми бъде приятно да обменим опит и знания.
Разполагам с много квалитететна екипировка и дълбокочинен сайд скан сонар.
Мога да окажа помощ и съдеиствие за този язовир Wink
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 9:00 am

добре дошал вав форома колега я обади подробности за подводния металдетектинг че стана интересно с мдетектор ли тарсиш или има неква друга техника
Върнете се в началото Go down
Wreck Diving
Новобранец
Новобранец




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 6:57 pm

FILIP2 написа:
добре дошал вав форома колега я обади подробности за подводния металдетектинг че стана интересно с мдетектор ли тарсиш или има неква друга техника

EdgeTech’s 4100 Side Scan Sonar System.
Това е много сериозен уред,представлява торпедо което влача с кабел и на борда получавам сканирано изображение на морското дъно с много висока резолюция.
работи на високи честоти и системата е в основата на повечето военни разработки в това естество.
от скоро го имам и съм много доволен.Много големи възможности и много стока по дъното.
Върнете се в началото Go down
zanvan
Про-Консул
Про-Консул
zanvan



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 7:11 pm

Wreck Diving написа:
FILIP2 написа:
добре дошал вав форома колега я обади подробности за подводния металдетектинг че стана интересно с мдетектор ли тарсиш или има неква друга техника

EdgeTech’s 4100 Side Scan Sonar System.
Това е много сериозен уред,представлява торпедо което влача с кабел и на борда получавам сканирано изображение на морското дъно с много висока резолюция.
работи на високи честоти и системата е в основата на повечето военни разработки в това естество.
от скоро го имам и съм много доволен.Много големи възможности и много стока по дъното.
някво твое клип4е нямаш ли или твои снимки да сплакнем о4ите Laughing
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 7:27 pm

хм много интересно и туи торпедо като засече нешто после с ваком ли се вади или
Върнете се в началото Go down
Wreck Diving
Новобранец
Новобранец




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 7:30 pm

FILIP2 написа:
хм много интересно и туи торпедо като засече нешто после с ваком ли се вади или

Laughing
Не.Слизам долу. Laughing
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 8:08 pm

ти направо ми зема тока бе човек ами еденични монети засича ли а и оловата от вадиците засича ли ги мнооо интересно и с тая техника мое се бачка и в морето и в язовира така ли ????????????
Върнете се в началото Go down
Wreck Diving
Новобранец
Новобранец




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 8:25 pm

FILIP2 написа:
ти направо ми зема тока бе човек ами еденични монети засича ли а и оловата от вадиците засича ли ги мнооо интересно и с тая техника мое се бачка и в морето и в язовира така ли ????????????


Възможностите му са огромн.Той работи и на големи дълбочини и ....... а на плиткото рисува и пясъка.Всичко що е под вода ми го изважда на екрана.Потърси го в гугъл pirat
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 8:29 pm

Wreck Diving написа:
FILIP2 написа:
ти направо ми зема тока бе човек ами еденични монети засича ли а и оловата от вадиците засича ли ги мнооо интересно и с тая техника мое се бачка и в морето и в язовира така ли ????????????


Възможностите му са огромн.Той работи и на големи дълбочини и ....... а на плиткото рисува и пясъка.Всичко що е под вода ми го изважда на екрана.Потърси го в гугъл pirat

Абе човек , ти за много едри риби ни взема , недей така , много хора ще се вържат и няма да мигнат цяла нощ.

bounce
Върнете се в началото Go down
Wreck Diving
Новобранец
Новобранец




Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 8:41 pm

Petronii написа:
Wreck Diving написа:
FILIP2 написа:
ти направо ми зема тока бе човек ами еденични монети засича ли а и оловата от вадиците засича ли ги мнооо интересно и с тая техника мое се бачка и в морето и в язовира така ли ????????????


Възможностите му са огромн.Той работи и на големи дълбочини и ....... а на плиткото рисува и пясъка.Всичко що е под вода ми го изважда на екрана.Потърси го в гугъл pirat

Абе човек , ти за много едри риби ни взема , недей така , много хора ще се вържат и няма да мигнат цяла нощ.

bounce

https://www.youtube.com/watch?v=RCUrhYg8uf4&feature=related

Погледни това,тук е показано
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 9:02 pm

ма туи на клипчето кат го гледам то маи ефиксно да дириш кораби или се лажа ти вадил ли си с тоз уред
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 9:20 pm

xa xa drygari tova e poredniq provokator be ne vdqvate li !?
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



Подводна археология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подводна археология   Подводна археология EmptyВто Ное 02, 2010 9:24 pm

sony на теб нети ли е интересно поне е нещо ново за монетари и рамки са наслушааме
Върнете се в началото Go down
 
Подводна археология
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» подводна машина
» списание "Археология"-download?
» Отново пускаме разделите НУМИЗМАТИКА и ИСТОРИЯ И АРХЕОЛОГИЯ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: История, археология-
Идете на: