Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Задържани членове на федерацията.

Go down 
+17
sony147
stan960
silver
Aemilivs
don
pld-monetarka
Cicero
AlexP
serapi
NERON
kodokan
djasko
apti
pechkata
hercones
sitalk
Kiril62
21 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyСъб Фев 27, 2010 2:43 pm

Двама иманяри са задържани край Труд


Иманяри бяха заловени вчера в момент на разкопки край село Труд.
След получен сигнал, че в местността "Кереметлика" в землището на
селото се извършват изкопни работи на територията на археологически
обект, служители на РУ-Труд са задържали двама мъже на 28 и 52 години
от Пазарджик, от които са иззели два металотърсача.

Установено е, че по-възрастният е бил обявен за общодържавно
издирване още през 2004 година от РУ-Созопол. От тогава той е бил
издирван за извършена измама. Двамата пазарджиклии са задържани в
ареста за 24 часа.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=486692

Колеги това са баща и син от гр.Пазаржик задържани не на архелогическия обект , а на асфалтиран път където металдетекторите са били неработещи и са били във багажника на джипа.Не се вика археолог,след което ги задържат за 24часа,задно със автомобила,не им се издава поротокол за изземване.Бащата го разкарват чак до гр.Созопол където се установява че не е търсен за измами както пишат журналистите.Имат строителна фирма и просто са излези да се разходят с металдетекторите,но поради голямата кал не са работили с апаратите.След направения обиск във техния апартамент не са намерини антични артефакти.Членова са на федерацията от 02.02.2010г.Днеска идваха при мен да ме запознаят със случая.Във понеделник ще ходят с адвокат до полицията,защото сега са пуснати под гаранция.Казах им в понеделник да ми се обадят по телефона и да ме запознаят със развитието на случая.
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyСъб Фев 27, 2010 2:53 pm

Някаква грешка,така ли? Сигурно са търсили човека и намират и детекторите.Въпреки всичко не могат да ги вземат без причина и и без протокол.Безобразие! Да си търсят правата обезателно.Не може така.
Върнете се в началото Go down
hercones
Легионер
Легионер
hercones



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyСъб Фев 27, 2010 5:31 pm

Не става ясно причината за задържането за 24ч. са металдетекторите или това че е издирван от 2004г.(или грешката такава) Ако не са били на археологичен обект защо не са представили членски карти...
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyСъб Фев 27, 2010 6:15 pm

Пак ли поредната издънка на органите на реда - завижници!!!
Върнете се в началото Go down
apti
Легионер
Легионер
apti



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyСъб Фев 27, 2010 6:29 pm

pechkata написа:
Пак ли поредната издънка на органите на реда - завижници!!!
Колега мисля че тя идънката е на Б.Б. и правителството което "управлява със силови сензации". За съжаление ние търсачите най вероятно ще сме жертва на следващата сензационна "ОПЕРАЦИЯ ИМАНЯРИ" и ще подържаме рейтинг на бате Б...
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyСъб Фев 27, 2010 6:33 pm

Така ще е
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyСъб Фев 27, 2010 8:09 pm

apti написа:
pechkata написа:
Пак ли поредната издънка на органите на реда - завижници!!!
Колега мисля че тя идънката е на Б.Б. и правителството което "управлява със силови сензации". За съжаление ние търсачите най вероятно ще сме жертва на следващата сензационна "ОПЕРАЦИЯ ИМАНЯРИ" и ще подържаме рейтинг на бате Б...

До сега стисках зъби и виках ... ша опрайм ... ма май няма.
По лошо става.Баста.
Започвам постепенно да си организирам животът в насока такава,че един ден да не съм в Бг.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyСъб Фев 27, 2010 8:12 pm

kodokan написа:
apti написа:
pechkata написа:
Пак ли поредната издънка на органите на реда - завижници!!!
Колега мисля че тя идънката е на Б.Б. и правителството което "управлява със силови сензации". За съжаление ние търсачите най вероятно ще сме жертва на следващата сензационна "ОПЕРАЦИЯ ИМАНЯРИ" и ще подържаме рейтинг на бате Б...

До сега стисках зъби и виках ... ша опрайм ... ма май няма.
По лошо става.Баста.
Започвам постепенно да си организирам животът в насока такава,че един ден да не съм в Бг.
За сега недей още е рано...
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyСъб Фев 27, 2010 9:59 pm

pechkata написа:
kodokan написа:
apti написа:
pechkata написа:
Пак ли поредната издънка на органите на реда - завижници!!!
Колега мисля че тя идънката е на Б.Б. и правителството което "управлява със силови сензации". За съжаление ние търсачите най вероятно ще сме жертва на следващата сензационна "ОПЕРАЦИЯ ИМАНЯРИ" и ще подържаме рейтинг на бате Б...

До сега стисках зъби и виках ... ша опрайм ... ма май няма.
По лошо става.Баста.
Започвам постепенно да си организирам животът в насока такава,че един ден да не съм в Бг.
За сега недей още е рано...
мааалко е късно даже .. Neutral

https://www.youtube.com/watch?v=OcO6OwGtaTU&feature=related

и текста на песента

Всяка сутрин ставам с първи петли,
някъде към десет, десет и нещо.
И още не отворил гуреливи очи,
звънвам на Боби и излизам от къщи.
Сядаме в "Jazz"-a и с трепет в сърцата,
поръчвам кафенце и проклинам съдбата:
Какво му направихме на Господ със Боби,
та на изток от рая, нас ни зарови.
А някой бачкат от няколко часа,
направиха пари, какво от това?
И богатите понякога плачат,
а слънце ще огрее един ден и кучия гъз
. /Дааа гъз!/
Обед минава, минават колите.
По масата, пълзят бавно 2-3 мухи.
Писна ми тука! Поглежда ме Боби,
дай да палим гумите и към Хаваи,

знаеш ли брат хората на Запад колко взимат само за час,
толкова че тука с тия парички, кафенце ще жулим 4-5 дни.

А нека работят здраво маймуните,
не се става така лесно човек,
а ние с Боби работим над себе си,
работим над себе си и пием, пием КАФЕ.
А ние с Боби двамата пием кафе.
Настава вечер и месец изгрява,
звезди обсипват свода небесен.
Гледаме с Боби захласнати горе,
така е прекрасно и почти без пари.

Балканът си пее хайдушката песен,
барманката тропа с чаши зад нас.
Колко му трябва на човека бе Боби?..
небето, звездите и чашка кафе!
А ето ти другите връщат се от работа,
за филма бързат с бира в ръка,
денят им завършва с първа програма,
а животът е миг във вечноста.
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 11:13 am

ами нека да доидат момчетата тук и да обяснят подробно
мисля , че всеки от нас е заинтересован за самата истина по случая
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 1:45 pm

Сами са се натресли на Баба Меца полиция , хем са я видяли.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 2:24 pm

djasko написа:
Сами са се натресли на Баба Меца полиция , хем са я видяли.

Не са се натресли сами,а било имало свидетел който се бил обадил на полицията.И не са хванати на нивата или на друго място ами са ги спрели на пътя,по сигнал.И немога да разбера къква е тази злоба,имайте предвид че на всеки може да се случи било с членска карта или без членска карта.Председателя на федерацията също е уводемон за случая.Ще изчакам утре да видя след ходенето до полицията със адвоката къкво развитие ще има.Бъдете малко по толерантни към случая защото се касае и за членове на федерацията.Няма смисъл от такива коментари Джаско,защото и на теб може да се случи подобно нещо,никой не е застрахован от подобни неща.
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 4:19 pm

Kiril62 написа:
djasko написа:
Сами са се натресли на Баба Меца полиция , хем са я видяли.

Не са се натресли сами,а било имало свидетел който се бил обадил на полицията.И не са хванати на нивата или на друго място ами са ги спрели на пътя,по сигнал.И немога да разбера къква е тази злоба,имайте предвид че на всеки може да се случи било с членска карта или без членска карта.Председателя на федерацията също е уводемон за случая.Ще изчакам утре да видя след ходенето до полицията със адвоката къкво развитие ще има.Бъдете малко по толерантни към случая защото се касае и за членове на федерацията.Няма смисъл от такива коментари Джаско,защото и на теб може да се случи подобно нещо,никой не е застрахован от подобни неща.
Бате Кире,нее злоба защото :Първо Набора (колегата)се знаем от около 10 години . Второ: Мястото го знам и са имали още два вариянта (изхода) да излезнат а са тръгнали към Баба Меца полиция Верно е никой нее застрахован.
Върнете се в началото Go down
serapi
Новобранец
Новобранец
serapi



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 4:35 pm

Здравейте колеги! Ето това съм аз човека който заловиха. Коментара на колегата за бягството от органите на власта не е много уместен - че защо да бягам след като съм в правата си и не съм извършил нищо нередно. Аз съм бащата. Хайде питайте, бих ви отговорил.
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 4:37 pm

ами ако имаш възможност
разкажи ни цялата история с подробности
да обсъдим нещата
Върнете се в началото Go down
serapi
Новобранец
Новобранец
serapi



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 5:04 pm

Истината е доста кратка. Просто излезнахме със сина на разходка - машините ни бяха в джипа, решихме да поработим и да отбием малко време. Влезнахме в разорана нива, но тъй като беше доста мокро, прибрахме машините и си тръгнахме. Между магистралата и село Труд, на пътя ни спря патрул на полицията - поискаха да отворим багажника за проверка - съдействахме им като съвестни граждани. И от там се започна сагата - моментално ни се приписа, че сме копали на археологически обект, имало свидетели които са ни видели - да наистина на полето имаше трима човека които си тореха нивата. Закопчаха ни за 24 часа с обвинение за работа на археологически обект. Направиха и обиск в апартамента ни - не бяха открити никакви доказателства - във нас също не откриха улики. Колкото до мен, че съм на издирване - така е, но въпроса е там, че са ме търсели като свидетел за дреболии с изтекъл срок изключителна давност. Някой тук беше попитал защо не сме показали членските си карти - просто не бяха в нас. Полицията не ги взема на сериозно членските карти - казах им, но не обърнаха никакво внимание.
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 5:18 pm

да благодаря ти за изчерпателноста, Митко
а с тези които са торили имали ли сте контакт ?
Върнете се в началото Go down
serapi
Новобранец
Новобранец
serapi



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 5:29 pm

NERON написа:
да благодаря ти за изчерпателноста, Митко
а с тези които са торили имали ли сте контакт ?

Не абсолютно никакъв контакт. Познаваме ли се.
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 6:06 pm

Така ще е. Оправия няма да има. На хората им е писнало от дупките и за това са извикали полиция. Без подаден сигнал шанса да дойдат полиция е нищожен.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 7:02 pm

serapi,ние с теб се познаваме и ме интересува показа ли някакъв документ за миладинките.Един общ познат го гепиха и му взеха апарата,но след като го пуснаха им показа гаранционната карта на маската и му върнаха машината.
Върнете се в началото Go down
Cicero
Легионер
Легионер
Cicero



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 7:59 pm

AlexP написа:
Така ще е. Оправия няма да има. На хората им е писнало от дупките и за това са извикали полиция. Без подаден сигнал шанса да дойдат полиция е нищожен.

те са ги спряли не до нивата а на няколко км след като са си тръгнали Wink и "случайна" полицейска проверка е имало на излизане от селото но как така са искали да отвори багажника явно пак си е имало обаждане поне аз така го разбрах
Върнете се в началото Go down
pld-monetarka
Про-Консул
Про-Консул
pld-monetarka



Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 8:46 pm

Cicero написа:
AlexP написа:
Така ще е. Оправия няма да има. На хората им е писнало от дупките и за това са извикали полиция. Без подаден сигнал шанса да дойдат полиция е нищожен.

те са ги спряли не до нивата а на няколко км след като са си тръгнали Wink и "случайна" полицейска проверка е имало на излизане от селото но как така са искали да отвори багажника явно пак си е имало обаждане поне аз така го разбрах

Ми то кво да кажа вече. Простотиа ли да го нарека,кво незнам.

Тук ви изпращам нещо,което си го свалете на диск и като ви спре полиция да знаете какво да правите.


5 неща, които полицаите не искат да знаете
1. Не сте длъжни сте да отговаряте на въпросите
Съгласно чл. 121 от Наказателно-процесуалния кодекс (НПК), можете да откажете да давате показания, ако те биха навредили на вас или семейството ви. Това означава, че ако сте арестувани, не е необходимо да отговаряте на въпроси. Позовете се на чл. 121 и кажете само, че отказвате да давате показания. В момента на задържането ви полицаят е длъжен да ви обясни за какво сте арестуван. Не можете да бъдете арестуван в качеството си на свидетел – за да ви арестуват, трябва да сте обвинен в нещо. Ако сте призован като свидетел, отказът ви да дадете показания (освен в случая на чл. 121) се наказва с глоба до 500 лева. Винаги обаче можете да твърдите, че нищо не помните, или че не можете да дадете надеждни показания. Не забравяйте, че даването на лъжливи показания се наказва, но късата памет (реална или не) не попада в Наказателния кодекс. Освен това по всяко време можете да пожелаете да присъства адвокат, дори да сте призован като свидетел. Показанията, дадени в отсътвие на такъв нямат съдебна тежест.

2. Можете да лъжете
Ако сте обвиняем (или заподозрян) можете преспокойно да лъжете. Законът предвижда отпадане на отговорността за лъжесвидетелстване (чл. 290 и чл. 292 от Наказателния кодекс(НК), ако отговорът може да ви уличи в престъпление. Също така не носите отговорност, ако в качеството си на свидетел дадете лъжливи показания пред полицията, от които впоследствие се откажете пред съда.

3. Самопризнанията не ви вкарват в затвора
Съгласно чл. 116 от НПК, не можете да бъдете осъден единствено въз основа на самопризнания. Дори да признаете, че сте убили комшията, полицията трябва да събере доказателства за това.

4. Разпитващият трябва да ви задава конкретни и ясни въпроси
След като разкажете (ако решите да го направите) в свободен текст това, което знаете, разпитващият трябва да ви задава ясни и конкретни въпроси, свързани с делото. Въпроси от рода на "А за оная работа в "Младост" какво знаеш?" (любим подход на полицаите) не са нито конкретни, нито свързани с делото. Такива са и всички въпроси, засягащи личния ви живот. Полицаите ги използват за да спечелят доверието ви и да си съставят план как да водят разпита. Можете да откажете да отговаряте, или да поискате конкретизиране. По същия начин не сте длъжни да разкривате обстоятелства и информация, за която не сте попитани изрично. Разбира се, можете да го направите, за да спечелите доверие и да поведете разпита в желана от вас посока, но това ще разгледаме в отделна статия.

5. Нямат право да ви обискират без заповед
Обиск може да се извършва без прокурорско одобрение само в два случая когато сте задържани, или ако има неоспорими доказателства, че укривате предмет, обект на престъпление. Следователно, ако ви спрат и поискат да отворите багажника на колата си, можете най-любезно да попитате задържан ли сте, или какви са основанията им да смятат, че прекарвате нещо незаконно. Ако никоя от горните две причини не е налице, можете да откажете. Дори да намерят цял арсенал в багажника ви, обискът няма да има стойност в съда, ако не може да се мотивира с някое от горните две обстоятелства. Разбира се, винаги могат да намерят повод да ви арестуват, така че номерът е да избегнете това преди всичко. И още нещо важно: ако ви отведат в районното за "справка", тове не е арест и не дава право да ви обискират.
Още малко ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ !!!
На всеки може да му се случи да бъде разпитан в полицията -- било като свидетел, било като обвиняем. Тук ще споменем най-често прилаганите техники за разпит, така че да знаете какво да очаквате. В отделна статия ще разгледаме техниките, които вие можете да приложите по време на разпита.

Преди да продължим с конкретни техники, нека се спрем на това, как протича разпитът. Преди всичко разпитващият ще започне с "неофициален разговор". По време на този разговор полицаят цели две неща. Първо -- да спечели доверието ви; да ви покаже, че няма нищо страшно и изобщо -- да ви предразположи. Втората цел на този разговор е разпитващият да може да си състави мнение за вас -- да установи интелектуалното ви ниво, да прецени интересите ви, доколко сте склонен да отговаряте точно и изчерпателно на въпросите и т.н. От поведението ви в тази фаза зависи изходът от целия разпит. Постарайте се да се представите за по-глупав, по-податлив и по-изплашен отколкото сте в действителност. Никой не е спечелил разкривайки потенциала си пред противника преди да е започнала битката. Тук трябва да споменем нещо важно: полицаят не е ваш приятел! Запомнете това изречение и си го повтаряйте, колкото и дружелюбно да се държи разпитващият.

След края на неофициалния разговор, полицаят ще ви обясни правата ви и ще ви прикани да разкажете със свои думи какво се е случило. Обикновено след изясняването на всеки ключов момент разпитващият ще ще сбие показанията ви в 2-3 изречения, които ще ви прочете преди да ги нанесе в протокола. Внимавайте в думите му, и поискайте да се перефразира дадено изречение, ако смятате, че сбитата версия пропуска момент, който може да се окаже ключов за защитата ви.

След приключване на разпита полицаят ще прочете протокола от край до край и ще ви го представи за подпис.

И така, нека започнем с най-често срещаните тактики. Наименованията, които съм дал, са условни -- не става въпрос за официална терминология.

1. Изнервяне
Това е извънредно проста и в същото време много ефикасна техника, особено върху хора, които за пръв път попадат в полицията. В общи линии ви карат да чакате пред кабинета, докато се изнервите до степен да сте готов да кажете каквото и да е, само и само да си тръгнете по-бързо. Най-доброто противодействие е просто да се държите спокойно. Не се прегърбвайте и не тропайте нервно с крак. Колкото и учудващо да ви звучи, ако тялото ви се държи спокойно, мозъкът ви ще го последва.

2. Вече знаем всичко
Тази техника има няколко вариации. При най-често използваната разпитващият ви прекъсва и вика свой колега от съседен кабинет, или минаващ по коридора, посочва ви и казва "Я виж момчето/момичето какво вика за оная работа с телефона" (или за каквото там са ви викнали). Ненужно е да се казва, че колегата му не знае нищо по въпроса. Цялата сценка се разиграва с цел да бъдете притеснени от неочакваната публика и внезапната публичност на проблема. Запазете спокойствие и не се отклонявайте от показанията си. Продължете да разговаряте само с вашия разпитващ, дори ако въпросите са зададени от колегата му. Започнете ли да отговаряте и на двамата разкъсвате вниманието си и се оказвате в положение да водите война на два фронта.
Друг вариант на тази техника е преди да започнете показанията си, разпитващият да ви подхвърли факт, който вече им е известен, намеквайки, че знае още много. В повечето случаи не знае нищо -- иначе не би ви разпитвал. Трети вариант е "другите вече признаха". При всички положения трябва да подходите с презумпцията, че разпитващият знае всичко. Така ще му дадете минимална информация, а всезнайковският подход ще пльосне на земята като мокър пешкир.

3. Искам да ти помогна
Тази техника помага в комбинация с изнервянето. Разпитващият използва фрази от рода на "Кажи бе, човек! Ще видим да те оправим някак, положението не толкова тежко!" Повтаряйте си онова изречение, което прочетохте в началото -- той не ви е приятел. Тази техника се прилага най-често когато разпитващият види, че няма за какво да ви задържа повече, но иска да измъкне информация за други дела. Започне ли да ви задава въпроси, несвързани с конкретното дело, и да ви предлага помощ -- значи ще се измъкнете. Не казвайте нищо странично, защото започнете ли да давате информация ще седите там още поне два часа, докато ви изцедят като лимон.

4. Ще стане по-лошо
Често разпитващият ви предлага лесен изход (като му кажете каквото иска) и труден (най-често изразен с мътни заплахи от рода на "Знаеш ли какво е наказанието за укриване на информация?"). В повечето случаи това са само заплахи -- стигне ли се дотам, значи полицаят е отчаян. Разбира се, помага да знаете какво е наказанието. Ако имате предишни регистрации или присъди, разпитващият може да ги използва като заплаха. Не се връзвайте -- ако са имали нещо срещу вас при предишния случай, са щели да го използват. Ако вече имате присъда по предишен случай, полицията е безсилна -- не можете да бъдете съден два пъти за едно и също престъпление. Започнат ли заплахите, запазете спокойствие, попитайте в какво друго сте обвинен и откажете да отговаряте на каквито и да било въпроси докато не видите обвинителен акт. Това е ваше право и ефектът върху разпитващия е подобен на ефекта на бетонен стълб между релсите върху експресен влак. Така обръщате ефекта -- вместо да ви измъкне информация, разпитващият се оказва в положение, в което заподозреният отказва да отговаря и на въпроси по текущото дело.

5. Ще изпусна "Море от любов"
Тази техника се прилага сравнително рядко. Разпитващият се държи сякаш вашите показания са само формалност, която той иска да претупа -- изпуска си сапунката/мача, или е оставил да пече кекс във фурната. Най-често се прилага когато сте достатъчно изнервен от чакане пред кабинета и също горите от нетърпение да си ходите. Показанията почват да се леят като планински поток, но щом се стигне до съществената част -- изведнъж сапунката може да се отложи. Противодействието е да искате конкретни въпроси. На фразата "Казвай" отговорете "Какво?". Покажете, че докато разпитващият "бърза", вие имате цял ден, компанията ви е приятна и единственото, което ви липсва за да е кефа пълен, е шише водка и двете джебчийки от маймунарника. В никакъв случай не отговаряйте на нещо, за което не сте питани изрично.

И накрая, не бива да забравяте, че ако в стаята има друг дознател, той слуша извънредно внимателно, макар че привидно си чопли ноктите. Трябва да сте подготвени от внезапни объркващи въпроси от негова страна. Както казахме в точка 2, не позволявайте да ви хванат неподготвени и не разделяйте вниманието си между двамата.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 9:14 pm

pld-monetarka написа:
Тук ви изпращам нещо,което си го свалете на диск и като ви спре полиция да знаете какво да правите.

Най-накрая нещо написано доста смислено. Браво pld-monetarka!
Искам само да допълня нещо от реалния живот, защото не всички са добри артисти, когато ги спре и задържи полицията. Истината е, че когато ти  "щракнат белезниците" и те подкарат към РПУто - на момента забравяш - "Кой си? Как се казваш? От къде идваш и на къде отиваш?" 
Колкото и да не си го признаваме, това е реалността.
Върнете се в началото Go down
don
Про-Консул
Про-Консул




Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 10:42 pm

Благодаря за съветите pld-monetarka, мисля че са много поучителни cyclops  Трябва да разбереме, че живеем в правова държава - членка на европейския съюз и като нейни граждани имаме права, които трябва първо да научим и след това да изискаме от органите на реда, от работодателите и от всички други институций. От своя страна съответните служби трябва да разберат, че ние им пащаме заплатите с нашите данъци и първо те трябва да се научат да спазват законите и правилата (докато не го направят ще чуваме реплики от рода :НИЕ ГИ АРЕСТУВАМЕ А ТЕ ГИ ПУСКАТ) bounce За колегите който са арестували - вероятно ще ви струва много нерви и пари за адвокати, но за нищо не могат да Ви осъдят:1-няма събрани доказателства който да издържат в съда, второ след като сте били на археологически обект :според полицията:защо този обект като такъв се оре и обработва -  това причинява много повече вреда на арх.пластове от колкото, който и да било търсач с монетарка hunter2 Стискам ви палци, но мисля че най-лошото което можи да ви се случи е да ви вземат машините, ако нямате документи за тях.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Задържани членове на федерацията. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. EmptyНед Фев 28, 2010 10:53 pm

така така пепел ми на езика ама май това нас 4ака вси4ки без зна4ение 4ленове ли сме на федерацията или не ..на археологи4еско място ли сме или не стена в на4алото Даскала беше написал една приказка за големите лажици и ситите и гладните... ама ний хукнахме да променяме закона като 4е ли зависи от нас... имали сме права на европейци да ама тия права са само на хартия до момента в които те закоп4аят та когато имаме среща с органите на реда: 1 -  МД не е твое намерено е захварлено и сте го прибрали дори незнаете как се работи с него предполагам и органите на реда няма да знаят. 2 - търсите само и единствено загубени клу4ове докато сте разглеждали месноста преди време или метеорити ПС ако бащата и сина са сигорни 4е са ги натопили от нивата ....
Върнете се в началото Go down
 
Задържани членове на федерацията.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Задържани членове на федерацията.
» Шестима са задържани край Рудозем.
» Бяха задържани седем търсачи, организирали разкопки в тракийската могила

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: