Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Minelab нишани Майнлаб lorenz tesoro nexus Spectrum prodavam kupuvam deus грунда пират Coil wave маск Simplex 5000 VANQUISH врътка Fisher голден mask miladinka GOLD TEKNETICS nokta
 

 За закона, Федерацията, форума и търсачите...

Go down 
+27
himera
BEKS
gullam
QNUS
vvurbanov
ELATION
Magikman
djasko
yaponetsa
stan960
imperio
vale
pechkata
avrelius
cosmopolitania
bulgari
denarr
nasko75
dukavataz
slavitoooo
borisov
monetar
Kiril62
apti
pet1r90
joro i
Джони
31 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 9:09 pm

[quote="Джони"]
nasko75 написа:
Мои като си толко отворен ходи си кадето искаш,само ми изпрати за Благоевградско и Варненско археологическите обекти.

Джони това се отнасяше за колегата denarr ако е колега разбира се.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 9:19 pm

slavitoooo написа:
avrelius написа:
вси4ко ще е ясно,ако влизаме легално. и ще е ясно кой кво иска да каже. май доста бла-бла,подмазва4есво,реклама,пропаганда.та явно тук само ще си пишем и ще се радваме на написаното. а ефект и резултат ? или само ще викаме 'ураааа'



Понеже колега постоянно критикуваш , вземи и направи нещо ,вземи свърши нещо и кажи аз направих това и това ! Така само да се критикува може всеки !!!!!!!!!!!!!!
Подкрепям тезата на Славчо - критиката е много лесна за казване...
Върнете се в началото Go down
avrelius
Легионер
Легионер




За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 9:25 pm

slavitoooo написа:
avrelius написа:
вси4ко ще е ясно,ако влизаме легално. и ще е ясно кой кво иска да каже. май доста бла-бла,подмазва4есво,реклама,пропаганда.та явно тук само ще си пишем и ще се радваме на написаното. а ефект и резултат ? или само ще викаме 'ураааа'



Понеже колега постоянно критикуваш , вземи и направи нещо ,вземи свърши нещо и кажи аз направих това и това ! Така само да се критикува може всеки !!!!!!!!!!!!!!

есента славии,есента . бъди сигурен,4е ще направя и аз нещо. то ще се 4уе Wink но ае да не се ска4а срещу инакомислещите--става ли ? само сваляй'те репут'ация
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 9:31 pm

avrelius написа:
slavitoooo написа:
avrelius написа:
вси4ко ще е ясно,ако влизаме легално. и ще е ясно кой кво иска да каже. май доста бла-бла,подмазва4есво,реклама,пропаганда.та явно тук само ще си пишем и ще се радваме на написаното. а ефект и резултат ? или само ще викаме 'ураааа'



Понеже колега постоянно критикуваш , вземи и направи нещо ,вземи свърши нещо и кажи аз направих това и това ! Така само да се критикува може всеки !!!!!!!!!!!!!!

есента славии,есента . бъди сигурен,4е ще направя и аз нещо. то ще се 4уе Wink но ае да не се ска4а срещу инакомислещите--става ли ? само сваляй'те репут'ация

Хубаво прави да си жив и здрав ! И за каква репутация говориш пак не е ясно !? И не виждам да си инакомислещ просто отричаш всичко !
Върнете се в началото Go down
avrelius
Легионер
Легионер




За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: до слави   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 9:54 pm

отри4ам простотията и наглостта. както и мижитуркщината.и други неща още отри4ам,но това е друга тема.определено не си прав,4е отри4ам вси4ко.нали знаеш-няма как да сме еднакви вси4ки.аз например не мога да се примиря като гледам как на 4ерното му викат бяло.или некой тъпанар да се прави на такъв,къвто не е(не визирам теб,говоря по принцип). но виждам,4е доста неща тук се пишат и да са грешни даже,ако това е в интерес на федерацията,то становище не се зима. та ти ми кажи!-нали си колега,нас кво най-много ни бърка от новия закон ?! РЕГИСТРАЦИЯТА НА ДЕТЕКТОРИТЕ!! и вместо да се наблеге най-ве4е над това,тръгна федерацията алъш-вериша да узаконява. и се тръгна една кандърма,4е детекторите не подлежали на регистрация,щото ала-бала. писах и пак ще пиша:редовия полицай знае,4е детекторите трябва да са регистрирани и ще ни ловят като нарушители. е-няма как да съм доволен.
да те 4уя !
Върнете се в началото Go down
vale
Легионер
Легионер
vale



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 10:11 pm

спри тая кайсиева бе да го еба bounce
Върнете се в началото Go down
vale
Легионер
Легионер
vale



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 10:14 pm

няма да го чуеш той е мн голяма п.....ка-- тарси го в Русия cheers cheers cheers
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 10:33 pm

Даскале, по-спокойно. Тия 90% си гледайте федерацията, и не опитвайте да давате наклон на оная работа на другите 10%.


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 10:38 pm

avrelius написа:
отри4ам простотията и наглостта. както и мижитуркщината.и други неща още отри4ам,но това е друга тема.определено не си прав,4е отри4ам вси4ко.нали знаеш-няма как да сме еднакви вси4ки.аз например не мога да се примиря като гледам как на 4ерното му викат бяло.или некой тъпанар да се прави на такъв,къвто не е(не визирам теб,говоря по принцип). но виждам,4е доста неща тук се пишат и да са грешни даже,ако това е в интерес на федерацията,то становище не се зима. та ти ми кажи!-нали си колега,нас кво най-много ни бърка от новия закон ?! РЕГИСТРАЦИЯТА НА ДЕТЕКТОРИТЕ!! и вместо да се наблеге най-ве4е над това,тръгна федерацията алъш-вериша да узаконява. и се тръгна една кандърма,4е детекторите не подлежали на регистрация,щото ала-бала. писах и пак ще пиша:редовия полицай знае,4е детекторите трябва да са регистрирани и ще ни ловят като нарушители. е-няма как да съм доволен.
да те 4уя !

Първо: все още не съм член на тая федерация, но ако помислиш, ще видиш в това начинание има смисъл.
Второ: ето ти малки извадки от новия закон по отношение на регистрацията на детекторите:


2. "Специални технически средства" са геодезични уреди, геофизична
апаратура и други технически средства, използвани преди, по време и след теренните
археологически проучвания.

§ 16. В тримесечен срок от влизането в сила на закона собствениците на
специални технически средства са длъжни да поискат тяхната регистрация от
министъра на културата по реда на този закон.

(3) Регистрираните специални технически средства по ал. 2 се използват само за
извършване на теренни проучвания или за друга специализирана дейност, изрично
предвидена в нормативен акт.

Когато при извършване на строителни и благоустройствени или
селскостопански дейности, при търсене, проучване и добив на подземни богатства и
при други дейности, свързани с въздействие върху земната повърхност, земната основа,
земните недра и под вода, се открият структури и находки, които имат признаци на
културни ценности, дейността се спира незабавно и се прилагат съответно чл. 72 и 73.


За мен, четейки закона като обикновен гражданин, не като адвокат, регистрацията на металотърсачите е необходима САМО, ако имаш намерение да правиш теренни проучвания с тях. Ако няма да правиш официални теренни проучвания, придружени със съответните документи и по реда на закона, не е необходимо да правиш регистрация на уреда си.

И още: от третия абзац, става ясно че можеш да търсиш подземни богатства.

Възможно е полицаите да имат такива инструкции, за нашия район знам, че не е така, но това не означава, че те са законни. Или поне някой не е прочел закона както трябва.

Освен това в закона много точно е описано кои неща аджеба в земята са със стойност на национално богатство. И това изобщо не включва всичкото злато, което все още е в земята. Така че , по смисъла на тоя закон, мога да си търся, колкото си искам, с нерегистриран металотърсач, стига да не съм върху археологически обект. Как ще се разбера за последното с органите на реда- проблема си е мой.
Върнете се в началото Go down
vale
Легионер
Легионер
vale



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 10:41 pm

о иие кво става бре тук некви редови
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 10:53 pm

  Реших, че мнението е отправено към мен, защото е в моята тема. Мога спокойно да се подпиша със собственото си име под всеки пост. И в Гугъл има достатъчно информация за мен, за да не ми реже главата никой точно в този форум. Но не мисля, че е необходимо да се бием в гърдите, като правилата в този форум са хората да пишат с никове, а не с фамилии.
Хубавото в тая работа е, че все пак има коментари, положителни или не, все ми е тая. Нямам никакво намерение да ставам лице, глас или гъз, на която и да е Федерация, Форум или квото ще да е там. Защо го правите тоя форум, и тая федерация като ще си извадите очите един друг. Първото, което казах е, че не ангажирам никого с мнението си. Смятам, че такава структура като федерацията има смисъл, защото това е единствения път да се излезе от порочния кръг на законите и да се апелира пред обществото за един нормален закон. А точно един нормален закон ще направи така, че да не копаш нощем и да чупиш антични грънци в бързината, а да си вършиш работата спокойно и денем. Но и това е само мнение. Пък то това тука е наречено форум - затова- да се пишат мнения.

Със здраве!
Върнете се в началото Go down
apti
Легионер
Легионер
apti



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 11:09 pm

...ееее що тъй ба батковци...за няколко часа оакахме цялата тема... :mdr6: :pepe: :fessee: :Tir:
Върнете се в началото Go down
avrelius
Легионер
Легионер




За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 11:14 pm

Джони написа:
avrelius написа:
отри4ам простотията и наглостта. както и мижитуркщината.и други неща още отри4ам,но това е друга тема.определено не си прав,4е отри4ам вси4ко.нали знаеш-няма как да сме еднакви вси4ки.аз например не мога да се примиря като гледам как на 4ерното му викат бяло.или некой тъпанар да се прави на такъв,къвто не е(не визирам теб,говоря по принцип). но виждам,4е доста неща тук се пишат и да са грешни даже,ако това е в интерес на федерацията,то становище не се зима. та ти ми кажи!-нали си колега,нас кво най-много ни бърка от новия закон ?! РЕГИСТРАЦИЯТА НА ДЕТЕКТОРИТЕ!! и вместо да се наблеге най-ве4е над това,тръгна федерацията алъш-вериша да узаконява. и се тръгна една кандърма,4е детекторите не подлежали на регистрация,щото ала-бала. писах и пак ще пиша:редовия полицай знае,4е детекторите трябва да са регистрирани и ще ни ловят като нарушители. е-няма как да съм доволен.
да те 4уя !

Първо: все още не съм член на тая федерация, но ако помислиш, ще видиш в това начинание има смисъл.
Второ: ето ти малки извадки от новия закон по отношение на регистрацията на детекторите:


2. "Специални технически средства" са геодезични уреди, геофизична
апаратура и други технически средства, използвани преди, по време и след теренните
археологически проучвания.

§ 16. В тримесечен срок от влизането в сила на закона собствениците на
специални технически средства са длъжни да поискат тяхната регистрация от
министъра на културата по реда на този закон.

(3) Регистрираните специални технически средства по ал. 2 се използват само за
извършване на теренни проучвания или за друга специализирана дейност, изрично
предвидена в нормативен акт.

Когато при извършване на строителни и благоустройствени или
селскостопански дейности, при търсене, проучване и добив на подземни богатства и
при други дейности, свързани с въздействие върху земната повърхност, земната основа,
земните недра и под вода, се открият структури и находки, които имат признаци на
културни ценности, дейността се спира незабавно и се прилагат съответно чл. 72 и 73.


За мен, четейки закона като обикновен гражданин, не като адвокат, регистрацията на металотърсачите е необходима САМО, ако имаш намерение да правиш теренни проучвания с тях. Ако няма да правиш официални теренни проучвания, придружени със съответните документи и по реда на закона, не е необходимо да правиш регистрация на уреда си.

И още: от третия абзац, става ясно че можеш да търсиш подземни богатства.

Възможно е полицаите да имат такива инструкции, за нашия район знам, че не е така, но това не означава, че те са законни. Или поне някой не е прочел закона както трябва.

Освен това в закона много точно е описано кои неща аджеба в земята са със стойност на национално богатство. И това изобщо не включва всичкото злато, което все още е в земята. Така че , по смисъла на тоя закон, мога да си търся, колкото си искам, с нерегистриран металотърсач, стига да не съм върху археологически обект. Как ще се разбера за последното с органите на реда- проблема си е мой.

гледал шопа жирафа и викал: я па нема таково животно
'''други технически средства, използвани преди, по време и след теренните
археологически проучвания.'''--как ще се тълкува това изре4ение?

''''(3) Регистрираните специални технически средства по ал. 2 се използват само за
извършване на теренни проучвания или за друга специализирана дейност, изрично
предвидена в нормативен акт.''' --де го този нормативен акт?! и в 4ас ли си,4е тея актове се приемат от МС ! и сигурно нашата дейност е с неспециализирани техни4ески средства и самата дейност е неспециализирана.и то4но за това писах.за нормативния акт.тва е временен закон,но се приема от изпълнителна власт.то4но този нормативен акт ще тълкува и дефинира тея термини. и за кво друго могат да се използват техни4еските средства,освен посо4ените тук.схващаш ли.трябва да си отстояваме исканията и правата си.дано съм бил полезен
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 11:37 pm

imperio написа:
Даскале, по-спокойно. Тия 90% си гледайте федерацията, и не опитвайте да давате наклон на оная работа на другите 10%.

Вальо, определено те имам за умен човек (щом си създал Форум Империо). Предполагам не пиеш "шльокавица"?! Каква федерация и какъв наклон, бе брат?! Как така с Джони и двамата решихте, че имам вас в предвид?! Ситуацията е много по-трагична.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 11:45 pm

Хе -най-после -като че ли имало и мислещи тука-Къде са обаче тия дето уж са главата на глиненият колос................ Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 11:58 pm

HARDI написа:
imperio написа:
Даскале, по-спокойно. Тия 90% си гледайте федерацията, и не опитвайте да давате наклон на оная работа на другите 10%.

Вальо, определено те имам за умен човек (щом си създал Форум Империо). Предполагам не пиеш "шльокавица"?! Каква федерация и какъв наклон, бе брат?! Как така с Джони и двамата решихте, че имам вас в предвид?! Ситуацията е много по-трагична.

Извинявай ако съм те обидил. Просто вече е много досадно някакви сурвакари да се изживяват че са ми защитници на правата, пък да скачат като ужилени като им кажеш че тя работата не е баш така като си я мислят.

Поздравления за правилното прилагателно което си употребил: "Ситуацията е много по-трагична"


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyЧет Мар 11, 2010 12:07 am

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 7:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyЧет Мар 11, 2010 12:14 am

imperio написа:
Извинявай ако съм те обидил. Просто вече е много досадно някакви сурвакари да се изживяват че са ми защитници на правата, пък да скачат като ужилени като им кажеш че тя работата не е баш така като си я мислят.
Не си ме обидил с нищо. Нямаш грижи! Cool

imperio написа:
Поздравления за правилното прилагателно което си употребил: "Ситуацията е много по-трагична"
Благодаря! Нали заради тези мои сентенции, Емо ме "повиши" в Даскала. Laughing
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyЧет Мар 11, 2010 12:16 am

Изтрити не изтрити все тая Батка-Ти по добре виж кво МЪЛЧАНИЕ следва-Същото кат след като са заловили Левски-За блеенето на агнетата пред Гергьовден си го знаем.
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyЧет Мар 11, 2010 1:07 am

avrelius написа:
Джони написа:
avrelius написа:
отри4ам простотията и наглостта. както и мижитуркщината.и други неща още отри4ам,но това е друга тема.определено не си прав,4е отри4ам вси4ко.нали знаеш-няма как да сме еднакви вси4ки.аз например не мога да се примиря като гледам как на 4ерното му викат бяло.или некой тъпанар да се прави на такъв,къвто не е(не визирам теб,говоря по принцип). но виждам,4е доста неща тук се пишат и да са грешни даже,ако това е в интерес на федерацията,то становище не се зима. та ти ми кажи!-нали си колега,нас кво най-много ни бърка от новия закон ?! РЕГИСТРАЦИЯТА НА ДЕТЕКТОРИТЕ!! и вместо да се наблеге най-ве4е над това,тръгна федерацията алъш-вериша да узаконява. и се тръгна една кандърма,4е детекторите не подлежали на регистрация,щото ала-бала. писах и пак ще пиша:редовия полицай знае,4е детекторите трябва да са регистрирани и ще ни ловят като нарушители. е-няма как да съм доволен.
да те 4уя !

Първо: все още не съм член на тая федерация, но ако помислиш, ще видиш в това начинание има смисъл.
Второ: ето ти малки извадки от новия закон по отношение на регистрацията на детекторите:


2. "Специални технически средства" са геодезични уреди, геофизична
апаратура и други технически средства, използвани преди, по време и след теренните
археологически проучвания.

§ 16. В тримесечен срок от влизането в сила на закона собствениците на
специални технически средства са длъжни да поискат тяхната регистрация от
министъра на културата по реда на този закон.

(3) Регистрираните специални технически средства по ал. 2 се използват само за
извършване на теренни проучвания или за друга специализирана дейност, изрично
предвидена в нормативен акт.

Когато при извършване на строителни и благоустройствени или
селскостопански дейности, при търсене, проучване и добив на подземни богатства и
при други дейности, свързани с въздействие върху земната повърхност, земната основа,
земните недра и под вода, се открият структури и находки, които имат признаци на
културни ценности, дейността се спира незабавно и се прилагат съответно чл. 72 и 73.


За мен, четейки закона като обикновен гражданин, не като адвокат, регистрацията на металотърсачите е необходима САМО, ако имаш намерение да правиш теренни проучвания с тях. Ако няма да правиш официални теренни проучвания, придружени със съответните документи и по реда на закона, не е необходимо да правиш регистрация на уреда си.

И още: от третия абзац, става ясно че можеш да търсиш подземни богатства.

Възможно е полицаите да имат такива инструкции, за нашия район знам, че не е така, но това не означава, че те са законни. Или поне някой не е прочел закона както трябва.

Освен това в закона много точно е описано кои неща аджеба в земята са със стойност на национално богатство. И това изобщо не включва всичкото злато, което все още е в земята. Така че , по смисъла на тоя закон, мога да си търся, колкото си искам, с нерегистриран металотърсач, стига да не съм върху археологически обект. Как ще се разбера за последното с органите на реда- проблема си е мой.

гледал шопа жирафа и викал: я па нема таково животно
'''други технически средства, използвани преди, по време и след теренните
археологически проучвания.'''--как ще се тълкува това изре4ение?

''''(3) Регистрираните специални технически средства по ал. 2 се използват само за
извършване на теренни проучвания или за друга специализирана дейност, изрично
предвидена в нормативен акт.''' --де го този нормативен акт?! и в 4ас ли си,4е тея актове се приемат от МС ! и сигурно нашата дейност е с неспециализирани техни4ески средства и самата дейност е неспециализирана.и то4но за това писах.за нормативния акт.тва е временен закон,но се приема от изпълнителна власт.то4но този нормативен акт ще тълкува и дефинира тея термини. и за кво друго могат да се използват техни4еските средства,освен посо4ените тук.схващаш ли.трябва да си отстояваме исканията и правата си.дано съм бил полезен

Да взема да постна целия закон ли? около 71 стр е без препратките от него към други закони. В него НЕ пише къде и как можеш да използваш нерегистрираните технически средства. А тия, които регистрираш трябва да ползвашСАМО за това, за което си ги регистрирал.
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyЧет Мар 11, 2010 1:25 am

cosmopolitania написа:
Поздравления за мнението на Джони! Рядко се случва да прочета смислени постове напоследък...за което Джони е изложил(а) своето мнение защо се получава така... Джони, ти си много ценен човек за федерацията - грамотен и с ясен поглед върху проблемите в нашата област.

Благодаря. Целта не беше да се бия в гърдите, а да чуя и други мнения. Е, чувам ги! В моя район на 50 квадратни километра, малко приблизително го казвам, има описани над 130 арх. обекта. Описани са още преди двайсет години. Описано е почти всяко петно с присъствие на керамика. Така че мнооооого добре знам за какво става въпрос.Даже и тия, на които изобщо не им пукаше едно време, сега казват, внимавай! Но това не ми пречи да възприемам този закон и емоционално, освен всичко останало. Хората не вярват, че нещо маже да се промени. Ами, да си стоят по дупките, проблема си е техен. Аз мисля, че рано или късно ще има един по-справедлив закон. За съжаление, вероятно ще бъде много късно, включително и заради нас.
Върнете се в началото Go down
avrelius
Легионер
Легионер




За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyЧет Мар 11, 2010 1:40 am

""В него НЕ пише къде и как можеш да използваш нерегистрираните технически средства. А тия, които регистрираш трябва да ползвашСАМО за това, за което си ги регистрирал.""--виж бе колега(жке)-пише ли в същия закон дали изобщо можем да използваме нерегистрирани техни4ески средства??? и металдетекторите аджеба техни4ески средства ли са?-анджак за тва иде ре4:къде и как можем да използваме нерегистрираните детектори.има нормативните актове.и нерегистрираните не се използват за салатка,или за мезе,а за ,,,ала-бала.нищо ли4но,но както тълкуваш закона ще гризваме дървото нявсякъде-под път,и над път
жив(а) и здрав(а)
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyЧет Мар 11, 2010 1:42 am

denarr написа:
като излезе списака ще ти се дрьпне лайното. там са вкарани и нивите та...... Suspect аз имам за плевенски и врачански окръзи та знам за какво иде реч.

А сещаш ли се колко хора чакат тоя списък, че да хукнат на тумби точно там?
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyЧет Мар 11, 2010 1:52 am

avrelius написа:
""В него НЕ пише къде и как можеш да използваш нерегистрираните технически средства. А тия, които регистрираш трябва да ползвашСАМО за това, за което си ги регистрирал.""--виж бе колега(жке)-пише ли в същия закон дали изобщо можем да използваме нерегистрирани техни4ески средства??? и металдетекторите аджеба техни4ески средства ли са?-анджак за тва иде ре4:къде и как можем да използваме нерегистрираните детектори.има нормативните актове.и нерегистрираните не се използват за салатка,или за мезе,а за ,,,ала-бала.нищо ли4но,но както тълкуваш закона ще гризваме дървото нявсякъде-под път,и над път
жив(а) и здрав(а)

Пише всичко, чети! А, че ще ни прибат както си искат, то се вижда и без да четем закона. По- важно е какво се случва после. Щото те и преди тоя закон ни прибираха. И ако питаш мене, зависи колко пари за какъв адвокат имаш, така стоят нещата. И преди беше така. И сега - пак същото. Във всеки случай няма да тръгна със закона под мишница, да го разяснявам на всеки срещнат полицай. Но, запомни ми думите, до някоя друга година ше има дела по европейските съдилища заради тоя закон.
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За закона, Федерацията, форума и търсачите...   За закона, Федерацията, форума и търсачите... - Page 2 EmptyЧет Мар 11, 2010 3:36 am

Джони написа:
avrelius написа:
""В него НЕ пише къде и как можеш да използваш нерегистрираните технически средства. А тия, които регистрираш трябва да ползвашСАМО за това, за което си ги регистрирал.""--виж бе колега(жке)-пише ли в същия закон дали изобщо можем да използваме нерегистрирани техни4ески средства??? и металдетекторите аджеба техни4ески средства ли са?-анджак за тва иде ре4:къде и как можем да използваме нерегистрираните детектори.има нормативните актове.и нерегистрираните не се използват за салатка,или за мезе,а за ,,,ала-бала.нищо ли4но,но както тълкуваш закона ще гризваме дървото нявсякъде-под път,и над път
жив(а) и здрав(а)

Пише всичко, чети! А, че ще ни прибат както си искат, то се вижда и без да четем закона. По- важно е какво се случва после. Щото те и преди тоя закон ни прибираха. И ако питаш мене, зависи колко пари за какъв адвокат имаш, така стоят нещата. И преди беше така. И сега - пак същото. Във всеки случай няма да тръгна със закона под мишница, да го разяснявам на всеки срещнат полицай. Но, запомни ми думите, до някоя друга година ше има дела по европейските съдилища заради тоя закон.
Защо трябва да се чака още: ,,НЯКОЯ ДРУГА ГОДИНА,, ???
Върнете се в началото Go down
 
За закона, Федерацията, форума и търсачите...
Върнете се в началото 
Страница 2 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» за темата от форума на федерацията
» в помощ на търсачите на метеорити
» търсачите излезнаха по корави от прекупвачите

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: