Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Дълбока програма XP DEUS

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Пинпоинтер
Сря Яну 02, 2019 6:36 pm by shulc
Продавам пинпоинтер фишер f-pulse чисто нов,воден до 6метра един от най-добрите пинпоинтери на …

Comments: 0
Търся Скуп( сито) за плажа
Нед Май 13, 2018 8:50 pm by deultum
Търся да си купя сито за плажа от този тип може и втора ръка
[url=https://servimg.com/view/19616577/212]

Comments: 3
Продавам каталог на Рим и Византия и археологически селища в Плевенски окръг
Пет Окт 26, 2018 8:09 pm by bogo
Каталога на римските предмети е от Антъни Гилмор и е с цените на антики от акционите по света-ценно …

Comments: 0
Продава се Minelab Eureka Gold
Чет Апр 26, 2018 8:31 pm by deultum
Апарата е в много добро визуално и техническо състояние. Продава се с две сонди стандартна …

Comments: 1
Keywords
golden kupuvam TEKNETICS mask продавам Coil tejon пират металотърсач wave deus miladinka голден nexus GOLD prodavam нишани Spectrum грунда врътка minelab Майнлаб Fisher маск lorenz tesoro
Share | 

Някой намирал ли е нещо в пещери?

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Magikman
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Нед Мар 14, 2010 11:06 pm

Преди години, насред лято, намерих в Ягодинската пещера няколко каси бира, охладени до 4 градуса Smile ))) Ех, че късмет беше Smile)) Но се оказа,че са на близкото барче Smile
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Нед Мар 14, 2010 11:11 pm

Ето ви линк за пещерите в България.приятно търсене!
http://caves.4at.info/
stil
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Вто Мар 16, 2010 12:11 am

Ей никой не е намерил сандъка находка
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Сря Мар 17, 2010 6:58 pm

Никой ли не е намирал нещо с металдетектор в пещера,кажете че ми е много интересно,аз доста време изгуби по дупки,няма ли и други като мен
ELATION
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Брой мнения: 29 Точки: 39 Репутация: 0 Joined date: 15.10.2008 ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери? Вто Мар 16, 2010 12:11 am Отговорете с цитат Report post to moderator or admin Lock post for new reports Ей никой не е намерил санд   Чет Мар 18, 2010 6:37 pm

Действителна случка! Разказана ми от мой приятел, вече на доста годинки около 60.
Та по темата.Действието се развива през 80-те години на миналия век когато някой като мен са били хлапета Laughing .Моят човек и още 3-ма негови приятели ,придобиват карта за местностите около р. Русенки лом( скалните манастири).И така качват се на Москвето със нужното оборудване и потеглят след има няма 1-2 часа са на местото,всичко е точно както по картата.Намират указаната пещера с посочените белези и заповат да работят,след 30 мин попадат на съндък 80 на 45-50 см височина около 12-15 см,обковани с метал(само си представете как са се почуствали affraid ).След разкриването на 1-я се откриват оше 2 или 3, не запоних точната цифра,но от тук започва разочарованието както в по вечето случай.Отварят ги а съндъците пълни с пари от Фердинанд.( едни бакърени монети) -цитирам човека ,това е точния израз който той употреби. Дори сега толкова години след случката си личеше разочарованието му!

И какви са изводите,все пак има някой неща който са достоверни,работили са по карта и са открили нещо.А и нали си знаем в повечето случай остава,тръпката и високия адреналин.

Това е 100% достоверна история ,подчертавам това .Надявам се да ви е била интересна историята.
Aemilivs
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Чет Мар 18, 2010 6:59 pm

stemla написа:
Никой ли не е намирал нещо с металдетектор в пещера,кажете че ми е много интересно,аз доста време изгуби по дупки,няма ли и други като мен
Най-много някое погребение,затрити пари,огнище и железа... това е.Възможно е някой да е захвърлил някое и друго гърне с денаре ама ... не съм чувал.
leo 1
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: някой намирал ли е нещо в пещери   Чет Мар 18, 2010 8:18 pm

браво на колегата elation за хубавия разказ но защо него украси малко да кажеш че парите са били коруби , важно е тръпката на античноста
ELATION
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Чет Мар 18, 2010 8:54 pm

leo 1 написа:
браво на колегата elation за хубавия разказ но защо него украси малко да кажеш че парите са били коруби , важно е тръпката на античноста

По някога трябва да се придържаме към деиствителноста.
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Чет Мар 18, 2010 9:57 pm

Чул съм от колега, че в пещера над Бели извор(Врачанско) преди години са извадили находка от златни коруби. Имало е и погребение.
leo 1
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: някой намирал ли е нещо в пещери   Вто Апр 20, 2010 8:19 am

преди 20 дни бях на една излезна само топилки антично олово,немога да си го обясна откаде е попаднало до нея се стига само по една пътека,пред нея и пътеката е 100метра пропаст
alpay_es
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Вто Апр 20, 2010 9:32 am

pechkata написа:
stil написа:
И там е имало живот.
Някой колеги вече не са между живите от тези пещери - внимавайте!!!

така е колега има много пострадали по тези пещери,чух че от Левски 2-3 преди години са загинали в една могила....
alpay_es
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Вто Апр 20, 2010 9:37 am

казват че ,,голямото имане´´ е в тези пещери на които входа им е затворен, Smile т.е. скрит
Павето
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Вто Апр 20, 2010 7:49 pm

Еми ....дай да ги отворим стена голд находка
sony147
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Вто Апр 20, 2010 8:18 pm

Али Баба само да не отвори някой Laughing изненада страх
FILIP2
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Вто Апр 20, 2010 8:53 pm

али баба е много лош и лошо секс не го закачаите
leo 1
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: някой намирал ли е нещо в пещери   Вто Апр 20, 2010 10:31 pm

незнам за али баба ама за крали марко за голямата стъпка трябва да сте чували а и при камака на крали марко има и антични къщи хобави неща
don taban
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Сря Апр 21, 2010 7:55 am

leo 1 написа:
незнам за али баба ама за крали марко за голямата стъпка трябва да сте чували а и при камака на крали марко има и антични къщи хобави неща

При камъка на крали марко може и да има антични къщи ама хубавите неща отдавна ги няма Very Happy Very Happy Very Happy
Да не си от търновско бе колега
bigcat
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Сря Апр 21, 2010 10:59 am

leo 1 написа:
Тази стъпка май я има на много места. Laughing Laughing Laughing
alpay_es
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Сря Апр 21, 2010 11:03 am

да така е аз за 2 съм чувал
sitalk
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Сря Апр 21, 2010 5:11 pm

ELATION написа:
Действителна случка! Разказана ми от мой приятел, вече на доста годинки около 60.
Та по темата.Действието се развива през 80-те години на миналия век когато някой като мен са били хлапета Laughing .Моят човек и още 3-ма негови приятели ,придобиват карта за местностите около р. Русенки лом( скалните манастири).И така качват се на Москвето със нужното оборудване и потеглят след има няма 1-2 часа са на местото,всичко е точно както по картата.Намират указаната пещера с посочените белези и заповат да работят,след 30 мин попадат на съндък 80 на 45-50 см височина около 12-15 см,обковани с метал(само си представете как са се почуствали affraid ).След разкриването на 1-я се откриват оше 2 или 3, не запоних точната цифра,но от тук започва разочарованието както в по вечето случай.Отварят ги а съндъците пълни с пари от Фердинанд.( едни бакърени монети) -цитирам човека ,това е точния израз който той употреби. Дори сега толкова години след случката си личеше разочарованието му!

И какви са изводите,все пак има някой неща който са достоверни,работили са по карта и са открили нещо.А и нали си знаем в повечето случай остава,тръпката и високия адреналин.

Това е 100% достоверна история ,подчертавам това .Надявам се да ви е била интересна историята.

Там е имало смъртни случеи,в скалните манастири до р.Русенски Лом.Иманяри са умрели,когато са търсили нещата на поп Мартин.Имаше голяма статия в един вестник.Озаглавена беше "ЛЕГЕНДАРНО СЪКРОВИщЕ ПОДЛУДИ ИМАНЯРИТЕ"...
ELATION
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Сря Апр 21, 2010 8:18 pm

sitalk написа:
ELATION написа:

Там е имало смъртни случеи,в скалните манастири до р.Русенски Лом.Иманяри са умрели,когато са търсили нещата на поп Мартин.Имаше голяма статия в един вестник.Озаглавена беше "ЛЕГЕНДАРНО СЪКРОВИщЕ ПОДЛУДИ ИМАНЯРИТЕ"...
Да за съжаление е така и това не е единичен случай.Може би си чувал че дори и при едни организирани археологични проучвания пак в там в тоя район ,в който археолозите са работили по стар опис и карта също се е случил инциден с фатален край.Един от работниците е бил непредпазлив и е попаднал на описан капан в описа.После тогавашната милиция отцепва района и се прекратяват проучваанията.Какво се е случило на татък ............незнам.
sitalk
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Сря Апр 21, 2010 10:44 pm

Някой чувал ли е нещо за Змей кале,с.Копривлен,Русенско?
branib
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Чет Апр 22, 2010 12:00 pm

Казва се Зеймин кале от змия ,а селото Копривец,но за пещера там не съм чувал.
stil
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Чет Апр 22, 2010 7:25 pm

http://sanovnik.bg/n4-2532-%D0%97%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D1%81%D1%8A%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%89%D0%B0_%D0%BF%D0%BE_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B8
sparta79
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: Някой намирал ли е нещо в пещери?   Чет Апр 22, 2010 9:07 pm

ех де късмет еи таи без да искам да го намеря пак после нека си говорят голд

Някой намирал ли е нещо в пещери?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: