Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
wave lorenz маск prodavam 5000 VANQUISH mask врътка Minelab грунда Simplex nexus nokta GOLD нишани kupuvam голден Coil TEKNETICS tesoro miladinka Fisher Майнлаб Spectrum пират deus
 

 Златна монета от времето на Траян Деций.

Go down 
+11
ivan113
Aemilivs
yaponetsa
Vologes
publius
AdEoY
SPARKO
nasko75
maslinata
charon
Kiril62
15 posters
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyПон Апр 26, 2010 10:38 am

Уникална римска монета за милиони долари излязла от търбуха на овен в двемогилското Брестовица. Добичето докопало златната пара по време на паша и доста я предъвкало преди да я глътне, станало ясно от последвалия оглед на находката.
Случаят е описан от Димитър Драганов от Регионалния исторически музей в доклад на научната конференция по повод 100-годишния юбилей на музея през есента миналата година.
Безценната пара с диаметър 21 милиметра и тегло 4.32 грама излязла на бял свят точно преди 50 години, когато стопанинът на животното Марин Ботев решил да му тегли ножа.

Мечтата на всеки нумизмат по света

била открита при почистването на стомаха на овена. Бай Марин съобщил за монетата на кмета и скоро след това тя била откупена от русенския музей. Дълги години никой не обърнал внимание на находката и тя била интересна най вече с куриозните обстоятелства при откриването й. Нещата се променили коренно, след като с нея се сблъскал историкът Димитър Драганов. Набитото му професионално око веднага уловило униката, който се оказал изключително рядък ауреус на римския император Траян Деций. прочети всичко »

http://www.numizma.com/magazine/


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
charon
Цезар
Цезар
charon



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyПон Апр 26, 2010 10:43 am

Интересно как я е глътнал,на повърхността ли е била scratch
Върнете се в началото Go down
maslinata
Преторий
Преторий
maslinata



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyПон Апр 26, 2010 11:32 am

от утре всвки с два овена и машинката
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyПон Апр 26, 2010 11:41 am

Много интересна история super21
Върнете се в началото Go down
SPARKO
Легионер
Легионер
SPARKO



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyПон Апр 26, 2010 3:49 pm

:mdr97: Тези са много зле изключително рядък ауреус 4.32 Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
AdEoY
Про-Консул
Про-Консул
AdEoY



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyПон Апр 26, 2010 11:30 pm

Интересно bounce някоя крава може да гльтне цяла находка
Върнете се в началото Go down
publius
Новобранец
Новобранец




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyВто Апр 27, 2010 2:28 am

charon написа:
Интересно как я е глътнал,на повърхността ли е била scratch

Защо не? Колко му е при дъжд да се поотмие пръстта... дъжд
Пък и кой го знае къде се е навирало добичето...
голд
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyВто Апр 27, 2010 4:52 am

publius написа:
charon написа:
Интересно как я е глътнал,на повърхността ли е била scratch

Защо не? Колко му е при дъжд да се поотмие пръстта... дъжд
Пък и кой го знае къде се е навирало добичето...
голд

където и да се навира тва си е абсолютна ебавка, как ще глътне такава "джанта" .. някоий си покрива следите от фалшификацията с тези измишлйотини .. ама карай важното е шоуто да продължи дет викат куинс /Show Must Go On/.....
Върнете се в началото Go down
publius
Новобранец
Новобранец




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyВто Апр 27, 2010 1:53 pm

Ммм да имаш право че трудно ще я глътне, но пък да фалшифицираш толкова редки монети и накрая да стигнат само до музея, а не в ръцете на платежоспособен купувач... scratch scratch scratch
Върнете се в началото Go down
Vologes
Новобранец
Новобранец




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyВто Апр 27, 2010 2:32 pm

Милиони долари... стена
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyВто Апр 27, 2010 3:14 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 7:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyВто Апр 27, 2010 7:26 pm

yaponetsa написа:
За овните незнам,но лично съм виждал заклана крава която в стомаха си имаше сумати пирони телчета и....монета от 50ст от времето на бай тошо.
Предлагам твойте крави да ги изколиш всичките,щото така или иначе пасат на едно много глождещо ме място Very Happy
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyВто Апр 27, 2010 7:56 pm

Aemilivs написа:
yaponetsa написа:
За овните незнам,но лично съм виждал заклана крава която в стомаха си имаше сумати пирони телчета и....монета от 50ст от времето на бай тошо.
Предлагам твойте крави да ги изколиш всичките,щото така или иначе пасат на едно много глождещо ме място Very Happy
Very Happy има и по хуманен на4ин Exclamation да глатнат по един спец магнит има ги Exclamation и след някои ден даги провери с ма6инката Laughing ако засвирят ножа цветни са ина4е даживеят Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
outsider
Преторий
Преторий
outsider



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyВто Апр 27, 2010 8:08 pm

SPARKO написа:
:mdr97: Тези са много зле изключително рядък ауреус 4.32 Laughing Laughing Laughing

като не е рядък я кажи колко аура си вадил
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyСря Апр 28, 2010 11:00 am

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 7:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
AdEoY
Про-Консул
Про-Консул
AdEoY



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyСря Апр 28, 2010 7:19 pm

Колеги слушайте внимателно изпражненията,може някое животинче да ги прекара търкане но за мен лично това си е чиста лудост
Върнете се в началото Go down
Karbon
Новобранец
Новобранец
Karbon



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyСря Апр 28, 2010 10:21 pm

Колеги незнам какво налудничево виждаде в това,че добитъка изял монета или каквото и да било подобно..Аз съм свидетел на подобен случай с животно в случая-Гъсок..преди 1 г един приятел затвори няколко Гъсока в двора си..като заколи един при почистване в гушата намери жълтица.Наистина звучи като приказка за дечерулига,но е факт..поне в моя случай,защото съм го виждал с очите си Shocked Wink


Последната промяна е направена от Karbon на Чет Апр 29, 2010 2:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
AdEoY
Про-Консул
Про-Консул
AdEoY



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyСря Апр 28, 2010 10:38 pm

Karbon написа:
Колеги незнам какво налудничево виждаде в това,че добитъка изял монета или каквото и да било подобно..Аз съм свидетел на подобен случай с животно в случая-Гъсок..преди 1 г един приятел затвори няколко Гъсока в двора си..като заколи един при почистване в гушата намери жълтица.Наистина звучи като приказка за дечерулига,но е факт..поне в моя случай,защтото съм го виждал с очите си Shocked Wink
Има голяма разлика от преживно животно и птица колега
Върнете се в началото Go down
outsider
Преторий
Преторий
outsider



Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyСря Апр 28, 2010 11:11 pm

преживното не дъвче само къса тревата и я гълта после когато си почива повръща и си я дъвче на спокойствие
не знам кво му се чудите толкова
Върнете се в началото Go down
publius
Новобранец
Новобранец




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyЧет Апр 29, 2010 4:01 pm

yaponetsa написа:
Aemilivs написа:
yaponetsa написа:
За овните незнам,но лично съм виждал заклана крава която в стомаха си имаше сумати пирони телчета и....монета от 50ст от времето на бай тошо.
Предлагам твойте крави да ги изколиш всичките,щото така или иначе пасат на едно много глождещо ме място Very Happy
Немислиш логично,ако ги нема добичетата тревата ше стане до кръста. Basketball

Айде всички да ставаме животновъди!!!Пускаш си цялото стадо да работи вместо тебе и да се вре из шубрака, вечер ги проверяваш с машинката и ако има нещо интересно ще му мислим... скара бира бира преяждане
Върнете се в началото Go down
qnus123
Новобранец
Новобранец




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyЧет Апр 29, 2010 5:04 pm

publius написа:
yaponetsa написа:
Aemilivs написа:
yaponetsa написа:
За овните незнам,но лично съм виждал заклана крава която в стомаха си имаше сумати пирони телчета и....монета от 50ст от времето на бай тошо.
Предлагам твойте крави да ги изколиш всичките,щото така или иначе пасат на едно много глождещо ме място Very Happy
Немислиш логично,ако ги нема добичетата тревата ше стане до кръста. Basketball

Айде всички да ставаме животновъди!!!Пускаш си цялото стадо да работи вместо тебе и да се вре из шубрака, вечер ги проверяваш с машинката и ако има нещо интересно ще му мислим... скара бира бира преяждане
Кравите с наи-дората дискриминация! Very Happy
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Златна монета от времето на Траян Деций. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златна монета от времето на Траян Деций.   Златна монета от времето на Траян Деций. EmptyВто Сеп 28, 2010 12:00 am

такива животни искам да имам lol!
Върнете се в началото Go down
 
Златна монета от времето на Траян Деций.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Златна монета
» златна монета
» Откриха рядка златна монета на имп. Фока на крепостта Русокастро

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Нумизматика-
Идете на: