Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
нишани 5000 wave маск Fisher prodavam TEKNETICS mask Minelab Майнлаб tesoro deus GOLD Simplex пират VANQUISH nokta врътка nexus Spectrum Coil голден miladinka lorenz грунда kupuvam
 

 направи си сам пособия за промиване на речно злато

Go down 
+20
poison
aleksandar makedoncki
adminn
goldhunter
DTELHO
aspay
zempar
doiran
gergovia
tomi
багер4е
brutus
Virosss
leo 1
saiganica
alpay_es
german
joro_76
Kiril62
bigcat
24 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyНед Юли 11, 2010 11:39 pm

Приятелят ми направи такова сега с него работим.Това е най производителната не професионална машина 2 кубика на 4ас ,ако има кой да хвърля.Но за нея иска страшно много вода,с тия вани нема да стане.Видял сам доста машини самоделки ,казвам ви това е машината.Има и още няколко добри решения,а другите са скъпи игра4ки за забавление през уикенда.Късмет на вси4ки.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 12, 2010 7:14 pm

brutus написа:
Приятелят ми направи такова сега с него работим.Това е най производителната не професионална машина 2 кубика на 4ас ,ако има кой да хвърля.Но за нея иска страшно много вода,с тия вани нема да стане.Видял сам доста машини самоделки ,казвам ви това е машината.Има и още няколко добри решения,а другите са скъпи игра4ки за забавление през уикенда.Късмет на вси4ки.
Ето и една от моите драги която може да промива доста ако има кой да хвърля.С хващане на водата и повторното използване става добре но трябва да се закара поне 3 тона вода.Трудно се добива злато и за това е скъпо.
Успех на всички.
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 12, 2010 8:10 pm

Прав си Стефане,3 тона вода вани ,помпи,то по добре да товариш пресят материал и да го миеш под някоя върба до наи близката река на рахат.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 12, 2010 8:20 pm

brutus написа:
Прав си Стефане,3 тона вода вани ,помпи,то по добре да товариш пресят материал и да го миеш под някоя върба до наи близката река на рахат.
Знам место където някога са вадили материял и са го карали на 2 километра с дървени каруци.Става въпрос за хиляди кубици материял.
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: пособия за добив на злато направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyВто Юли 13, 2010 10:47 pm

здравей стемла този клип с новата ти драга мястото случаино ли е избрано от теб или отстрани по склоновете има златинки. как да се ориентираме на такива места и склонове ако в рекичката има златинки но малко не задоволяващи можели да се очаква добри резултати някаде.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyВто Юли 13, 2010 11:10 pm

leo 1 написа:
здравей стемла този клип с новата ти драга мястото случаино ли е избрано от теб или отстрани по склоновете има златинки. как да се ориентираме на такива места и склонове ако в рекичката има златинки но малко не задоволяващи можели да се очаква добри резултати някаде.
В червения бряг който се вижда няма нищо защото е земя не е насип а от там където копая има но е донесено от течението.Ориентираш се по златинките-форма и големина,щом намираш по някоя златинка трябва да има някъде и повече събрано на едно място,но петната с концентрация са малки може да е 1 квадратен метър и да няма повече.За да започнеш да намираш такива петна трябва повече практика и опит.
Върнете се в началото Go down
tomi
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 19, 2010 8:56 pm

Здравейте всички,форума е супер.Търся да купя хубаво корито.иначе ходя на белишката река,над Вакарел посока панагюрище.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 19, 2010 9:08 pm

tomi написа:
Здравейте всички,форума е супер.Търся да купя хубаво корито.иначе ходя на белишката река,над Вакарел посока панагюрище.
Здравей и добре дошъл в форума,честно казано за корито не знам от къде можеш да си купиш но може да си направиш,стига да кажеш какво имаш в предвид хубаво.По белишката река излиза ли,как е?
Върнете се в началото Go down
tomi
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 19, 2010 9:18 pm

аз имам дървено корито което аз съм си правил,ама искам да си взема по хубаво.иначе от 1г ходя на тази река ,и не се оплаквам.ама докато го намеря къде е,доста проби минаха.утре пак ще хода.имам вила на 1км от реката.от 2 седмици ходя на курс по златарство.предполагам че до 1-2 месеца.ще мога да си го обработвам.форума е супер и единствен в българия.иначе по малко има ,но мен ме кефи,като хоби
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 19, 2010 9:35 pm

tomi написа:
аз имам дървено корито което аз съм си правил,ама искам да си взема по хубаво.иначе от 1г ходя на тази река ,и не се оплаквам.ама докато го намеря къде е,доста проби минаха.утре пак ще хода.имам вила на 1км от реката.от 2 седмици ходя на курс по златарство.предполагам че до 1-2 месеца.ще мога да си го обработвам.форума е супер и единствен в българия.иначе по малко има ,но мен ме кефи,като хоби
Пак казвам че няма от къде да си купиш а може да се направи,само кажи какво искаш да бъде и ще ти се даде съвет как да го направиш.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 19, 2010 9:42 pm

Ако искаш намери ме на скайпа та се уточним какво точно искаш.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПет Юли 23, 2010 3:28 pm

Ето една самоделка,снимана с телефон



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Photo0614

Дължина 1м. без фуниятя,стандартната широчина на лист поцинкована ламарина 0,8 мм.



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Photo0615

Гумена стелка с подложка.


направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Photo0616

Работната скаричка застопорена под болтчетата отпред.

направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Photo0617

Закрепване на прагчетата отзад.



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Photo0618p

Така се прави прагчето,височина 1,2мм.






направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Photo0619

Първите 3 прагчета монтирани върху стандартните метални,2 на гладката част третото обратно,вършат работа като оня Le trap,бях ги накичил до края но коритото се претоварваше,просто няма смисъл.Те са от пластмасов перваз за под.Широчина на коритото 25см. височина 11см. Всички размери копирах точно от хамериканците.При работа се получи провес на дъното завинтих три напрачни летви отдоло и готово.Като цяло скарата я фиксирам с малки дърводелски стеги.Поради ефекта на вентури на фунията по средата по време на работа се образуваше V образно течение,окротих го с четката
:soif100: Горния край на коритото е закантено чрез прегъване,обвръзвам то и с багажни ластици за кола,за да може да се поставят камъни отгоре при работа Cool Общо взето едно корито работи за пет лигенаджии,но по-важното е че са работи с целия обем на пулпата,а не на порции,докато я насвием до необходимото.
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyНед Юли 25, 2010 4:20 pm

Здравеи багер4е,зелената стелка не е ли изкуственна трева и ако да после добре ли се 4исти.Не остава ли дребосък.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyНед Юли 25, 2010 11:13 pm

направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Eiaoee12
Като тази,в лиген добре се чисти. :soif100:
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyНед Юли 25, 2010 11:41 pm

Това от де го зе и коло срува.Мерси предварително.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 26, 2010 8:41 pm

От два различни магазина на практис.Зеленото е 87см на 1,20 струваше 56лв.от него отрязах за коритото и за едно легенче и има за още 2 корита.
Двама пенсионери са завъртяха около него,ауу как първично го грабнах...
Другата стелка е без подложка 60 на 40см.но с по едър профил 18лв.
В комплектчето за проучване имам и много ситна стелка,ако искаш да снимам :soif100:

направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Photo0622

направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Photo0623g
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 26, 2010 10:25 pm

Благодаря не снимаи пове4е,защото ми се вижда скъпо.А ко желаеш погледни във Зебра АД ,гумени подови настилки среден рифел,1м.на1,20м.струва около 22-23лв.+доставка кам30лв.От друга страна тия праг4ета които слагате,за мен са безмислени,достатъ4но е стелка с тази ламаринената мрежа от горе.Аз правех тест моят шлюз е на станок от згъваем стол около 80см.със стелки от москви4 само и нищо друго .От пред слагам легена да те4е в него и от време на време пробвам по някога има няколко дребосъка,но това е нищо.И сега винаги си е от пред и като се сетя го прекарвам още веднъж горе през машинката и готово.Та тази разпънатата ламаринена мрежа ок,но другото са Американски измислици.Аиде ,4е реките зеха да се 4истят,със здраве.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 26, 2010 11:13 pm

Идеята на коритото прагчетата и всичко останало е да се приближава до хидродинамичните процеси на реката,традиция какво да правиш,например дали цветарката Семерамида 7000 г пр.христа е подържала империя насред пустинята,като си е поливала цветенцата с винтови шнекове... :soif100:
направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Trafaret1


Последната промяна е направена от багер4е на Съб Юли 31, 2010 4:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyПон Юли 26, 2010 11:35 pm

Напълно те разбирам приятелю,нека всеки го прави както знае,това 4е праг4етата ннямат смисъл е само моя констатация.
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyСря Юли 28, 2010 1:20 pm

Зацепих,щом твоя шлюз е на станок от сгъваем стол и матеряла го прекарваш повторно през машинката,значи е нещо с помпа,затова и не ти трябват прагчета Cool
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyСря Юли 28, 2010 8:49 pm

Да така е.
Върнете се в началото Go down
gergovia
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyСъб Юли 31, 2010 3:35 pm

kolegi daite savet-pompi4kata za blue bowla,ot kakvo moje da se vzeme.pompi4ka za 4ista4ki ne stava-barzo izgaria pri prodaljitelna rabota
пиши на кирилица :Tir: : пиши на кирилица
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyСъб Юли 31, 2010 8:18 pm

Ако непременно държиш да е електри4еска,помпи 12в. за декоративни фонтани.Аз го имам направен и го свързвам към 4ешмата в двора.Не разбирам защо трябва да е електри4еско и да го мъкнеш и него на реката.
Върнете се в началото Go down
gergovia
Новобранец
Новобранец




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyНед Авг 01, 2010 2:37 pm

4ешмяната вода отнася дребните златинки,направо плуват отгоре и.багер4е беше писал за при4ината.
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: направи си сам пособия за промиване на речно злато   направи си сам пособия за промиване на речно злато - Page 3 EmptyНед Авг 01, 2010 2:50 pm

А другата вода каква е.Наистина нещо може да изпуснеш,но като си сабереш златинките останали в легена.после материала от долната кофа можеш да го пуснеш още веднъж.
Върнете се в началото Go down
 
направи си сам пособия за промиване на речно злато
Върнете се в началото 
Страница 3 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Интересно видео за ситене на речно злато
» Речно самородно злато
» Уреди за промиване на злато

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Пособия за добив на злато-
Идете на: