Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
пират врътка Minelab lorenz wave mask маск Coil prodavam Spectrum Fisher 5000 kupuvam нишани Simplex tesoro miladinka TEKNETICS GOLD deus VANQUISH грунда голден Майнлаб nexus nokta
 

 Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари

Go down 
+11
www
Aemilivs
sitalk
tepes
pechkata
Petronii
vezir
Golden Mask
adminn
Magikman
zempar
15 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyСря Авг 25, 2010 11:26 pm

кой бг апарат може да бие по дълбочина и дискриминация експлорера и ако има такъв на какви терени
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyСря Авг 25, 2010 11:29 pm

zempar написа:
кой бг апарат може да бие по дълбочина и дискриминация експлорера и ако има такъв на какви терени

марка няма , модел не е измислен .. но има имааа Wink
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 12:00 am

По дълбочина може да го бият,по дискриминация-едва ли.
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 9:34 am

за дълбочината е ясно , но става въпрос за комбинация от двете неща
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 9:56 am

С коя сонда? Ако вземеш БГ сонда особенно на блистол, след година няма да хваща и на 2 см.
Не говорете глупости!
Дълбочината в земята с добра сонда СЕФ ще ги отнесе, като пян го....но
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 10:02 am

експлорера е обзаведн със стандартната про-койл на майнлаб
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 10:14 am

Експлорера е с фиксиран земен баланс, от него дълбочина не търси ! Особенно в дълбоката зона е гола вода.., ако му се изкара потенциометър за земен баланс започва да бърка доста по-добре Wink .
Няма машина с хубава дискриминация и голяма дълбочина ! Да не си мислите че Майнлаб не могат да издуят машините си да хващат с поне още 30-40%, могат но тогава започват проблемите от температурата, нестабилност на сондите при махове, лоша дискриминация и т.н. Те искат като продадат една машина тя повече никога да не се връща при тях .
Българския производител наричан още майстор Laughing издува да пръсване и шашка със супер дълбочини, а после същата машина се връща при него N пъти за донастройки и лепене на ламаринки по сондата .
Върнете се в началото Go down
vezir
Легионер
Легионер
vezir



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 10:27 am

Golden Mask написа:
Експлорера е с фиксиран земен баланс, от него дълбочина не търси ! Особенно в дълбоката зона е гола вода.., ако му се изкара потенциометър за земен баланс започва да бърка доста по-добре Wink .
Няма машина с хубава дискриминация и голяма дълбочина ! Да не си мислите че Майнлаб не могат да издуят машините си да хващат с поне още 30-40%, могат но тогава започват проблемите от температурата, нестабилност на сондите при махове, лоша дискриминация и т.н. Те искат като продадат една машина тя повече никога да не се връща при тях .
Българския производител наричан още майстор Laughing издува да пръсване и шашка със супер дълбочини, а после същата машина се връща при него N пъти за донастройки и лепене на ламаринки по сондата .
Zempar,обясниха ли ти научно за какво иде реч. Smile Мисля,че ИБ машините с фиксиран баланс са почти идентични,независимо дали са ,,майсторски''или фабрични,с разлика в екстрите.
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 10:55 am

Golden Mask написа:
ако му се изкара потенциометър за земен баланс започва да бърка доста по-добре Wink .
правил ли го е някой това до сега?
има ли бг майстор който може да го направи?
с ръчен грунд по-добра ли ще е на орудено?
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 11:23 am

Golden Mask написа:
Експлорера е с фиксиран земен баланс, от него дълбочина не търси ! Особенно в дълбоката зона е гола вода.., ако му се изкара потенциометър за земен баланс започва да бърка доста по-добре Wink .
Няма машина с хубава дискриминация и голяма дълбочина ! Да не си мислите че Майнлаб не могат да издуят машините си да хващат с поне още 30-40%, могат но тогава започват проблемите от температурата, нестабилност на сондите при махове, лоша дискриминация и т.н. Те искат като продадат една машина тя повече никога да не се връща при тях .
Българския производител наричан още майстор Laughing издува да пръсване и шашка със супер дълбочини, а после същата машина се връща при него N пъти за донастройки и лепене на ламаринки по сондата .

Ами това е абсолютната истина ,физичните закони не могат се се прескочат.Затова е по добре да вземе човек някоя българска изработка ,независимо каква,но все пак да тества има много добри и крайна сметка резултата е същия,а и спестяваш не малко пари,освен ако няма излишни такива и да се поглези с някои висок клас минелаб + няколко други изработки от българските,никога само един апарат не е достатъчен.

bounce
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 8:30 pm

adminn написа:
С коя сонда? Ако вземеш БГ сонда особенно на блистол, след година няма да хваща и на 2 см.
Не говорете глупости!
Дълбочината в земята с добра сонда СЕФ ще ги отнесе, като пян го....но
Админе,не ми се иска да споря,но на 2 пъти съм бил до Майлаб-единият път беше ХР про,или нещо такова,другият път си беше Експлорер.В първия случай човекът го движеше бързо,мина по една полянка,от която след него изкарах 10-на коруби.
Във втория случай не мога да съм обективен,защото човекът не можеше явно да работи с него-на него не му даваше сигнал,на мене много ясен,и на около 30-на сантиметра излезе колония.Бях с миладинка и в двата случая.Проблемът с моята миладинка е,че е засилена по моя поръчка,лови много надълбоко,но е за сметка на дискриминацията.При първо минаване над някои железа ми ги свири цвят,когато мина пак-вече ги къса.А това губи време.Имам и 40 см. пита,и искрено се съмнявам,СЕФ-а чак да ме отнесе с нея.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 8:36 pm

Golden Mask написа:
Експлорера е с фиксиран земен баланс, от него дълбочина не търси ! Особенно в дълбоката зона е гола вода.., ако му се изкара потенциометър за земен баланс започва да бърка доста по-добре Wink .
Няма машина с хубава дискриминация и голяма дълбочина ! Да не си мислите че Майнлаб не могат да издуят машините си да хващат с поне още 30-40%, могат но тогава започват проблемите от температурата, нестабилност на сондите при махове, лоша дискриминация и т.н. Те искат като продадат една машина тя повече никога да не се връща при тях .
Българския производител наричан още майстор Laughing издува да пръсване и шашка със супер дълбочини, а после същата машина се връща при него N пъти за донастройки и лепене на ламаринки по сондата .
Да Владо напълно си прав - и те си мислят че кото е Майнлаб и ще е най-най... super21 търкане
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 8:53 pm

Golden Mask написа:
...Експлорера е с фиксиран земен баланс, от него дълбочина не търси !...
Здрасти Владо
При еТрака (Експлорер 4)същото ли е?
Защото свен полуавтомат, при който регулира грунд баланса автоматично, до някаква оптимална стойност, има опция да се издува ръчно. Поне така го казват на хартията?


Последната промяна е направена от tepes на Чет Авг 26, 2010 9:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 9:01 pm

tepes написа:
Golden Mask написа:
...Експлорера е с фиксиран земен баланс, от него дълбочина не търси !...
При еТрака (Експлорер 4)същото ли е?
Защото има опция да се издува ръчно. Освен това има и полуавтомат, при който се регулира грунд баланса автоматично, до някаква оптимална стойност?
Издуването ръчно не означава че има ръчен грунд баланс -(грунд баланс е изолиране почвата при повдигане и пускане на антената на детектора , докато спре да издава звук-без наличие на метал) със помоща на потенциометър...
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 9:05 pm

Ясно Smile Мерси
Не съм много наясно с термините Very Happy
Само, че има една скала която показва, каква е почвата и в зависимост от нея пада или се качва чувствителността, ако си на полуавтомат...?
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 9:32 pm

tepes написа:
Golden Mask написа:
...Експлорера е с фиксиран земен баланс, от него дълбочина не търси !...
Здрасти Владо
При еТрака (Експлорер 4)същото ли е?
Защото свен полуавтомат, при който регулира грунд баланса автоматично, до някаква оптимална стойност, има опция да се издува ръчно. Поне така го казват на хартията?
За Е-Трак нямам информация, не ми е попадал . Всички преди него са с фиксиран земен баланс, инж. Войнов ги оправя да ловят по-дълбоко ( слага им потенциометър за земния баланс ), като стария режим се запазва, на лека почва лови доста по-дълбоко и не ожелезява дълбоките сигнали !
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 9:39 pm

Експлорер 4, би трябвало да има автоматичен земен баланс, а не фиксиран... Ма не знам де, вие сте специалисти, аз се занимавам с друго...
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 9:42 pm

печка , ти на всяка тема миродия
работил си с много машини , отговори на въпроса ми по-горе
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 9:50 pm

zempar написа:
кой бг апарат може да бие по дълбочина и дискриминация експлорера и ако има такъв на какви терени
Голден маск 3+ на всички терени...Не видях какво си писал...
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 10:06 pm

със това почвам темата , дълбочина заедно с дискриминация , интересува ме по тия показатели взети заедно коя бг машина може да го бие
помислих си че през някои колеги са минавали доста машини и може да са правили паралелни тестове
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 10:31 pm

zempar написа:
със това почвам темата , дълбочина заедно с дискриминация , интересува ме по тия показатели взети заедно коя бг машина може да го бие
помислих си че през някои колеги са минавали доста машини и може да са правили паралелни тестове
Тествах дълбочинни качества на глинено гърне с диаметър 200мм. пълно със счупени монети заровено на дълбочина 80см.(свидетел за рамки) и подова керамика отгоре - Спекструм, ДФХ, Соверейн ЖТ, Сафари, Експлорер, Е-Трак, Тежон, и др. със стандартна антена - 10" даваха заето над сигнала или отенък от сигнал - само Голден маск 3+pbox чу сигнал за копан с стандартна антена -10,5"...
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyЧет Авг 26, 2010 11:43 pm

pechkata написа:
zempar написа:
със това почвам темата , дълбочина заедно с дискриминация , интересува ме по тия показатели взети заедно коя бг машина може да го бие
помислих си че през някои колеги са минавали доста машини и може да са правили паралелни тестове
Тествах дълбочинни качества на глинено гърне с диаметър 200мм. пълно със счупени монети заровено на дълбочина 80см.(свидетел за рамки) и подова керамика отгоре - Спекструм, ДФХ, Соверейн ЖТ, Сафари, Експлорер, Е-Трак, Тежон, и др. със стандартна антена - 10" даваха заето над сигнала или отенък от сигнал - само Голден маск 3+pbox чу сигнал за копан с стандартна антена -10,5"...

Ти преди не беше ли фен на фабричните? Rolling Eyes
Какво залюби Маската отскоро? Smile
Това,дето си го писал....малко ме съмнява(да не кажа много).
Новата рамка на Бандита засича подобно гърне на 80 см(така казва той)
Ти ми говориш за монетар,че и с керамика над него...
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyПет Авг 27, 2010 12:17 am

Golden Mask написа:
tepes написа:
Golden Mask написа:
...Експлорера е с фиксиран земен баланс, от него дълбочина не търси !...
Здрасти Владо
При еТрака (Експлорер 4)същото ли е?
Защото свен полуавтомат, при който регулира грунд баланса автоматично, до някаква оптимална стойност, има опция да се издува ръчно. Поне така го казват на хартията?
За Е-Трак нямам информация, не ми е попадал . Всички преди него са с фиксиран земен баланс, инж. Войнов ги оправя да ловят по-дълбоко ( слага им потенциометър за земния баланс ), като стария режим се запазва, на лека почва лови доста по-дълбоко и не ожелезява дълбоките сигнали !

Представям си на какво мяза .. готина фаца, картинки,шаренийка, секси копченца и изведнъж .... стърчи един потанциометър. Very Happy
Тва ако някой от Майнлаб го види ще хвърли лицензи,патенти,ще затвори фирми всичко Very Happy
Ибрик Labs.®️©️ Very Happy
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyПет Авг 27, 2010 10:26 am

че щяло да стърчи копче на мен не ми пречи , стига да не ме ръчка в корема Very Happy
Върнете се в началото Go down
www
Консул
Консул
www



Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари   Майнлаб - Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари EmptyПет Авг 27, 2010 1:06 pm

печка и на мен не ми се вярва много за този тест дето си го правел не говоря за дълбочината-понеже 80см дълбочина за предмет като твоя не е нeщо изненадващо говорим за уредите от де ги изкара 10-тина броя и то различни модели все фабрични
p.s и ако този тест си го правил с твойта маска- продавай го или го пращай на владо да ти го отремонтира явно нещо се е прецакал виж човека кво прай,капачка от буркан на 120sм хваща-капак от тенджера на 190sм 1-но левче на 60см хваща,а ти за някакви си 80см говориш Razz
Върнете се в началото Go down
 
Майнлаб Експлорер се про с/у БГ монетари
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Продавам Майнлаб Експлорер 2
» рекоперация на експлорер
» продавам майнлаб експлорер2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Тестове на металдетектори-
Идете на: