Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Spectrum Майнлаб грунда prodavam nokta tesoro deus kupuvam Fisher Coil VANQUISH 5000 GOLD mask пират врътка nexus Minelab голден маск TEKNETICS lorenz wave miladinka нишани Simplex
 

 хаидушко злато

Go down 
+7
zaki83
sony147
sitalk
vezir
hfy
Aemilivs
ksk81
11 posters
АвторСъобщение
ksk81
Легионер
Легионер




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Сеп 20, 2010 9:42 pm

преди 20-на години в нашия краи до една чешма бяха намерени ок.17kg.злато а точно там в продължение на десетилетия имаше граничен пост.чешмата се казва хаидук чешма и съм спирал на нея хиляди пъти.колко ли още места има на които са заровени такива богатства.в месноста има и скален манастир и 2-3 чешми в гората.една съм е минал с апарат но НИЩО.Яд ме на тъпанарите които разбиха чешмата а златото беше на 2-3 метра от нея дълги години си личеше дупката.около чешмата няма нишани или просто не се виждат.не знам какви знаци да търся но ако някои може да помогне няма да откажа сигурен съм че не е само това заровено там просто от раиона не е извадено всичко в радиус от 10 км.има скален манастир,римско кале а в месноста излизат монети и от византия просто не е намерено всичко знам го .които има желание може да порасъждаваме върху тази тема ще съм благодарен.
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Сеп 20, 2010 9:49 pm

Стига с глупости Wink
Върнете се в началото Go down
hfy
Легионер
Легионер
hfy



хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Сеп 20, 2010 9:53 pm

ksk81 написа:
преди 20-на години в нашия краи до една чешма бяха намерени ок.17kg.злато а точно там в продължение на десетилетия имаше граничен пост.чешмата се казва хаидук чешма и съм спирал на нея хиляди пъти.колко ли още места има на които са заровени такива богатства.в месноста има и скален манастир и 2-3 чешми в гората.една съм е минал с апарат но НИЩО.Яд ме на тъпанарите които разбиха чешмата а златото беше на 2-3 метра от нея дълги години си личеше дупката.около чешмата няма нишани или просто не се виждат.не знам какви знаци да търся но ако някои може да помогне няма да откажа сигурен съм че не е само това заровено там просто от раиона не е извадено всичко в радиус от 10 км.има скален манастир,римско кале а в месноста излизат монети и от византия просто не е намерено всичко знам го .които има желание може да порасъждаваме върху тази тема ще съм благодарен.


За кой район става дума? Ако имаш нужда от помощ мога да ударя едно рамо. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
vezir
Легионер
Легионер
vezir



хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Сеп 20, 2010 10:08 pm

ksk81 написа:
преди 20-на години в нашия краи до една чешма бяха намерени ок.17kg.злато а точно там в продължение на десетилетия имаше граничен пост.чешмата се казва хаидук чешма и съм спирал на нея хиляди пъти.колко ли още места има на които са заровени такива богатства.в месноста има и скален манастир и 2-3 чешми в гората.една съм е минал с апарат но НИЩО.Яд ме на тъпанарите които разбиха чешмата а златото беше на 2-3 метра от нея дълги години си личеше дупката.около чешмата няма нишани или просто не се виждат.не знам какви знаци да търся но ако някои може да помогне няма да откажа сигурен съм че не е само това заровено там просто от раиона не е извадено всичко в радиус от 10 км.има скален манастир,римско кале а в месноста излизат монети и от византия просто не е намерено всичко знам го .които има желание може да порасъждаваме върху тази тема ще съм благодарен.
Ай,стига с тез глупости,че здрава чешма не остана вече.Особено от по старите почти нищо не е останало.Отивайте да търсите хайдушки пари в пещери и под канари,там поне няма кво да рушите.
Върнете се в началото Go down
ksk81
Легионер
Легионер




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Сеп 20, 2010 10:19 pm

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D1%86_%28%D0%9E%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82_%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BD%29#.D0.98.D1.81.D1.82.D0.BE.D1.80.D0.B8.D1.8F

https://www.youtube.com/watch?v=h8SznCm4NOA

това не глупост а реалност
Върнете се в началото Go down
vezir
Легионер
Легионер
vezir



хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Сеп 20, 2010 10:31 pm

ksk81 написа:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D1%86_%28%D0%9E%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82_%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BD%29#.D0.98.D1.81.D1.82.D0.BE.D1.80.D0.B8.D1.8F

https://www.youtube.com/watch?v=h8SznCm4NOA

това не глупост а реалност
Добре ве пич,ай тогава къде видим стара чешма да я събаряме,това ли искаш да кажеш.
Върнете се в началото Go down
ksk81
Легионер
Легионер




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Сеп 20, 2010 10:55 pm

абе кои говори да трошиме чешмите имах предвид че раиона е неизследван и ако може някои да помогне.АЗ съм сигурен че 99,99% от вас ако знаеха че в дадена чешма има имане ще я потрошат до основи така че не се правете на светтци.
Върнете се в началото Go down
ksk81
Легионер
Легионер




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Сеп 20, 2010 11:16 pm

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D1%86_%28%D0%9E%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82_%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BD%29#.D0.98.D1.81.D1.82.D0.BE.D1.80.D0.B8.D1.8F

https://www.youtube.com/watch?v=h8SznCm4NOA

това не глупост а реалност
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Сеп 20, 2010 11:32 pm

Не е нужно според мен да се чупят чешмите.Както е казал KSK81 намереното е ДО нея.Всяка една чешма си има и каптаж-нали.По-вероятно е там,а още по-вероятно е да обходиш този радиус ,малко по малко и да гледаш и мислиш.
Върнете се в началото Go down
ksk81
Легионер
Легионер




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyВто Сеп 21, 2010 8:28 pm

Въпроса ми е за една чешма във местност наречена "Черкеското село" около чешмата има само ниви на мястото излиза керамика,а чешмата се намира в един дол и около нея няма нишани.Тази местност се намира в близост до скалния манастир и чешмата до която беше извадено злато.Къде да гледам за нишани като по край нея няма нищо.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyСря Сеп 22, 2010 10:33 am

ksk81 написа:
Въпроса ми е за една чешма във местност наречена "Черкеското село" около чешмата има само ниви на мястото излиза керамика,а чешмата се намира в един дол и около нея няма нишани.Тази местност се намира в близост до скалния манастир и чешмата до която беше извадено злато.Къде да гледам за нишани като по край нея няма нищо.
такива като тебе дето уж само питат порутиха всички чешми и кайнаци у целиот балкан , какъв ху... дирите там да е... ваща ма.... да е... морални олигофрени такива
построил я е трудолюбив човек с двете си ръце за да може минаващия да пийне да отпочине и да спомене с добро майстора
а такива диванета ги разрушават
затова ви мразят хората заради такива мародери за обикновения човек всеки който е с машинка е враг на чешмите и труда на обикновения човечец
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyСря Сеп 22, 2010 12:43 pm

ksk81 написа:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D1%86_%28%D0%9E%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82_%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BD%29#.D0.98.D1.81.D1.82.D0.BE.D1.80.D0.B8.D1.8F

https://www.youtube.com/watch?v=h8SznCm4NOA

това не глупост а реалност

Не си издавай района,ами грабвай един монетар и бегом там.
Щом казваш,че не е изследван....(за което се съмнявам)
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyСря Сеп 22, 2010 12:52 pm

Е това е кофтито бай Вълчо."Такива като тебе"затова сме на този хал.А имаш ли си на идея колко вандалски изпълнения има и не само по чешми!?!Разруха и мизерия оставена от хора дето дори не са хващали металдетектор.Вандала си е вандал с и без детектор,то не е от машината а от възпитанието.


Дошло е време,робите да преброят господарите!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyСря Сеп 22, 2010 1:34 pm

знам сони знам , като съм чобан не значи че съм израснал в кошарата а и какво съм виновен аз за вашия-нашия хал , че казвам истината ли , над 10 римски кайнака знам дето са изкормени и вече помен няма от тях
щото му е свирнала машината от оловото с което са споявани керамичните тръби и така са я изтръмбушили че кола може да се събере в дупката
като порутил едната не му дошъл акъла та отишъл на другата , като премълча ще помогна ли , а и в темата става въпрос чешмите
Върнете се в началото Go down
ksk81
Легионер
Легионер




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyСря Сеп 22, 2010 7:41 pm

такива като тебе дето уж само питат порутиха всички чешми и кайнаци у целиот балкан , какъв ху... дирите там да е... ваща ма.... да е... морални олигофрени такива
построил я е трудолюбив човек с двете си ръце за да може минаващия да пийне да отпочине и да спомене с добро майстора
а такива диванета ги разрушават
затова ви мразят хората заради такива мародери за обикновения човек всеки който е с машинка е враг на чешмите и труда на обикновения човечец




слушаи бе тъпанар тази чешма ако съм искал да съм е строшил много преди да питам за нея.ДОРТИКУМ и РАЦИАРИЯ са на 10 км.от където живея но не съм стъпвал там защото знам какво са но мангалите с булдозерите ги направиха лунен пеизаж ако щеш вярваи ако не оди у к..ец.4 месеца не писах в форума от такив като теб дето стават само да меткат гегата по къра.аиде бегаи и късмет на всички и ти си като другите слагаш всички под общ знаминател.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyЧет Сеп 23, 2010 9:17 pm

Аз че съм тъпанар тъпанар съм , ама и ти не си по стока от мен след 4 месеца мълчание точно тая тема ли измъдри , а по темата взех отношение щото лично с двете си ръце възтанових двете чешми и на следващото лято пак бяха изринати
ама нейсе пак ще ги оправя , айде сега да мятам гегата че добитъка от приказки не вдява сопата трябва да играе
Върнете се в началото Go down
zaki83
Преторий
Преторий
zaki83



хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyЧет Сеп 23, 2010 10:22 pm

ksk81 написа:
Въпроса ми е за една чешма във местност наречена "Черкеското село" около чешмата има само ниви на мястото излиза керамика,а чешмата се намира в един дол и около нея няма нишани.Тази местност се намира в близост до скалния манастир и чешмата до която беше извадено злато.Къде да гледам за нишани като по край нея няма нищо.
колега според мен не тарси задължително краи чешмата първо не се знае тази чешма от кога датира смисал извора да го е имало но да е каптиран след това по надолу следоварелно пробваи от чешмата нагоре и втору самата чешма може да е нишан
Върнете се в началото Go down
ksk81
Легионер
Легионер




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПет Сеп 24, 2010 8:29 pm

знам бе вълчо за какво говориш яд ме е че всичките мериш според един аршин.на чешмата до която са искарали златото и на тази за която питам пише 1947.така че само глупак би е потрошил за да турси хаидушко имане.до чешмата е минавало река и е имало мелница но не знам къде точно.
Върнете се в началото Go down
tarsa4a
Новобранец
Новобранец




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Окт 28, 2013 4:25 pm

ksk81 написа:
знам бе вълчо за какво говориш яд ме е че всичките мериш според един аршин.на чешмата до която са искарали златото и на тази за която питам пише 1947.така че само глупак би е потрошил за да турси хаидушко имане.до чешмата е минавало река и е имало мелница но не знам къде точно.
Района го знам много добре, и деиствително не е изследван, а е много интересен. В този район има и 2 пещери.1 та личи а на другата се е заринал входа. Нишани там няма. Всичко е заличено още от баи тошово време, а чешмите са само ориентир. В тях няма нищо.
Върнете се в началото Go down
bai_georgi
Легионер
Легионер
bai_georgi



хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Окт 28, 2013 4:54 pm

ksk81 написа:
преди 20-на години в нашия краи до една чешма бяха намерени ок.17kg.злато
Верно ли? Ти бил ли си там като са ги извадили или си гледал кантара като ги теглят? lol! 
Върнете се в началото Go down
ozzy
Новобранец
Новобранец




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Дек 09, 2013 12:49 am

Колега ksk81 доста време е минало от както си писал какво стана има ли напредък,намерили нещо,за видинския край са ми казвали че доста заровено злато извадели
Върнете се в началото Go down
joni_171
Новобранец
Новобранец




хаидушко злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: хаидушко злато   хаидушко злато EmptyПон Дек 09, 2013 6:40 pm

Колегата май е намерил златното птиче  мечта 
Върнете се в началото Go down
 
хаидушко злато
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Как да разпознаем златото
» Злато
» злато

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: