Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
GOLD prodavam VANQUISH нишани mask lorenz miladinka wave Simplex nexus Minelab Coil TEKNETICS Майнлаб Fisher голден deus маск tesoro пират kupuvam врътка Spectrum 5000 nokta грунда
 

 ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.

Go down 
+10
batned
alpay_es
yaponetsa
Magikman
imperio
Petronii
Джони
zempar
adminn
venzo
14 posters
АвторСъобщение
venzo
Новобранец
Новобранец




ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyНед Окт 31, 2010 9:50 pm

ВНИМАНИЕ !!! - Забрана за използване на детектори за метали в Испаниа.
Ако ходите в Испаниа и мислите да ходите до плажа да пробвате какво ще излезе, първо прочетете този пост.

Здравейте, отварям тази тема защото наскоро реших да си купя детектор за метали и живея в Испания, но после се сетих да проверя как са нещата със закона.
Ако ви хванат да използавате детектор без предварително да сте се регистрирали с разрешително глоба от 300 до 900 евро.
Ако ви хванат в археологически обект до 600000 евро голба и опастност от затвор от 1 до 3 години.
бира


Последната промяна е направена от venzo на Пон Ное 01, 2010 12:00 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyНед Окт 31, 2010 9:58 pm

Трябва да се проучат нещата по-добре. До колкото знам май-става дума само за плажовете, защото са концесионни и археологическите обекти съответно.
Забраната не е по принцип!
Върнете се в началото Go down
venzo
Новобранец
Новобранец




ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyНед Окт 31, 2010 10:24 pm

Аз ще продължавам да търся информация и ще публикувам тука.
Мисля да попитам лично в полицията, да видя какво ще ми кажат те.

За Андалусия съм сигурен 100% че има закон от 2007 година за ТОТАЛНА ЗАБРАНА на устроиства за намиране на метали в земята, освен за архелози и такива с разрешение. А разрешение се издава само за архелогически проучвания и разкопки. Това е отделен закон от този за цялата страна, в тази област има по строг закон против търсенето на каквото и да било в земята. pirat Shocked
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 8:42 am

прав е Тоци , и аз имам братовчед в Испания от 10г и каза че доста често среща търсачи по плажовете на Валенсия , та братчеда
понякога ходел на пикник със още едно семейство до някаква крепост , по път за крепоста на около километър от нея е виждал доста търсари в обработваемите земи
братчеда живее на 40км от Валенсия
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 9:10 am

zempar написа:
прав е Тоци , и аз имам братовчед в Испания от 10г и каза че доста често среща търсачи по плажовете на Валенсия , та братчеда
понякога ходел на пикник със още едно семейство до някаква крепост , по път за крепоста на около километър от нея е виждал доста търсари в обработваемите земи
братчеда живее на 40км от Валенсия

И аз така усещам нещата. Като теб и Тоци. Надявам се колегата просто да се е заблудил или да не му е съвсем пълна информацията. А никак не ми се иска да вярвам, че е провокация.
Ако някой друг знае нещо по въпроса е добре да се включи.
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 10:34 am


Точно така е както тоци е написал и му слагам един плюс ,защото ми съкращава доста коментара.
Тоя пич се регистрирал преди два дена и почва веднага загрижено да ни убеждава колко строго било в Испания,което определено е доста съмнително . Няма нищо вярно в това ,хората там си купуват детектори и никой не се е оплакал ,че е проблем. Тези горе да си не мислят ,че могат да правят каквото си искат , ако приемат рестрикции ,както съм гласувал за тях на предните избори ,така и сега ще го направя против тях за това, и де що може познат и роднинин ще направи същото ,да му мислят ако искат още да остават, ще си спестят много неприятни изненади на изборите.


bounce
Върнете се в началото Go down
venzo
Новобранец
Новобранец




ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 11:59 am

ДО ТОЦИ 63 - Прав си, че прекалих малко с този пост, затова го редактирах малко.

Но искам да порчертая, че несъм някоя къртица, която прокарва идеята, че хобито металдетектинг е същото като иманиарството и че вижте колко е добре в българия- НИЩО ПОДОБНО.
Просто исках да провокирам повече хора да изкажат своето мнение и да помогнат с повече информациа.
Това е.
бира

Дори предлагам ако, темата не е уместа за този форум да бъде изтрита ако ви дразни. Нямам нищо против, но нали за това са форумите.

В много други форуми (руски и англииски) дори има специални раздели с наредбите от много държави за да знаят хората когато отиват някаде, какво имат право да правят и как. Има много хора, които прекарват почивката си някаде с металдетекторите.
Айде пак бира
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 12:27 pm

Доколкото ми е известно всички наредби в Испания касаещи ограничението на използването на металдетекторите датират някъде от средата на 80-те години, и в тях имаше неща които противиречат на някои европейски норми и директиви. В последните години е имало не една, а няколко открити масови демонстрации срещу тези ограничения. В момента не знам дали има някаква промяна в законовата уредба.
Айде стига с тая мнителност за провокации. Колегата "Луд На Макс" с първи пост като пусна инфото за Швеция което беше "добра новина" никой не се сети да го обвинява за провокатор, нали?
Жалко че пролетта минала година ми замина информацията от единия лаптоп, бях събрал материали как се развиват нещата в половината страни от ЕС. Хубаво е кой има време да се опита пак да събере такива материали и да се качат някъде за обществен достъп. Без да се набляга на положението в Англия. В контекста на ЕС законодателството на Англия се явява частен случай и много не ни касае.
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 1:43 pm

venzo написа:
ВНИМАНИЕ !!! - Забрана за използване на детектори за метали в Испаниа.
Ако ходите в Испаниа и мислите да ходите до плажа да пробвате какво ще излезе, първо прочетете този пост.

Здравейте, отварям тази тема защото наскоро реших да си купя детектор за метали и живея в Испания, но после се сетих да проверя как са нещата със закона.
Ако ви хванат да използавате детектор без предварително да сте се регистрирали с разрешително глоба от 300 до 900 евро.
Ако ви хванат в археологически обект до 600000 евро голба и опастност от затвор от 1 до 3 години.
бира
Живея в Испания,имам металотърсач,спирали са ме полицаи,друже,и не знам откъде си си наизмислил тези неща.Металдетектори се продават свободно,не се регистрират никъде,плажовете са за свободно търсене с изключение на Андалусия.но там можеш да си изкараш разрешение от общината,и Тарагона,която се води археологическа зона.На всеки битак свободно се продават монети-от антични до съвременни.Само в Андалусия е изцяло забранено ползването на металотърсачи,в останалата част са забранени археологическите зони и така наречените зони BIC-това са места със значимост за културното наследство-църкви,манастири,крепости,параклиси.Можеш да идеш в общината и да искаш разрешение да търсиш в района на дадено село например-ако не е археологическа зона,ти разрешават,с документ,при условие,че ще идеш после с намереното в музея,където може да си харесат нещо.А ако знаеш и си сигурен,че там,където търкаш не е археологическа зона,нямаш никакъв проблем.
Върнете се в началото Go down
venzo
Новобранец
Новобранец




ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 2:49 pm

Цитат :
Живея в Испания,имам металотърсач,спирали са ме полицаи,друже,и не знам откъде си си наизмислил тези неща.Металдетектори се продават свободно,не се регистрират никъде,плажовете са за свободно търсене с изключение на Андалусия.но там можеш да си изкараш разрешение от общината,и Тарагона,която се води археологическа зона.На всеки битак свободно се продават монети-от антични до съвременни.Само в Андалусия е изцяло забранено ползването на металотърсачи,в останалата част са забранени археологическите зони и така наречените зони BIC-това са места със значимост за културното наследство-църкви,манастири,крепости,параклиси.Можеш да идеш в общината и да искаш разрешение да търсиш в района на дадено село например-ако не е археологическа зона,ти разрешават,с документ,при условие,че ще идеш после с намереното в музея,където може да си харесат нещо.А ако знаеш и си сигурен,че там,където търкаш не е археологическа зона,нямаш никакъв проблем.

Magikman ти къде ходиш да търкаш. Аз живея в Барселона и тук има много плажове. Ако е така както казваш, знчи да не се притеснявам. Това което съм написал още в първият пост съм го взел от elpais i lavanguardia два доста популярни вестника в Испания.
Намираш ли нещо интересно по плажовете или не. Защото само в Барселона идват около 8 милиона туристи годишно и на плажа няма каде да си слойисх хавлията Very Happy

Тук е статията от която съм взел информацията( но е на испански): http://www.elpais.com/articulo/andalucia/Ley/Patrimonio/prohibira/detectores/metales/elpepuespand/20071029elpand_2/Tes

Наистина тук в Барселона има такива малки битаци от време на време с "антични" стоки, колко са антични незнам, имам чувството че са ги изкарали на баба си от къщата и искат да изкарат някои лев. Аз лично несъм виждал монетка по стара от 1920-1930 година там. Но пък и сум ходил само няколко пъти.ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Barcelonabeach2010


Последната промяна е направена от venzo на Пон Ное 01, 2010 3:57 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти (Reason for editing : правописна грешка и добявяне на нов link)
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 5:34 pm

venzo написа:


Наистина тук в Барселона има такива малки битаци от време на време с "антични" стоки, колко са антични незнам, имам чувството че са ги изкарали на баба си от къщата и искат да изкарат някои лев. Аз лично несъм виждал монетка по стара от 1920-1930 година там. Но пък и сум ходил само няколко пъти.

Със всяко следващо мнение все повече се омотаваш , като си там и си запознат , отиди в музея и питай или обиколи плажовете и разпитай по кръчмите наоколо . И какво ни вълнува положението в Испания ,та ни занимаваш с тези проблеми , в Либия е забранен алкохола , ама ние тука смучеме яко , така че остави сравненията.

bounce
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 5:37 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Сря Сеп 14, 2016 8:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 7:06 pm

venzo написа:
Цитат :
Живея в Испания,имам металотърсач,спирали са ме полицаи,друже,и не знам откъде си си наизмислил тези неща.Металдетектори се продават свободно,не се регистрират никъде,плажовете са за свободно търсене с изключение на Андалусия.но там можеш да си изкараш разрешение от общината,и Тарагона,която се води археологическа зона.На всеки битак свободно се продават монети-от антични до съвременни.Само в Андалусия е изцяло забранено ползването на металотърсачи,в останалата част са забранени археологическите зони и така наречените зони BIC-това са места със значимост за културното наследство-църкви,манастири,крепости,параклиси.Можеш да идеш в общината и да искаш разрешение да търсиш в района на дадено село например-ако не е археологическа зона,ти разрешават,с документ,при условие,че ще идеш после с намереното в музея,където може да си харесат нещо.А ако знаеш и си сигурен,че там,където търкаш не е археологическа зона,нямаш никакъв проблем.

Magikman ти къде ходиш да търкаш. Аз живея в Барселона и тук има много плажове. Ако е така както казваш, знчи да не се притеснявам. Това което съм написал още в първият пост съм го взел от elpais i lavanguardia два доста популярни вестника в Испания.
Намираш ли нещо интересно по плажовете или не. Защото само в Барселона идват около 8 милиона туристи годишно и на плажа няма каде да си слойисх хавлията Very Happy

Тук е статията от която съм взел информацията( но е на испански): http://www.elpais.com/articulo/andalucia/Ley/Patrimonio/prohibira/detectores/metales/elpepuespand/20071029elpand_2/Tes
Ти прочете ли как почва статията?НОВИЯТ ЗАКОН ЗА ИСТОРИЧЕСКОТО НАСЛЕДСТВО НА АНДАЛУСИЯ..........и т.н.
Наистина тук в Барселона има такива малки битаци от време на време с "антични" стоки, колко са антични незнам, имам чувството че са ги изкарали на баба си от къщата и искат да изкарат някои лев. Аз лично несъм виждал монетка по стара от 1920-1930 година там. Но пък и сум ходил само няколко пъти.ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Barcelonabeach2010
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 7:08 pm

Нещо не цитирах добреSmileСтатията почва така-НОВИЯТ ЗАКОН ЗА ИСТОРИЧЕСКОТО НАСЛЕДСТВО НА АНДАЛУСИЯ...и т.н.
Върнете се в началото Go down
alpay_es
Легионер
Легионер
alpay_es



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Ное 01, 2010 7:43 pm

и аз бях 6 години в испания,ако има колеги от Мадрид мога да им кажа къде могат да идат за регистрация и къде има магазин за металотърсачи,за новия закон не знам от година и половина съм в България.Купих машинката си от Мадрид и я пробвах за първи път там на Casa De Campo,там е забранено но само пробвах Very Happy
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: За Испания   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyЧет Фев 10, 2011 10:47 am

venzo написа:
Цитат :
Живея в Испания,имам металотърсач,спирали са ме полицаи,друже,и не знам откъде си си наизмислил тези неща.Металдетектори се продават свободно,не се регистрират никъде,плажовете са за свободно търсене с изключение на Андалусия.но там можеш да си изкараш разрешение от общината,и Тарагона,която се води археологическа зона.На всеки битак свободно се продават монети-от антични до съвременни.Само в Андалусия е изцяло забранено ползването на металотърсачи,в останалата част са забранени археологическите зони и така наречените зони BIC-това са места със значимост за културното наследство-църкви,манастири,крепости,параклиси.Можеш да идеш в общината и да искаш разрешение да търсиш в района на дадено село например-ако не е археологическа зона,ти разрешават,с документ,при условие,че ще идеш после с намереното в музея,където може да си харесат нещо.А ако знаеш и си сигурен,че там,където търкаш не е археологическа зона,нямаш никакъв проблем.

Magikman ти къде ходиш да търкаш. Аз живея в Барселона и тук има много плажове. Ако е така както казваш, знчи да не се притеснявам. Това което съм написал още в първият пост съм го взел от elpais i lavanguardia два доста популярни вестника в Испания.
Намираш ли нещо интересно по плажовете или не. Защото само в Барселона идват около 8 милиона туристи годишно и на плажа няма каде да си слойисх хавлията Very Happy

Много хавлия приятелю много нещо Very Happy С какъв апарат ходиш на плажа да си правиш тен.Някакви впечатления от Excalibur 2 имаш ли

Наистина тук в Барселона има такива малки битаци от време на време с "антични" стоки, колко са антични незнам, имам чувството че са ги изкарали на баба си от къщата и искат да изкарат някои лев. Аз лично несъм виждал монетка по стара от 1920-1930 година там. Но пък и сум ходил само няколко пъти.ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Barcelonabeach2010
Върнете се в началото Go down
miki
Новобранец
Новобранец
miki



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyЧет Май 12, 2011 3:24 pm

незнам какав е закона в АНДАЛУСИА но сам виждал по плажожете да тарсат.А съшто съм виждал да се продават римски монети в антикварни магазини предимно за туристите а и монетите са в много лошо ка4ество на цена от 8 евро
Върнете се в началото Go down
dulgiya
Новобранец
Новобранец




ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyВто Авг 07, 2012 12:47 am

adminn написа:
Трябва да се проучат нещата по-добре. До колкото знам май-става дума само за плажовете, защото са концесионни и археологическите обекти съответно.
Забраната не е по принцип!
забраната е за андалусия,за каталуния barcelona плажовете неса забранени само фактурата да си носи човек трябва.ама никога не я искат.а за konccesiite няма проблем 20 метра от морето накум плажа е на общината и никoй неможе да ти забрани да минаваш оттам.е ако не те е срам можеш да ходиш и по обяд и да настъпваш хората.ама и тук са много търсачите та няма много евра
Върнете се в началото Go down
dulgiya
Новобранец
Новобранец




ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyВто Авг 07, 2012 12:58 am

Petronii написа:
venzo написа:


Наистина тук в Барселона има такива малки битаци от време на време с "антични" стоки, колко са антични незнам, имам чувството че са ги изкарали на баба си от къщата и искат да изкарат някои лев. Аз лично несъм виждал монетка по стара от 1920-1930 година там. Но пък и сум ходил само няколко пъти.

Със всяко следващо мнение все повече се омотаваш , като си там и си запознат , отиди в музея и питай или обиколи плажовете и разпитай по кръчмите наоколо . И какво ни вълнува положението в Испания ,та ни занимаваш с тези проблеми , в Либия е забранен алкохола , ама ние тука смучеме яко , така че остави сравненията.

bounce
ами на рамбла всяка неделя има пазар за монети.ако искаш звънни да идем да видим.yoygo622507646
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyПон Яну 28, 2013 11:47 pm

-Бе ич не ми се пише ма кат вида такива нихилистични постове и верно ти иде да се удариш по главата и да ревеш що си се родил българин -Да го оттдадем това на вероятноста човекът да е новак в Кралството и за това така левашко да му е изказването.Много добра реакция от страна на нашите колеги съотечественици в Испания за което можем само да им благодарим горещо.Правя това изказване като апостроф на едно лайнярско изказване на неква гнидарка имитираща се като социолог или политолог нещо такова в предаване на оная друга гнидарка бившият агент и разпитвач Коритаров -В него предаване беше изказана гениалната пръдня че видиш ли българите който са напуснали България са слабото звено на Нацията и т.н. тъпизми в постноменклатурен стил -Сигурно ония тиквеници и във вестници и в телевизия ни мислят тия дето сме останали тука за толкоз изкуфели че нито четем нито разбираме нито даже контактуваме с роднините ни изнесли се на Запад -Аз поне им казвам на мойте -Никога не си и помисляйте да се върнете в тая лайнярска територия...........................................
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.   ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга. EmptyВто Яну 29, 2013 9:33 am

stan960 написа:
-Бе ич не ми се пише ма кат вида такива нихилистични постове и верно ти иде да се удариш по главата и да ревеш що си се родил българин -Да го оттдадем това на вероятноста човекът да е новак в Кралството и за това така левашко да му е изказването.Много добра реакция от страна на нашите колеги съотечественици в Испания за което можем само да им благодарим горещо.Правя това изказване като апостроф на едно лайнярско изказване на неква гнидарка имитираща се като социолог или политолог нещо такова в предаване на оная друга гнидарка бившият агент и разпитвач Коритаров -В него предаване беше изказана гениалната пръдня че видиш ли българите който са напуснали България са слабото звено на Нацията и т.н. тъпизми в постноменклатурен стил -Сигурно ония тиквеници и във вестници и в телевизия ни мислят тия дето сме останали тука за толкоз изкуфели че нито четем нито разбираме нито даже контактуваме с роднините ни изнесли се на Запад -Аз поне им казвам на мойте -Никога не си и помисляйте да се върнете в тая лайнярска територия...........................................
браво бате Станчо винаги си с точно и вярно мнение имаш един плюс от мен а като се видим живот и здраве и почерпка
Върнете се в началото Go down
 
ИСПАНИЯ - Забрана на металдетектинга.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Има ли забрана за хобито металдетектинг по плажовете.
» Помощ!!!!!!! АЗ СЪМ ОТ ИСПАНИЯ
» Бъдещето на металотърсачите и металдетектинга

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: