Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Закони в Гърция

Go down 
+3
Petronii
adminn
exedex
7 posters
АвторСъобщение
exedex
Новобранец
Новобранец




 - Закони в Гърция Empty
ПисанеЗаглавие: Закони в Гърция    - Закони в Гърция EmptyЧет Дек 23, 2010 9:09 pm

Здравейте.Скоро се регистрирах в този форум.Живея В Гърция от 6 месеца.В България се занимавах с металдетектинг.Искам да ви питам мога ли и тук в Гърция да практикувам това хоби и ще имам ли проблеми с властите.Тук които питах не знаеха нищо по въпроса.Ще бъда много благодарен ако ми отговорите на въпроса?
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



 - Закони в Гърция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закони в Гърция    - Закони в Гърция EmptyЧет Дек 23, 2010 9:25 pm

Със сигурност трябва да си по-дискретен. Едва ли е разрешено да копаеш тук и там.
Нека колегите пишат, но ние имаме много поръчки на металотърсачи от Гърция, така, че едва ли е супар строго.
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




 - Закони в Гърция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закони в Гърция    - Закони в Гърция EmptyПет Дек 24, 2010 12:03 am

exedex написа:
Здравейте.Скоро се регистрирах в този форум.Живея В Гърция от 6 месеца.В България се занимавах с металдетектинг.Искам да ви питам мога ли и тук в Гърция да практикувам това хоби и ще имам ли проблеми с властите.Тук които питах не знаеха нищо по въпроса.Ще бъда много благодарен ако ми отговорите на въпроса?

Бих те посъветвал да не се занимаваш с това , в Гърция детекторите се регистрират в полицията и е абсолютно забранено да се търси в археологически обекти , а ако те хванат с антики ще лежиш с години и няма мърдане. Там почти навсякъде е археология и трудно е да определиш къде е разрешено , особено за чужденец и то българин . Там за едно глинено гърне може да лежиш пет-десет години , наказанията за това раздават като подаръци,нещо което го няма в никоя държава ,а и никъде хората не биха позволили това,ама гърците са ненормални,мислят се за люлка на цивилизацията и затова държат на тяхната история .Естествено в останалия свят им се смеят и не им дреме за чужда история,само в България и Македония се пъчат и искат да й опонират и се правят на големи пазители на история ,и то не наша ,за което на нас се смеят, само че целият свят. И все пак ако много искаш да търсиш,първо се запознай с нормите от компетентен източник , може и при техните музей. Гърция е в пълна противоположност на нормалните европейски държави и е на опашката , България иска да копира техните неприложими и ненужни закони ,вместо да приеме доказани и работещи норми от Германия и Великобритания.
На мен ми се иска , като не може корумпираните политици да правят закони , да пренесем изцяло европейското законодателствоо и конституция , да закрием парламента ,защото бълва абсурдни закони,няма да се плащат милиони грешни пари за депутати и командировки ,много по-добре ще е.
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



 - Закони в Гърция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закони в Гърция    - Закони в Гърция EmptyПет Дек 24, 2010 12:53 am

Petronii написа:

Бих те посъветвал да не се занимаваш с това , в Гърция детекторите се регистрират в полицията и е абсолютно забранено да се търси в археологически обекти , а ако те хванат с антики ще лежиш с години и няма мърдане. Там почти навсякъде е археология и трудно е да определиш къде е разрешено , особено за чужденец и то българин . Там за едно глинено гърне може да лежиш пет-десет години , наказанията за това раздават като подаръци,нещо което го няма в никоя държава ,а и никъде хората не биха позволили това,ама гърците са ненормални,мислят се за люлка на цивилизацията и затова държат на тяхната история .Естествено в останалия свят им се смеят и не им дреме за чужда история,само в България и Македония се пъчат и искат да й опонират и се правят на големи пазители на история ,и то не наша ,за което на нас се смеят, само че целият свят. И все пак ако много искаш да търсиш,първо се запознай с нормите от компетентен източник , може и при техните музей. Гърция е в пълна противоположност на нормалните европейски държави и е на опашката , България иска да копира техните неприложими и ненужни закони ,вместо да приеме доказани и работещи норми от Германия и Великобритания.
На мен ми се иска , като не може корумпираните политици да правят закони , да пренесем изцяло европейското законодателствоо и конституция , да закрием парламента ,защото бълва абсурдни закони,няма да се плащат милиони грешни пари за депутати и командировки ,много по-добре ще е.




super21 super21 super21 3 пъти браво за мнението ,абсолютно съм съгласен , ама нали наще политици с фалшивите дипломи са по умни от европеиските и съвсем искрено вярват че могат да искалъпят по добри закони затова сме на тоя хал ...
Върнете се в началото Go down
exedex
Новобранец
Новобранец




 - Закони в Гърция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закони в Гърция    - Закони в Гърция EmptyВто Дек 28, 2010 12:53 am

Благодаря за отзивчивоста ви.Не мислех да ходя по археологически обекти а по плажовете за нещо изгубено ,макар че видях едно интересно място почти в морето.благодаря много ви за отговорите.
Върнете се в началото Go down
mitkoo
Преторий
Преторий




 - Закони в Гърция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закони в Гърция    - Закони в Гърция EmptyСря Юни 15, 2011 8:55 pm

И аз мисля това лято да съм по гръцките плажове,ако на плажа е забранено незнам къде ще е разрешено,една ли ще е по зле от нашата милиционерска кочина
Върнете се в началото Go down
sc
Про-Консул
Про-Консул
sc



 - Закони в Гърция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закони в Гърция    - Закони в Гърция EmptyНед Юни 19, 2011 9:38 pm

от няколко год обикалям по тяхните плажове но вечер,, забранено е тарсенето по плажовете,под предтекст че има много корабокрушения и е вазможно да попаднеш на античен предмет,така че умната,
Върнете се в началото Go down
Балкански
Преторий
Преторий
Балкански



 - Закони в Гърция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закони в Гърция    - Закони в Гърция EmptyПет Ное 28, 2014 3:08 pm

внимание
Върнете се в началото Go down
 
Закони в Гърция
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Как чехите си имат нормални закони
» Гърция
» В Гърция позволено ли е...

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Foreign Users :: Metaldetecting-
Идете на: