Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
deus голден nexus грунда пират Spectrum Майнлаб tesoro VANQUISH prodavam mask kupuvam GOLD nokta нишани wave Simplex 5000 маск Fisher врътка lorenz TEKNETICS Coil miladinka Minelab
 

 тапи в скали

Go down 
+49
nnnkkk3679
hellfire
varkolaka999
eli4kato
georgi111
EXTERMINATE
dido_44
Трибал-М
pepino86
marselo1980
lomidol
weimas
milko
vvurbanov
бобо
Stoqnov
wallb2
alexis931101215
alabala
pesh0
handjata
топи
SKUBIDOO
geicezar
EACAN
ivanov11
veselin_grozdanov
gaco bacov
крис 1973
paco
bobo
OFROAD
Podlecii.avg
utus777
markos
inranxan2000
gog
кирката
hamido
pet1r90
stan960
dukavataz
sitalk
SAGITTARIUS
leo 1
zanvan
ksk81
pechkata
zaki83
53 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
Stoqnov
Новобранец
Новобранец




нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyНед Сеп 30, 2012 2:58 pm

Kerkenez написа:
sitalk написа:
Аз съм виждал как колеги "къртят" една скала и от там се изсипват над 300 медни антониана!!! Shocked
Баирче,над късно римско селище.
По-късно ми казаха,че сигнала е бил "вътре" в скалата.
Аз съм чувал за тапи-хоросан смесен с белтък от яйце.Замазва се на скалата и след време даже хваща и мъх........


Материал на тапата-вар.памук.яйчен белтък.косми.тухлен или мраморен прах

Разбиване-1кг лимонов сок.1кг гроздов оцет.половин кг чист спирт.половин кг киселина ..смесваш ги...заливаш с това нещо тапата....след 2.3 часа загряваш мястото с газова горелка-и го разбиваш с чук.Става на пух и прах
Ползвай маска когато сипваш смеската!!!

а има ли значение каква да е киселината фосфорна ще свърши ли работа
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyНед Сеп 30, 2012 10:37 pm

Stoqnov написа:
Kerkenez написа:
sitalk написа:
Аз съм виждал как колеги "къртят" една скала и от там се изсипват над 300 медни антониана!!! Shocked
Баирче,над късно римско селище.
По-късно ми казаха,че сигнала е бил "вътре" в скалата.
Аз съм чувал за тапи-хоросан смесен с белтък от яйце.Замазва се на скалата и след време даже хваща и мъх........


Материал на тапата-вар.памук.яйчен белтък.косми.тухлен или мраморен прах

Разбиване-1кг лимонов сок.1кг гроздов оцет.половин кг чист спирт.половин кг киселина ..смесваш ги...заливаш с това нещо тапата....след 2.3 часа загряваш мястото с газова горелка-и го разбиваш с чук.Става на пух и прах
Ползвай маска когато сипваш смеската!!!

а има ли значение каква да е киселината фосфорна ще свърши ли работа
Таззи смеска е пълна безмислица.Сами по себе си оцета и лимона са киселини,а алкохола-основа.Би трябвало да се неутрализират взаимно и търсеният ефект ще е никакъв. Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 01, 2012 12:19 am

-Има колективни находки които са укривани в скали.Обикновено са на затънтени места рядко посещавани от хора.Най често са в естествени отвори и цепнатини в скалите.Като отвора може да е запушен само с пръст или камъни.В НИМ имаше изложен един камък с формата на куб,който беше издълбан отвътре.В него е имало скрити златни корубести монети.Това не са тапи...
-Тапите доколкото знам съдържат известно количество златни монети.Те са направени за ориентиране и по лесно намиране на търсеното основно количество злато.Иманярите обикновено не ги вадят въпреки че може да съдържат няколко килограма злато.Те се вземат след като се намери съкровището което указват,по тоя начин се удостоверява че основното злато е намерено и взето.От тапите се хваща посоката и се измерва разстоянието до основното укрито злато което обикновено е поне няколко тона.За да се намерят тапите е необходима информация за тях и съкровището.Много трудно е да се намерят случайно тапите.А и тогава като не се знае легендата за съкровището,намирането му е невъзможно.
Върнете се в началото Go down
alexis931101215
Новобранец
Новобранец




нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Ама легендата за такова нещо е доста субективно понятие. Някой чул едно, разбрал друго, спестил ти нещо, нещо доукрасил.....е хайде после върви че търси нещо ако нямаш книжка.    нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 01, 2012 9:38 am

vvurbanov написа:
-Има колективни находки които са укривани в скали.Обикновено са на затънтени места рядко посещавани от хора.Най често са в естествени отвори и цепнатини в скалите.Като отвора може да е запушен само с пръст или камъни.В НИМ имаше изложен един камък с формата на куб,който беше издълбан отвътре.В него е имало скрити златни корубести монети.Това не са тапи...
-Тапите доколкото знам съдържат известно количество златни монети.Те са направени за ориентиране и по лесно намиране на търсеното основно количество злато.Иманярите обикновено не ги вадят въпреки че може да съдържат няколко килограма злато.Те се вземат след като се намери съкровището което указват,по тоя начин се удостоверява че основното злато е намерено и взето.От тапите се хваща посоката и се измерва разстоянието до основното укрито злато което обикновено е поне няколко тона.За да се намерят тапите е необходима информация за тях и съкровището.Много трудно е да се намерят случайно тапите.А и тогава като не се знае легендата за съкровището,намирането му е невъзможно.
Върнете се в началото Go down
Stoqnov
Новобранец
Новобранец




нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 01, 2012 12:07 pm

някои може ли да каже как се отварят тези тапи с чук явно няма да стане
даите съвет
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 15, 2012 9:45 am

.


Последната промяна е направена от markos на Чет Фев 13, 2014 9:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
milko
Новобранец
Новобранец




нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: тапите много одавна ги извадиха    нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 15, 2012 5:40 pm

тапите много одавна ги извадиха колегите последната извадена я видях в берковица преди 15 години
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 15, 2012 6:29 pm

Съжелявам за това колега желая ти успех в бъдеще да видиш не отворена тапа и да ти донесе късмет много.
Върнете се в началото Go down
weimas
Легионер
Легионер
weimas



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 15, 2012 8:34 pm

някои може ли да ми каже какъв е този нешан нарисувана е мечка с 3 крака ??
минавам вече една година покраи нея и чак днес и обърнах внимание
намира се на ливада няма нищо около скалата нито отвори,дупки и така на татак.
скалата(камък) висок е не повече от 90см. широк около 1,3м. по голямата му част е в земята предполагам че е поне на 90см. в земята а може и повече(невярвам да е докаран специално от някъде най-вероятно си е естествен)
рисунката на мечката е около 18-20см. и е в усновата
Върнете се в началото Go down
lomidol
Цезар
Цезар
lomidol



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 15, 2012 8:36 pm

На три крачки в посока изток/най-добре в диаметър/. Или на 13 или на 33 м. виж терена.Проучи мястото.Не се надявай да е лесно и някой да знае с точност.
Върнете се в началото Go down
weimas
Легионер
Легионер
weimas



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 15, 2012 8:51 pm

lomidol написа:
На три крачки в посока изток/най-добре в диаметър/. Или на 13 или на 33 м. виж терена.Проучи мястото.Не се надявай да е лесно и някой да знае с точност.
прекарах цялата ливада с Фишера която е 50-60м на 60-70м и никаде нищо не писна Sad изгубих си 6-7 часа в триене и копане за една подкова(изкачи ми сърцето като чух как апарата засвири).
предолагам че е извадено отдавна но ми е интересно кво е означавал самия нешан
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 15, 2012 10:28 pm

weimas написа:
lomidol написа:
На три крачки в посока изток/най-добре в диаметър/. Или на 13 или на 33 м. виж терена.Проучи мястото.Не се надявай да е лесно и някой да знае с точност.
прекарах цялата ливада с Фишера която е 50-60м на 60-70м и никаде нищо не писна Sad изгубих си 6-7 часа в триене и копане за една подкова(изкачи ми сърцето като чух как апарата засвири).
предолагам че е извадено отдавна но ми е интересно кво е означавал самия нешан
Very Happy Ами да подходим така къде мечката спи зимен сън ???
Върнете се в началото Go down
weimas
Легионер
Легионер
weimas



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 15, 2012 10:41 pm

markos написа:
weimas написа:
lomidol написа:
На три крачки в посока изток/най-добре в диаметър/. Или на 13 или на 33 м. виж терена.Проучи мястото.Не се надявай да е лесно и някой да знае с точност.
прекарах цялата ливада с Фишера която е 50-60м на 60-70м и никаде нищо не писна Sad изгубих си 6-7 часа в триене и копане за една подкова(изкачи ми сърцето като чух как апарата засвири).
предолагам че е извадено отдавна но ми е интересно кво е означавал самия нешан
Very Happy Ами да подходим така къде мечката спи зимен сън ???
де да знам да не съм мечка а и в тази местнос няма дупки пещери или нещо където може да зимува мечка или друго животно(поне в радиус от 8-9км. от камъка с нишана няма такова място просто гора и ливада на нея около 4-5 декара това е).
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyПон Окт 15, 2012 11:11 pm

.


Последната промяна е направена от markos на Чет Фев 13, 2014 9:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyСря Окт 17, 2012 10:00 pm

Колега weimas да не си направил снимка на мецана случайно?Па да има поне нещо за тази вечер да си блъскаме главите.
Върнете се в началото Go down
lomidol
Цезар
Цезар
lomidol



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyСря Окт 17, 2012 11:00 pm

Колега с фишера ф-75 до 50-60см. от там нататък много усмивки!
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyСря Окт 17, 2012 11:40 pm

lomidol написа:
Колега с фишера ф-75 до 50-60см. от там нататък много усмивки!
Не не предостатъчни са тия см.само да има кураж това е важното.
Върнете се в началото Go down
weimas
Легионер
Легионер
weimas



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyЧет Окт 18, 2012 11:40 am

markos написа:
Колега weimas да не си направил снимка на мецана случайно?Па да има поне нещо за тази вечер да си блъскаме главите.
когато отида пак ще взема апарат и ще направя снимки (махнах всички телефони с камери,тъч-ове и минах на прости нокии дето им карат батериите по 1 седмица мин.)
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyЧет Окт 18, 2012 11:51 am

.


Последната промяна е направена от markos на Чет Фев 13, 2014 9:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
weimas
Легионер
Легионер
weimas



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyВто Окт 23, 2012 8:49 pm

markos написа:
Краката на животното еднакви ли са по дължина питам за да знам с какво си имаме работа.
трите крака еднакви а единия не е нарисуван или умишлено го няма(предполагам че е куца самата мечка а не е забравен или да са нямали време да завършат нишана)
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyСря Окт 24, 2012 6:58 pm

weimas написа:
markos написа:
Краката на животното еднакви ли са по дължина питам за да знам с какво си имаме работа.
трите крака еднакви а единия не е нарисуван или умишлено го няма(предполагам че е куца самата мечка а не е забравен или да са нямали време да завършат нишана)

.


Последната промяна е направена от markos на Чет Фев 13, 2014 9:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
marselo1980
Легионер
Легионер




нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyВто Окт 30, 2012 2:23 pm

markos написа:
weimas написа:
markos написа:
Краката на животното еднакви ли са по дължина питам за да знам с какво си имаме работа.
трите крака еднакви а единия не е нарисуван или умишлено го няма(предполагам че е куца самата мечка а не е забравен или да са нямали време да завършат нишана)

Качи подробни снимки и ще видим с какво си имаме работа,както в близък план така и малко от разстояние.Липсващия крак го няма умишлено а куца мецана ще бъде когато всички лапи са на място но единия е по къс от останалите,нишан наполовина няма да срещнеш никога освен ако не е счупен.Нишаните са се правели нощно време и на спокойствие само със светлината на свещ и е нямало място за грешки щото по това време са клъцкали глави и е нямало ,,под гаранция''а самото място се е съгласувало със собственика така че да не бъде забравено от него или наследниците му.Никога няма единичен винаги нишаните са два на брой няма значение какв о е направено,първия казва че там някъде има заровено а втория показва къде е.
kolega misla 4e grewiw az znam zna4enieto na tozi ni6an moga da Пomogna
пиши на кирилица :fessee:
Върнете се в началото Go down
weimas
Легионер
Легионер
weimas



нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyВто Окт 30, 2012 5:50 pm

marselo1980 написа:
markos написа:
weimas написа:
markos написа:
Краката на животното еднакви ли са по дължина питам за да знам с какво си имаме работа.
трите крака еднакви а единия не е нарисуван или умишлено го няма(предполагам че е куца самата мечка а не е забравен или да са нямали време да завършат нишана)

Качи подробни снимки и ще видим с какво си имаме работа,както в близък план така и малко от разстояние.Липсващия крак го няма умишлено а куца мецана ще бъде когато всички лапи са на място но единия е по къс от останалите,нишан наполовина няма да срещнеш никога освен ако не е счупен.Нишаните са се правели нощно време и на спокойствие само със светлината на свещ и е нямало място за грешки щото по това време са клъцкали глави и е нямало ,,под гаранция''а самото място се е съгласувало със собственика така че да не бъде забравено от него или наследниците му.Никога няма единичен винаги нишаните са два на брой няма значение какв о е направено,първия казва че там някъде има заровено а втория показва къде е.
kolega misla 4e grewiw az znam zna4enieto na tozi ni6an moga da Пomogna
пиши на кирилица :fessee:
и като греши колегата кажи ква е истината.
Върнете се в началото Go down
marselo1980
Легионер
Легионер




нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тапи в скали   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyЧет Ное 01, 2012 10:58 pm


и като греши колегата кажи ква е истината.[/quote] колега имам таен тефтер с ниwани с тяхниат смисал имам и за мечка но не е с три крака но пак моzе дасе разбере неwто Шашо 2
Върнете се в началото Go down
marselo1980
Легионер
Легионер




нишан - тапи в скали - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: zdr   нишан - тапи в скали - Page 5 EmptyЧет Ное 01, 2012 11:24 pm

Sad


Последната промяна е направена от marselo1980 на Чет Ное 01, 2012 11:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
 
тапи в скали
Върнете се в началото 
Страница 5 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Методи за отваряне на тапи и нишани
» Някой знае ли какви са тези скали

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: