Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО

Go down 
+18
wallb2
imperio
Avrelian
Petronii
maximus_kn
etile
carlav
spartak
Vergilius
madnes
zaki83
mitkovich
SAGITTARIUS
adminn
Чумата
stan960
Dominos
Kiril62
22 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
stan960
Джадай
Джадай
stan960



АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyПет Фев 18, 2011 12:25 am

Бе за туй дрънкам аз да се наблегне на Клубовете ма гледам некой от умниците ототтатък турил ключ на раздела.Валкаа,Брато-Разбирам ти еретичните мисли,според мен по скоро утопични-Не се обиждай но за Чистата и Свята Република де ти е в главата требе да участва и държавата -но както виждаш за тях е по лесно да ампутират проблема макар и половинчато -Така че може и сигурно ще се наложи да минем през улицата най малкото за да легитимираме присъствие.


Последната промяна е направена от stan960 на Съб Фев 19, 2011 12:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyПет Фев 18, 2011 11:16 am

Tо не ми е работата да се меся в разговора ви, ама Федерацията трябва да се базира на регионални структури- дружинки, които пряко да са свързани със регионалните музеи, да се правят групирани излети, дори и със музеен наместник археолог... Излетите да са строго регламентирани като место и време/ден и т.н. .... нещо като " ловните дружинки ". Тука веднага някой ще каже ама то така се обезмисля търсенето.... ами да обезмисля се за иманярите, които търсят изцяло за себеоблагодетелстване.....
Незнам някои, дали са разбрали лекичко за какво догатвам, но пътя за металдетектинга в България може да се извърви по такъв подобен начин.... иначе ще си остане табу во веки веков и металдетектинга винаги ще си остане равносилно на иманярство.
Върнете се в началото Go down
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyПет Фев 18, 2011 12:44 pm

wallb2 написа:
Tо не ми е работата да се меся в разговора ви, ама Федерацията трябва да се базира на регионални структури- дружинки, които пряко да са свързани със регионалните музеи, да се правят групирани излети, дори и със музеен наместник археолог... Излетите да са строго регламентирани като место и време/ден и т.н. .... нещо като " ловните дружинки ". Тука веднага някой ще каже ама то така се обезмисля търсенето.... ами да обезмисля се за иманярите, които търсят изцяло за себеоблагодетелстване.....
Незнам някои, дали са разбрали лекичко за какво догатвам, но пътя за металдетектинга в България може да се извърви по такъв подобен начин.... иначе ще си остане табу во веки веков и металдетектинга винаги ще си остане равносилно на иманярство.

Според мен има логика,и ще законно.Изглежда реално.


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
lomidol
Цезар
Цезар
lomidol



АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyПет Фев 18, 2011 1:19 pm

СОБСТВЕНОСТ

Конституцията постановява, че частната собственост е неприкосновена и това право се гарантира и защитава от закона. Постановява също, че подземните богатства; крайбрежната плажна ивица; републиканските пътища; водите, горите и парковете с национално значение; природните и археологическите резервати, определени със закон са изключителна държавна собственост.

Широко разпространено е погрешното разбиране, че всичко което се намира в земята е подземно богатство. По смисъла на чл.18, ал.1 от Конституцията такива могат да бъдат само материалните обособености, които са подземни по произход и местонахождение. Тази категория не включва продуктите от човешка дейност, намиращи се под земната повърхност.

Законът за собствеността постановява, че собственост на граждани и юридически лица могат да бъдат всички вещи с изключение на тези, които са изключителна държавна собственост. Забрана да се притежават определени вещи от юридически и физически лица може да се налага само със закон.

Според чл.91 на същия закон заровените, зазиданите или скрити по друг начин вещи, собственикът на които не може да бъде открит, стават собственост на държавата, а лицето което ги е намерило има право на възнаграждение в размер на 25% от стойността. Този текст е приложим само за вещи намерени в терен, който е държавна или общинска собственост. Несъмнено когато такива се открият в терен, който е собственост на частно лице, принадлежат на последното.

Законът за собствеността и ползването на земеделските земи (ЗСПЗЗ) постановява, че не се възстановява собствеността върху земеделски земи, включени в резервати, определени по реда на Закона за защита на природата, както и другите защитени природни територии с национално и международно природоохранно значение, включително и земите под и върху които се намират неотделими от тях археологически обекти и паметници на културата.

Тази разпоредба, в частта си относно археологическите обекти, противоречи на Конституцията. При подобен казус Конституционният съд с решение № 5 от 1996 г. обяви за противоконституционни разпоредбите на чл.28, ал.1 и чл.30 от ЗПКМ. Така отпаднаха ограниченията при продажба, замяна и дарение на недвижими паметници на културата между собственици и физически, и юридически лица, както и възможността да бъдат отчуждавани.

ЗПКМ постановява, че паметниците на културата, открити при археологически разкопки са собственост на държавата.

Важно е да изясним, че при разкриването на каквито и да е културно-исторически ценности, където и да е, при каквито и да е обстоятелства, те не са паметници на културата, защото не са придобили съответния юридически статут. Това е видно и от чл.24, ал.3 на Правилника за провеждане на теренни археологически проучвания - "Даването на юридически статут (деклариране и обявяване в Държавен вестник) на издирените археологически обекти, които притежават качества на паметници на културата се извършва по реда на ЗПКМ".

Съгласно ЗПКМ собствеността върху паметници на културата може да бъде държавна, общинска, на юридически и физически лица. Същото важи и за собствеността върху музеите.

След промените от 1995 г. физически и юридически лица могат да създават музеи и колекции от произведения на изкуството, предмети с научна и художествена стойност и природни образци. Предметите, имащи качества на паметници на културата попадат под защитата на ЗПКМ, ако бъдат декларирани по установен от министъра на културата ред. Собствениците им могат да кандидатстват за помощ по реда, определен за държавните и общинските музеи.

От изложеното до тук следва, че няма ограничения на собствеността върху културно-историческите ценности и в частност паметниците на културата.


Българинът е свикнал да няма права и постоянно да бъде мачкан.
Това е наша балканска черта.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyСъб Фев 19, 2011 12:20 am

Даа така е за съжаление Приятелю - днешният българин се оказва една пластелиноподобна субстанция с която всеки дошъл на власт след 89г. си прави каквото ще уж под формата на некви демократични промени.Нема да говора за това което цитираш по горе щото особено след 2000-та най-новата пародия на демократи прокараха и продължават да прокарват закони погазващи на N-та степен Конституцията на Република България.Едно уточнение по памет само и в движение -Мисля вече има поправка за равностойна замяна на земя обявена за ценност от историкоархеологическа гледна точка -Ясно им е че иначе големите латифундери ша ги сложат на оная си работа -та покрай Петко и .............-знаете я.- Апропо -Колкото до балканската черта мисля си че даже и балканци не можем да се наричаме вече камо ли да сме нарицателно за такъв вид човеци -иначе не бихме търпели 20г. да ни управляват отявлени отрепки.
Върнете се в началото Go down
denarr
Преторий
Преторий




АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyНед Фев 20, 2011 5:15 pm

не знам що некои колеги се ги тегли кам археологиата ...савместни излети сас археолози обучениа курсове и други подобни дивотии. не разбраха ли че там е препаникамака.требва тотално дистанциране от тези теми а би требвало да се наблегне показване на металдетектинга като спорт релакс сред природата и екологична деиност(почистване от опасни метални предмети като оловните сачми например)
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyНед Фев 20, 2011 7:53 pm

denarr написа:
не знам що некои колеги се ги тегли кам археологиата ...савместни излети сас археолози обучениа курсове и други подобни дивотии. не разбраха ли че там е препаникамака.требва тотално дистанциране от тези теми а би требвало да се наблегне показване на металдетектинга като спорт релакс сред природата и екологична деиност(почистване от опасни метални предмети като оловните сачми например)

Айде па ти сега,да не искаш да обсъждаме плетки и гоблени,сигурно си мислиш,че ще те оставят така. Аз какво да правя,като имам хоби,а и в цял свят е свободна нумизматиката и металдетектинга,защо трябва да търпим това .
Така е сега защото сме п**ки и нищо не може да направиме,не само това,а изобщо в нашата държава не си търсиме правата,вместо това ни съветват да си траеме и не обсъждаме реално темите,които ни касаят и по навик овцете пасуват и ги клатят безкрай. Заслужаваме си всичко и управници,които сме избрали,а те са толкова нагли и цинични да казват ,че няма материал в страната и шибан народ и не се притесняват защото знаят ,че няма никой да смее да каже нещо.
Върнете се в началото Go down
spartak
Легионер
Легионер
spartak



АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyНед Фев 20, 2011 9:53 pm

колега lomidol,браво много професионално изказване super21
Върнете се в началото Go down
Satan Claus
Легионер
Легионер
Satan Claus



АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyНед Фев 20, 2011 11:19 pm

Абсолютно прав е Petronii,сами сме си виновни
Върнете се в началото Go down
mihael11
Легионер
Легионер




АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО   АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО - Page 3 EmptyПет Май 27, 2011 5:05 pm

carlav написа:
SAGITTARIUS написа:
carlav написа:
SAGITTARIUS написа:
Vergilius написа:
Много зачестиха акциите напоследък . В обърканата ни държава само ако имаш власт - органите на реда могат да си затварят очите за незаконните деиности , нас плебеите ни мачкат както си искат и за каквот6о си искат - вече и хобитата ни забраниха , престъпници ни направиха . Мисля че скоро и да съществуваме ще ни забранят ....
Още ще има.То сега се почва яко-стола на бойко се клати и ако федерация и форум не направят нещо-утре на подсъдимата скамейка ще са не трафикантите и крадците на културни ценности ограбващи нашето минало,въоражени и с пари ,а ние нещастните търкачи,жадуващи за история и ценности душевни.И що ли имам чувството че дойде време да се граби кой квото има да докачи че утре може и да няма-дорде сме на власт.Па преподавателя ако си е трафикант си заслужава да лапне дръвцето-ама като гледам рекламата и кво става в държавата си е чист ПР на немощната корумпирана власт на милионерите.

SAGITTARIUS,подскажи ,какво трябва да направи федерацията ,и форума,и какво е това нещо!!
За да плещиш,че нещо трябва да направят,значи имаш нещо в предвид! А, и като ти чета постовете,извини ама се зареждам с отрицателна енергия енергия,и не само аз.
.

Колега ,гледам че ме споменаваш в мемоарите си.Тука се е писало и подсказвало много и все безрезултатно.Само че ти не си проследил хронологията на събитията и затова не знаеш някои неща от кухнята.Казвал съм където трябва и на когото но все тая.Много ви пречи грандоманията-мислиш си че като си купиш индулгенция и си недостижим и можеш да си ходиш където искаш-не можеш байовото и не си .Тука ние сме неутрални и оценяваме на база -свършена работа и това не е само мое мнение-погледни мнението на колегата Фитнесо-и той ли така си плещи като мен и другите?Кой друг освен Кирил е постигнал реален резултат?И то при закони и драконовски мерки?Кой?Ами айде постигнете го и вие!.Или и неговите заслуги ще си припишете? И що да ви даваме акъл-оправяйте се ,като сме давали та кво?Съжалявам за отрицателния заряд дето го получаваш от мен но съм реалист и не само аз.Променете си мнението и мисленето към форума и недейте да дебнете кой ще каже нещо против федерацията и да скачате,щото това е голяма тъпотия-вие тук можете да пишете а ние там -не.Добре поне че се махна една гадна тема в която всячески гледахте да ни оплиувате-браво.Обаче го правете и във вашия форум -към вашето ръководство като гледате че работите не отиват на добре-или не смеете?А иначе идейки имаме брато....много


Eхей,аз и мемоари,па и ти докачлив!!!! Ако така бързо ставаха нещата в Бг..................... А да ти кажа,Аз лично не страдам от Грандомания.За неутрални тук,или някаде другаде- да дават оценки на някого за количество добре свършена работа, има много да се говори! Да виновен съм ,че нямам време да стоя пред компа,и не съм погледнал в кухнята за инфо! А ако искаш да пишеш там някаде,а не само тук,знаеш лесно е --регваш се ,както в сайта на Замунда,или Арена,и можеш да пишеш,и подсказваш на воля кокото си искаш.А каква тема се е махнала-да не се сещам,това е заради малкото ми време пред компа.Говорим за общ труд ,и сплотеност,а не някой неутрал да гледа отстрани и оцекиииии..........Айде сполай ти,и всички имаме още да учим много,ама наистина много!!!
carlav ти какво правиш за федерацията,но виртуално тук всеки може да упреква всеки,ама ти и за сапун не ставаш,камо ли да защитиш федерацията,ама тя ако знае истинския ти профил,едва ли би се доверила на теб.ти СИ СЛУЖИШ С ЛЪЖИ И ИЗМАМА
Върнете се в началото Go down
 
АРЕСТУВАХА УНИВЕРСИТЕТСКИ ПРЕПОДАВАТЕЛ ЗА ИМАНЯРСТВО
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Идва ли краят на дивото иманярство?
» Метелдетектинга иманярство или хоби? 28.12.2009 предаването по БТВ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: