Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
TEKNETICS nokta врътка Майнлаб Spectrum нишани mask wave Fisher lorenz Coil пират 5000 kupuvam Minelab miladinka tesoro GOLD deus маск голден nexus Simplex VANQUISH prodavam грунда
 

 DAITE SAVETI ???

Go down 
+7
imperio
stran
Ancient Hunter
cheese
yaponetsa
bai venco
pet1r90
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
djendaka
Консул
Консул
djendaka



DAITE SAVETI ??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DAITE SAVETI ???   DAITE SAVETI ??? - Page 2 EmptyСря Мар 11, 2009 12:57 pm

peter написа:
Няма измислен уред или глава които да са универсални и да стават за всичко и навсякъде. То ако беше така няма да се измъчваме да правим различни антени и уреди . Всеки един уред и антена имат своите особености . едни са за полево търсене други за тежки силно орудени терени трети са за големи неща . Понякога се налага да се прави компромис с дискриминацията за сметка на дълбочината и обратно. По принцип спокойните и с перфектна дискриминация уреди са по нечуствителни и по-плитки , а дълбочинните нямат или почти липсва дискриминация. Затова клиентите които си купуват метадетектор според мен трябва предварително да са наясно с това в какви условия ще работят и от каква антена имат нужда. Има ситуаций при които човека и купува фабричен уред на добра цена , но му го дават с някаква малка антена. Когато реши да си купи по-голяма се оказва че му избиват зъбките. В повечето случай хората се доверяват на некоректни данни относно параметрите и дълбочината. Ако някой Български производител обяви данни за монета например 30см ще го разкъсат по форумите дали са 28, 29 или31. Когато си купуват небългарски уред в чието описание е написана максимална дълбочина 4 метра вярват . Мой познат се хвана на въдицата и си взе АСЕ250 и постоянно се обвинява за това че е има много добър уред ама той е много тъп и не знае да си настрой уреда. Не успях да го убедя че си е добре и че уреда си може толкова.
ЗАТОВА -ВЗЕМИ СИ БЪЛГАРСКОТО. : Evil or Very Mad pirat
Колега виждам че си на ясно с нещата ама като каза че разкъсват колегите ти за това че са казали 29-30 см за монета я ми кажи как ти се струва денар на 39см в земята и ми обясникак един монетар с 50-60лв. части как може да се сравнява с един професионален заводски който има 30 чипа че има хора във форумите които са тук само да плюят и клеветят колегите си има ги ама има и такива които говорят истината и прикрепят факти към нея
Върнете се в началото Go down
peter
Новобранец
Новобранец




DAITE SAVETI ??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DAITE SAVETI ???   DAITE SAVETI ??? - Page 2 EmptyСря Мар 11, 2009 2:35 pm

Една корекция . Вече няма уреди с 30 чипа вече всичко се прави от един контролер и малко периферия . и в заводските уреди също има части за малко пари въпреки че, ЗАВОДСКИ е доста условно казано. Всичко известни фирми ги обзе комерсиализацията и взеха да работят като китайци та даже си изнесоха и производството в Китай. И това за съжаление не е само в областа на металдетекторите а в цялата електронна индустрия дори и авомобилостроенето. Преди като чуех ШЕВРОЛЕТ и си представях Корвета, а сега какво някаква гадна жълта малолитражка -такси. Всичко зависи от това как ще си рекламират стоката та макар и с доста поизмислени тт данни. Дайте ми уред и камера гледайте сеир мога да ви наравя и добра и лоша реклама каквато поискате даже и публика ще има . Яд ме е че не си прекопирах някое от DVD-тата на Уа.тс. и да го кача. Там един дядка правеше “супер” тестове. Аз ги приемам като лична обида . Тия определено си ни мислят за аборигени. Я нека да дойде тук да копае с лопатка за саксии и да видим как ще извади хубави и лъскави монети като за изложба.
Всеки който е намирал знае как се почистват – трудно. Винаги полевия тест може да бъде манипулиран. Още повече по съвсем различен начин се индицира току-що заровена монета и такава която е стояла 2000 години в земята. За хора като мен това е хоби. По същия начин някой ходи за риба друг на лов трети по ку.ви и т.н.т. и не мога да разбера хора дето непременно трябва да си ги мерат на кой му е по-голям. – Има един такъв израз : “Голям го вади ама мек”. Металотърсенето е цяла наука и има изписани доста книги по тая тема .Там има доста неща които са чисто комерсиални но има и доста полезна теория. Като пример мога да дам Андрей Счедрин който има тоста добри статии. Лошото е че хората родени след 1980 имат сериозен проблем с руския език а на англииски подробни теоретични неща не се намират. Може би ще се опитам да преведа някой статии но засега няма свободно време
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



DAITE SAVETI ??? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DAITE SAVETI ???   DAITE SAVETI ??? - Page 2 EmptyСря Мар 11, 2009 2:53 pm

Колега, нещо подобно и аз се мъча да обясня от години насам, ама нещо не ми се получава Cool


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
 
DAITE SAVETI ???
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» daite savet

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: