Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
грунда kupuvam lorenz mask Coil GOLD miladinka Spectrum TEKNETICS маск Minelab голден Fisher Майнлаб Simplex tesoro nokta deus врътка nexus пират нишани VANQUISH prodavam 5000 wave
 

 Златоносни места.

Go down 
+3
miroslavmladenov
ivan.to1
Kiril62
7 posters
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyПет Юни 03, 2011 10:31 pm

Върнете се в началото Go down
ivan.to1
Новобранец
Новобранец




Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyСря Юни 08, 2011 11:09 pm

Здравей колега.Намерих скала която и изградена от малки твърди ръбести и жълти камъчета и взех проба директно с лопатата в скалата която се доста ронлива.Направих няколко промивки и неможах да хвана златина може щото съм със скромен опит и реших че е пирит и няма как да хвана злато.Сега гледам снимките и виждам пирита на жили а моето беше бая голяма скала и се чудя какво съм намерил със сигурност не е злато и сгреших ли че се отказах толко лесно.Поздрави.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyСря Юни 08, 2011 11:27 pm


Значи колега поразтроши скалата, или около нея вземи проби.То ще си покаже,просто това е признак и е възможоно да има и злато.Ако не ти е далече това място по спокойно си работи.Успехи.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyСря Юли 06, 2011 8:15 pm

Ето едно филмче да признаци че дадено място е златоносно.Има всичко кварц,пирит и железен окис от пирита по скалите.

Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyСря Юли 06, 2011 10:18 pm

как се различава златото от пирита,като са в такава жила???аз ако намеря такава,бая ще ми се разтупка сърцето...
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyСря Юли 06, 2011 10:23 pm

miroslavmladenov написа:
как се различава златото от пирита,като са в такава жила???аз ако намеря такава,бая ще ми се разтупка сърцето...


Като натиснеш със нокът пирита той пада а златото не мърда.,и второ слагаш драгата и почваш да работиш,след това през лигенчето като промиваш остава златото на дъното ако има ,другата което е леко заминава.Някой събират и си правят колекций кварц със пирит защото е красиво като цяло.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyВто Дек 27, 2011 4:37 pm

Това са места по реката където ако има рудно злато и реката го влачи по коритото се утаяват златинките.Те са 19 пъти по тежки от водата и 7 пъти по тежки от материала в самата река.

[img] Златоносни места. 155694881953461854413249965995nEd464nmYbkxf8qikL2[/img]
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyПет Дек 30, 2011 10:34 pm

Cool -Разбрааме:-Трай че ша ни земат лебо из устата................................................ Laughing
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyПет Яну 27, 2012 11:26 am

Взимане на проба по реката и нагледно жената ви показва как се промива и какво остава на края.
Върнете се в началото Go down
DONADONI
Легионер
Легионер
DONADONI



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: 2   Златоносни места. EmptyСъб Яну 28, 2012 6:01 pm

Кириле не знаеш ли нещо за реките около Варна.Иоще една ме интересува Радова намира се м-ду Гурково и Николаево извира някъде в Хаинбоаз и се влива в Тунджа
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyСъб Яну 28, 2012 6:12 pm

DONADONI написа:
Кириле не знаеш ли нещо за реките около Варна.Иоще една ме интересува Радова намира се м-ду Гурково и Николаево извира някъде в Хаинбоаз и се влива в Тунджа

За тези реки незнам ,но ето на този приятел тук със ника-dan,може да му пишеш той е във Варна и може да се видите със него.Той си купи от мен улея Язон Голд и помпата и го пращах по горното течение на Камчия.При пробите извади хубави златинки, които като нправи анализа бяха с чистота 935.
Върнете се в началото Go down
DONADONI
Легионер
Легионер
DONADONI



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: 2   Златоносни места. EmptyСъб Яну 28, 2012 7:24 pm

Къде по точно на Камчия.Тя не извира ли от Котел?

P.S. Не знам къде,свържи се със него той ще ти каже.
Върнете се в началото Go down
saiganica
Легионер
Легионер
saiganica



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyСря Авг 29, 2012 9:41 pm

Чак сега видях въпроса ти!Подбалканския път минава точно между Гурково и Николаево!Когато пътуваш за София---от Бургас(Сливен) в дясно на пътя реката е доста широка(руслото)!
Преди 20-25г там стоеше едно сито което всеки ползваше метално-скоро минах за риба в Жребчево вече го нямаше!Но съм сигурен че щом по Бай Тошово време се е ровичкало там то нее напразно!
поздрав!
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyСъб Мар 14, 2015 11:36 am

Конгломерат

Наличието на конгломератни слоеве в геоложките разрези показва засилена ерозия при по-старите пластове и при такива, които са близо до сушата. Конгломератите са широко разпространени в отлагания с различна възраст, особено в планинските райони и прилежащите към тях области. Те се срещат в основата на големи седиментни комплекси, натрупването на които е настъпило след периода на обширна ерозия на земната кора. Такива конгломерати се наричат базални. Понякога съдържат разсипен тип месторождения на злато, платина и други полезни изкопаеми.
Препоръчително е на такива места да се наблегне на по чести и качествени проби по руслото на самата река или около нея.

Златоносни места. Opt1426325582v

Златоносни места. Cqs1426325697c

Златоносни места. Cqs1426325729j

Златоносни места. Bfi1426325763q[/b][/b]
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Златоносни места. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Златоносни места.   Златоносни места. EmptyСъб Мар 14, 2015 4:26 pm

Kiril62 написа:
Взимане на проба по реката и нагледно жената ви показва как се промива и какво остава на края.

Ей Кириле със тази от клипа бих правил и други проби...
Върнете се в началото Go down
 
Златоносни места.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Златоносни места около Пловдив?
» Златоносни реки около Търговище-има ли?
» Помощ! Златоносни реки на север

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Места за добив на злато-
Идете на: