Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
GOLD prodavam lorenz mask TEKNETICS miladinka пират нишани Simplex kupuvam deus nexus грунда маск 5000 Майнлаб wave Coil VANQUISH Fisher nokta tesoro врътка голден Spectrum Minelab
 

 Пищов за драга

Go down 
+9
godech
van
adminn
miros
Aurelius
nikip
ivo13
leo 1
mdetectors.bg
13 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyНед Май 29, 2011 7:54 pm

Колеги, погледнете тази джаджа и давайте мнения и предложения.
Този пистолет тегли и пуска вода.

Пищов за драга Sabor20118.th




Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: пищов за драга   Пищов за драга EmptyНед Май 29, 2011 10:24 pm

колега би ли обяснил как при 2цола помпа която се ползва за драгата да хакнем да набива вода в тръбичка 1/2 цол нещо не се връзва , при такъв пистолет с каква помпа ще работиш какъв дебит ще има тази помпа за да засмуче ?
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyПон Май 30, 2011 8:26 pm

Да това е само прототип и размера е такъв защото са има тоя свободен кран.
но по принцип някой ползвал ли е пищов с двете движения и с кран?


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
ivo13
Легионер
Легионер




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyПон Май 30, 2011 9:04 pm

stemla може да дъде най точни упътвания за цолажа на тръбите.и на мен ми се струва че центробежната тръба е много малка може ми трябва да е 3/4на помпа 3" .крана също ми се струва малък .поздави препиване
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyСря Юни 01, 2011 10:42 pm

Добре де я погледнете тука
http://www.midwestprospector.com/hydroforce.html

Пищов за драга Pp08c5b69e


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
ivo13
Легионер
Легионер




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyЧет Юни 02, 2011 7:45 pm

според мен няма да засмуква толкова много матерял.направи проби. Very Happy
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyЧет Юни 02, 2011 10:39 pm

Ама дори и за този от снимката на Канадците ли? За тоя нашия прототип е ясно, че едната трябва да се увеличи, а долната да се намали - питам дали някой е паботил с този тип пищови.
Казвали са ми, че по Дълги Дел Монтанско има човек, който работи с този тип и бил много доволен, защото може да си нанесе вода


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
ivo13
Легионер
Легионер




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyПет Юни 03, 2011 9:22 pm


за сега това намерих търсих с кран който ти искаш но не мога да се сетя къде съм гледал.май само центробежната тръбичка трябва да е по дебела .моето мнение не е критерий пий но умерено Пищов за драга 1ff9b0493
Върнете се в началото Go down
nikip
Новобранец
Новобранец
nikip



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyСъб Юни 04, 2011 9:58 pm

Това използвам аз, работи перфектно!

Пищов за драга Dsc01778cd
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: пищов за драга   Пищов за драга EmptyВто Юни 07, 2011 11:47 pm

колега при тозя дюза смукател какъв диаметър на трабата малката влиза в голямата и имали на вътре в същата и ако има колко милиметра сподели
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyСря Ное 02, 2011 8:25 pm

Тази идея за направа на пищов за работа на суша и във водата запали и мене преди около 1 месец и аз се захванах да направя известно проучване и разработя конструкцията така, че да работи. Тъй като купих изгодно нова моторна помпа Хонда WH15X, която осигурява 400 литра на минута, започнах от там....
Самата реклама на тези \"пищови\" дава известна информация за тях, освен снимките, разбира се...
Hydro-force 250: 2.5 инча (цола) диаметър на пищова, скосен на конус в засмукващия край, за да се избегне задръстване , 1.5 инча диаметър на линията за високо налягане и необходим дебит на помпата от 342 литра вода за минута
Hydro-force 300: 3.0 инча диаметър на \"пищова\" и в горния ред: 2.0 инча линия високо налягане, дебит 507 литра/минута
Hydro-force 400: 4 инча диаметър на пищова, 2инча линия високо налягане и 700 л/мин дебит на помпата.
Самите производители съветват в някои форуми да се използват помпи дори и с по-голям от предписания дебит с цел да се избегне ефекта на \"кипенето\" на водата с влошено засмукване.
Ето и един link, където един ентусиаст си е направил с подръчни материали такъв пищов: http://www.goldprospectors.org/forum/forum_posts.asp?TID=18141&PN=2з &title=hydroforce-dry-land-nozzle


http://www.goldprospectors.org/forum/forum_images/gpaa_forum.gif



Ето и размерите на елементите за моя проект, разработен на етап 3D модел:
Диаметър на смукателната тръба 2.5 инча(цола)
1.5 цола линия за високо налягане до пищова
1.0 инч тръба и 2 колена 90 градуса
3/4 инча тръба за Вентури жета СТРОГО ЦЕНТРИРАНА към правата част на пищова както и на по-горната снимка
1/2 инча за линията с крана, който е 1/2 инча също, разбира се...
Елементите са от неръждаема стомана, но в оригинала само носовата част на пищова е от неръждаема стомана.
Когато изработя този \"пищов\", ще покажа снимка и ще пиша за резултатите. Успех на всеки, които опита и нека да споделяме опита си!
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyНед Ное 13, 2011 11:11 pm

Можете да видите моя3D модел на: https://acrobat.com/app.html#d=BwSiZsheQG-GWno*yspW7Q - file:NOZZLE.PDF
Ако имате въпроси или мнения моля споделете!
Върнете се в началото Go down
miros
Новобранец
Новобранец




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyПет Яну 13, 2012 11:29 pm

Aurelius написа:
Тази идея за направа на пищов за работа .......
Ето и един link, където един ентусиаст си е направил с подръчни материали такъв пищов: http://www.goldprospectors.org/forum/forum_posts.asp?TID=18141&PN=2з &title=hydroforce-dry-land-nozzle
Ето и размерите на елементите за моя проект, разработен на етап 3D модел:
Диаметър на смукателната тръба 2.5 инча(цола)
1.5 цола линия за високо налягане до пищова
1.0 инч тръба и 2 колена 90 градуса
3/4 инча тръба за Вентури жета СТРОГО ЦЕНТРИРАНА към правата част на пищова както и на по-горната снимка
1/2 инча за линията с крана, който е 1/2 инча също, разбира се...
...........
Когато изработя този \"пищов\", ще покажа снимка и ще пиша за резултатите. Успех на всеки, които опита и нека да споделяме опита си!
Aurelius , аз също се интересувам за данни за пищов. Ти си дал точните размери в зависимост от това колко цола е помпата.
Имам въпрос :
-Тези размери на тръбите външни или вътрешни са ?
-По тънката тръба влиза ли навътре в по дебелата и колко мм ?
- Дали това са точните размери на диаметрите на тръбите ?
-Линка по горе не ми се отваря , дали причината е при мене ?
Благодаря предварително .
ПС: Моля , ако имаш данни за диаметрите на тръбите , подходящи за помпа 1.5 цола , да ми ги дадеш .
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyНед Яну 15, 2012 5:18 pm

Виж аватара ми-ето това е последният вариант над които работя в момента.
Както се вижда удължих засмукващата -носовата част на \"пищова\" до 200-210mm. Освен това промених и частта, която е втулка, заварена за коляното с коничен отвор от 35мм до 22мм, което създава Вентури, а външния голям диаметър е колкото на тръбата за високо налягане-38 мм. Тръбата за високо налягане получава вода от помпата, която е с изход 1.5 цола. Външния диаметър на тази тръба е 1.5 цола, а вътрешния и диаметър е 35 мм. Линията на крана е половин цол водопроводна тръба. Засмукващия отвор е около 46-48 мм-за да не се получава задръстване по маркуча. Аз ще добавя и един накрайник , за да огранича още възможностите за задръстване .
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyНед Яну 15, 2012 7:21 pm

Много впечатляващ е проекта Ви колега.
Дръжте ни в течение, защото е много интригуващо, а интереса към подобна джаджа ще е небивал - гарантирам...


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
miros
Новобранец
Новобранец




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyВто Яну 17, 2012 8:57 pm

Aurelius написа:
Можете да видите моя3D модел на: https://acrobat.com/app.html#d=BwSiZsheQG-GWno*yspW7Q-file:NOZZLE.PDF
Ако имате въпроси или мнения моля споделете!

Aurelius , PDF файла ти не се отваря , иска да се логнеш . Ако можеш го дай във формат WordPad .
Интересува ме тази разработка. Имам помпа 1.5 цола и мисля да направя драга .
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyСря Яну 18, 2012 1:27 am

Виж този уеб сайт: http://midwestprospector.com/hydroforce.html -това е оригинала на моя проект. Размерите, които посочих са тези, с които работя в момента и са за помпа с 1.5 инча изход-като твоята. Бъди сигурен, обаче, че помпата ти осигурява минимум 360 литра за минута дебит на водата и достатъчно налягане. Моята помпа осигурява 400 л/мин.
Можеш да видиш модела ми като се регистрираш. Внесох известни изменения, обаче, които се виждат в аватара ми-удължих засмукващата част до 200-210 мм и изтеглих крана максимално нагоре, за да не пречи при работа. Аз възнамерявам да ползвам този \"пищов\" както във водата с моята 2.5 инча Dalkhe драга, така и на брега с един high banker, които правя в момента. Ще покажа снимки като сам готов. Пожелавам ти успех и пиши как се получава при тебе!

Върнете се в началото Go down
miros
Новобранец
Новобранец




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyСря Яну 18, 2012 7:57 pm

ОК Aurelius , благодаря много за инфото. Ще се регистрирам и най вероятно там ще намеря и друга полезна информация.
Колкото до мене , аз няма да бъда готов до м.май т.г. Но след това ще съм активен . Новобранец съм още , знам че всяко начало е трудно .
Разбира се , че ще споделям за резултатите.
Желая успех и на тебе .
поздрави
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyСря Яну 18, 2012 10:20 pm

Виж файла: NOZZLE MOD.PDF
Върнете се в началото Go down
van
Легионер
Легионер
van



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Купувам    Пищов за драга EmptyЧет Мар 15, 2012 4:13 pm

купувам пищов за драга.....
Върнете се в началото Go down
godech
Новобранец
Новобранец
godech



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyПон Апр 30, 2012 1:05 am

van написа:
купувам пищов за драга.....
Колега аз правя един модел инжектори на 2 цола и работят перфектно,със голям вакум и си микрят но излиза около 100лв
Върнете се в началото Go down
oldi
Новобранец
Новобранец




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyСъб Дек 22, 2012 11:04 pm

godech написа:
van написа:
купувам пищов за драга.....
Колега аз правя един модел инжектори на 2 цола и работят перфектно,със голям вакум и си микрят но излиза около 100лв
Колега здрасти,пиши на лична какво предлагаш с снимка ако може благодаря.
Върнете се в началото Go down
oldi
Новобранец
Новобранец




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyНед Дек 23, 2012 5:59 pm

Aurelius написа:
Можете да видите моя3D модел на: https://acrobat.com/app.html#d=BwSiZsheQG-GWno*yspW7Q - file:NOZZLE.PDF
Ако имате въпроси или мнения моля споделете!
Регистрирах се и не мога да отворя документа.......
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyСря Дек 26, 2012 3:31 am

Моя модел е базиран на тази идея:http://www.midwestprospector.com/hydroforce.html. Изработих го И го тествах-работи много добре И е перфектен за работа по речните тераси с достъп до водата за помпата И наличие на достатачно добра помпа, разбира се....
Върнете се в началото Go down
oldi
Новобранец
Новобранец




Пищов за драга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пищов за драга   Пищов за драга EmptyСря Дек 26, 2012 11:56 am

Aurelius написа:
Моя модел е базиран на тази идея:http://www.midwestprospector.com/hydroforce.html. Изработих го И го тествах-работи много добре И е перфектен за работа по речните тераси с достъп до водата за помпата И наличие на достатачно добра помпа, разбира се....
Въпроса ми е за помпа 3цола с дебит 1000л в мин се предполага че HYDRO-FORCE 300 ще е моя пищов размерите пищова 3цола напор 2цола а колко трябва да е парчето строго центрирано в средата и крана същия ли остава на снимките ми се вижда че е един размер за всички модели може и да греша и дължините на напорна и смукателна ако може да драснеш ще съ м ти много благодарен Very Happy
Върнете се в началото Go down
 
Пищов за драга
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Екшън с металдетектор и пищов
» КУПУВАМ ДРАГА
» ПРАВЕНЕ НА ДРАГА

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Пособия за добив на злато-
Идете на: