Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH nexus Coil грунда Fisher Minelab lorenz 5000 deus GOLD tesoro маск Майнлаб nokta Simplex kupuvam miladinka TEKNETICS wave пират голден врътка mask prodavam Spectrum нишани
 

 Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
mmmiroo
Новобранец
Новобранец




mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 6:24 pm

Здравейте на всички,
Пускам тази тема с цел да бъде полезна на хората с малко или почти без опит,които са си избрали за първи апарат- golden mask 3. Надявам се пък хората с опит да помагат с практически съвети и мнения. Подобна тема има,но началото и е от 2008, та впредвид развитието на апарата, сметнах за по-добре да се започне нова такава. Та преди седмица закупих от Мдетекторс една маска 3 с 32 см антена. От качеството на изработка съм много доволен и няма какво да я коментирам.През изминалите почивни дни имах възможност да я пробвам.Най много се притеснявах от това дали ще мога да я балансирам, тъй като нямах опит в детектинга,а и това ми беше първият апарат.В интернет даже имаше покъртително видео как един БГ производител не можеше да си настрои апарата с грунда и тази част наистина ме притесняваше.Първият ден излязох на ливада извън моето село,като преди това не бях правил никакви тестове у нас. Даже си избрах място точно под едни жици,като стълба на високото напрежение беже на 20 метра от мен,а жиците над мен.Като да е кофти- да е кофти bounce .Настроих апарата сравнително лесно-даже без никакви проблеми.Tresholda-а да жужи савсем леко, а Ground-а почти не издаваше звук в по-голямия си диапазон при вертикалните махове с апарата.Това ме учуди малко и затова намерих позицията,в която издаваше звук и после пак го настроих.Очаквах доста повече проблеми с този потенциометър,но предполагам че това беше заради факта,че бях в район(Врачанско) съседен на този ,в който е произведен апарата. Останалите настройки бяха според тези написани от производителя.Само да спомена,че аз лично не забелязах жиците на високото напрежение да влияят на апарата.Специално обиколих наоколо,но разлика не видях.Оттук нататък дойде и по-трудната част за мен.Започнах да работя с аудио дискриминатора на нормален режим.Извадих няколко подкови и стари четвъртити пирони....след което се прибрах у нас.Настроих апарата и започнах да си правя тестове с различни метали.Лично този дискриминатор ми е адски труден за момента.Характерното припукване на метала е отчетлив,но на терен не мога да го различа....още повече,че при по-големи разстояния припукването зачезва.....или така ми се струва.Все пак за човек без опит-тези неща да са нормални,но ще ви бъда благодарен ако някои даде практически съвет как да се справя в този режим.
Затова и се насочих към VCO дискриминатора.С него се чуствах значително по уверен...звуковете за цветен метал и желязо са доста по различими.Естесвено изкопах няколко съмнителни сигнала(по скоро смесени),чисто контролно ,за да видя дали не съм в грешка- така се здобих с една капачка от буркан,станиол от цигари и .....два оловни куршума,явно от турско време. Специално за куршумите да кажа -Понеже носих с мен българско левче да правя паралелен тест на сигналите, сигнала на куршума и монетката почти не ги различих. Отделно от това зад гърба си оставих много сигнали със смесен или железен звук.,а не знам дали има случаи,при които те биха дали нещо.Тук бих бил благодарен ако хората с повече опит с този режим споделят съвет на какво да се наблегне.Мнения от всякакво естество ще са полезни.Искам да попитам дали има разлика в дълбочината на детекция при различните аудио дискриминатори?Има ли някъде в интернет по обстойно видео за различните звукови сигнали и обяснение към тях?Кой аудио дискриминатор бихте препоръчали?Има ли смисъл да бачкам на автоматичен земен баланс,дотук погледнато, и по лесно ли се различават сигналите при него?
Като цяло съм много доволен от апарата.Оценявам го естесвено като човек без всякакъв опит,но за парите си и по начина по който се вписа в новото ми хоби бих казъл,че си е супер засега. Надявам се с вашите съвети,насоки и мнения допълнително да помогнат ,както на мен,так и на други.Благодаря cheers
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 7:42 pm

В общи линии апарата работи по този начин на аудио диск както го описа...На V.C.O. се работи по лесно виждам че си му хванал цаката...Закопаваш няколко черни сигнала с различна големина и няколко цветни с различна големина(всеки сигнал в различна дупка) и мяташ антената с резки махове над сигналите и правиш извод кой сигнал как индикира - няма да запомниш всички сигнали как ги пее но с времето ще свикнеш...И избягвай да работиш на авто така няма да научиш материята...И настройките ги дръж в червената зона като за начало...
Върнете се в началото Go down
mmmiroo
Новобранец
Новобранец




mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 7:54 pm

pechkata написа:
В общи линии апарата работи по този начин на аудио диск както го описа...На V.C.O. се работи по лесно виждам че си му хванал цаката...Закопаваш няколко черни сигнала с различна големина и няколко цветни с различна големина(всеки сигнал в различна дупка) и мяташ антената с резки махове над сигналите и правиш извод кой сигнал как индикира - няма да запомниш всички сигнали как ги пее но с времето ще свикнеш...И избягвай да работиш на авто така няма да научиш материята...

Благодаря ти за бързият отговор.Това непременно ще го приложа.Да те питам тогава,при VCO, има ли случаи,когато цветното ще го даде с черен сигнал......предполагам дълбочината или почвата може да го предизвика.Питам ,защото на много такива сигнали попаднах и ме глождеше дали да не ги копна Laughing
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 7:59 pm

Колега,с Г.Маск3 бачкам 5-та година и му знам кътните зъби.Писал съм доста за него.Прегледай старите постове.Не само моите.Има много дискусии за него.
Нямаш ли инструкция за работа?
Върнете се в началото Go down
кирката
Консул
Консул
кирката



mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 8:09 pm

Здравей,колега според мен копай всичко което те съмнява, така ще се научиш да различаваш металите, дали е цвят или черен Very Happy


Око да види,ръка да пипне. scratch
Върнете се в началото Go down
mmmiroo
Новобранец
Новобранец




mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 8:12 pm

sitalk написа:
Колега,с Г.Маск3 бачкам 5-та година и му знам кътните зъби.Писал съм доста за него.Прегледай старите постове.Не само моите.Има много дискусии за него.
Нямаш ли инструкция за работа?

имам си инструкции-тези на производителя....и някои принтирани постове на членове тука.Повечето са за настройка на апарата и с това мисля,че нямам проблем.По скоро различните сигнали ме мъчат,на за това се иска време и практика естесвено.Ще прегледам темите отново....може да съм пропуснал нещо.Мерси
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 8:27 pm

mmmiroo написа:
Надявам се с вашите съвети,насоки и мнения допълнително да помогнат ,както на мен,так и на други.Благодаря cheers

Аз бих те посъветвал да се насочиш по обстойно с маркетинг и реклама , чудесно си развил и наблегнал на основни точки , които влиаят на възприемането на потребителя и създаването на внушаващи заключения.
Особено ми хареса ,че си акцентирал на развитието на апарата от 2008 г насам , избрал си "случайно" място за тестове под жици , макар че като новак не би трябвало да знаеш за тяхното влияние и елегантно си направил сравнение за земния баланс , базирано на неуспехите на оня производител да си балансира уреда. Не лошо и си подчертал ясното припукване при дискриминация , което навежда на мисълта за отлична дискриминация и разбира се за заключение не си изпуснал напомнянето за добрата цена и качество . Сега остава само да се юрнат масово да си хвърлят апаратите и снабдяват с това изключително изделие.
Иска ми се всичко това да не е така , но от въведението не личи да е дело на някой новобранец лаик .

lol!
Върнете се в началото Go down
mmmiroo
Новобранец
Новобранец




mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 8:38 pm

Petronii написа:
mmmiroo написа:
Надявам се с вашите съвети,насоки и мнения допълнително да помогнат ,както на мен,так и на други.Благодаря cheers

Аз бих те посъветвал да се насочиш по обстойно с маркетинг и реклама , чудесно си развил и наблегнал на основни точки , които влиаят на възприемането на потребителя и създаването на внушаващи заключения.
Особено ми хареса ,че си акцентирал на развитието на апарата от 2008 г насам , избрал си "случайно" място за тестове под жици , макар че като новак не би трябвало да знаеш за тяхното влияние и елегантно си направил сравнение за земния баланс , базирано на неуспехите на оня производител да си балансира уреда. Не лошо и си подчертал ясното припукване при дискриминация , което навежда на мисълта за отлична дискриминация и разбира се за заключение не си изпуснал напомнянето за добрата цена и качество . Сега остава само да се юрнат масово да си хвърлят апаратите и снабдяват с това изключително изделие.
Иска ми се всичко това да не е така , но от въведението не личи да е дело на някой новобранец лаик .

lol!


Не мисля,че имам време да се занимавам с реклама.Занимавам се с Архитектура и знам как да се обръщам към хора и да говоря с тях. тука обаче го има явлението,че всеки потребител изявил някакво мнение става автоматично "човек" на някого или противник на другиго.Точките,които ти изброи,че еджа ли не са реклама на апарата са всъшност причините да купя апарата и те са споменати от други потребители в други теми.аз си ги проверих за себе си и за това ги споменавам.Все пак твоето мнение ме ласкае Very Happy
Върнете се в началото Go down
кирката
Консул
Консул
кирката



mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 8:41 pm

Petronii написа:
mmmiroo написа:
Надявам се с вашите съвети,насоки и мнения допълнително да помогнат ,както на мен,так и на други.Благодаря cheers

Аз бих те посъветвал да се насочиш по обстойно с маркетинг и реклама , чудесно си развил и наблегнал на основни точки , които влиаят на възприемането на потребителя и създаването на внушаващи заключения.
Особено ми хареса ,че си акцентирал на развитието на апарата от 2008 г насам , избрал си "случайно" място за тестове под жици , макар че като новак не би трябвало да знаеш за тяхното влияние и елегантно си направил сравнение за земния баланс , базирано на неуспехите на оня производител да си балансира уреда. Не лошо и си подчертал ясното припукване при дискриминация , което навежда на мисълта за отлична дискриминация и разбира се за заключение не си изпуснал напомнянето за добрата цена и качество . Сега остава само да се юрнат масово да си хвърлят апаратите и снабдяват с това изключително изделие.
Иска ми се всичко това да не е така , но от въведението не личи да е дело на някой новобранец лаик .

lol!
Петроний представяш ли си всичките да работим с Голден маск3 cherry


Око да види,ръка да пипне. scratch
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 8:46 pm

Цитат :
Благодаря ти за бързият отговор.Това непременно
ще го приложа.Да те питам тогава,при VCO, има ли случаи,когато цветното
ще го даде с черен сигнал......
Не - дискриминатора определя на дадена зона - при правилна настройка на дискр. е нормално дълбокия сигнал да го дава цвят...Това важи за всички детектори независимо какъв тип са...От такива сигнали навремето са се вадили интересни неща... mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори 101145
Върнете се в началото Go down
кирката
Консул
Консул
кирката



mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори   mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори EmptyВто Сеп 06, 2011 9:26 pm

pechkata написа:
Цитат :
Благодаря ти за бързият отговор.Това непременно
ще го приложа.Да те питам тогава,при VCO, има ли случаи,когато цветното
ще го даде с черен сигнал......
Не - дискриминатора определя на дадена зона - при правилна настройка на дискр. е нормално дълбокия сигнал да го дава цвят...Това важи за всички детектори независимо какъв тип са...От такива сигнали навремето са се вадили интересни неща... mask - Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори 101145
печка тука си прав Wink


Око да види,ръка да пипне. scratch
Върнете се в началото Go down
 
Golden Mask 3 и звуковите дискриминатори
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Продавам Golden Mask 2
» Golden Mask HF
» Golden Mask 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Golden Mask Металотърсачи-
Идете на: