Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
kupuvam nexus tesoro Spectrum Майнлаб TEKNETICS nokta голден VANQUISH Minelab 5000 нишани грунда mask wave врътка маск miladinka lorenz Coil prodavam deus пират GOLD Fisher Simplex
 

 F5 Въпроси?

Go down 
+5
riri73
gog
Podlecii.avg
AdEoY
Mitbull
9 posters
АвторСъобщение
Mitbull
Легионер
Легионер
Mitbull



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyВто Ное 22, 2011 11:48 am

Здравейте!
Казвам се Димитър от Русе, и от няколко седмици съм със Фишер ф5. Като цяло съм много доволен от машинката, бързо и свикнах, обаче имам някой терзания. Първото е свързано с батериите. Купих акумулаторни Ni-MH, и после видях че в книжката пише да се ползват ALKALNIE с главни букви! Сега като се замисля обаче, май алкални зарядни няма. Въпроса ми е, може ли да работи тая машина със зарядни батерии, или да карам само с еднократни?
Втория ми въпрос е свързан със земния баланс. Веднъж го вдигнах на 83 (такава фаза ми даде върху едни скали), и от тогава при пускане винаги е на 83 и трябва да го свалям май-често до около 50. В книжката пише че земния не се запаметява, а винаги е по подразбиране, което със сигурност не беше 83 първите няколко пъти. Има ли някакъв начин да се направи при пускане да си е пак на 50-60?


Последната промяна е направена от Mitbull на Вто Ное 22, 2011 2:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
AdEoY
Про-Консул
Про-Консул
AdEoY



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyВто Ное 22, 2011 12:12 pm

Mitbull написа:
Здравейте!
Казвам се Димитър от Русе, и от няколко седмици съм със Фишер ф5. Като цяло съм много доволен от машинката, бързо и свикнах, обаче имам някой терзания. Първото е свързано с батериите. Купих акумолаторни Ni-MH, и после видях че в книжката пише да се ползват ALKALNIE с главни букви! Сега като се замисля обаче, май алкални зарядни няма. Въпроса ми е, може ли да работи тая машина със зарядни батерии, или да карам само с еднократни?
Втория ми въпрос е свързан със земния баланс. Веднъж го вдигнах на 83 (такава фаза ми даде върху едни скали), и от тогава при пускане винаги е на 83 и трябва да го свалям май-често до около 50. В книжката пише че земния не се запаметява, а винаги е по подразбиране, което със сигурност не беше 83 първите няколко пъти. Има ли някакъв начин да се направи при пускане да си е пак на 50-60?
Здравей колега мой съвет е бачкай само с алкални батерии.И аз работих само с зарядни до като неми направиха номер.Апарата ми показваше три деления на батериите а усетих как ми спадна драстично дълбочината сложих алкални които си ги носих за резерва и нещата се промениха.А за земния баланс не мога да ти помогна за пръв път чувам за такъв проблем
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyВто Ное 22, 2011 7:19 pm

Mitbull написа:
Здравейте!
Казвам се Димитър от Русе, и от няколко седмици съм със Фишер ф5.
Втория ми въпрос е свързан със земния баланс. Веднъж го вдигнах на 83 (такава фаза ми даде върху едни скали), и от тогава при пускане винаги е на 83 и трябва да го свалям май-често до около 50. В книжката пише че земния не се запаметява, а винаги е по подразбиране, което със сигурност не беше 83 първите няколко пъти. Има ли някакъв начин да се направи при пускане да си е пак на 50-60?
хахахаха точно по същия начин и аз се стъписах братле!!! щот от грунд 80 докато го свалиш на грунд 50-60 си пада бая въртене !! нали!!!! мисля че мога дати помогна Cool Cool Cool
Върнете се в началото Go down
gog
Консул
Консул




F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyВто Ное 22, 2011 7:50 pm

Баш-Иманяра написа:
Mitbull написа:
Здравейте!
Казвам се Димитър от Русе, и от няколко седмици съм със Фишер ф5.
Втория ми въпрос е свързан със земния баланс. Веднъж го вдигнах на 83 (такава фаза ми даде върху едни скали), и от тогава при пускане винаги е на 83 и трябва да го свалям май-често до около 50. В книжката пише че земния не се запаметява, а винаги е по подразбиране, което със сигурност не беше 83 първите няколко пъти. Има ли някакъв начин да се направи при пускане да си е пак на 50-60?
хахахаха точно по същия начин и аз се стъписах братле!!! щот от грунд 80 докато го свалиш на грунд 50-60 си пада бая въртене !! нали!!!! мисля че мога дати помогна Cool Cool Cool

Пак се уреди с почерпка Cool Cool Cool
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyВто Ное 22, 2011 8:17 pm

[quote="gog"]
Баш-Иманяра написа:
Mitbull написа:


Пак се уреди с почерпка Cool Cool Cool
аз дейба така правя Cool ма он си нема никви ядове Cool нека мисе обади челяка ше му дам съвет ко да прави ! там нейде имам па и скайп некъв дагоеба Cool
Върнете се в началото Go down
Mitbull
Легионер
Легионер
Mitbull



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyПет Ное 25, 2011 11:27 am

Колега, не мога да ти пратя лично, вероятно някакво ограничение за нови потребители, а скайпа явно го отваряш като мене - веднъж месечно Smile. Прати едно телефонче да ти звънна, а бирата я имаш като се видим Cool
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyПет Ное 25, 2011 6:51 pm

нее така колега cheers всяка вечер съм в скайпа Cool Cool Cool там щи обесня как даси настройваш апаратчето Cool Cool Cool
Върнете се в началото Go down
Mitbull
Легионер
Легионер
Mitbull



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyСря Ное 30, 2011 8:20 pm

Благодаря колега, улесни ми живота Smile. Пробвах и другите работи дето ми каза, и май бирите стават 2 Cool Cool

А тоя калъф за детектора който го има при аксесоарите на гърба на книжката, може ли да се намери от БГ, и какъв му е размера (побира ли се апарата в разгънато положение)?
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyСря Ное 30, 2011 9:28 pm

Mitbull написа:
Благодаря колега, улесни ми живота Smile. Пробвах и другите работи дето ми каза, и май бирите стават 2 Cool Cool
БРАВО!!! айде първо да свикнеш с апаратчето!!! и дай-боже да имаш късмет ! па тогаз ми изпрати бирите по куриер Cool Cool Cool междодругото ,,, любопитно ми е, кво стана ? я раздухай сеа как работи машинката Cool
Върнете се в началото Go down
riri73
Новобранец
Новобранец




F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyЧет Дек 01, 2011 10:49 am

Привет на колегата от Русе, и аз съм от Русе и съм абсолютно новобранец с тази техника. Интересува ме ако има групичка с подобно хоби и ако се събирате някъде кажи къде колега за обмяна на акъл и бира. То стана студено за бира маи и дърпа към винце.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyЧет Дек 01, 2011 5:51 pm

riri73 написа:
Привет на колегата от Русе, и аз съм от Русе и съм абсолютно новобранец с тази техника. Интересува ме ако има групичка с подобно хоби и ако се събирате някъде кажи къде колега за обмяна на акъл и бира. То стана студено за бира маи и дърпа към винце.
(групичка с подобно хоби)-OПГ, организирана престъпна група. Question
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyЧет Дек 01, 2011 6:12 pm

Avrelian написа:
(групичка с подобно хоби)-OПГ, организирана престъпна група. Question
КАКВООООО ??????????
Върнете се в началото Go down
Mitbull
Легионер
Легионер
Mitbull



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyНед Дек 04, 2011 6:13 pm

Podlecii.avg написа:
... междодругото ,,, любопитно ми е, кво стана ? я раздухай сеа как работи машинката Cool

Ами със земния баланс нямам вече никакви грижи. Относно другите настройки, в комбинация с третия звук са добре. Става малко по-нервна машината. Пука и пръщи на едрите черни заради ниската дискриминация. Просвирва при по-резки смени на стойността на земята, започва да се шашка ако я отделиш от земята или я сложиш легнала, заради високите прагове. Но се свиква, и дето викаш само по звука започнах да познавам кое е фалшив сигнал, кое е боклук и кое е цвят. Днес се поразходихме по дунава с едни приятелчета, те за риба, аз да потъркам. Въпреки че беше ужасно замърсено, и всички железа са ръждясали, извадих 7кг олово на тежести, като само 2 пъти се подлъгах на ръждясал болт, и някаква шлака Smile

riri73, дай един телефон или скайп, и ще се разбираме.
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyНед Дек 04, 2011 6:32 pm

Mitbull написа:
Podlecii.avg написа:
... междодругото ,,, любопитно ми е, кво стана ? я раздухай сеа как работи машинката Cool

Ами със земния баланс нямам вече никакви грижи. Относно другите настройки, в комбинация с третия звук са добре. Става малко по-нервна машината. Пука и пръщи на едрите черни заради ниската дискриминация. Просвирва при по-резки смени на стойността на земята, започва да се шашка ако я отделиш от земята или я сложиш легнала, заради високите прагове. Но се свиква, и дето викаш само по звука започнах да познавам кое е фалшив сигнал, кое е боклук и кое е цвят. Днес се поразходихме по дунава с едни приятелчета, те за риба, аз да потъркам. Въпреки че беше ужасно замърсено, и всички железа са ръждясали, извадих 7кг олово на тежести, като само 2 пъти се подлъгах на ръждясал болт, и някаква шлака Smile
едно голямо super21 имаш от мен Cool и късмет за напред късмет и щастие
Върнете се в началото Go down
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyНед Дек 04, 2011 7:21 pm

Avrelian написа:
(групичка с подобно хоби)-OПГ, организирана престъпна група. Question

Така е Very Happy

Когато сте по-вече от 2 ,и ви хванат да си търкате за кеф някаде,и ако случайно се стигне до някакъв съд ,в съда ще ви рззглежат като група.Тогава става по дебело от към наказания ,гаранции и т.н.т. Затова винаги сами или не повече от двама Wink .Главоболията са по малко.


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
riri73
Новобранец
Новобранец




F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyНед Дек 04, 2011 7:21 pm

@ mitbull , пратил съм начин за свръзка на Л.С.
Върнете се в началото Go down
riri73
Новобранец
Новобранец




F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyНед Дек 04, 2011 7:23 pm

Чумата написа:
Avrelian написа:
(групичка с подобно хоби)-OПГ, организирана престъпна група. Question

Така е Very Happy

Когато сте по-вече от 2 ,и ви хванат да си търкате за кеф някаде,и ако случайно се стигне до някакъв съд ,в съда ще ви рззглежат като група.Тогава става по дебело от към наказания ,гаранции и т.н.т. Затова винаги сами или не повече от двама Wink .Главоболията са по малко.
Благодаря за акъла колега, аман от мафиотска държава.
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyНед Дек 04, 2011 7:58 pm

riri73 написа:

Благодаря за акъла колега, аман от мафиотска държава.
ама ти чак сеа ли го разбра това нещо???? стена стена стена
Върнете се в началото Go down
riri73
Новобранец
Новобранец




F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyНед Дек 04, 2011 8:55 pm

Podlecii.avg написа:
riri73 написа:

Благодаря за акъла колега, аман от мафиотска държава.
ама ти чак сеа ли го разбра това нещо???? стена стена стена
Не доскоро имах друго хоби, но го зарязах заради споменатата причина. Не ти е наидея за глупости как искаха да ме набутат.
Върнете се в началото Go down
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyНед Дек 04, 2011 9:00 pm

Podlecii.avg написа:
riri73 написа:

Благодаря за акъла колега, аман от мафиотска държава.
ама ти чак сеа ли го разбра това нещо???? стена стена стена

Не може всичко да се знае от нови колеги ,но по добре да го разбират от тука.Да не, съвсем от самото начало да ги откаже някой внимание Laughing Laughing


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyНед Дек 04, 2011 9:14 pm

нема!!! небойса бе pirat то и даги спипа некой чапкънин, нема да е за друго , ами най-много някой и друг лев да им иска! хах :soif100:
Върнете се в началото Go down
Stoqnov
Новобранец
Новобранец




F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyСъб Авг 11, 2012 7:32 pm

въпроса ми е към тези които работят и са работили с ф5
с какво впечетление са за дълбочината на този апарат разбрах че има добра дискриминация и работи добре на различни почви ама дълбочината как е ?
Върнете се в началото Go down
Stoqnov
Новобранец
Новобранец




F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyВто Авг 21, 2012 6:19 pm

добре да речем че никои тук няма ф5, никои не работи с ф5, никои не е работил с ф5, и никои не знае как работи ф5, и никои не знае нощо за "дълбочината" на ф5 и изобщо за съществуването на апарата


поне някои знае ли коя от тези 2 сонди е по добра защото мися да си взема др пита но видях че са 2 и АКО някои знае каква е разликата между тях и коя е по добра АКО благоволи да сподели ще съм му благодарен
а ето ги и въпросните "питки"
1 ----> http://mdetectors.com/index.php?cPath=23_59
2 ----> http://mdetectors.com/index.php?cPath=23_59

пс. и стрелкичи съм сложил за по лесно
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



F5 Въпроси? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: F5 Въпроси?   F5 Въпроси? EmptyСря Авг 22, 2012 2:27 pm

Колега Stoqnov,

кажи как да ти помогнем. Ти така поставяшвъпроса, че все едно си си купил кола и искаш през форума да те научим да я караш...

В предишни мои постове те питах кое не ти е ясно, какви контроли има машината... Ти не ми отговаряш. Как да ти помогна тогава?

Аз съм с ф75, но предполагам че принципите на работа на двете машини са поне приблизителни, така че с каквото мога ще помогна.

Относно антената - ами всяка антена си има и силни и слаби страни. Зависи къде ще я ползваш. За уродено сефката няма равна, а в изоран блок по-малката е супер...

Ако имаш възможност вземай и двете и ги сменяй при нужда...

Късмет на всички колеги!!!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
 
F5 Въпроси?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Въпроси за GPX 5000
»  Игра на въпроси
» Въпроси за МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: