Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
маск Fisher mask нишани deus 5000 tesoro Майнлаб wave врътка VANQUISH prodavam lorenz kupuvam miladinka голден GOLD Spectrum грунда TEKNETICS Simplex Coil nexus пират Minelab nokta
 

 почистване на монети

Go down 
+25
pirat1944
ivanasen
kokodgambo6666
Rgogo
Чумата
pesh0
balkan
F-75
QNUS
stan960
jordan_nenov
miros
dukavataz
galus
charon
vvurbanov
colin96
bobo
pet1r90
JORDANOS
ivangrozni
borisov
pechkata
miki
ivdebul
29 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Гост
Гост




почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 7:50 pm

QNUS написа:
ivangrozni написа:
Пастата за зъби е един вид шлайфпаста , всяко ползване захабява монетата. Колкото до колегата AVGUST 1 се чудя дали наистина е колега
ВАНКО -не се хаби пич -безмислено е... Wink

Значи се оказах прав , че сте приятели! Поздрави и на двамата! cheers
Не се чешете там , където не ви сърби ! Пишете по-темата и не плямпайте глупости. Поздрави и на двамата ! бира
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 7:58 pm

AVGVSTVS 1 написа:
QNUS написа:
ivangrozni написа:
Пастата за зъби е един вид шлайфпаста , всяко ползване захабява монетата. Колкото до колегата AVGUST 1 се чудя дали наистина е колега
ВАНКО -не се хаби пич -безмислено е... Wink

Значи се оказах прав , че сте приятели! Поздрави и на двамата! cheers
Не се чешете там , където не ви сърби ! Пишете по-темата и не плямпайте глупости. Поздрави и на двамата ! бира
не ,не сме приятели ..не го и знам кой е ..а и не ме интересува даже..смятам че мога да изкажа мнение все пак ..ако може де...!?
иначе и двамата бихме могли да споделим за чистенето ...ама едв а ли си заслужава ....нека другите да кажат.. Exclamation
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 8:16 pm

Не съм употребявал никъде обидни квалификации. Не познавам QNUS , но с удоволствие бих се запознал
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 8:38 pm

jordan_nenov написа:
stan960 написа:
Laughing Laughing Laughing -Колега Върбанов -Според мен колегата Августус 1 е нещо като новозапалил се по античната нумизматика -Вероятно за това държи всичко да е полирано да блясък -Кой да му каже че примерно една от забележките на дилърите е: -Монетата да е почистена - Но колкото се може по малко да се третира химически или механично.........................-Иначе тва е една от предпоставките им да те ебават с цената. :bienvenue Laughing
Колега stan960, дилъри, цени...
Твърде опасно изказване.
Нека пазим форумите чисти от такива провокативни постове.
Късмет на всички колеги.
-Ма колега Ненов,ти направо взриви темата кат гледам.То тук всички(особено БНФМ-членове и ръководство)знаят че аз съм само един форумен търсач и си говоря по спомени от преди 10 г. да речем-Макар да не ми са вярва нещо да се е променило сега.......................................... :bienvenue Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 9:01 pm

ivangrozni написа:
Не съм употребявал никъде обидни квалификации. Не познавам QNUS , но с удоволствие бих се запознал
Извинявам се за спама-да -никога колега не си обидил никого -не се познаваме но ще ми бъде драго ако се знаем ,,,,,-ще ти пратя на лични скайпа си.
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 9:06 pm

stan960 написа:
jordan_nenov написа:
stan960 написа:
Laughing Laughing Laughing -Колега Върбанов -Според мен колегата Августус 1 е нещо като новозапалил се по античната нумизматика -Вероятно за това държи всичко да е полирано да блясък -Кой да му каже че примерно една от забележките на дилърите е: -Монетата да е почистена - Но колкото се може по малко да се третира химически или механично.........................-Иначе тва е една от предпоставките им да те ебават с цената. :bienvenue Laughing
Колега stan960, дилъри, цени...
Твърде опасно изказване.
Нека пазим форумите чисти от такива провокативни постове.
Късмет на всички колеги.
-Ма колега Ненов,ти направо взриви темата кат гледам.То тук всички(особено БНФМ-членове и ръководство)знаят че аз съм само един форумен търсач и си говоря по спомени от преди 10 г. да речем-Макар да не ми са вярва нещо да се е променило сега.......................................... :bienvenue Laughing Laughing Laughing
ако не си солидарен с боговете -определено ще си навлечеш гръмотевиците на главата си Very Happy това се изразява негативно на рейтингчето ти колега Very Happy меджду другото де.... Very Happy
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 9:30 pm

-Ако на мене говориш брат:? -Нъл знаеш че за мене богове нема -А ако некой са изживеват кат такива -Майната им и на тех и на лайняният и рейтинг тук. Laughing
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 9:36 pm

stan960 написа:
-Ако на мене говориш брат:? -Нъл знаеш че за мене богове нема -А ако некой са изживеват кат такива -Майната им и на тех и на лайняният и рейтинг тук. Laughing
да на теб ...ама заеби...... Very Happy това е друго време и други индивиди ....,вече има и теми за мастодонти Wink та по темата -комлексола и лимонената -съсипват мат-гланца Very Happy в некои...случаи.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 10:03 pm

Laughing -То ясна историята -Сигур требеше да го попитам тоя Ненов де са явява радетел за чистотата на форумите де му беше репликата за онова клипче дето пробваха кво може Деуса на един там друг радетел -Ако сака некой мое го заведем и на селището дето са я правиле тая кинематография що кат гледам тоя минаваше по петната като парен локомотив..............................ps -Комплексона съсипва ако монетата е с язви,горяла и т.н.
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 10:17 pm

това някой ползвал ли го е http://vimeo.com/38461534 ...?
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 10:18 pm

stan960 написа:
Laughing -То ясна историята -Сигур требеше да го попитам тоя Ненов де са явява радетел за чистотата на форумите де му беше репликата за онова клипче дето пробваха кво може Деуса на един там друг радетел -Ако сака некой мое го заведем и на селището дето са я правиле тая кинематография що кат гледам тоя минаваше по петната като парен локомотив..............................ps -Комплексона съсипва ако монетата е с язви,горяла и т.н.
Колега, незная за какъв клип говориш. Прати някой. линк ако имаш подръка.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 10:30 pm

-Ми "колега" -Напиши у Гооглето Деус или металдетектинг и тест на Деус -Не помня вече -Мисля в Ю-туб требва да ти излезне некъде............................-Ако не го намериш тъй като предполагам си член на федерацията -Обади им се дано не ти откажат да ти пратят линка. Laughing
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 10:41 pm

pet1r90 написа:
това някой ползвал ли го е http://vimeo.com/38461534 ...?
ООООО ТИ ЖИВ ЛИ СИ БРЕ???? Very Happy ОТ ДВЕ ГОДИНИ май не си писал тука?? в друг форум имаш тема за продължение Wink
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 10:47 pm

stan960 написа:
-Ми "колега" -Напиши у Гооглето Деус или металдетектинг и тест на Деус -Не помня вече -Мисля в Ю-туб требва да ти излезне некъде............................-Ако не го намериш тъй като предполагам си член на федерацията -Обади им се дано не ти откажат да ти пратят линка. Laughing
стан -опасно е да не си член на федерацията тука .... Wink равносилно на банче..де... Razz
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 10:53 pm

QNUS написа:
pet1r90 написа:
това някой ползвал ли го е http://vimeo.com/38461534 ...?
ООООО ТИ ЖИВ ЛИ СИ БРЕ???? Very Happy ОТ ДВЕ ГОДИНИ май не си писал тука?? в друг форум имаш тема за продължение Wink
мърдам тук от време на време чета караници ,,,, общо взето гледам какво се продава копува ако има някой далаверка да я лапна .....
ха за нея тема - за сега ще си е в застои няма време да се занимавам с мухи .... за напред със сигурност ще се хвана Wink
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 10:56 pm

stan960 написа:
-Ми "колега" -Напиши у Гооглето Деус или металдетектинг и тест на Деус -Не помня вече -Мисля в Ю-туб требва да ти излезне некъде............................-Ако не го намериш тъй като предполагам си член на федерацията -Обади им се дано не ти откажат да ти пратят линка. Laughing
Позна бре,
член съм на федерацията и се гордея с това. А на теб защо ти е обидно да те наричат "КОЛЕГА"? Интересно и защо се обръщаш към мен на фамилия... Както в армията и в полицията...
полиция
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 11:17 pm

pet1r90 написа:
QNUS написа:
pet1r90 написа:
това някой ползвал ли го е http://vimeo.com/38461534 ...?
ООООО ТИ ЖИВ ЛИ СИ БРЕ???? Very Happy ОТ ДВЕ ГОДИНИ май не си писал тука?? в друг форум имаш тема за продължение Wink
мърдам тук от време на време чета караници ,,,, общо взето гледам какво се продава копува ако има някой далаверка да я лапна .....
ха за нея тема - за сега ще си е в застои няма време да се занимавам с мухи .... за напред със сигурност ще се хвана Wink
хитрец.. Wink
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 11:36 pm

QNUS написа:
AVGVSTVS 1 написа:
QNUS написа:
ivangrozni написа:
Пастата за зъби е един вид шлайфпаста , всяко ползване захабява монетата. Колкото до колегата AVGUST 1 се чудя дали наистина е колега
ВАНКО -не се хаби пич -безмислено е... Wink

Значи се оказах прав , че сте приятели! Поздрави и на двамата! cheers
Не се чешете там , където не ви сърби ! Пишете по-темата и не плямпайте глупости. Поздрави и на двамата ! бира
не ,не сме приятели ..не го и знам кой е ..а и не ме интересува даже..смятам че мога да изкажа мнение все пак ..ако може де...!?
иначе и двамата бихме могли да споделим за чистенето ...ама едв а ли си заслужава ....нека другите да кажат.. Exclamation
Защо, бе " Колега" сподели за чистенето много лесно е да се коментират мненията на другите . Дай инфо по-темата . Тук един колега е пуснал хубав клип по темата, за което му благодаря . Г-н Върбанов доста информация даде . Аз написах това което ползвам / може да е смешно за някой , но не съм химик/. Кажи и ти как почистваш? Сподели своя опит не превръщай темата в махленски разговор -кой познаваш , с кой ще се запознаеш и кого не е писал от сума ти време. Има лични минаваш там и си обменяте любезностите. Виж темата и пиши по-нея!!!!!!!!!
p.s. Хубаво е когато птиците се завръщат. Пейзажът става доста по-хубав! Благодаря, Ви!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 11:43 pm

jordan_nenov написа:
stan960 написа:
-Ми "колега" -Напиши у Гооглето Деус или металдетектинг и тест на Деус -Не помня вече -Мисля в Ю-туб требва да ти излезне некъде............................-Ако не го намериш тъй като предполагам си член на федерацията -Обади им се дано не ти откажат да ти пратят линка. Laughing
Позна бре,
член съм на федерацията и се гордея с това. А на теб защо ти е обидно да те наричат "КОЛЕГА"? Интересно и защо се обръщаш към мен на фамилия... Както в армията и в полицията...
полиция
Естествено , че ще се гордееш да не сме престъпници. super21 Cool
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyСъб Сеп 08, 2012 11:48 pm

вероятно съм се припознал..,моля за извинение Wink
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyНед Сеп 09, 2012 1:00 pm

jordan_nenov написа:
stan960 написа:
-Ми "колега" -Напиши у Гооглето Деус или металдетектинг и тест на Деус -Не помня вече -Мисля в Ю-туб требва да ти излезне некъде............................-Ако не го намериш тъй като предполагам си член на федерацията -Обади им се дано не ти откажат да ти пратят линка. Laughing
Позна бре,
член съм на федерацията и се гордея с това. А на теб защо ти е обидно да те наричат "КОЛЕГА"? Интересно и защо се обръщаш към мен на фамилия... Както в армията и в полицията...
полиция
-То аз рядко не познавам.Иначе ако има кво да пишеш по темата,пиши -Съветите си запази за форума на организацията чийто член си -Това тук все още е свободен форум -Колкото до обръщението на фамилия ако си чел нещо за ЕТИКЕЦИЯ немаше да ми са праиш на интересен,ма тва е предмет за друг разговор. Cool
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyНед Сеп 09, 2012 3:22 pm

stan960 написа:
jordan_nenov написа:
stan960 написа:
-Ми "колега" -Напиши у Гооглето Деус или металдетектинг и тест на Деус -Не помня вече -Мисля в Ю-туб требва да ти излезне некъде............................-Ако не го намериш тъй като предполагам си член на федерацията -Обади им се дано не ти откажат да ти пратят линка. Laughing
Позна бре,
член съм на федерацията и се гордея с това. А на теб защо ти е обидно да те наричат "КОЛЕГА"? Интересно и защо се обръщаш към мен на фамилия... Както в армията и в полицията...
полиция
-То аз рядко не познавам.Иначе ако има кво да пишеш по темата,пиши -Съветите си запази за форума на организацията чийто член си -Това тук все още е свободен форум -Колкото до обръщението на фамилия ако си чел нещо за ЕТИКЕЦИЯ немаше да ми са праиш на интересен,ма тва е предмет за друг разговор. Cool

Относно ЕТИКЕЦИЯТА и обръщенията, приятелю мой:
преди фамилията винаги има някакво обръщение - господин, обикновено за мъжете и госпожа или госпожица за жените, ама това е друга тема, както казваш ти. Чао и късмет !
Върнете се в началото Go down
F-75
Новобранец
Новобранец




почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyНед Сеп 09, 2012 5:21 pm

Има един начин,който на мен ми върши работа-(най-добре става за бронзови),накисваш ги във винен оцет.Оставяш ги няколко часа.ОЦЕТА не ги
наранява,държал съм ги с дни.Вадиш си една по една и ги стържеш с клечка за зъби.Замърсяването пада поетапно,така че повтаряш до постигане на желания ефект.Отиват доста клечки и ти се схващат пръстите но се постигат добри резултати.Ако не са много увредени може да постигнеш дори и
стъклена патина.Ако имат варовиков налеп не става. тегло и мъка
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyНед Сеп 09, 2012 8:59 pm

F-75 написа:
Има един начин,който на мен ми върши работа-(най-добре става за бронзови),накисваш ги във винен оцет.Оставяш ги няколко часа.ОЦЕТА не ги
наранява,държал съм ги с дни.Вадиш си една по една и ги стържеш с клечка за зъби.Замърсяването пада поетапно,така че повтаряш до постигане на желания ефект.Отиват доста клечки и ти се схващат пръстите но се постигат добри резултати.Ако не са много увредени може да постигнеш дори и
стъклена патина.Ако имат варовиков налеп не става. тегло и мъка
Колега да те питам патината си остава зелена!? Щото винен оцет е псе пак киселина!
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



почистване на монети - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 3 EmptyПон Сеп 10, 2012 12:11 pm

F-75 написа:
Има един начин,който на мен ми върши работа-(най-добре става за бронзови),накисваш ги във винен оцет.Оставяш ги няколко часа.ОЦЕТА не ги
наранява,държал съм ги с дни.Вадиш си една по една и ги стържеш с клечка за зъби.Замърсяването пада поетапно,така че повтаряш до постигане на желания ефект.Отиват доста клечки и ти се схващат пръстите но се постигат добри резултати.Ако не са много увредени може да постигнеш дори и
стъклена патина.Ако имат варовиков налеп не става. тегло и мъка


варовика се лекува с белина .. Wink не наранява патината !!!
Върнете се в началото Go down
 
почистване на монети
Върнете се в началото 
Страница 3 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Монети
» практическо ръководство за почистване на монети
» Каталог за монети

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: