Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
грунда deus nokta Simplex Minelab 5000 miladinka маск tesoro Майнлаб wave нишани Coil nexus Fisher голден prodavam kupuvam TEKNETICS GOLD врътка lorenz пират mask VANQUISH Spectrum
 

 Колекционер продава антики за €10 млн.

Go down 
+5
zina80
QNUS
charon
G.M.2
Kiril62
9 posters
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyСъб Авг 04, 2012 11:08 am

Кметът на Пловдив обмисля музей за находките на Димитър Костов

Пловдивчанинът Димитър Костов, който е един от най-големите нумизмати на антики у нас, продава колекцията си, научи "Стандарт". Той притежава уникални находки, които имат световно значение и са снабдени с необходимите сертификати. Съхраняват се в трезори. Според запознати колекцията на Костов наброява 260 археологически предмета и 4500 монети. Костов е собственик и на колекцията "Машланс" - комплект монети на тракийските царе, които са открити по нашите земи. Пловдивският колекционер притежава Скитското златно съкровище и много други ценни предмети. По оценки на Националния исторически музей антиките му са на стойност около 10 милиона евро.
Костов, който е бивш общински съветник от "Гражданско сдружение за Пловдив", е решил да продаде колекцията си в чужбина, след като получил отказ от общината да му бъде направен частен музей под тепетата. Той обяви, че вече събира оферти от евентуални купувачи на богатството му, което щяло да му осигури спокойни дни до края на живота му.
Междувременно кметът на Пловдив Иван Тотев обяви, че няма нищо против общината да помогне за създаване на частен археологически музей, в който да бъде изложена колекцията на Димитър Костов. Единственото условие е колекционерът да представи документи за произхода на антиките си, които да доказват, че не става дума за фалшификати.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-08-04&article=419023


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyСъб Авг 04, 2012 12:12 pm

Мисля , чи никога няма да му позволят да ги продаде. По скоро ще му ги вземат по -някакъв начин. Лошото е , че човека толкова време ги е събирал/няма значение по-какъв начин важното е , че са на едно място, а не разпилени по света/. Дано да му разрешат да се направи частен музей. Така , хем ще останат в България ,хем и хората, които влизат в музея ще се любуват на тази антична красота.
Върнете се в началото Go down
G.M.2
Легионер
Легионер
G.M.2



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyСъб Авг 04, 2012 12:50 pm

Лош ход от негова страна,да ги обяви за продан.Сега Борисовата "Чета",ще го погне!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyСъб Авг 04, 2012 1:00 pm

Със 100% сигурност. Може да е бил притиснат?
Върнете се в началото Go down
charon
Цезар
Цезар
charon



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyСъб Авг 04, 2012 1:02 pm

Не за 1-ви път обевява колекцията си за продан,но все се разколебаваше,да видим сега какво ще излезе.


Viver est militare!
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyСъб Авг 04, 2012 8:00 pm

AVGVSTVS 1 написа:
Със 100% сигурност. Може да е бил притиснат?
Точно за това става дума,човека искаше да прави частен музей и да изложи експонатите си очевидно има големи апетити към неговата колекция.Ето една част от статия от която за съжаление липсват някои неща.


КОНФИСКУВАНИТЕ АНТИКИ НА ДИМИТЪР КОСТОВ ОТИВАТ НИМ.

Изключително ценна тракийска ризница от 5 век пр.хр.,римски меч и железни копия намерени в могила край Бегово,са държавна собственост и от вчера украсяват НИМ.Те бяха иззети от дома на Пловдивския бизнесмен преди 4 години.–––––––


Не съм търсач а нумизмат-заявява Костов.
Въпрос-как ще коментирате конфискуването на антиките?

Това е решение на база написаното от Пловдивска прокуратура.Купил съм ги от човек който има нотариална заверка.И ще си ги върна както си върнах Скитското съкровище,ще спечеля делото.

Въпрос-от кого купихте антиките?

От човек ,радио-телевизионен техник от Кралово.
Бронята в лошо състояние беше оценена на 10 000 лева от от екип начело с проф.Александър Фол.
Въпрос-на западните аукциони цената е около 100 000 евро?
Да но беше в много лошо състояние,дадох я за реставрация в ателие към Художествената Академия-София.
Но полицейските трикове ми я взеха оттам.Росен Димов реши да си отмъщава.Но пък аз осъдих Пловдивска апелативна прокуратура ,блокирах им заплатите и получих обезщетение 9000 лева за морални щети
Въпрос-сега заплатата на Вежди ли е застрашена?
Не защото делата в Страсбуг ги плаща държавата,дотук съм получил 65000 лева заради хора които изпълняват поръчки.
Въпрос-защо не дарите антиките си на държавата?
За това купих бронята,скоро ще имам мой музей в Пловдив,платил съм за узаконяването му,кмета ми е дал къща-там ще има 250 ценни предмети и 45000 монети.
––––––––––––––––––---
Очевидно човека се е заел с доста благородно дело но апетитите към неговата колекция поражда мераци ,весникарските измислици са част от това.
Върнете се в началото Go down
zina80
Новобранец
Новобранец
zina80



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyНед Авг 05, 2012 9:33 am

QNUS написа:
AVGVSTVS 1 написа:
Със 100% сигурност. Може да е бил притиснат?
Точно за това става дума,човека искаше да прави частен музей и да изложи експонатите си очевидно има големи апетити към неговата колекция.Ето една част от статия от която за съжаление липсват някои неща.


КОНФИСКУВАНИТЕ АНТИКИ НА ДИМИТЪР КОСТОВ ОТИВАТ НИМ.

Изключително ценна тракийска ризница от 5 век пр.хр.,римски меч и железни копия намерени в могила край Бегово,са държавна собственост и от вчера украсяват НИМ.Те бяха иззети от дома на Пловдивския бизнесмен преди 4 години.–––––––


Не съм търсач а нумизмат-заявява Костов.
Въпрос-как ще коментирате конфискуването на антиките?

Това е решение на база написаното от Пловдивска прокуратура.Купил съм ги от човек който има нотариална заверка.И ще си ги върна както си върнах Скитското съкровище,ще спечеля делото.

Въпрос-от кого купихте антиките?

От човек ,радио-телевизионен техник от Кралово.
Бронята в лошо състояние беше оценена на 10 000 лева от от екип начело с проф.Александър Фол.
Въпрос-на западните аукциони цената е около 100 000 евро?
Да но беше в много лошо състояние,дадох я за реставрация в ателие към Художествената Академия-София.
Но полицейските трикове ми я взеха оттам.Росен Димов реши да си отмъщава.Но пък аз осъдих Пловдивска апелативна прокуратура ,блокирах им заплатите и получих обезщетение 9000 лева за морални щети
Въпрос-сега заплатата на Вежди ли е застрашена?
Не защото делата в Страсбуг ги плаща държавата,дотук съм получил 65000 лева заради хора които изпълняват поръчки.
Въпрос-защо не дарите антиките си на държавата?
За това купих бронята,скоро ще имам мой музей в Пловдив,платил съм за узаконяването му,кмета ми е дал къща-там ще има 250 ценни предмети и 45000 монети.
––––––––––––––––––---
Очевидно човека се е заел с доста благородно дело но апетитите към неговата колекция поражда мераци ,весникарските измислици са част от това.




Тук е цялото описание
http://www.marica.bg/show.php?id=77542
Върнете се в началото Go down
charon
Цезар
Цезар
charon



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyНед Авг 05, 2012 9:46 am

Човека обича нумизматика и се бори за това,което обича можем да му кажем само едно голямо браво,дано има успех и да си отвори музея,за да останат тези експонати в България,при човек,който найстина ги цени и му пука за тях.


Viver est militare!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyВто Авг 07, 2012 12:25 pm

Във всички случаи човека ще се прости с антиките си.

Държавата или онези дето се отъждествяват с нея ще му вземат нещата по един или друг начин. Дори да направи своя музей, там ще се изложат репликите на въпросните антики, защото оригиналите ще бъдат продадени и средствата от тях ще потънат в нечии джобове...

ДОБРЕ ДОШЛИ В БЪЛГАРИЯ !!!

Колекционер продава антики за €10 млн. 914571


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
zolak
Легионер
Легионер
zolak



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyВто Авг 07, 2012 1:38 pm

Пуснете ,ако имате линк където може да се разгледа поне част от тази колекция.


това ,което не може да ме убие ,ме прави по-силна
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyЧет Авг 09, 2012 10:01 pm

zolak написа:
Пуснете ,ако имате линк където може да се разгледа поне част от тази колекция.
Засега няма снимки на цялата колекция а не може и да я има Very Happy Всичко това ще се види надяваме се в новия частен музей.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1490927
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyНед Авг 12, 2012 7:47 pm

НУМИЗМАТЪТ ДИМИТЪР КОСТОВ, КОЙТО ПРОДАВА КОЛЕКЦИЯ ЗА 10 000 000 ЕВРО: ЗНАЯ КЪДЕ Е СКИТСКОТО СЪКРОВИЩЕ.

Бившият общинар е собственик на безценна сбирка от десетки златни нагръдници, пръстени, обеци и хиляди монети.

Преди няколко дни пловдивският колекционер-нумизмат Димитър Костов хвърли бомба с твърдението си, че продава своите експонати в чужбина за 10 000 000 евро. Специално за "ШОУ" той разказва тайните на съкровището.
Такава била оценката на Националния исторически музей за сбирката му от десетки златни нагръдници, пръстени, обеци и близо 4500 монети. Всичките от тракийската епоха.

- Господин Костов, много се говори за вашата колекция...
- Тя не е малка. Втора е след тази на Васил Божков. Събирам я още от 1961 г., когато купих първите монети. Замених ги за едни джамини, бяха една кутийка монети.

- Къде съхранявате в момента вашите ценности?
- Е, как ще ви кажа къде ги съхранявам? - В трезори.

- Наистина ли дори вашите роднини не знаят къде е Скитското съкровище и другите ценности от колекцията?!
- Така е, наистина. Никой от семейството ми не знае къде е колекцията ми, тъй като ще ги хванат от полицията и от страх ще вземат да издадат всичко. А полицията са най-големите мошеници. Веднага ще ги вземат експонатите и ще ги продадат в чужбина. Искат да се изплаша и да им ги дам.

Ама това няма да стане!

- Опитвали ли са се през годините униформени служители да ви притискат, за да кажете къде криете съкровището?
- Пет-шест пъти са ми правили обиски – в дома, в офиса... На вилата 20 души имаше жандармерия... Хванаха ги на път за чужбина с един тир с антики. Тези същите ги изгониха от полицията. Но каква файда, че ги няма вече в МВР? Те такива поражения нанесоха, и то не само там.

- Не се ли притеснявате от грабеж? В България има убийство на нумизмат...
- Не, мен ме познава цяла България. При мен идват от всякъде да ми предлагат монети.

- Защо предлагате колекцията си за продажба в чужбина, няма ли богати българи у нас, които да са готови да я купят?
- Не, не. Аз не съм я предлагал. Опитвам се да я продам навънка, защото тук не ми предоставят къща, за да направим с общината известно партньорство. Да е взаимноизгодно. Обявил съм експонатите вече в няколко от най-големите аукционни къщи в света. В България за съжаление няма нито една такава.

- Цялата си колекция ли продавате, или сте готов да я разпарчатосате, ако се налага?
- На парчета не я продавам. Обявявам си цялата колекция, която имам.

- На колко са оценени всичките древни предмети в нея?
- Около 10 000 000 евро.

- Как попадна при вас Скитското съкровище?
- Разбрах, че съкровището е от село Дреново, Поповско. Там на няколко километра

Богдан Филов е намерил матрицата

Всъщност предметите от съкровището са намерени от един баща, който умира и ги оставя на синовете си. Те пък ги донесоха при мен. И вместо да ме предложат за орден „Стара планина“ или за нещо друго, че съм ги спасил тези неща и не са изнесени в чужбина и продадени, те ме съдиха, че съм опитал да измамя държавата. Това е пълна простотия! Осъдих прокуратурата по две дела за 65 000 лева и си получих парите декември месец.

- Колко време продължи делото, което водехте за съкровището?
- 10 години. Следователят, който гледаше делото, бе много свестен човек. Той три пъти писа, човекът, че не може да има дело срещу мен. Много добър следовател беше! Много прям човек, евала, че има още и такива хора.

- Откъде купувате експонатите в колекцията? Работите ли с търсачи?
- От различни хора, които копат из нивите. Но не от търсачи, които копат могили. Аз не работя с търсачи, просто изкупувам намереното.

- Някои експерти, като директора на Археологическия музей в Пловдив, твърдят, че имате фалшификати в колекцията?
- Това са простащини! Моите експонати са с документи от Националния исторически музей, в който водещи експерти са се подписали. И аз мога да ви покажа да заснемете документите ми. А той... просто не е за разказване... С него сме в много лоши отношения от години.

- Преди четири години е имало обиск в дома ви и са конфискувани част от нещата, които са открити там – тракийска ризница, железни копия, меч? Каква е тяхната съдба?
- Сега водя отделно дело за тях. И ще си ги взема, защото не може да конфискуваш нещо, което не е придобито по престъпен начин. Това конституцията и основните закони на България го казват. Можеш да конфискуваш много неща, които са придобити по незаконен и криминален начин – така е в цял свят. Аз не съм ги придобил така - аз ги изкупувам.

- Успяхте ли да регистрирате всичките екземпляри от колекцията?
- Да, направих го – всички монети, предмети... всичко. Искам да съм наред със закона. Така че в това отношение нямам проблем.

- Истина ли е, че показвате само снимки на съкровищата си, защото ви е страх да не ви го окрадат, както и от съдебно преследване?

- Да. При мен нещата законово са си наред. Заклел съм се, че няма да лъжа, няма да крада, няма да прелюбодействам и съм се клел пред гроба на Христос! Но те дори не ми дават да купя терен за музей.
http://www.blitz.bg/news/article/150273


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyНед Авг 12, 2012 9:05 pm

Очевидно човека е богат и то баснословно според моите представи само че греши там някъде и не стига -трябва да играеш с големите риби ,че да не вземат да те кльопнат Very Happy Това са кьорфишеци-нищо няма да бъде разпарчетосано ,упорит човек е и ще постигне целите си,ще се чуе ,добре ще е ако направи музей а не всичко да се крие и да се трепера ,то е ясно че други са хвърлили око на колекцията му ,и без това нищо интересно няма в Пловдивския музей-пафти ,ятагани ,шепа медни коруби счупени грънци и копие на панагюрското съкровище..е за какво човек да даде 5 лева за вход? Very Happy А представяте ли си колеги -ако всичко намерено се събере на едно място какво ще става?????Нешънъл гиографик ще плаща с долари за снимка------до тогава всичко ще изтича по ЗНАЙНИТЕ канали -партийни.Всяка една парчетийка е част от историята но всеки благоразумно ще реши да я запрати на майната и с цел да няма проблеми,поне това да може да се дарява на музеите ,то е ясно че а си намерил монета-а си изгорял.е затова не ми се излиза и не ми пука за историята на българия
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyНед Авг 12, 2012 10:16 pm

Прав си колега Янус,най вероятно има неща които не знаем затова и не разбираме този случай.Не може човек да остане добронамерен към държавата и нейните служители.И няма как след многото обиски,конфискации и дела.
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyПон Авг 13, 2012 12:06 am

[quote="vvurbanov"]Прав си колега Янус,най вероятно има неща които не знаем затова и не разбираме този случай.Не може човек да остане добронамерен към държавата и нейните служители.И няма как след многото обиски,конфискации и дела.[/quote

ТО си и няма смисъл...а запитай ги колегите -колко от тях са с висящи дела ...тази тема няма да бъдеще повдигната от друг...на всеки се чете присъдата ,много невинни изгоряха,наскоро имаше неква тема за някаква баба от Гърция -...мамичката им на такива търгаши-внасят ментета тетрадрахми и статуи,,,кеф ье ми направи да м и падне поне един между шамарите....,безочието на НАШИТЕ сънародници определено ме избива към избиване на горната страна на челюста..........
Върнете се в началото Go down
zoro_1977
Легионер
Легионер




Колекционер продава антики за €10 млн. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекционер продава антики за €10 млн.   Колекционер продава антики за €10 млн. EmptyСъб Авг 18, 2012 3:42 pm

G.M.2 написа:
Лош ход от негова страна,да ги обяви за продан.Сега Борисовата "Чета",ще го погне!

Човека е доста сериозен . Мисля че няма да им се даде толкова лесно.Все пак казва че събира монети от 1961г.Доста 'чети" са сменили от тогава.Дано му разрешат да направи музей че да оплакнем окото и ние.
И ми е чудно някой държи ли сметка на "хората" ,които са виновни за осъждането на държавата?
Върнете се в началото Go down
 
Колекционер продава антики за €10 млн.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Една среща с големия колекционер Адолф Рогалски
» Трафикът на антики
» Трафик на антики у нас

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: