Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
mask голден Fisher грунда TEKNETICS deus lorenz Minelab wave врътка VANQUISH Simplex nokta miladinka tesoro nexus Майнлаб GOLD нишани prodavam kupuvam Spectrum пират Coil 5000 маск
 

 Възможен метеорит ( снимки )

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
el Ivo
Новобранец
Новобранец




Възможен метеорит ( снимки ) Empty
ПисанеЗаглавие: Възможен метеорит ( снимки )   Възможен метеорит ( снимки ) EmptyПет Авг 24, 2012 9:48 am

Здравейте, за първи път пиша във форума въпреки, че го следя от няколко години. Всички теми са ми близки и дейностите от тях са били изпробвани, а в последно време мтеоритите ми привлякоха вниманието. Имам няколко въпроса, ако някой е наясно, моля да ми отговори. Знаете ли как мога ( с какви химикали ) в домашни условия да си направя никел тест. Интересно, че всичко което съм намерил до тук е открито без машинка или детектор, а чисто визуално. Последната находка е тази на снимките.
Локация : черен път в троянския балкан
Особености : на вид базалт покрит с черно-зелено вулканично стъкло, имаше цяла следа по пътя от парчета стъкло и по-малки парчета стъкло с базалт, личи парче метал във вътрешността.
Магнетизъм : да
Голяма тежест и плътност : да
На пръв поглед няма ясен кратер.Възможен метеорит ( снимки ) 424367_10151355364863942_1727522666_nВъзможен метеорит ( снимки ) 221843_10151355358578942_1702553036_nВъзможен метеорит ( снимки ) 539274_10151355363863942_2074067836_n
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Възможен метеорит ( снимки ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Възможен метеорит ( снимки )   Възможен метеорит ( снимки ) EmptyПет Авг 24, 2012 10:01 am

el Ivo написа:
Здравейте, за първи път пиша във форума въпреки, че го следя от няколко години. Всички теми са ми близки и дейностите от тях са били изпробвани, а в последно време мтеоритите ми привлякоха вниманието. Имам няколко въпроса, ако някой е наясно, моля да ми отговори. Знаете ли как мога ( с какви химикали ) в домашни условия да си направя никел тест. Интересно, че всичко което съм намерил до тук е открито без машинка или детектор, а чисто визуално. Последната находка е тази на снимките.
Локация : черен път в троянския балкан
Особености : на вид базалт покрит с черно-зелено вулканично стъкло, имаше цяла следа по пътя от парчета стъкло и по-малки парчета стъкло с базалт, личи парче метал във вътрешността.
Магнетизъм : да
Голяма тежест и плътност : да
На пръв поглед няма ясен кратер.Възможен метеорит ( снимки ) 424367_10151355364863942_1727522666_nВъзможен метеорит ( снимки ) 221843_10151355358578942_1702553036_nВъзможен метеорит ( снимки ) 539274_10151355363863942_2074067836_n

С удоволствие ще ти съдействам , колега. https://www.imperio.biz/t6358-topic Най-накрая на тази тема най-подробно админа kiril62 е описал как се прави теста и той ще ти помогне да си намериш необходимите неща за да направиш теста.Поздрави Smile
Върнете се в началото Go down
el Ivo
Новобранец
Новобранец




Възможен метеорит ( снимки ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Възможен метеорит ( снимки )   Възможен метеорит ( снимки ) EmptyПет Авг 24, 2012 10:58 am

AVGVSTVS 1 написа:
el Ivo написа:
Здравейте, за първи път пиша във форума въпреки, че го следя от няколко години. Всички теми са ми близки и дейностите от тях са били изпробвани, а в последно време мтеоритите ми привлякоха вниманието. Имам няколко въпроса, ако някой е наясно, моля да ми отговори. Знаете ли как мога ( с какви химикали ) в домашни условия да си направя никел тест. Интересно, че всичко което съм намерил до тук е открито без машинка или детектор, а чисто визуално. Последната находка е тази на снимките.
Локация : черен път в троянския балкан
Особености : на вид базалт покрит с черно-зелено вулканично стъкло, имаше цяла следа по пътя от парчета стъкло и по-малки парчета стъкло с базалт, личи парче метал във вътрешността.
Магнетизъм : да
Голяма тежест и плътност : да
На пръв поглед няма ясен кратер.Възможен метеорит ( снимки ) 424367_10151355364863942_1727522666_nВъзможен метеорит ( снимки ) 221843_10151355358578942_1702553036_nВъзможен метеорит ( снимки ) 539274_10151355363863942_2074067836_n

С удоволствие ще ти съдействам , колега. https://www.imperio.biz/t6358-topic Най-накрая на тази тема най-подробно админа kiril62 е описал как се прави теста и той ще ти помогне да си намериш необходимите неща за да направиш теста.Поздрави Smile


Мерси за бързият отговор, до колкото разбирам това е най-сигурния начин да разбера дали има метеорит. Ако някой му трябва намерих къде се продава този реактив. Даже може да се раздели с някой колега, защото за пробата трябват няколко капки. vaki-chim.com/himikali-price.html
само си добавете към линка http:
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Възможен метеорит ( снимки ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Възможен метеорит ( снимки )   Възможен метеорит ( снимки ) EmptyПет Авг 24, 2012 8:49 pm

-Ако си го намерил някъде в района около и с.Гумошник -Защо търсиш кратер -Там се говори по скоро за метеоритен дъжд с доста голям разлив -4-5км.в дължина и 2-3км.в ширина ако не се лъжа,тоест ако не ми изневерява паметта.
Върнете се в началото Go down
Pukanka
Легионер
Легионер
Pukanka



Възможен метеорит ( снимки ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Възможен метеорит ( снимки )   Възможен метеорит ( снимки ) EmptyПет Авг 24, 2012 9:00 pm

Кратер въобще не е нужно да има. Аз сега гледам по Дискавъри една поредица Мъжа метеорит и той си намира метеорити само по съвсем равни места. Много се радвам за находката ти.Бях почнала да си мисля че е невъзможно, поради липсата на интерес тука във форума, но ето, ти доказа че могат да се намерят.Браво.
Върнете се в началото Go down
el Ivo
Новобранец
Новобранец




Възможен метеорит ( снимки ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Възможен метеорит ( снимки )   Възможен метеорит ( снимки ) EmptyПон Авг 27, 2012 9:28 am

За съжаление не съм сигурен въобще,че е метеорит - според разни експерти по метеоритите не трябва да има малки дупчици, а трябва да са гладки, но тогава идва и въпросът какво е, при условие, че отговаря на всички други условия + разтопеното стъкло. Сега проверих в Гугъл мапс и се оказа че по права линия е на около 3,5 км. от Гумощник Smile
Върнете се в началото Go down
gen4o
Легионер
Легионер




Възможен метеорит ( снимки ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Възможен метеорит ( снимки )   Възможен метеорит ( снимки ) EmptyПон Сеп 24, 2012 10:18 pm

колега това е метеорит , такъв е паднал разград и село ружица шуменско на самото място с помоща на силен магнит или металотърсач най вероятно ще намериш и само желязо без примеси

аз ползвам водна шкурка да правя шлифове на моите находки метала се обработва с азотна киселина или кислол също така трябва да си вземеш никел тест
Върнете се в началото Go down
gen4o
Легионер
Легионер




Възможен метеорит ( снимки ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Възможен метеорит ( снимки )   Възможен метеорит ( снимки ) EmptyПон Май 27, 2013 5:57 pm

иво метеоритите до скоро бяха над 10 000 вида има такива които приличат на най обикновенна скала
специално на твоя виждам разтопена кора по атакуващия ръб(тоя който се нагрява в атмосферата) дупчиците са от малки газови камери и при нагряване газът излиза
метеоритите имат по голяма плътност и твърдост от земните скали

направи му хубави макро снимки на дневна светлина
Върнете се в началото Go down
 
Възможен метеорит ( снимки )
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Продавам сонда и щека FISHER - ПРОДАДЕНО
» Продавам Garrett Master Hunter CX -окончатаелна цена 400лв
» Колеги дайте мнение какво е това

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Форум за търсачи на Метеорити-
Идете на: