Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Тестове на металотърсачи

НОВО Multi Kruzer

ПРОМО ЦЕНИ НА ...

Дълбока програма XP DEUS

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Продава се металотърсач Pulse
Съб Май 20, 2017 1:49 pm by pechkata
Продава се металотърсач Pulse
- 600 лв.
телефон

0894364351

търкане
Специално за самородно …

Comments: 2
Продава се Minelab Eureka Gold
Чет Апр 26, 2018 5:31 pm by deultum
Апарата е в много добро визуално и техническо състояние. Продава се с две сонди стандартна …

Comments: 1
Продавам ТМ 808
Сря Юни 27, 2018 11:47 am by ton69
Уреда е чисто нов, неупотребяван, в кашон, пълен комплект , ръководство на български -1200лв тел. …

Comments: 0
Търся Скуп( сито) за плажа
Нед Май 13, 2018 5:50 pm by deultum
Търся да си купя сито за плажа от този тип може и втора ръка
[url=https://servimg.com/view/19616577/212]

Comments: 2
Keywords
golden tejon pirate металотърсач голден GOLD tesoro нишани mask грунда продавам prodavam Spectrum miladinka kupuvam wave POWER nexus deus minelab врътка lorenz Майнлаб Coil пират маск
Share | 

Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.

Go down 
АвторСъобщение
Radislav
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Сря Ное 07, 2012 8:34 pm

Археолози от БАН тази вечер са открили в голямата Свещарска (известна и като Омуртагова) могила дървено сандъче с много златни накити.

Това съобщи пред Агенция "Фокус" ст.н.с. д-р Диана Гергова от Археологическия институт с музей при БАН.

Находката е изключителна - от прекрасни златни накити и апликация към конска сбруя с много хубав златен начелник с конско протоме, каза още тя.

"В процес на проучване сме в момента. Работим на фарове, защото утре времето ще се развали. Мястото на намирането на находката е много необичайно и бързаме да се справим преди да е заваляло", допълни д-р Гергова.

По думите й находката е от края на ІV и началото на ІІІ век пр. Хр. Когато завършим проучването, ще можем да дадем още по-точна дата, добави тя.
"Това е времето на апогея на Гетската държава и може да се предположи, че най-голямата, Омуртаговата могила на царския некропол на гетите, така или иначе ще ни даде интересни резултати, когато имаме средства да я проучваме. Това се случи със спонсорство, за съжаление, не със средства на държавата", уточни археологът.

"Много съм щастлива, че на 10-тата година от началото на проучването на този знаков паметник, изобщо за историята на България - която е голямата Свещарска могила, имаме толкова прекрасни резултати", не скри радостта си д-р Гергова.

"Проучването продължава и в момента. Много се радвам, че показахме отново колко е голямо значението на резервата Сборяново, за който отдавна държавата не отделя никакви средства. Това е един център от световно значение във всяко едно отношение.

Радвам се, че това се случи точно тази вечер. Сега ще работим през цялата нощ за почистване на находката, защото тя е с много дребни златни предмети", уточни д-р Диана Гергова.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5271031
Върнете се в началото Go down
dektariev
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Вто Ное 13, 2012 3:58 pm

да и аз чух за това но според мен част от съкровището е отишло при .. големите..
внимание
emilio
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Сря Ное 14, 2012 5:24 am

Само аз ли видях в репортажа че е копано с багери,това не са археолози а бетер търсачи.
За каде бързат,да не обере друг ларвите или кинтите.
dektariev
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Сря Ное 14, 2012 2:44 pm

чувал съм от дядо ми безброи такива истории където дадени хора откриват нещо после ги посещават черните джипове и повече никои не ги вижда
emilio
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Чет Ное 15, 2012 7:42 am

dektariev написа:
чувал съм от дядо ми безброи такива истории където дадени хора откриват нещо после ги посещават черните джипове и повече никои не ги вижда
Да не ти е разправял за зелените джипове че черните са от скоро Laughing
dektariev
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.   Чет Ное 15, 2012 4:57 pm

моя грешка

Aрхеолози откриха златно съкровище край Свещари.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Златно съкровище намират археолози.
» Разпра за съкровище подлуди Първомай
» Съкровище от III в. пр. Хр. намериха в Синеморец
» Намериха голямо златно съкровище
» Братя тухлари изкопават Панагюрското злато "за стръв"