Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus грунда VANQUISH miladinka Spectrum kupuvam deus Coil wave 5000 пират врътка голден Fisher нишани GOLD Simplex prodavam маск Minelab lorenz Майнлаб nokta mask tesoro TEKNETICS
 

 Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!

Go down 
+16
trakieca
koceto
atina
N@SKO
jordan_nenov
mdetectors.bg
tatoos_dd
бобо
nasko75
colin96
Gandalf
pechkata
гущера
Баир-Будала
Джони
ivanasen
20 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 4:29 pm

Колеги много ми е интересно да започна една тема , в която бих желал доста колеги да се включат.
Въпроса ми е - ако имахте 1000лв. , какъв МД бихте предпочели да си купите български или западен? Нека всеки да пише и да си обоснове отговора. Very Happy


Последната промяна е направена от ivanasen на Чет Яну 31, 2013 8:57 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 4:47 pm

ivanasen написа:
Колеги много ми е интересно да започна една тема , в която бих желал доста колеги да се включат.
Въпроса ми е - ако имахте 1000лв. , какъв МД бихте предпочели да си купите български или западен? Нека всеки да пише и да си обоснове отговора. Very Happy
Моето колебание за сума "около" тая винаги е било между Майнлаб и нещо друго.
Smile Избрах руски. И, поне засега, не съжалявам.
Върнете се в началото Go down
Баир-Будала
Легионер
Легионер
Баир-Будала



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 6:41 pm

Веднага ти давам отговор, колега! За 1000 лева "западен" апарат, който да отговаря на изискванията ми като търсач няма. За и около 2000 лева ще избера западното, защото има прекрасни машини в този ценови клас. Но за 1000...ще се доверя на Българското. Smile Мнението ми е лично, давам го на база дългогодишно практикуване на хобито и проведени доста паралелни тестове на различни машини - и български и "западни" в най- различни почвени условия. Поздрави!
P.S. Бих искал да уточня, че визирам само нови апарати - за апарати втора ръка винаги имам особено мнение.
Върнете се в началото Go down
гущера
Про-Консул
Про-Консул
гущера



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 6:44 pm

ivanasen написа:
Колеги много ми е интересно да започна една тема , в която бих желал доста колеги да се включат.
Въпроса ми е - ако имахте 1000лв. , какъв МД бихте предпочели да си купите български или западен? Нека всеки да пише и да си обоснове отговора. Very Happy

Ами аз понеже имам вече български бих си взел вносен (ако имах около 1000лв Very Happy )
за да си правя сам разликите king
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 6:56 pm

ivanasen написа:
Колеги много ми е интересно да започна една тема , в която бих желал доста колеги да се включат.
Въпроса ми е - ако имахте 1000лв. , какъв МД бихте предпочели да си купите български или западен? Нека всеки да пише и да си обоснове отговора. Very Happy
До 1000лв. аз бих си взел това...
http://weekend-shop.com/shop5/product_info.php?cPath=73_81_88&products_id=502
Върнете се в началото Go down
Баир-Будала
Легионер
Легионер
Баир-Будала



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 7:09 pm

pechkata написа:
ivanasen написа:
Колеги много ми е интересно да започна една тема , в която бих желал доста колеги да се включат.
Въпроса ми е - ако имахте 1000лв. , какъв МД бихте предпочели да си купите български или западен? Нека всеки да пише и да си обоснове отговора. Very Happy
До 1000лв. аз бих си взел това...
http://weekend-shop.com/shop5/product_info.php?cPath=73_81_88&products_id=502

Много добър избор, колега! С 2 ръце- ЗА!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 7:11 pm

Нека и аз да изкажа моето мнение. Десетина година имах все български най-различна марка . Неискам да ги изброявам , но от скоро съм притежател на МД /западен/. Засега отзивите са ми много добри , защото освен тонална дискриминация има и дискриминация на дисплея. С ултимейта има доста добра дълбочина. С една дума , голям е процента вероятност да знаеш, дали отдолу е цвят и да те насочи горе долу от какъв метал е . И понеже съм мързелив на копането Very Happy , работата ми с кирката доста намаля! Wink
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 7:13 pm

Баир-будала написа:

Веднага ти давам отговор, колега! За 1000 лева "западен" апарат, който
да отговаря на изискванията ми като търсач няма. За и около 2000 лева ще
избера западното, защото има прекрасни машини в този ценови клас. Но за
1000...ще се доверя на Българското. Smile
Мнението ми е лично, давам го на база дългогодишно практикуване на
хобито и проведени доста паралелни тестове на различни машини - и
български и "западни" в най- различни почвени условия. Поздрави!
P.S. Бих искал да уточня, че визирам само нови апарати - за апарати втора ръка винаги имам особено мнение.

Браво колега за мнението,напълно те подкрепям.Не може бира да пиеш,лимонада да плащаш.За да получиш по-добри показатели трябва да се бръкнеш за по-голяма сума.За бюджет от 1000 лева има български които превъзхождат западните - на по-ниска цена.
Върнете се в началото Go down
гущера
Про-Консул
Про-Консул
гущера



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 7:19 pm

ivanasen написа:
Нека и аз да изкажа моето мнение. Десетина година имах все български най-различна марка . Неискам да ги изброявам , но от скоро съм притежател на МД /западен/. Засега отзивите са ми много добри , защото освен тонална дискриминация има и дискриминация на дисплея. С ултимейта има доста добра дълбочина. С една дума , голям е процента вероятност да знаеш, дали отдолу е цвят и да те насочи горе долу от какъв метал е . И понеже съм мързелив на копането Very Happy , работата ми с кирката доста намаля! Wink

Ми то мойто БГ МД си има дискриминация на дисплея и е точна! Cool
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 7:20 pm

Дори апарата да има дисплей,никой които е в час не го следи.Това е занимание за начинаещи.Изцяло разчитам на звуковите сигнали.Ако свикнеш с тях ще увеличиш производителността.Целта е за единица време да покриеш качествено по-голяма площ.Докато гледаш телевизора ще се стъмни а в джоба няма да има нищо.
Върнете се в началото Go down
Баир-Будала
Легионер
Легионер
Баир-Будала



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 7:25 pm

ivanasen написа:
Нека и аз да изкажа моето мнение. Десетина година имах все български най-различна марка . Неискам да ги изброявам , но от скоро съм притежател на МД /западен/. Засега отзивите са ми много добри , защото освен тонална дискриминация има и дискриминация на дисплея. С ултимейта има доста добра дълбочина. С една дума , голям е процента вероятност да знаеш, дали отдолу е цвят и да те насочи горе долу от какъв метал е . И понеже съм мързелив на копането Very Happy , работата ми с кирката доста намаля! Wink

Колега, аз лично се доверявам единствено на ухото си. За сега двутоналната звукова дискриминация на един превъзходен български апарат ми е достатъчна, за да определя не само цвета на сигнала, но дори и това дали е фолио или олово...просто си имат своите нюанси. Естествено, това става едва след стотици часове работа. Лично аз нямам нищо против да копая всеки "съмнителен" сигнал, след като съм отделил достатъчно време за "обработването" му. Имал съм достатъчно щастливи поводи за да продължавам да го правя Smile Специално за графика и показания на дисплея - нещо полезно, особено при марката minelab апарати. Убеден съм. Но аз през деня предпочитам да си зяпам в краката, да не настъпя нещо дето не трябва Smile или да съзерцавам природата..., а нощно време....според мен дисплея е напълно излишен. Smile Поздрави!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 7:54 pm

Баир-Будала написа:
ivanasen написа:
Нека и аз да изкажа моето мнение. Десетина година имах все български най-различна марка . Неискам да ги изброявам , но от скоро съм притежател на МД /западен/. Засега отзивите са ми много добри , защото освен тонална дискриминация има и дискриминация на дисплея. С ултимейта има доста добра дълбочина. С една дума , голям е процента вероятност да знаеш, дали отдолу е цвят и да те насочи горе долу от какъв метал е . И понеже съм мързелив на копането Very Happy , работата ми с кирката доста намаля! Wink

Колега, аз лично се доверявам единствено на ухото си. За сега двутоналната звукова дискриминация на един превъзходен български апарат ми е достатъчна, за да определя не само цвета на сигнала, но дори и това дали е фолио или олово...просто си имат своите нюанси. Естествено, това става едва след стотици часове работа. Лично аз нямам нищо против да копая всеки "съмнителен" сигнал, след като съм отделил достатъчно време за "обработването" му. Имал съм достатъчно щастливи поводи за да продължавам да го правя Smile Специално за графика и показания на дисплея - нещо полезно, особено при марката minelab апарати. Убеден съм. Но аз през деня предпочитам да си зяпам в краката, да не настъпя нещо дето не трябва Smile или да съзерцавам природата..., а нощно време....според мен дисплея е напълно излишен. Smile Поздрави!


Колега не ,че и аз не съм копал доста , но остарях и вече взех да ги избирам сигналите. Не ми се копа клинци, телове, палешници и тем подобни. Виж на сигнал на които го дава и цвят и желязо започвам с кирката. Ще поработя известно време с него , но ако не ми хареса ще пробвам и с някой БГ апарат от „НОВО” поколение http://weekend-shop.com/shop5/product_info.php?cPath=73_81_88&products_id=502 , дано е по добър от маската 1,2 и 3, защото отзивите ми за фишера спрямо тях са ми доста по-добри! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 8:02 pm

Колега не ,че и аз не съм копал доста , но остарях и вече взех да ги избирам сигналите. Не ми се копа клинци, телове, палешници и тем подобни. Виж на сигнал на които го дава и цвят и желязо започвам с кирката. Ще поработя известно време с него , но ако не ми хареса ще пробвам и с някой БГ апарат от „НОВО” поколение http://weekend-shop.com/shop5/product_info.php?cPath=73_81_88&products_id=502 , дано е по добър от маската 1,2 и 3, защото отзивите ми за фишера спрямо тях са ми доста по-добри! Very Happy [/quote]





Искаш да кажеш че Фишер ф5 е по-добър от Маска 1,2,3? Или аз не съм разбрал правилно?
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 8:23 pm

Gandalf написа:
Колега не ,че и аз не съм копал доста , но остарях и вече взех да ги избирам сигналите. Не ми се копа клинци, телове, палешници и тем подобни. Виж на сигнал на които го дава и цвят и желязо започвам с кирката. Ще поработя известно време с него , но ако не ми хареса ще пробвам и с някой БГ апарат от „НОВО” поколение http://weekend-shop.com/shop5/product_info.php?cPath=73_81_88&products_id=502 , дано е по добър от маската 1,2 и 3, защото отзивите ми за фишера спрямо тях са ми доста по-добри! Very Happy





Искаш да кажеш че Фишер ф5 е по-добър от Маска 1,2,3? Или аз не съм разбрал правилно?[/quote]

100%. Та ти досега незнаеше ли? Сложи ултимейта и ги сравнявай!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 8:28 pm

ivanasen написа:
Gandalf написа:
Колега не ,че и аз не съм копал доста , но остарях и вече взех да ги избирам сигналите. Не ми се копа клинци, телове, палешници и тем подобни. Виж на сигнал на които го дава и цвят и желязо започвам с кирката. Ще поработя известно време с него , но ако не ми хареса ще пробвам и с някой БГ апарат от „НОВО” поколение http://weekend-shop.com/shop5/product_info.php?cPath=73_81_88&products_id=502 , дано е по добър от маската 1,2 и 3, защото отзивите ми за фишера спрямо тях са ми доста по-добри! Very Happy





Искаш да кажеш че Фишер ф5 е по-добър от Маска 1,2,3? Или аз не съм разбрал правилно?

100%. Та ти досега незнаеше ли? Сложи ултимейта и ги сравнявай! [/quote]



Не бе сериозно, не знаех! Нямаше да питам. Смятам ти отговора за сериозен, не за ебавка! Smile По-дълбок, дискриминация по-добра, и всичко По от Маските а?
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 8:33 pm

Преди мнооого време работих с български.Бях доволен от него.Но откакто си взех първия западен(фабричен да го наречем)не ща да чуя за български.До сега откакто съм с фабричен не ми се е случвало да излизам и първото което да си помисля да е дали ще работи днес.Продължавам да излизам с колеги които са с български гаражни и повярвайте ми поне няколко пъти сме се били път ей така за нищо и сме се връщали щото нещо му станало,не можел да се грундира,не можел да се нулира,батерията нещо станало,някво кабелче се е разпоило,отнякъде влага от мъглата влезнала и хиляда други работи.Та до скоро не бяха лепене на стотинки по сондите та незнам си какво още.Така че аз съм твърдо за фабричен модел.А пък и вече почти са изравнени възможностите на почти всички апарати така че разликата не е голяма и за цената която коментираме има доста добри предложения.
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 8:42 pm

colin96 написа:
Преди мнооого време работих с български.Бях доволен от него.Но откакто си взех първия западен(фабричен да го наречем)не ща да чуя за български.До сега откакто съм с фабричен не ми се е случвало да излизам и първото което да си помисля да е дали ще работи днес.Продължавам да излизам с колеги които са с български гаражни и повярвайте ми поне няколко пъти сме се били път ей така за нищо и сме се връщали щото нещо му станало,не можел да се грундира,не можел да се нулира,батерията нещо станало,някво кабелче се е разпоило,отнякъде влага от мъглата влезнала и хиляда други работи.Та до скоро не бяха лепене на стотинки по сондите та незнам си какво още.Така че аз съм твърдо за фабричен модел.А пък и вече почти са изравнени възможностите на почти всички апарати така че разликата не е голяма и за цената която коментираме има доста добри предложения.
Колега масовия БГ. монетар е на цена между 350-700 лв или се лъжа ако е така какъв ще вземеш западен на тази цена по добър от нашенското Shocked
Съгласен съм с колегата че за 2000 лв е друга работа вече ФАБРИЧНО cheers
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 8:50 pm

Gandalf написа:
ivanasen написа:
Gandalf написа:
Колега не ,че и аз не съм копал доста , но остарях и вече взех да ги избирам сигналите. Не ми се копа клинци, телове, палешници и тем подобни. Виж на сигнал на които го дава и цвят и желязо започвам с кирката. Ще поработя известно време с него , но ако не ми хареса ще пробвам и с някой БГ апарат от „НОВО” поколение http://weekend-shop.com/shop5/product_info.php?cPath=73_81_88&products_id=502 , дано е по добър от маската 1,2 и 3, защото отзивите ми за фишера спрямо тях са ми доста по-добри! Very Happy





Искаш да кажеш че Фишер ф5 е по-добър от Маска 1,2,3? Или аз не съм разбрал правилно?

100%. Та ти досега незнаеше ли? Сложи ултимейта и ги сравнявай!



Не бе сериозно, не знаех! Нямаше да питам. Смятам ти отговора за сериозен, не за ебавка! Smile По-дълбок, дискриминация по-добра, и всичко По от Маските а?[/quote]

Да, Колега! Доста по -добър!!!

Това е тест които направихме с фишер ф5 с ултимейт 13" ДД сонда и два "съвременни" БГ металдетектори/които струват горе долу колко фишера/
Изкопана дупка около 30см. най отдолу 1лв. до него желязо около 5 см. дълго , 0,5см широко и 0,5 см дебело. Върху него слагам около 10см земя . След това керамика дебела около 2.5 см и с около 30 кв.см площ. Малко земя и върху нея горе долу същото желязо. След това запълваш дупката. Изрязваш на уреда желязото с копчето може и ноч, и с дискриманатора на 15 тогава се появява черта върху желязото и над закопаната монета свири свят. Показва между 40 и 60 на дисплея. С още два БГ апарати минаха над дупката - няма никой в къщи. Само пропукване на горното желязо. След това махнах изрязването на желязото и над дупката свиреше с два цвята желязо и цветен сигнал на дисплея „6” и „40 – 45”.

След това направих същият тест, но без монетата .Асолютна същата подредба на предметите . На изрязване на желязото апарата мълчеше като пуяк. Когато премахнах изрязването свиреше само дебел тон и показваше на дисплея 4- 6 желязо.
Също така направих и друг тест 1лв на земята, а върху него , сложихме около 18см керамика /дебела около 2,5 см/. Фешера с ултимейта го дава цвят и на звук и на дисплея , а БГ апаратите мълчат или припукват. Калегата е редовно посещава този форум. Така , че ако иска може да потвърди казаното от мен.

Мнение на , Колегата присъствал на теста : ” Така е не лъже Фешера Ф 5 проби повече керамика верно е и си дава монетата цвят”

Това са постове има ги в една друга тема , която преди няколко дни доста дълго обсъждахме. Very Happy

p.s. Колкото по-бързо си свериш часовника , толкова по-добре за теб и по-малко нерви! Поздрави!

Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 8:55 pm

nasko75 написа:
colin96 написа:
Преди мнооого време работих с български.Бях доволен от него.Но откакто си взех първия западен(фабричен да го наречем)не ща да чуя за български.До сега откакто съм с фабричен не ми се е случвало да излизам и първото което да си помисля да е дали ще работи днес.Продължавам да излизам с колеги които са с български гаражни и повярвайте ми поне няколко пъти сме се били път ей така за нищо и сме се връщали щото нещо му станало,не можел да се грундира,не можел да се нулира,батерията нещо станало,някво кабелче се е разпоило,отнякъде влага от мъглата влезнала и хиляда други работи.Та до скоро не бяха лепене на стотинки по сондите та незнам си какво още.Така че аз съм твърдо за фабричен модел.А пък и вече почти са изравнени възможностите на почти всички апарати така че разликата не е голяма и за цената която коментираме има доста добри предложения.
Колега масовия БГ. монетар е на цена между 350-700 лв или се лъжа ако е така какъв ще вземеш западен на тази цена по добър от нашенското Shocked
Съгласен съм с колегата че за 2000 лв е друга работа вече ФАБРИЧНО cheers
Колега съгласен съм с теб,но в темата май се споменаваше цена около 1000 лева.Та до тия пари ако погледнеш имаш доста голям избор.Х- тера серията на майнлаб,от фишер ф5,голд бъга.Гледах един колега с евро аце на гарет(доста добре ми се стори,поработих с него малко)на експи адвентиса ,а и има други да не ги изброявам всичките.Така че избор много.Да не забравяме че късмета е най важното.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 9:06 pm

ivanasen написа:
Gandalf написа:
ivanasen написа:
Gandalf написа:
Колега не ,че и аз не съм копал доста , но остарях и вече взех да ги избирам сигналите. Не ми се копа клинци, телове, палешници и тем подобни. Виж на сигнал на които го дава и цвят и желязо започвам с кирката. Ще поработя известно време с него , но ако не ми хареса ще пробвам и с някой БГ апарат от „НОВО” поколение http://weekend-shop.com/shop5/product_info.php?cPath=73_81_88&products_id=502 , дано е по добър от маската 1,2 и 3, защото отзивите ми за фишера спрямо тях са ми доста по-добри! Very Happy





Искаш да кажеш че Фишер ф5 е по-добър от Маска 1,2,3? Или аз не съм разбрал правилно?

100%. Та ти досега незнаеше ли? Сложи ултимейта и ги сравнявай!



Не бе сериозно, не знаех! Нямаше да питам. Смятам ти отговора за сериозен, не за ебавка! Smile По-дълбок, дискриминация по-добра, и всичко По от Маските а?

Да, Колега! Доста по -добър!!!

Това е тест които направихме с фишер ф5 с ултимейт 13" ДД сонда и два "съвременни" БГ металдетектори/които струват горе долу колко фишера/
Изкопана дупка около 30см. най отдолу 1лв. до него желязо около 5 см. дълго , 0,5см широко и 0,5 см дебело. Върху него слагам около 10см земя . След това керамика дебела около 2.5 см и с около 30 кв.см площ. Малко земя и върху нея горе долу същото желязо. След това запълваш дупката. Изрязваш на уреда желязото с копчето може и ноч, и с дискриманатора на 15 тогава се появява черта върху желязото и над закопаната монета свири свят. Показва между 40 и 60 на дисплея. С още два БГ апарати минаха над дупката - няма никой в къщи. Само пропукване на горното желязо. След това махнах изрязването на желязото и над дупката свиреше с два цвята желязо и цветен сигнал на дисплея „6” и „40 – 45”.

След това направих същият тест, но без монетата .Асолютна същата подредба на предметите . На изрязване на желязото апарата мълчеше като пуяк. Когато премахнах изрязването свиреше само дебел тон и показваше на дисплея 4- 6 желязо.
Също така направих и друг тест 1лв на земята, а върху него , сложихме около 18см керамика /дебела около 2,5 см/. Фешера с ултимейта го дава цвят и на звук и на дисплея , а БГ апаратите мълчат или припукват. Калегата е редовно посещава този форум. Така , че ако иска може да потвърди казаното от мен.

Мнение на , Колегата присъствал на теста : ” Така е не лъже Фешера Ф 5 проби повече керамика верно е и си дава монетата цвят”

Това са постове има ги в една друга тема , която преди няколко дни доста дълго обсъждахме. Very Happy

p.s. Колкото по-бързо си свериш часовника , толкова по-добре за теб и по-малко нерви! Поздрави!

[/quote]



Мерси че ме светна! А, аз си мислех че Ф5 не е кой знае кво, че е най нисък клас на Фишер и нашите от по масовите МД в БГ, са по добри. Но май само съм познал че е нисък клас на Фишер. Ами то излиза така че ниския клас на Фишер е по добър от нашите най добри? Smile
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 9:09 pm

colin96 написа:
nasko75 написа:
colin96 написа:
Преди мнооого време работих с български.Бях доволен от него.Но откакто си взех първия западен(фабричен да го наречем)не ща да чуя за български.До сега откакто съм с фабричен не ми се е случвало да излизам и първото което да си помисля да е дали ще работи днес.Продължавам да излизам с колеги които са с български гаражни и повярвайте ми поне няколко пъти сме се били път ей така за нищо и сме се връщали щото нещо му станало,не можел да се грундира,не можел да се нулира,батерията нещо станало,някво кабелче се е разпоило,отнякъде влага от мъглата влезнала и хиляда други работи.Та до скоро не бяха лепене на стотинки по сондите та незнам си какво още.Така че аз съм твърдо за фабричен модел.А пък и вече почти са изравнени възможностите на почти всички апарати така че разликата не е голяма и за цената която коментираме има доста добри предложения.
Колега масовия БГ. монетар е на цена между 350-700 лв или се лъжа ако е така какъв ще вземеш западен на тази цена по добър от нашенското Shocked
Съгласен съм с колегата че за 2000 лв е друга работа вече ФАБРИЧНО cheers
Колега съгласен съм с теб,но в темата май се споменаваше цена около 1000 лева.Та до тия пари ако погледнеш имаш доста голям избор.Х- тера серията на майнлаб,от фишер ф5,голд бъга.Гледах един колега с евро аце на гарет(доста добре ми се стори,поработих с него малко)на експи адвентиса ,а и има други да не ги изброявам всичките.Така че избор много.Да не забравяме че късмета е най важното.


Колега темата , която пуснах е :
Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Въобще не рекламирам марката фишер за тия пари доста западни уреди от различни марки може да си вземеш , дори и втора употреба , които са били поне с 300-400лв. по скъпи и са с все още действаща гаранция. Very Happy


p.s. Единственият недостатък е , че доста ,колеги включвам си и аз са работили досега с БГ МД. , които са един принцип един тон дискриминация на 4 -4,5 и почваш. И сега , когато хванеш западен МД си хвърляш в небрано лозе и хоп след няколко седмици -апарата се продава неможах да свикна! Колега дано свикнеш със западен МД и тогава да усетиш разликата в положителна насока. Very Happy
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 9:15 pm

Gandalf
"Ами то излиза така че ниския клас на Фишер е по добър от нашите най добри?"

Не , Колега нисък клас на фишер са ф2 ,ф4 , а ф5 е среден клас с класа над първите два. Поразизпитай и ще се увериш. След като го изцедиш този уред ще искаш вече да си купиш нещо над 1000лв., ако истински си запален по-хобито! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 9:18 pm

ivanasen написа:
Gandalf
"Ами то излиза така че ниския клас на Фишер е по добър от нашите най добри?"

Не , Колега нисък клас на фишер са ф2 ,ф4 , а ф5 е среден клас с класа над първите два. Поразизпитай и ще се увериш. След като го изцедиш този уред ще искаш вече да си купиш нещо над 1000лв., ако истински си запален по-хобито! Very Happy



Ще поразуча малко за Ф5 Smile
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 9:19 pm

За 1040 лева си купих Гарет АТ голд,чисто нов,преди три месеца!Сега не знам що им качиха цената,и то само в Бг Shocked И ви заявявам най отговорно-за таз цена, по-добро нема Wink Shocked
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! EmptyЧет Яну 31, 2013 9:20 pm

бобо написа:
За 1040 лева си купих Гарет АТ голд,чисто нов,преди три месеца!Сега не знам що им качиха цената,и то само в Бг Shocked И ви заявявам най отговорно-за таз цена, по-добро нема Wink Shocked

super21 Cool
Върнете се в началото Go down
 
Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» трябва да сме благодарни на предците че са избрали тази земя за нас и са я нарекли България
» с каква купешка до 1000лв мога да заменя миладина с38 пита
» какъв да бъде?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: