Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Приемник-предавател(кантар)

Go down 
+30
бобо
Балкански
stater
kronos555
zoro_1977
pechkata
Radislav
RelicHuntingVT
Podlecii.avg
laki
sashometila
Petronii
mdetectors.bg
кирката
van_helsing
adminn
borislav123
ivanasen
Ancient Hunter
jagler
Ne6o
топи
petrov71
ThE_DeViL
cska
chiko
ivangrozni
N@SKO
comander
Трибал-М
34 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
АвторСъобщение
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyВто Окт 14, 2014 2:20 pm

...Ако кантарът-правеняк изгуби срещата,поемам разходите по пътуването!
...Не се отнася за извън земни.
Върнете се в началото Go down
zoro_1977
Легионер
Легионер




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyВто Окт 14, 2014 3:56 pm

Трибал-М написа:
...Ако кантарът-правеняк изгуби срещата,поемам разходите по пътуването!
...Не се отнася за извън земни.
Тъкмо бях се засилил със летящата чиния да идвам lol!
П.П
Съжалявам,не можах да се стърпя :mdr97:
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyВто Окт 14, 2014 5:25 pm

Ела в Бургас, хем свят да видиш хем съфорумници.Пак и ние да видим тука техника.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyВто Окт 14, 2014 6:43 pm

zoro_1977 написа:
Трибал-М написа:
...Ако кантарът-правеняк изгуби срещата,поемам разходите по пътуването!
...Не се отнася за извън земни.
Тъкмо бях се засилил със летящата чиния да идвам lol!
П.П
Съжалявам,не можах да се стърпя :mdr97:


Макар и с летяща чиния,ти си земен и за теб ще се отнася!
...Нали покрай сериозното не трябва да губим чувството си за хумор,доколкото го имаме.Радвам се,че не се стърпя! Cool
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyВто Окт 14, 2014 8:50 pm

comander написа:
Ела в Бургас, хем свят да видиш хем съфорумници.Пак и ние да видим тука техника.


...Коги я одех на турнета по Европата,ти моа да не си одил и прав поди масата.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyВто Окт 21, 2014 10:27 pm

Podlecii.avg написа:
... наистина не е честно спрямо Трибалина!!!   жалко е че не познавате този човек от близо!!!!   :bienvenue 


Колега Podlecii.avg,онзи големия апарат,освен цигулки,може ли да снима и виолончела?...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyПон Окт 27, 2014 2:38 pm

Трибал-М написа:
Трибал-М написа:
Има ли желаещи за дълбочинна надпревара?С един кантар-правеняк?

Питането е валидно за всички от типа "Дълбочинни"...

...Вчера беше Димитров ден...

Наздраве! Cool
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyПон Окт 27, 2014 7:58 pm

Не бързайте да си давате паричките за бг-летварки, скоро XP както и АКА ще пуснат дълбочинни уреди и всичко ще приключи, надеждно работещи машини с гаранция, а не дървени гредички със съмнителни качества. Друго си е да отидеш в магазина и да си купиш машината на момента със всичките му аксесоари, а не да те лъжат половин година че ще ти направят кантар(монтански) и на края да ти теглят една майна и ни кантар ни дявол, аиде мерси.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyПон Окт 27, 2014 9:36 pm

kronos555 написа:
Не бързайте да си давате паричките за бг-летварки, скоро XP както и АКА ще пуснат дълбочинни уреди и всичко ще приключи, надеждно работещи машини с гаранция, а не дървени гредички със съмнителни качества. Друго си е да отидеш в магазина и да си купиш машината на момента със всичките му аксесоари, а не да те лъжат половин година че ще ти направят кантар(монтански) и на края да ти теглят една майна и ни кантар ни дявол, аиде мерси.


Приятелю,всяко не пълноумие е най-вредно за носителя му!...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyПон Окт 27, 2014 10:17 pm

Трибал-М написа:
Трибал-М написа:
Трибал-М написа:
Има ли желаещи за дълбочинна надпревара?С един кантар-правеняк?

Питането е валидно за всички от типа "Дълбочинни"...

...Вчера беше Димитров ден...

Наздраве! Cool

На този ден изтича договора на всички наемници-платено им е за заработеното и се спасяват до Гергьовден! Cool
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyВто Окт 28, 2014 3:18 pm

kronos555 написа:
Не бързайте да си давате паричките за бг-летварки, скоро XP както и АКА ще пуснат дълбочинни уреди и всичко ще приключи, надеждно работещи машини с гаранция, а не дървени гредички със съмнителни качества. Друго си е да отидеш в магазина и да си купиш машината на момента със всичките му аксесоари, а не да те лъжат половин година че ще ти направят кантар(монтански) и на края да ти теглят една майна и ни кантар ни дявол, аиде мерси.

Колега Кронос, изразяваш мнение пропито от лична емоционална пристрастност...Не знам, каква е причината за това, но човек трябва да стои над емоциите и да не бъде пристрастен, както се получава при теб, а обективен, и ако няма наблюдения и опит от дадено нещо да не прави коментари...
На един полигон, където няколко надъхани момци с "надеждно работещи машини с гаранция"  им увиснаха носовете,  "летварката с гредичките" "изби рибата" !
За АКА-то няма да говорим...видяхме го на Сливек...XP-нямам мнение, но и двата са плиткотърсещи, а докато направят дълбоки такива ще се изтече един язовир вода...
Мога да дам "плюс" за още един апарат-умуван и работен на брега на морето...не е фабричен в смисълът, който ти влагаш, но не отстъпва (да не кажа, че ги слага в джоб) по визия и качества на фабричните...Но то там е "друга бирата"...Командерска. Very Happy
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyВто Окт 28, 2014 8:07 pm

Сега, за хр и ака нещо не си ми следил мисълта, не ти говоря за влф машините им, а за дълбочинните които ще пуснат скоро, макар и че при тоягите в момента нямат конкуренция колкото и да не ти се вярва. Ще ти кажа от къде е продиктуван леко заядливия ми пост, значи поръчах си аз един кантар монтански, и след дълги телефонни разговори, суперлативи за машината и негативни мнения за други производители, се разбрахме с майстора да го получа след няколко месеца. Вече към края на срока бях прочел някъде из форумите как един колега се жалва че със същия кантар не можел да чуе капачка от буркан на 50см. и го помолих да ми прати клип с работата на кантара. Още на другия ден господин Лъчо ми се обади и каза че няма да ми направи кантара. Е на това какво му се казва, типично българска простотия, ей за това отдавна съм се отказал от летварките, ако ще и на десет метра да хващат...
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyВто Окт 28, 2014 10:47 pm

Разбрах те и то много добре.Нека да ги пуснат пък ще видим..."един язовир вода..."докато стане работата и то я стане, я не...
Относно Лъчо-и аз си поръчах, не съм го пришпорвал, нито съм му давал зор- и машинката си стана- даже имах и специфични изисквания-поумува, поумува и ми ги добави и тях като "екстри".За моите изисквания и критерии-доволен съм от апарата, а това за капачката...нещо твоят човек не се е научил да си настройва апарата и да работи с него.На 60см ще ти я хване под "тумбака на жарето"-гарантирано и изпробвано !
Това, че бил изказвал "негативни мнения за други колеги" съм склонен да не го повярвам...Не е такъв човек да говори нещо лошо за другите.Може да ти е казал:-Вземи си машината и ела да ги тестваме, преборим- в което няма нищо лошо..., но да "плюе" по другите-много се съмнявам.Достатъчно е интелигентен и възпитан и е над тези неща...въпреки, че във форума понякога излиза, че се "захапва" със някого, но то е чисто добронамерено.
Не го разбирай, че го защитавам, нито съм му адвокат-не съм видял до момента нищо лошо от него.Дори дойде на място на мои полигони и цял ден ми показва и обяснява за работата с кантара.
И апарата е пипнат ПРОФЕСИОНАЛНО !Много труд е вложено при направата на една такава машина.Трябва да уважаваме труда на другите, а който не му допада-да си купи Уайтс,Гарет, Джемини...(пиша за кантарите им) и да си търка с тях...Въпрос на избор и предпочитания.
Много хора имат джипове.Едните обаче само се возят в тях и остават в локвата и калта, а вторите ги управляват и излизат от локвата и калта...Първите ходя да ги вадя с Прагата от горите и деретата...Та и с машините е така.
Няма да забравя едно мнение на Командера от преди няколко години, че "шест месеца вадих железа, докато се науча да работя и да разпознавам цветът с GPX-a...".
След негови изказвания и "отваряне на очи" народа се юрна да купува GPX-ове, но мина половин година и форумите взеха да се пълнят с обяви, че ги продават.
За да стане човек "майстор" си иска труд, упоритост и да походиш с "майстор"...да "прихванеш мая" от него както се казва...
А с г-н Лъчо нещо явно сте "сбутали конците", но защо вие най-добре си знаете...
Погледни философски-Щом нямаш кантар, значи тази "летва" не е за теб-не ти е било писано...а пък и може да удариш джакпота с дълбочинните на АКА и ХП, а другите с кантарите да сме се прецакали...Той Господ си знае работата.
Хайде, остани си със здраве и сбирай рубли и евро, че ще ти трябват...


Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyСря Окт 29, 2014 6:19 pm

Колеги,истината е следната:
Въздушно-алуминиева капачка от буркан за компот-150 сантиметра.
Под най-провисналата част на далекопровод от 400 000 волта има полигон.Същата капачка я заковава убедително на 70 сантиметра под земната повърхност,със зона,дълга 45-50 сантиметра!
На практика,няма значение къде търсим -не се безпокоим взаимно с далекопроводи и електрифицирани ЖП линии...
Очаквам един колега(с клип) да потвърди въздушния тест...
Върнете се в началото Go down
laki
Консул
Консул




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: по темата   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyСря Окт 29, 2014 6:26 pm

Евалла за поста.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyСря Окт 29, 2014 6:29 pm

laki написа:
Евалла за поста.

Благодаря!

Колегата ,направил клипа ми светна зелено:

https://youtu.be/2gugt53Ww2U
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyСря Окт 29, 2014 6:46 pm

Трибал-М написа:
laki написа:
Евалла за поста.

Благодаря!

Колегата ,направил клипа ми светна зелено:

https://youtu.be/2gugt53Ww2U

Монетата е 100 драхми от 1992 година,която според вещи колеги,като поведение, е еквивалент на четворната драхма(?).Новият правеняк започва да я "диша" от 65 сантиметра-въздушно...А капачката?...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyСря Окт 29, 2014 7:13 pm

...Някога,в "Благи приказки" "натоварих,раздух" форума с тема за слугите и лакеите.Не си спомням съдбата и.Беше отдавна...
Моля,не ме връщайте обратно към нея!
Върнете се в началото Go down
stater
Про-Консул
Про-Консул
stater



Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyПет Окт 31, 2014 12:51 pm

Приемник-предаватели тип" кантар" доколкото ми е известно правят Whites,Fisher и Garrett и всичките макар да са много красиви на външен вид ,стават единствено да ги поставиш до камината за да си спомняш, че някога си практикувал това хоби.Ако и XP и руската АКА са се ориентирали натам ,то работата е отвсякъде от ясна по-ясна ,и то е че времето на обикновените монетарки отдавна отмина ,та взехме че се сетихме да почнем да правим кантари ,та белким се съживи малко алъш-вериша.Що се отнася до "летвата " Cool стена на Лъчо като гледам мераклии доста ама куражлии аич.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyПет Окт 31, 2014 6:57 pm

stater написа:
Приемник-предаватели тип" кантар" доколкото ми е известно правят Whites,Fisher и Garrett и всичките макар да са много красиви на външен вид ,стават единствено да ги поставиш до камината за да си спомняш, че някога си практикувал това хоби.Ако и XP и руската АКА са се ориентирали натам ,то работата е отвсякъде от ясна по-ясна ,и то е че времето на обикновените монетарки отдавна отмина ,та взехме че се сетихме да почнем да правим кантари ,та белким се съживи малко алъш-вериша.Що се отнася до "летвата " Cool  стена на Лъчо като гледам мераклии доста ама куражлии аич.


Колега,не е изненада за никой от нас,че все по-често се ползва дълбочинна техника.Но монетарът едва ли някога ще слезе от сцената...Е,ще отстъпва "плавно" от централното място,без да излиза от светлината на прожекторите.
Върнете се в началото Go down
Балкански
Преторий
Преторий
Балкански



Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyПон Ное 17, 2014 3:44 pm

ivangrozni написа:
Колега, не знам за какво го хвалиш кантара , той става само за тясно специализирани неща : търсене на големи обекти (съдове,талиги) в гора или лозе и то на не много голяма дълбочина 1.5-2м. Една свястна рамка засича 8,9см обект от 1,5м не се влияе от снежни и друг вид покривки и кавьорчета ,освен това може и да открива и находки от монети наистина не много дълбоко - около 80см ,но за кантар това е невъзможна. Ако си производител ти са  простени дитирамбите, но ако си търсач се само заблуждаваш.Поздрави !

Много точен коментар. Браво ! Аз самия имам Пулс Индукционен Металдетектор и ако беше нужно нямаше да опиша по кратко и ясно дълбочината Smile . Но е така , нямам смущения никъде ( високопроводи , минерализирани почви , сняг , и др. ) , Но минуса ми е ,че машината е тежка и ти трябва да си ЯК Smile , може да търсиш бързо но това е за сметка на дълбочината ... най добре работи на бавен ход , другото ,е че дълбочината на която трябва да копая все не я свикнах , защото не прилича да копаеш на 20-30см а ДЪЛБОКО , пак казвам трябва да си як хем за търсене хем за копане Smile
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyСря Ное 19, 2014 9:19 am

Балкански написа:
....нямам смущения никъде ( високопроводи ,....)


Браво! Не знаех,че има такива импулсни машини като твоята!
...А на НИСКОПРОВОДИ (тези за влаковете) как де държи?
Върнете се в началото Go down
Балкански
Преторий
Преторий
Балкански



Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyСря Ное 19, 2014 9:26 am

Трибал-М написа:
Балкански написа:
....нямам смущения никъде ( високопроводи ,....)


Браво! Не знаех,че има такива импулсни машини като твоята!
...А на НИСКОПРОВОДИ (тези за влаковете) как де държи?

Там още по-стабилно се държи ! Казва ти кога ще мине влака и с колко пътници е натоварен , кой носи злато , кой сребро Wink
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyСря Ное 19, 2014 9:35 am

Балкански написа:
Трибал-М написа:
Балкански написа:
....нямам смущения никъде ( високопроводи ,....)


Браво! Не знаех,че има такива импулсни машини като твоята!
...А на НИСКОПРОВОДИ (тези за влаковете) как де държи?

Там още по-стабилно се държи ! Казва ти кога ще мине влака и с колко пътници е натоварен , кой носи злато , кой сребро  Wink


Е,те това е техника! Винаги ти дава възможност за преценка дали хобито,или обира на влака да избереш...Започнах "благородно" да ти завиждам!
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 8 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 8 EmptyСря Ное 19, 2014 9:41 pm

Трибал-М написа:
Балкански написа:
Трибал-М написа:
Балкански написа:
....нямам смущения никъде ( високопроводи ,....)


Браво! Не знаех,че има такива импулсни машини като твоята!
...А на НИСКОПРОВОДИ (тези за влаковете) как де държи?

Там още по-стабилно се държи ! Казва ти кога ще мине влака и с колко пътници е натоварен , кой носи злато , кой сребро  Wink


Е,те това е техника! Винаги ти дава възможност за преценка дали хобито,или обира на влака да избереш...Започнах "благородно" да ти завиждам!
Е хеее,това е то дивия изток....Стана интересно... Laughing Cool Cool Трибалски,при мене имулса си е импулс,все повече се убеждажам,че при мен няма друга алтернатива.
Върнете се в началото Go down
 
Приемник-предавател(кантар)
Върнете се в началото 
Страница 8 от 11Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Кантар-предавател-приемник.
» продавам предавател-приемник/кантар/ за гарет
» продавам предавател-приемник (кантар, мачак )

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: