Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
пират GOLD 5000 prodavam nexus nokta deus Fisher маск Майнлаб врътка Coil TEKNETICS wave VANQUISH kupuvam Simplex грунда нишани lorenz tesoro miladinka mask голден Minelab Spectrum
 

 Ремонт на SEF DD сонда??

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
kamazmaster
Новобранец
Новобранец




Ремонт на SEF DD сонда?? Empty
ПисанеЗаглавие: Ремонт на SEF DD сонда??   Ремонт на SEF DD сонда?? EmptyСъб Фев 16, 2013 7:31 pm

Здравейте,
имам Fisher F75 със SEF DD сонда 30x38см. От известно време има проблем, предполагам че е от сондата, понеже с оригиналната (малката) работи добре уреда. Та вероятно е нещо по кабела на голямата сонда, понеже като го разръчкам и започва да пищи, да показва щуротии, направо се побърква. Понякога със самото включване започва да прави така и няма оправия. Понякога нещата са привдно добре и май работи нормално, но неможе да се разчита. Та въпроса ми е къде около София или Пазарджик има кадърен майстор, който да даде компетентно мнение какво да правя или евентуално да ми смени кабела. Сондата не е удряна и няма пукнатини, кабела също на вид е добре.
Ще съм ви благодарен за отговор, че не ми се дават още 300лв за нова сонда Smile
Поздрави!!! Cool
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Ремонт на SEF DD сонда?? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ремонт на SEF DD сонда??   Ремонт на SEF DD сонда?? EmptyСъб Фев 16, 2013 9:11 pm

Виж си буксата колега.Според мен това е най вероятното място където може да се получи проблем.А и не само на сефката.Най уязвимото място на всички сонди е буксата.Случвало ми се е преди и на мен.След като казваш че няма механични повреди другаде по самата сонда и кабела,няма какво друго да е.Някой който малко разбира да ти отвори буксата и да погледне кабелчетата,които са запоени на крачетата на буксата.Обикновено те са доста тънки и често при дърпане се получава именно там проблем.А ако не е ,вече нещата отиват наистина на някой който разбира от нашата техника.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Ремонт на SEF DD сонда?? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ремонт на SEF DD сонда??   Ремонт на SEF DD сонда?? EmptyСъб Фев 16, 2013 9:55 pm

Или с тънка игла да стегне тръбичките в женската букса на антената. Случвало се е и друг път.
Върнете се в началото Go down
kamazmaster
Новобранец
Новобранец




Ремонт на SEF DD сонда?? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ремонт на SEF DD сонда??   Ремонт на SEF DD сонда?? EmptyСъб Фев 16, 2013 11:45 pm

Smile
Буксата откъм апарата съм я гледал и там всичко беше наред, кабелчетата са здрави и пиновете влизат привидно стегнато, всичко е почистено и не би трябвало да е там проблема.
Случвало ли се е на някой да му прекъсне самия кабел (някое кабелче вътре) от многото навиване, развиване и огъване при пренасянето на апарата? Понеже ме съмнява нещо такова.
Върнете се в началото Go down
handjata
Консул
Консул
handjata



Ремонт на SEF DD сонда?? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ремонт на SEF DD сонда??   Ремонт на SEF DD сонда?? EmptyНед Фев 17, 2013 12:05 am

kamazmaster написа:
Smile
Буксата откъм апарата съм я гледал и там всичко беше наред, кабелчетата са здрави и пиновете влизат привидно стегнато, всичко е почистено и не би трябвало да е там проблема.
Случвало ли се е на някой да му прекъсне самия кабел (някое кабелче вътре) от многото навиване, развиване и огъване при пренасянето на апарата? Понеже ме съмнява нещо такова.

имам същия проблем.
намерих скъсания кабел,иго запоих,и се оправи
но наи добре е някои да каже как се сменя.
Върнете се в началото Go down
 
Ремонт на SEF DD сонда??
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ремонт на металотарсачи
» ремонт металдетектори
» ремонт металдетектори

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: