Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Въпрос за дискриминация на желязо

Go down 
+6
pechkata
ivanasen
кирката
evlogi84
mironimo
Moesia_Superior
10 posters
АвторСъобщение
Moesia_Superior
Новобранец
Новобранец
Moesia_Superior



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Май 22, 2013 9:13 pm

С F5 съм на Fisher.
Искам да отметна само желязото.Според вас кое е по удачно , да използвам Notch или да въртя до към 15-16 на Discrim връцкалото докато не ми го задраска?
Върнете се в началото Go down
mironimo
Легионер
Легионер
mironimo



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: миронимо   Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Май 22, 2013 9:34 pm

И на мен ще ми е интересно че сам бадещ копувач на тази машина Шашо 2
Върнете се в началото Go down
evlogi84
Новобранец
Новобранец
evlogi84



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Май 22, 2013 10:15 pm

mironimo написа:
И на мен ще ми е интересно че сам бадещ копувач на тази машина Шашо 2

И аз се присъединявам като бъдещ купувач само чакам да видя какво ще стане в края на седмицата
с тестовете на събора че сезона почна вече
Върнете се в началото Go down
кирката
Консул
Консул
кирката



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Май 22, 2013 10:20 pm

питайте иван асен той знае всичко за фишер 5 Very Happy Very Happy -само не му споменавайте за миладинка Embarassed Embarassed
Върнете се в началото Go down
Moesia_Superior
Новобранец
Новобранец
Moesia_Superior



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Май 22, 2013 10:56 pm

кирката написа:
питайте иван асен той знае всичко за фишер 5 Very Happy Very Happy -само не му споменавайте за миладинка Embarassed Embarassed

Еми да се надяваме че господин Иван ще пусне някои коментар отностно въпроса ми ,а за красавицата няма да споменаваме
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Май 22, 2013 11:17 pm

кирката написа:
питайте иван асен той знае всичко за фишер 5 Very Happy Very Happy -само не му споменавайте за миладинка Embarassed Embarassed

Кирка въобще не се смущавам , когато ми споменеш за бай Ти Миндил! С темповете с които прави новият детектор ще стане 2020г. Пък ще чакам да го " видим" на събора, щото миналата година се червихме с един приятел , когато не отиде на събора и заради него не отидохме и ние за да не ядем :fessee:

Що се отнася до въпроса на колегата - предпочитам ръчно да го изрязвам желязото , а не с ноч. Дори и когато грундирам уреда го правя първо автоматично и след това го донастройвам ръчно.

Но , аз никога не изрязвам изцяло желязото. На замърсен терен работя на дискриминация 10-12.

"Око да види , ръка да пипне "
Върнете се в началото Go down
Moesia_Superior
Новобранец
Новобранец
Moesia_Superior



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Май 22, 2013 11:47 pm

ivanasen написа:
кирката написа:
питайте иван асен той знае всичко за фишер 5 Very Happy Very Happy -само не му споменавайте за миладинка Embarassed Embarassed

Кирка въобще не се смущавам , когато ми споменеш за бай Ти Миндил! С темповете с които прави новият детектор ще стане 2020г. Пък ще чакам да го " видим" на събора, щото миналата година се червихме с един приятел , когато не отиде на събора и заради него не отидохме и ние за да не ядем :fessee:

Що се отнася до въпроса на колегата - предпочитам ръчно да го изрязвам желязото , а не с ноч. Дори и когато грундирам уреда го правя първо автоматично и след това го донастройвам ръчно.

Но , аз никога не изрязвам изцяло желязото. На замърсен терен работя на дискриминация 10-12.

"Око да види , ръка да пипне "

И аз не изрязвам желязото ,дори не включвам дискриминацията - кефя си се на всичко което е в земята не излизам за богатства.При тези 10-12 не се изразява желязото ,а какво дискриминира или просто гледаш да е по тихичък в тоя режим.Мерси колега за коментара
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyЧет Май 23, 2013 8:57 am

ivanasen написа:
Дори и когато грундирам уреда го правя първо автоматично и след това го донастройвам ръчно.

Иване тези настойки за кой уред става дума...?
Върнете се в началото Go down
Moesia_Superior
Новобранец
Новобранец
Moesia_Superior



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyЧет Май 23, 2013 8:58 am

pechkata написа:
ivanasen написа:
Дори и когато грундирам уреда го правя първо автоматично и след това го донастройвам ръчно.

Иване тези настойки за кой уред става дума...?


За есовицата F5
Върнете се в началото Go down
maniaka
Новобранец
Новобранец
maniaka



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСъб Авг 10, 2013 8:44 am

Moesia_Superior написа:
С F5 съм на Fisher.
Искам да отметна само желязото.Според вас кое е по удачно , да използвам Notch или да въртя до към 15-16 на Discrim връцкалото докато не ми го задраска?


аз никога не го изриазвам раб.ма 5-6 като свирне вдигам 12 така ми показва какво е така не губиш далбочина
Върнете се в началото Go down
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Авг 14, 2013 9:30 am

да ви си е случвало тънки златни синджирчета или пръстени да ги показва към желязото(10)?и то не на дълбоко
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Авг 14, 2013 11:01 am

Повечето апарати на по ниска честота го правят това,не се притеснявай...
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



Въпрос за дискриминация на желязо  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за дискриминация на желязо    Въпрос за дискриминация на желязо  EmptyСря Авг 14, 2013 7:09 pm

sdsds написа:
да ви си е случвало тънки златни синджирчета или пръстени да ги показва към желязото(10)?и то не на дълбоко
Това за Ф-5 ли се отнася да ти дава златото на 10?Азсъм си правил всякакви експерименти с златни пръстени,обеца и сенджир и при най-слабите резултати в едната посока е 16-20(фолио)а в другата 15-17(желязо и фолио).Стандартно златен пръстен  винаги е в  края на фолиото 25- и нагоре,а сенджира го върти в фолиото и малко към желязото,така че аз на фишера диск. повече от 10 не усилвам.

п.п.Става въпрос за 8гр. на 14карата златен сенджир.
Върнете се в началото Go down
 
Въпрос за дискриминация на желязо
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» въпрос за желязо
» White's TDI......
» Дискриминация на Garrett ACE 250

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: