Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH wave маск 5000 Coil deus nokta lorenz Fisher голден GOLD грунда Minelab пират TEKNETICS miladinka нишани врътка tesoro prodavam nexus mask Майнлаб Simplex Spectrum kupuvam
 

 Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3

Go down 
+20
аджемия
atina
Ne6o
BEKS
LX20
lomidol
Ancient Hunter
kronos555
filipesko
kaponcheto
Баир-Будала
evlogi84
djaksparrow
Avrelian
pechkata
Mladencho
pavlinbass
mdetectors.bg
jordan_nenov
de_Marco
24 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
filipesko
Новобранец
Новобранец




Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 12, 2013 6:00 pm

Знаете ли кога VLF монетар ще чуе монетата на 44см./дори и с огромната си  сонда,и на Oll metall/в силно уродена почва....Никога! Давам не повече от 20-25см.И по тази логика почвата си е напълно нормална,поне за мен,или ако греша,трябва да сменяме GPX-те с ГМ.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 12, 2013 7:00 pm

filipesko написа:
Знаете ли кога VLF монетар ще чуе монетата на 44см./дори и с огромната си  сонда,и на Oll metall/в силно уродена почва....Никога! Давам не повече от 20-25см.И по тази логика почвата си е напълно нормална,поне за мен,или ако греша,трябва да сменяме GPX-те с ГМ.

Ако монетата е сестерция и си с подходящата машина...-поне това съм чувал от много по-знаещи от мен за монетарите.
Върнете се в началото Go down
lomidol
Цезар
Цезар
lomidol



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 12, 2013 7:03 pm

filipesko написа:
Знаете ли кога VLF монетар ще чуе монетата на 44см./дори и с огромната си  сонда,и на Oll metall/в силно уродена почва....Никога! Давам не повече от 20-25см.И по тази логика почвата си е напълно нормална,поне за мен,или ако греша,трябва да сменяме GPX-те с ГМ.
Що си мислите че няма VLF монетари по-дълбоки GPX
Върнете се в началото Go down
hristo0o0
Новобранец
Новобранец




Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 12, 2013 7:54 pm

BEKS написа:
Важното е Печката да си вярва,че Маската е най-най от българските и вносни детектори и да продължава да се самообеждава и се излага и да търси нови жертви.

ПП.И Печка Маската за разлика от други детектори ако не работи на висок праг и да кодкодяка,няма да хване почти нищо.Мнението е на колеги които работят с Маски и мое от опит.
Колега маската е един от малкото бг машини които не кодкудяка а има супер равен звуков праг
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 12, 2013 8:59 pm

Колега няма да споря с теб,но със сигурност  имам повече навъртяни километри от теб с Маска2-3 и знам какво пиша.
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 12, 2013 10:57 pm

lomidol написа:
filipesko написа:
Знаете ли кога VLF монетар ще чуе монетата на 44см./дори и с огромната си  сонда,и на Oll metall/в силно уродена почва....Никога! Давам не повече от 20-25см.И по тази логика почвата си е напълно нормална,поне за мен,или ако греша,трябва да сменяме GPX-те с ГМ.


Що си мислите че няма VLF монетари по-дълбоки GPX
по-дълбоки в рудата ли ?? и кои са те ????
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 12, 2013 11:31 pm

Mladencho написа:
lomidol написа:
filipesko написа:
Знаете ли кога VLF монетар ще чуе монетата на 44см./дори и с огромната си  сонда,и на Oll metall/в силно уродена почва....Никога! Давам не повече от 20-25см.И по тази логика почвата си е напълно нормална,поне за мен,или ако греша,трябва да сменяме GPX-те с ГМ.




Що си мислите че няма VLF монетари по-дълбоки GPX


по-дълбоки в рудата ли ?? и кои са те ????

По-дълбоки монетари в рудата от GPX-овете са всички онези монетари дето се намират в мечтите на колегата lomidol...
Върнете се в началото Go down
lomidol
Цезар
Цезар
lomidol



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 12, 2013 11:46 pm

имах в предвид за нормални почви, ама вие се рудата ви у главата.При нас не е така уродено като при васVery Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyЧет Юни 13, 2013 8:17 am

Ne6o написа:
Печка, и двата ти клипа са пълна излагация. В  първия апарата не чува монетата в земята, а във втория се чува ехо от разкопаната и насипана обратно пръст.

Значи не си гледал правилно втория клип...
Апарата бе грундиран на отворена дупка - четвъртата минута на клипа се вижда че чува грунда със нисък звук или черен метал...
И този клип е правен онлайн - сниман по време на теста без да знам какво ще се случи...

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gLolUdPSAQs
Върнете се в началото Go down
astervil
Про-Консул
Про-Консул




Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyЧет Юни 13, 2013 9:18 am

А така колеги,в спора се ражда истината!
Върнете се в началото Go down
de_Marco
Новобранец
Новобранец
de_Marco



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПет Юни 14, 2013 3:26 pm

Колеги, струва ми се че темата се изроди в неприятна посока.
Тествах си новата придобивка: ГМ3 - интересна машинка, стори ми се доста лек, въпреки голямата сонда, с която го взех.  След 2 часа игра с него се оказа че бъркам - взе да ми тежи, но го отдавам на липсата ми на какъвто и да опит. Не успях да го настроя както трябва, като се надявам да ми помогнете с упътване как да работя на замърсено. Става въпрос на ръчен режим. На автоматичен е елементарно, но не ми харесва дълбочината на работа. Между другото вече имам и първата си находка (едно златно парченце), барабар със сумати олова и капачки от буркани, които изкопах.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПет Юни 14, 2013 3:59 pm

de_Marco написа:
Колеги, струва ми се че темата се изроди в неприятна посока.
Тествах си новата придобивка: ГМ3 - интересна машинка, стори ми се доста лек, въпреки голямата сонда, с която го взех.  След 2 часа игра с него се оказа че бъркам - взе да ми тежи, но го отдавам на липсата ми на какъвто и да опит. Не успях да го настроя както трябва, като се надявам да ми помогнете с упътване как да работя на замърсено. Става въпрос на ръчен режим. На автоматичен е елементарно, но не ми харесва дълбочината на работа. Между другото вече имам и първата си находка (едно златно парченце), барабар със сумати олова и капачки от буркани, които изкопах.
Поздрави!

Най-напред честита ти придобивка. Със здраве да си я ползваш и много щастие да извадиш с нея. За мен най-силния фен на маските - набора ПЕЧКАТА трябва да ти обясни как се действа с маската. Моята машина също е лека, но след 2-3 часа работа започва даже гърба да ме боли - отддавам го на собственото си тегло и годинките вече...
Късмет, колега !
Върнете се в началото Go down
de_Marco
Новобранец
Новобранец
de_Marco



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПет Юни 14, 2013 4:31 pm

Аз имам покана от него и ще се възползвам, когато се върна, но за сега имам предвид някакви насоки, че то в хобито и в ония работи зор се трае Wink
Върнете се в началото Go down
Баир-Будала
Легионер
Легионер
Баир-Будала



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПет Юни 14, 2013 4:32 pm

Честито, колега! Пожелавам ти много приятни мигове и много интересни сигнали с новата Маска! Сигурен съм, че бързо ще свикнеш с нея и ще се научиш да балансираш и настройваш за секунди на всякакъв терен съвсем скоро! Съветвам те на леки почви да изоставиш автоматичния режим и да започнеш да се учиш на VCO режим, като преди това внимателно прочетеш упътването към машината. Производителя съвсем ясно и точно е описал как трябва да се настрои апарата  при различните режими на работа. В началото недей да търсиш максимума от машината, настройвай я на тих праг и се вслушвай внимателно в тоновете, които издава. Съветвам те, щом сега правиш първите крачки в това прекрасно хоби да правиш сам тестове с различни по големина и сплави предмети. Тествай ги на различна дълбочина и се научи да различаваш специфичните нюанси в "песента" на машината. Гарантирам ти, че след достатъчно практика ще се научиш да различаваш олово от станиол, капачки от - монети само по звука, и то на 90% сигурност. Но все пак не забравяй, че "най-добрия дискриминатор си остава лопатата" За тежината - пак те уверявам, че ако практикуваш хобито редовно...след време няма да ти прави впечатление дори и след 6-7 часа работа. Поздрави и..Успех!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПет Юни 14, 2013 6:00 pm

На замърсесно ГМ 3 задължително със малка антена и на авто грунд баланс...
V.C.O. - на този режим ще ти трябва повечко стаж около 100-200 часа работа...
Задай конкретен въпрос какво точно искаш да настроиш...
Тук има PDF файл инстр. на ГМ 3 ако го нямаш го свали и чети...

http://mdetectors.com/product_info.php?cPath=21_50&products_id=33&language=bg
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПет Юни 14, 2013 9:06 pm

Колега препоръчвам ти да си вземеш и една 27 см. сонда, чуствителноста и е изумителна, и се научи да работиш на вцо.


Последната промяна е направена от Avrelian на Нед Авг 11, 2013 3:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
de_Marco
Новобранец
Новобранец
de_Marco



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПон Юни 17, 2013 2:57 pm

Мерси колеги за пожеланията.
Колега pechkata, на замърсено само съм го пробвал и на ръчен баланс нищо не постигам. Сигнала е нервен, не успявам да изолирам както трябва черния сигнал и т.н. На автоматичен апарата е спокоен, но дълбочината, която постигам е много плитка - около 5-7 см. Но пък дава само цветните сигнали, изкопах няколко олова, две капачки и едно златно парченце.
Имам чувството че не успявам да настоя потенциометъра Ground, който се върти безконечно, а не както другите да има начална и крайна позиция.
А възможно е на толкова замърсено да не мога да се оправя и заради голямата сонда, с която го взех.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПон Юни 17, 2013 3:56 pm

Въпроса е принципен, колега. Колкото е по-замърсено, толкова по-малка антена трябва да позлваш.
Върнете се в началото Go down
de_Marco
Новобранец
Новобранец
de_Marco



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПон Юни 17, 2013 4:20 pm

Хмм значи ще трябва събирам парички за да си взема и малка антена. Ох колко има да уча..
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПон Юни 17, 2013 4:30 pm

Докато сме живи, все ще се учим. Важното е да се учим от грешките на другите, а не от собствените !!!
Късмет на всички търсачи, ловци, риболовци и любовчии !
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПон Юни 17, 2013 7:39 pm

de_Marco написа:
На автоматичен апарата е спокоен, но дълбочината, която постигам е много плитка - около 5-7 см.
Не може да е плитък - като включиш на авто и усилваш праг-звук (THRESHOLD) да жужи...
Каква ти е антената - колко см. ...?
Потенциометъра на грунда е със 10 оборота - зъвърташ го на крайно положение и връщаш 5 оборота донастройваш кото вдигаш и пущаш антената на около 20 см. над земята и гледай да няма метал в обсега на антената всичко това се прави на положение OFF от ЦК на AUDIO DISC ...
И дръж другите потенциометри в червената зона...


Последната промяна е направена от pechkata на Пон Юни 17, 2013 8:01 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
maslinata
Преторий
Преторий
maslinata



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyПон Юни 17, 2013 7:52 pm

Ако някой има маска 3 около Айтос да сподели как се държи машината,че ми е влязла една муха в главата.Или от самият град благодаря предварително
Върнете се в началото Go down
maslinata
Преторий
Преторий
maslinata



Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 19, 2013 6:48 pm

Хайде бе момчета кажете нещо за машината работили из бургаска област
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3   Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3 - Page 3 EmptyСря Юни 19, 2013 6:52 pm

maslinata написа:
Хайде бе момчета кажете нещо за машината работили из бургаска област
Трябва да работи на авто-грунд баланс с по малка сонда и стандартната не е лоша даже бих казал универсална...
Върнете се в началото Go down
 
Запитване за избор - ГМ1+, ГМ2 или ГМ3
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Продавам: PCB за White's IDX- PRO (by Eduardo)
» Запитване
» Запитване

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Golden Mask Металотърсачи-
Идете на: