Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  КалендарКалендар  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Тестове на металотърсачи

НОВО Multi Kruzer

ПРОМО ЦЕНИ НА ...

Дълбока програма XP DEUS

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Продава се металотърсач Pulse
Съб Май 20, 2017 4:49 pm by pechkata
Продава се металотърсач Pulse
- 600 лв.
телефон

0894364351

търкане
Специално за самородно …

Comments: 2
Продава се Minelab Eureka Gold
Чет Апр 26, 2018 8:31 pm by deultum
Апарата е в много добро визуално и техническо състояние. Продава се с две сонди стандартна …

Comments: 1
Продавам ТМ 808
Сря Юни 27, 2018 2:47 pm by ton69
Уреда е чисто нов, неупотребяван, в кашон, пълен комплект , ръководство на български -1200лв тел. …

Comments: 0
Търся Скуп( сито) за плажа
Нед Май 13, 2018 8:50 pm by deultum
Търся да си купя сито за плажа от този тип може и втора ръка
[url=https://servimg.com/view/19616577/212]

Comments: 2
Keywords
пират minelab металотърсач продавам pirate tesoro golden prodavam голден wave грунда Coil kupuvam deus tejon Spectrum маск lorenz nexus врътка GOLD miladinka POWER нишани mask Майнлаб
Share | 

THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ

Go down 
АвторСъобщение
mdetectors.bg
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Окт 12, 2013 5:45 pm

Въпреки, че предлагаме от доста време пулс-индукционния дигитален металотърсач THRACE - TERRA 2 реших, че е време да направим и една категория за него и в най-големия форум за металотърсачи.

http://www.shop.imperio.bg/thrace_terra2_metalotarsach
За поръчки се свържете с Кирчо на 0888654620

Можете да променяте честотата на търсене 450хца-650хца, имате 120х120см. рамка, кожен калъф и силни батерии.

THRACE - TERRA 2 е професионален дигитален металотърсач от ново поколение,работещи на принципа PI (Pulse Induction- ПУЛС-ИНДУКЦИЯ).
Използването на металотърсача с голяма търсеща антена (1.2x1.2 m) позволява да се постигне голяма дълбочина на проникване и бързо сканиране на голяма площ.
Принципа Pulse Induction има няколко преимущества.
- Търсещата антена не е част от резонансна схема (както е при всички монетни апарати), което позволява антената да има произволна форма и размер.
- Дребни, нежелани предмети могат да сe филтрират, така че да не предизвикват сигнал
- Приемната и предавателната фаза са разнесени във времето, което спомага да се реализира висока чувствителност, сравнение с монетните металотърсачи.
По време на работа с металотърсача се извършват два периодични процеса: излъчване и приемане. Двата процеса са описани по долу.

• Фаза на излъчване
Токов импулс преминава през търсещата антена за кратък интервал от време. След прекратяването на импулса в металният предмет, намиращ се в близост до търсещата антена се създават вихрови токове, който зависят от типа на метала, формата и ориентацията му . След кратък интервал от време търсещата антена се превключва към приемната част

• Фаза на приемане
Създадените по време на излъчващата фаза вихрови токове, произвеждат вторично магнитно поле. Това магнитно поле индуцира напрежение в търсещата антена. След усилване, формиране и логаритмуване на този сигнал в електронният блок на THRACE - TERRA2 и обработване от програмата на апарата, приетият сигнал се визуализира на дисплея от една страна, както и чрез звукова индикация от друга.

Характеристики:

- Принцип на работа: Pulse Induction- ПУЛС-ИНДУКЦИЯ

- работна честота: Променлива 450Хц-650Хц

- търсеща рамка в базовия пакет: 1.2x1.2 m

- търсеща сонда - допълнителна опция 36см. с ръкохватка /поръчай най-долу от опциите/

- срушалки - допълнителна опция професионални /поръчай най-долу от опциите/

- батерии: 2800 mAh

- зарядно - 220V - включено в базовия ковплект

- Дискриминация: Аналогова

Базовия комплект включва:

- електронното устройство в кожен калъф и презрамка

- батерии: 2800 mAh

- зарядно - 220V - включено в базовия ковплект

- търсеща рамка в базовия пакет: 1.2x1.2 m

THRACE - TERRA2 опции за управление

- потенциометър “ON / VOLUME” - за включване и изключване на уреда и за настройка на силата на звуковия сигнал.
- потенциометър “FREQUENCY” – за настройка на честотата на работа в диапазона 450Hz-650Hz.
- потенциометър “THRESHOLD“ – регулировка на звуковия праг.
- потенциометър “DELAY” – за балансиране към повърхността на земята или за намаляване въздействието на минерализацията на почвата, ако това е наложително, а също и за елиминиране на някои видове нежелани метали и сплави в режим DISC. С този потенциометър Вие можете да регулирате чувствителността на металотърсача , както и да регулирате степента на селекция за дребни предмети.
- потенциометър “GROUND/DISC” – в режим ALL METAL служи за елиминиране на влиянието на земята, а в режим DISCRIMINATION служи за регулировка на дискриминацията на нежелани магнитни предмети или сплави.
- Бутон “DISC” – за включване и изключване на режим дискриминация.
- Бутон “MODE” – за превключване между бърз-динамичен и бавен-статичен режим на работа.
- Бутон “VCO” - за включване и изключване на режим VCO – многочестотен звуков сигнал.
- Бутон “ZERO” – служи за настройка на уреда към условия на терена където се работи и за бързо нулиране след всяка промяна на стойностите на DELAY и TRESHOLD. Може да се използва също и за бързо възстановяване на уреда в първоначално състояние при евентуално самовъзбуждане, или при силен сигнал от голям метален предмет. !!!ПОЛЗВА СЕ САМО В РЕЖИМ СТАТИК!!!
- Бутон “LIGHT”-с крушката - за включване и изключване на осветлението на дисплея.
- куплунг за подсъединяване на търсеща рамка или кръгла сонда
- букса PHONE на предния панел– за включване на слушалки
- букса CHARGE на задния панел– за включване на автоматичното зарядно устройство
- LCD дисплей за следене на силата на сигнала, работните режими и за състоянието на акумулаторната батерия

Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
borisov
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Окт 12, 2013 7:59 pm

Браво това се нарича цена и уреда го бива успех с продажбите
mdetectors.bg
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Окт 12, 2013 11:40 pm

Мерси за поста и коментара.
Доста колеги от България имат Thrace Terra 2, но основно клиенти ни са от Гърция, Италия и Турция - за доста по-различна цена.

www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Ne6o
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Окт 12, 2013 11:56 pm

Интересен апарат. Чие производство е, вие ли го правите?
mdetectors.bg
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Нед Окт 13, 2013 12:17 am

Да произвеждат го по наша поръчка и с наши добавки и окомплектовки - батерии, кожен калъф, смяна на честотата на търсене и т.н.
Произвежда се от Микрон от доста време, но дойде време и за по-добра цена за Българския пазар.

Скоро правим сметка да пуснем и един или няколко модела монетари със същата марка THRACE - ТРАКИЯ

www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Radislav
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Нед Окт 13, 2013 11:06 am

А може ли да се окомплектова със антена, която да е по-компактна от 1,20X1,20 в разглобено състояние  и да влиза в една малка раничка ?(или да го напиша по друг начин: кабелът да се захваща за антената, както е при GMDH ), защото като се появя някъде с този калъф на хората все пушки и бракониери им се привиждат и полиция бързо пристига...Иди, че обяснявай после, че търсиш метеорити.
И втори въпрос: апарата свири ли само на злато ?
бобо
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Окт 19, 2013 9:54 pm

Еиййй,ма хубуу се разбирате двамцата Razz Razz Razz Тя темата може и да е от една седмица,ама "тракиеца"– не,поне доколкото аз знам!А ,че няма к"во да му се обсъжда–извинявай 
Трибал-М
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Окт 19, 2013 10:21 pm

Ако споделяме едни и същи принципи,и ценности,няма причина да не се разбираме.
Ако не-цивилизовано ще си опонираме.

Хаосът е или временен,или гибелен!
Трибал-М
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Пон Ное 04, 2013 1:01 pm

...Каква здравословна тишина!...

adminn
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Пон Ное 04, 2013 1:43 pm

Колега, в България щом има тишина, значи машината работи.
Така е и с XP DEUS - основно тишина Very Happy  бира 

http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Трибал-М
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Пон Ное 04, 2013 2:13 pm

adminn написа:
Току що скалъпих нещо по този повод:
Пътищата на логиката се срещат само на върха на истината!

бира 

RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Нед Ное 17, 2013 10:09 am

adminn написа:
Хахаха!Добър пост.Аз да се заям малко, че вчера ми нахлу една мисъл в главата.Как точно се търсят дребни късчета мистично самородно злато или метеорити с таз рамка Very Happy scratch 
Radislav
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Пет Ное 22, 2013 5:41 pm

До RelicHuntingVT:
Цитат :
Добър пост.Аз да се заям малко, че вчера ми нахлу една мисъл в главата.Как точно се търсят дребни късчета мистично самородно злато или метеорити с таз рамка Very Happy scratch 
–Сега забелязвам, че тези камъни май са в моята градина...?
Колега, ако сезираш моят пост, то трябва да отбележа, че никъде не съм споменал за "дребни късчета самородно злато".Точно попитах:-"Апаратът свири ли само на злато ?"
И по вторият въпрос за метеоритите- Да, ако са по-големи или по-на плитко  (ако са по-малки).
Но не забравяй, че размерите на рамката могат да се корeгират или да се ползват няколко антени-като допълнение към основната.
Интересно, защо производителите не отговарят на такъв род въпроси и защо един от постовете ми, в който имаше много актуални запитвания (и изводи, които съм направил за себе си, но си позволих да напиша в публичното пространство на форума бяха изтрити още на следващия ден ???
Обидих ли някого, нещо просташко, вулгарно или нецензурирано ли написах ...?
Господа Админите чий интереси обслужват и не нарушават ли етичните правила на форума -за осведоменост, истинност и НЕзаблуда относно хобито ?
Или в един момент прозряха, че хобито може да се превърне в доходоносен бизнес с детектори за сметка на излъганият търсач.
Ама то каквато ни държавата, такива ни и стачките, и всичко останало...
Само, че държавата- това са хората, които живеят в нея, а не тези които са се самоизбрали за водачи и управници на същата...
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Ное 23, 2013 9:36 am

Radislav написа:
До RelicHuntingVT:
Цитат :
Добър пост.Аз да се заям малко, че вчера ми нахлу една мисъл в главата.Как точно се търсят дребни късчета мистично самородно злато или метеорити с таз рамка Very Happy scratch 
–Сега забелязвам, че тези камъни май са в моята градина...?
Колега, ако сезираш моят пост, то трябва да отбележа, че никъде не съм споменал за "дребни късчета самородно злато".Точно попитах:-"Апаратът свири ли само на злато ?"
И по вторият въпрос за метеоритите- Да, ако са по-големи или по-на плитко  (ако са по-малки).
Но не забравяй, че размерите на рамката могат да се корeгират или да се ползват няколко антени-като допълнение към основната.
Интересно, защо производителите не отговарят на такъв род въпроси и защо един от постовете ми, в който имаше много актуални запитвания (и изводи, които съм направил за себе си, но си позволих да напиша в публичното пространство на форума бяха изтрити още на следващия ден ???
Обидих ли някого, нещо просташко, вулгарно или нецензурирано ли написах ...?
Господа Админите чий интереси обслужват и не нарушават ли етичните правила на форума -за осведоменост, истинност и НЕзаблуда относно хобито ?
Или в един момент прозряха, че хобито може да се превърне в доходоносен бизнес с детектори за сметка на излъганият търсач.
Ама то каквато ни държавата, такива ни и стачките, и всичко останало...
Само, че държавата- това са хората, които живеят в нея, а не тези които са се самоизбрали за водачи и управници на същата...
Просто ми стана малко смешно, защото четях списанието на империо и там нали все за тая организация на която и аз съм член БАТСЗМ се набляга а същите хора продават рамки и супер машини дето не са най-подходящите за лов на метеорити и самородно злато...Малко смешно се получава, това ми беше мисълта.НИКОГО НЕ ИСКАМ ДА ЗАСЯГАМ И УПРЕКВАМ.Аз съм доволен от момчетата вършат си добре работата просто някак да коригират тоя въпрос.Коментара ми искам да се разглежда, като коментар с градивна насоченост!Просто някак тия машини да минат към раздел за метал детектинг или нещо такова Smile Това исках да кажа.Пак повтарям доволен съм от Светльо, като търговец.Отличен е и го препоръчвам, просто в списанието нещо да се измисли да не е така очебийно за какво ще се използват тия машини.
mdetectors.bg
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Ное 23, 2013 9:58 am

Колега, рамките се използват за търсене на метеорити, явно не си гледал реалитито по Дискавъри саяънс - Метеорит Мен - там основно ползват рамките за търсене на гомелите метеорити. В една от сериите точно с рамка намериха един супер голям метеорит. Пулс-индционните металотърсачи с кръгла сонда се ползват за търсене на самородно злато - гледай малко по Youtube.
Списанието е за търсачи и там се пишат интересни и актулни неща.

www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Трибал-М
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Ное 23, 2013 11:34 am

Големите метеорити не са проблем и за другите типове детектори.

Radislav
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Съб Ное 23, 2013 9:30 pm

Трибал-М написа:
...както и други предмети с интересна форма, чието основно предназначение е да се използват за варене на боб или момата да ги закача на кобилицата и да носи вода с тях. lol! 
Колега Rel.Hunt.VT, не се чувствам засегнат или обиден.Не съм от този тип хора.Чисто и просто пледирам за яснота и реалност в полевите възможности на всеки един апарат, който се рекламира и представя.Както е в руските форуми.
Рекламираш една кола и казваш:-Да, това е лек автомобил с нормална проходимост, предназначен за градски условия и хубави пътища...Не е offroad, не е камион, не става да возите дърва и строителни материали, при направените тестове показа това и това и се представи така и така и т.н.
Мисля, че ме разбра.
Късмет !
Трибал-М
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Чет Дек 05, 2013 5:00 pm

Radislav написа:
Трибал-М написа:
...както и други предмети с интересна форма, чието основно предназначение е да се използват за варене на боб или момата да ги закача на кобилицата и да носи вода с тях. lol! 
Оказа се,обаче,щото онези неща от кобилиците на момите ,дето са направени от кована мед,създават проблеми...

bobi31
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Чет Дек 05, 2013 5:27 pm

Оказа се,обаче,щото онези неща от кобилиците на момите ,дето са направени от кована мед,създават проблеми...[/quote]
Ако мислиш, че това е проблем....нищо не си видялCool
adventurer
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Чет Дек 05, 2013 6:25 pm

И аз съм на мнение че тия неща трябва да се изяснят не само да се мисли как да се вземат парите на обикновения човечец.
Трибал-М
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Чет Дек 05, 2013 9:58 pm

bobi31 написа:
Ако мислиш, че това е проблем....нищо не си видялCool

Вярващите казват,че има Бог,има и Дявол(изпитах желание да го напиша с малка буква,но се отказах).Може би и двете същности са необходими на този етап от...

borislav123
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Пон Апр 28, 2014 1:56 pm

Като гледам хората са качили клип как работи рамката. Фата си доста добре в сравнение с някои други дълбочинни изделия . А и щом се продава в магазина на Светльо значи ще е изпробвана.
van_helsing
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Чет Авг 13, 2015 5:44 pm

Има ли съществени разлики между новата версия 2.2 и старата?
mdetectors.bg
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ   Чет Авг 13, 2015 6:44 pm

Съществени разлики няма!
По-стабилен на статичен режим е, а от там и по-дълбок.

www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!

THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» THRACE TERRA 2 - ДЪЛБОК ПУЛС-ИНДУКЦИОННЕН МЕТАЛОТЪРСАЧ
» MINELAB X-TERRA 305
» Кит за рамка ДЕЛТА ПУЛС-ПРОДАДЕН
» дайте малко мнения