Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
врътка GOLD nexus нишани lorenz пират kupuvam Minelab голден miladinka 5000 mask Майнлаб wave nokta prodavam Spectrum VANQUISH грунда TEKNETICS tesoro маск Fisher deus Coil Simplex
 

 Въпрос към феновете на Tesoro

Go down 
+4
yaponetsa
bobi31
amm
pavli_q
8 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q



Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 11:55 am

Въпрос към феновете на Tesoro
Нещо ми се върти в главата тази марка Tesoro и си избрах три от уредите за които искам да получа що годе компетентен съвет от колеги
Tesoro Tejon ,Tesoro Outlaw и Tesoro Vaquero study 
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 3:22 pm

точно феновое , да не футболен тим ха . това е единствената марка която остана на пазара с аналогови детектори , най добре е да испробваш на някой полигон които си знаеш и си минавал с машини които имаш и да пробваш с тесоро как ще бъде мое да не е твойта машина и ще расбереш още в началото , ТЕЙОН е много особен уред и не всеки успява с него ОУТЛАВ е слабичак ВАКУЕРО и то си има слабости
цибола и tejon са добри циболата обаче трябва се отвори и да се додаде един потенциометър за ГБ и става после за ползване много е лек и със много добра детекция има лесен сигнал които за дълбоки и плитки цели е еднакъв което е голям плус просто за са пари се истрелваш в " А" група , за леки почви и археологични обекти са супер ако ще е за архелогия са това машините , плусовете са че са леки търпят на модификации идеални за дребни предмети малки монетки добра сепарация за архелогиата
минусите са има по дълбоки машини от тях е-траk българските апарати също
проблема им е че дълбок сигнал примерно бронзова секира на 60 см е-трак и некой български марки ще чуят а тесорото е дотам
еднакво ще хващат до 40см некоя голема монета но за дълбоките сигнали над 50-60 тесоро не е машината то е за повърхностно обиране на археологични обекти
за орудено се ползва ЛОБО това е от мен

Върнете се в началото Go down
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q



Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 3:51 pm

amm написа:
точно феновое , да не футболен тим ха . това е единствената марка която остана на пазара с аналогови детектори , най добре е да испробваш на някой полигон които си знаеш и си минавал с машини които имаш и да пробваш с тесоро как ще бъде мое да не е твойта машина и ще расбереш още в началото ,    ТЕЙОН е много особен уред и не всеки успява с него ОУТЛАВ е слабичак ВАКУЕРО и то си има слабости
цибола и tejon са добри циболата обаче трябва се отвори и да се додаде един потенциометър за ГБ и става после за ползване много е лек и със много добра детекция има лесен сигнал които за дълбоки и плитки цели е еднакъв което е голям плус просто за са пари се истрелваш в " А"  група  , за леки почви и археологични обекти са супер ако ще е за архелогия са това машините  , плусовете са че са леки търпят на модификации идеални за дребни предмети малки монетки добра сепарация за архелогиата
минусите са има по дълбоки машини от тях е-траk българските апарати също
проблема им е че дълбок сигнал примерно бронзова секира на 60 см е-трак и некой български марки ще чуят а тесорото е дотам
еднакво ще хващат до 40см некоя голема монета но за дълбоките сигнали над 50-60 тесоро не е машината то е за повърхностно обиране на археологични обекти
за орудено се ползва ЛОБО това е от мен

Все пак ти благодаря с две думи какво разбрах че за търсене на монети ми препоръчваш една цибола а после кои ще ми изведе потенциометър за ГБ  scratch нали няма да и важи гаранцията .
А иначе преди време съм виждал колега  с такъв преработен уред .
А коя антена е за предпочитане да се ползва към него с коя работи най добре
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 6:16 pm

amm написа:
примерно бронзова секира на 60 см е-трак и некой български марки ще чуят
Много оптимистично изказване. Нека бъдем реалисти- няма ИБ, който да успее на 60 см.
Върнете се в началото Go down
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q



Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 6:43 pm

bobi31 написа:
amm написа:
примерно бронзова секира на 60 см е-трак и некой български марки ще чуят
Много оптимистично изказване. Нека бъдем реалисти- няма ИБ, който да успее на 60 см.
Всяка една Българска що годе добра бангия с по голяма антена ще го засече тоя сигнал cheers 
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 7:53 pm

Всяка една Българска що годе добра бангия с по голяма антена ще го засече тоя сигнал cheers [/quote]

Много теоретични оптимисти станахте lol! Би ли се обзаложил, че ще я хванеш таз брадва на 60 см?
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 9:16 pm

то е ясно че да келтска секира не е малък сигнал около 10 повече сантиметра е мисълта ми е че тесоро не са за такива дълбоки търсения високочестотни детектори са обират малките сигнали но за такива сигнали нестава там са българските и некой минелаб
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 9:23 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Вто Сеп 13, 2016 8:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 9:26 pm

точно така правилно си разбрал за теа пари каква гаранция немам счупено тесоро още циболата е ефтина затова се купува модва се взема се една антена 32 см оригиналната или 33 ултимате ултимате е по стабилна и слагат се батериите ванка за да работи от 10 до 12 волта и е готова за експлотациа
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 9:32 pm

да енакви са хардуерно но софтуера в пик процесора е друг циболата ниама вцо а това е голиам плус по добриа вариант е циболата по далбока е и е по ефтина това са парадоксите на прозводителите ние само се вазползваме
Върнете се в началото Go down
анди999
Новобранец
Новобранец




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 10:09 pm

Колега amm.По-добре ли работи и по-дълбоко Тежона спрямо ХП Голд Макс Пауър.Все пак са на една честота.Интересувам се кой да купя и за това питам.Почвите на които ще работя са леки до средно минерализирани.Ако взема Тежон ще мога ли да си купя мод за слушалките който е твой патент.Благодаря ти предварително!
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 10:26 pm

тейон е по далбок от хп и с много повече екстри е . наи важното че е и по ефтин друг парадокс за да се равниат се правиат модове на хп-то , което не пуска много ,теион е един от наи сериозните уреди в момента на пазара които фабрично бес бутане си бачка , но не очакваи чудеса незнам с какво работиш в момента дали не е по добре да си останеш с това което имаш а даси докупиш аксесоари антенка лопатка
Върнете се в началото Go down
анди999
Новобранец
Новобранец




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 10:55 pm

В момента съм с гъдулка и затова искам фабричен/по-категоричен/апарат Имам опит само с български апарати.И аз мисля че тежона би ми паснал.От Софилко ли да го поръчам и с коя по–голяма антена.На клиповете гледам ВаДян работи със Сеф.Ти в момента в България ли си?Мога да звънна по телефона че клавиатурата не ми е силната страна.
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 11:19 pm

иасно тогава . според мен парво пробваи че с теиона се работи само на слушалки дали ште се справиш да работиш на слушалки ако да отиваме на 2-ра точка ште чуваш ли дабоките сигнали че там плитките са силни а колкото по далбок е по тих умишлено е така понеже е само на звук така расбираш дали сигнала е на повархноста или е в далбочина това на мен лично ми допада страшно много , и ми помага за по барза работа на селишта и археологични обекти ако това те задоволиава спокоино вземаи ,ако не има други решениа по горе сам писал . ако купуваш антена вземи балгарската ултимате 33 см

в бг скоро ниама да се прибирам сега по празниците имам повечко време , така че спокоино питаи
Върнете се в началото Go down
анди999
Новобранец
Новобранец




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 11:31 pm

Аз много се заглеждам по Кортес-все пак е топ-модела но не знам дали ще е по ефективен от Тежон.Все пак има и визуални показания а аз обичам да работя на чисти места на ал.метал и да гледам стрелката за по-голяма дълбочина.
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 11:51 pm

кортес не сам имал никога и не мога да ти дам инфо в другиа форум има исчерпателно ревиу , теион има прекрасен алл метал с тресхолд които е стабилен без призвуци само отдолу има спусак с които барзо смениасх ж дискриминациа за проверки предполагам кортеса и тои схте има добар алл метал в които мойе да се ходи
Върнете се в началото Go down
анди999
Новобранец
Новобранец




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyПон Дек 09, 2013 11:54 pm

Благодаря ти много и лека нощ!
Върнете се в началото Go down
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q



Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyВто Дек 10, 2013 8:26 am

amm написа:
точно така правилно си разбрал за теа пари каква гаранция немам счупено тесоро още циболата е ефтина затова се купува модва се взема се една антена 32 см оригиналната или 33 утелтима ултимате е по стабилна и слагат се батериите ванка за да работи от 10 до 12 волта и е готова за експлотациа
На кои да се даде да изведе ГБ или всеки един майстор  на уреди може да го направи
От къде 33 утелтима в България  виждам по сайтовете за уреди, че са само СЕФ  30X38 и СЕФ 25X30
Но съм виждал колега с Tesoro Loboс с 33 утелтима
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyВто Дек 10, 2013 11:43 am

Лобо  и тежон ползват едни и същи антени.
Върнете се в началото Go down
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q



Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyВто Дек 10, 2013 12:43 pm

бобо написа:
Лобо  и тежон ползват едни и същи антени.
Ето тук ги има   http://www.emporion359.com/bg/product/625/detech-33sm-13-ultimate-dd-coil-za-tesoro-tejon-vaquero-cibola-lobo.html
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyВто Дек 10, 2013 1:24 pm

всеки би се справил с оправиането триабва само микро поиалник мануал има в нета или ако не намериш ште ти го пратиа на емаил , да таиа антена и е на добра цена
Върнете се в началото Go down
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q



Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyВто Дек 10, 2013 1:50 pm

amm написа:
всеки би се справил с оправиането триабва само микро поиалник мануал има в нета или ако не намериш ште ти го пратиа на емаил , да таиа антена и е на добра цена
Благодаря ти колега на пролет ще взема една TESORO CIBOLA пък да пробвам дали ще ми допадне
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyВто Дек 10, 2013 9:14 pm

Колеги!!! Lobo. Самопроследяващ грунд-баланс. Нямате си на идея, колко е ефективна тази опция. На пръв поглед Lobo е малко плитичък, но кадето досегашните ми уреди макар доста по дълбоки (въздушно(говоря за fisher f75 и xp gmaxx). Са се осирали да не кажа направо надрисквали, с лобото се съм вадил по-нещичко .
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyВто Дек 10, 2013 9:29 pm

Даааа, само това ,че е еднотонален е причината да не съм с него-просто съм свикнал на друг начин на работа,иначе съм съгласен с теб,Лобото е супер
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




Въпрос към феновете на Tesoro Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос към феновете на Tesoro   Въпрос към феновете на Tesoro EmptyВто Дек 10, 2013 9:44 pm

тука си объркал с рекламите , ми то не е от прав поглед само плитичко то си е плитко лобото е за по тежки почви или директно на архелогични обекти в замърсените петна само за tea места има логика да се ползва
Върнете се в началото Go down
 
Въпрос към феновете на Tesoro
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Нов металотърсач на Tesoro - Tesoro Mojave
» tesoro lobo
» Мнения за Tesoro

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Tesoro-
Идете на: