Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Дълбока програма XP DEUS

Продавам Lorenz Deepmax Z1
10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyПет Май 05, 2017 8:53 pm by h.e.s.o.y.a.m
Продавам Lorenz Deepmax Z1

цена: 9000лв               контакт: 0899830865

Апаратът е закупен с …

Comments: 2
Търся зарядно за GPX 4000
10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyПет Сеп 13, 2019 10:45 pm by sitalk
Ако някой има за продаване, да ми пише или звънне....0878404482

Comments: 0
Продава се 30x36 антена за XP Gold Maxx power v4
10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСъб Юли 06, 2019 9:15 pm by deultum
Антената е чисто нова, излизано е два пъти с нея .Продава се с долния стик ,болта гумичките и …

Пинпоинтер
10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСря Яну 02, 2019 6:36 pm by shulc
Продавам пинпоинтер фишер f-pulse чисто нов,воден до 6метра един от най-добрите пинпоинтери на …

Keywords
голден TEKNETICS маск металотърсач GOLD tesoro продавам грунда пират wave miladinka deus Spectrum POWER нишани mask Coil Майнлаб tejon kupuvam nexus Fisher golden lorenz prodavam врътка
Golden Mask 4 RO S
Share

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug

Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug Empty
ПисанеЗаглавие: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 3:01 pm

Колеги, още към края на лятото на 2013г., в една тема на форума, Ви представих новото си отношение към търсенето на самородно злато с металотърсач в България.

През 2013г. м. Март, в Германия, колегите от Фишер ми подариха една книжка на главния инженер на Фишер и Технетикс - Дейв Джонсън - книжката се казва "Gold Prospecting with a VLF metal detector"
Можете да я изтеглите от ТУК

Доста време не обръщах внимание на въпросната книжка, докато един ден реших да я попрегледам.
Още от първите страници се чатнах, че търсенето на самородно злато с металотърсач е малко по-различно нещо от това, което съм смятал.

Търсенето на самородно злато в самите реки, или т.нар. алувиално злато е доста неефективно в България, защото речните русла са промивани от дълбока древност, а и там най.често самородното злато е толкова ситно и финно, че и да го виждаш с очи, металотърсачът няма да го засече.
По-скоро металотърсачите са за търсене на т.нар елувиално самородно злато, по изветрени от времето хълмове или склонове на златоносни реки.
Основен момент е да се търси по онези скронове по които няма /или почти няма/ почва и растителност, защото златото ще остане неоткриваемо.
Златните жили, които излизат на повърхността на такива склонове остават големите парчета самородно злато /над 1-2 грама/ практически неподвижни и чакат просто да бъдат събрани от Вас.
Има и още дена добра новина: Никой, никога не е събирал това злато, а то си стои там и е на повърността.

Всичко това го пиша защото когато видиш, как за един ден можеш да събереш 10 грама с Фишер Голд Бъг /дори не е про версията/ с малката 5 инча /12см./, на стойност дори и сега при ниската цена на златото за 550лв. /големите златинки са на друга цена/, си казваш "хей тук став нещо, или по-скоро нещо съм изпуснал".
А ако видиш как се намира парче злато 32гр. /с кварца/  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
Има определен брой хора, които може и да не ми вярват, защото допреди и аз не вярвах, но това е истина и колкото по-късно се светне човек, толкова по-вече ще е загубил.
За последните 2 месеца се намериха мнооого златни парчета по склоновете и реките.
Лично аз съм виждал за какво става дума  Very Happy  и знаете ли усмивката постоянно ти стои на физиономията, защото е законно и можеш да го продадеш веднага.
А ако Ви кажа, че в старите рудни разработки също се намират парчета по 2-5 грама, може пак да не ми повярвате.  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
Ехх и аз бях така, но вече не!

Ето снимка на намереното злато /не се продава/

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug 70l2

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug Ly72

ОЩЕ ТУК

Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 4:04 pm

Браво.Добра реклама,Сега да очакваме увеличени продажби на Фишер... Very Happy 
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 4:15 pm

Колега, те Фишерите си вървят и без реклама  Very Happy  ама като това е намерено с Фишер, кво да пиша, че е намерено с дуго ли?

www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
mironimo
Легионер
Легионер
mironimo

ПисанеЗаглавие: миронимо   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 6:15 pm

Даи боже на всекиму такава находка  Razz 
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 6:39 pm

www.mdetectors.com написа:
Колега, те Фишерите си вървят и без реклама  Very Happy  ама като това е намерено с Фишер, кво да пиша, че е намерено с дуго ли?

Това в България ли е намерено с Фишера?
mario321
Цезар
Цезар
mario321

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 6:40 pm

mironimo написа:
от твоята уста в божите уши  бира 
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 6:41 pm

mario321 написа:
mironimo написа:
от твоята уста в божите уши   бира 

Cool 
mario321
Цезар
Цезар
mario321

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 8:13 pm

Gandalf написа:
mario321 написа:
mironimo написа:
от твоята уста в божите уши   бира 

Cool 
 бира 
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 9:20 pm

Да в България!!!
Извинявайте, че не съм написал най-важното.
Междувременно се свърза с мене един колега, който е намерил 7,5 грама самородно злато в Южна България .... с XP DEUS V3 и сега го пазарим, защото парчетата са със значително по-висока цена.
Вижте тук /това е съвсем друг колега/, но вижта цената на която е продал златото ...
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/viewtopic.php?f=13&t=632

www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 9:49 pm

Да в България!!!
Междувременно се свърза с мене един колега, който е намерил 7,5 грама самородно злато в Южна България .... с XP DEUS V3 и сега го пазарим, защото парчетата са със значително по-висока цена.
Вижте тук /това е съвсем друг колега/, но вижта цената на която е продал златото ...

Заради естествените форми ли са по-скъпи, по-големите парчета? Иначе 67лв. грама си е цена един път!!! А и то ако се намират с такава големина и аз с моята сопа ще мога да ги ловя... Very Happy 
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyВто Яну 21, 2014 9:51 pm

Значи все пак може да се търси успешно с МД самородки и в БГ!!! Very Happy 
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСря Яну 22, 2014 12:34 am

https://www.youtube.com/watch?v=I6KksbRWhFQ

Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСря Яну 22, 2014 12:42 am

Gandalfi , как ти се струва голд бъка в по-горният пост на клипа.

Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСря Яну 22, 2014 12:45 am

ivanasen написа:

Мисля че е най успешният модел на Фишер! Поправи ме ако бъркам... Very Happy 
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСря Яну 22, 2014 12:55 am

Gandalf написа:
ivanasen написа:

Мисля че е най успешният модел на Фишер! Поправи ме ако бъркам... Very Happy 

И аз така мисля с ултимейта е трепач
1лв на около 33-34 см го хваща. Акчета на около 8-10см.

pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСря Яну 22, 2014 6:03 am

Честита нова придобивка на ivanasen   Fisher Gold Bug само цветни сигнали БАЦЕ   мечта

И ще трябва да почерпиш   Cool
mario321
Цезар
Цезар
mario321

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyЧет Яну 23, 2014 6:18 pm

Да в България!!!
ако успея някога да намеря такова парче ще си го сложа в рамка Very Happy 
koceto
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyЧет Яну 23, 2014 7:57 pm

mario321 написа:
Да в България!!!

Навъртай се там където е давало такива самородки ,
и резултата скоро ще е налице ,аз имам четири самородки
хванати досега от един до четири грама и всички са хванати
с металдетектори с висока честота на работа .
mario321
Цезар
Цезар
mario321

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyПет Яну 24, 2014 6:22 pm

koceto написа:
mario321 написа:
Да в България!!!

сигурно са много красиви, колега ако може качи снимки да ги разгледаме  Cool 
van_helsing
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyПет Яну 24, 2014 7:45 pm

Вече и аз видях на живо парченце злато 1.2 грама намерено с металотърсач.
Доста интересно става май, особенно при закучването с новия закон  Mad Sad 
koceto
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyПет Яну 24, 2014 10:01 pm

mario321 написа:
koceto написа:
mario321 написа:
Да в България!!!

сигурно са много красиви, колега ако може качи снимки да ги разгледаме  Cool 

Мога да снимам само най-малката ,по-големите вече не са при мен.
Чак да са красиви не бих казал ,по-скоро приличат на стопилки,
иначе си е голям кеф като си хванеш самородка.
adminn
Admin
Admin
adminn

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСъб Яну 25, 2014 9:07 pm

качвай снимки!

http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
guspata_35
Новобранец
Новобранец
guspata_35

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyНед Яну 26, 2014 12:28 am

не разбрах едно-ако не е високочестотен детектора,не може ли да се търси самородно злато с него?благодаря за отговора предварително,работя с еуротек про,имам малка,средна и голяма сонда.
pechkata
Джадай
Джадай
pechkata

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСря Яну 29, 2014 12:54 pm

guspata_35 написа:
не разбрах едно-ако не е високочестотен детектора,не може ли да се търси самородно злато с него?благодаря за отговора предварително,работя с еуротек про,имам малка,средна и голяма сонда.
Ако е 10гр. със сигурност ще го чуеш това се равнява на две монети и половина...

Да се мисли не е вредно - а е трудно!!!
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug EmptyСря Яну 29, 2014 3:31 pm

Ето Ви едно обяснение за златото по скроновете, но това не е заради изветрена златна жила:

Така нареченото палеогенно злато.

Злато, което е било отлагано преди милиони години по бреговете на палео реките, чиито брегове сега са съвременни върхове на планини и склонове на баири. Няма да изпадаме в подробности как преди 65 милиона години земята започва формирането си, стадиите на формиране......
Преди 65 милиона години земята започва да се формира. Реките са били големи и пълноводни и бреговете на някои са върховете на сегашните крайречни баири. Именно тогава реката е влачила своите наноси на това място. С течение на милионите години тя е ставала все по малка и по малка и тези наноси са оставали все по- високо и по- високо.

Предполагаме, че доста от вас обикаляйки из гората на високи места са виждали заоблени кръгли речни камъни. Именно това са старите наноси! Златото, което е като съдържание в тях обикновено е заоблено. Или търкаляно това злато бива сваляно в близките деренца при топене на снеговете, при порои, силни ветрове, земетресения , свличане на земни маси под някакво въздействие. И по принцип самите дерета вливащи се в реката, са в пъти по богати от самата река, тъй като именно те са доставчика! Палеогенното злато е едро в сравнение с останалото, заоблено зрънчесто злато, рядко пъти люспесто.

www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: