Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Дълбока програма XP DEUS

Продавам Lorenz Deepmax Z1
10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyПет Май 05, 2017 8:53 pm by h.e.s.o.y.a.m
Продавам Lorenz Deepmax Z1

цена: 9000лв               контакт: 0899830865

Апаратът е закупен с …

Comments: 2
Търся зарядно за GPX 4000
10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyПет Сеп 13, 2019 10:45 pm by sitalk
Ако някой има за продаване, да ми пише или звънне....0878404482

Comments: 0
Продава се 30x36 антена за XP Gold Maxx power v4
10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Юли 06, 2019 9:15 pm by deultum
Антената е чисто нова, излизано е два пъти с нея .Продава се с долния стик ,болта гумичките и …

Пинпоинтер
10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСря Яну 02, 2019 6:36 pm by shulc
Продавам пинпоинтер фишер f-pulse чисто нов,воден до 6метра един от най-добрите пинпоинтери на …

Keywords
kupuvam пират prodavam металотърсач Fisher POWER Coil врътка tejon продавам miladinka nexus GOLD голден TEKNETICS golden грунда tesoro Майнлаб Spectrum wave маск нишани mask deus lorenz
Golden Mask 4 RO S
Share

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
mario321
Цезар
Цезар
mario321

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyПет Фев 07, 2014 7:39 pm

www.mdetectors.com написа:
Ето Ви едно обяснение за златото по скроновете, но това не е заради изветрена златна жила:

Така нареченото палеогенно злато.

Злато, което е било отлагано преди милиони години по бреговете на палео реките, чиито брегове сега са съвременни върхове на планини и склонове на баири. Няма да изпадаме в подробности как преди 65 милиона години земята започва формирането си, стадиите на формиране......
Преди 65 милиона години земята започва да се формира. Реките  са били големи и пълноводни и бреговете на някои са върховете на сегашните крайречни баири. Именно тогава реката е влачила своите наноси на това място. С течение на милионите години тя е ставала все по малка и по малка и тези наноси са оставали все по- високо и по- високо.

Предполагаме, че доста от вас обикаляйки из гората на високи места са виждали заоблени кръгли речни камъни.  Именно това са старите наноси! Златото, което е като съдържание в тях обикновено е заоблено. Или търкаляно това злато бива сваляно в близките деренца при топене на снеговете, при порои, силни ветрове, земетресения , свличане на земни маси под някакво въздействие. И по принцип самите дерета вливащи се в реката, са в пъти по богати от самата река,  тъй като именно те са доставчика! Палеогенното злато е едро в сравнение с останалото, заоблено зрънчесто злато, рядко пъти люспесто.
а кои са най важните показатели че на дадено място има злато
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyПон Фев 10, 2014 3:22 pm

За самородно злато трябва да се търсят стари корита на реки, текли преди милиони години, когато е имало вулканична дейност по нашите земи и тогавашните реки са отмивали изхвърленото от земните недра злато. Много начинаещи правят грешката, че търсят злато по коритата на съвременните реки, а там на практика вече нищо няма, защото е било събрано още от траките в древността. А как да се открие старо корито на отдавна несъществуваща река? Е това вече е сериозна задача, обикновено тия корита се намират на голяма дълбочина и е нужна сондажна техника - гледайте поредицата "Треска за злато" по Дискавъри, там доста полезни неща могат да се научат и просто да се види, че златодобивът не е просто да вмемеш една паница и една лопата и да промиваш покрай реките.
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyПон Фев 10, 2014 8:31 pm

Това със паницата и лопатата също е златодобив(промиване),само 4е не е промишлено,като това по Дискавъри.
Симпличио
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСря Фев 12, 2014 6:56 pm

FELIX написа:
Това със паницата и лопатата също е златодобив(промиване),само 4е не е промишлено,като това по Дискавъри.

Е по Дискавъри също не е промишлено, все пак това са малки групи от по 5-6 човека, работещи с амортизирани машини, които всеки момент може да се развалят и това да доведе до преждевнеменно приключване на сезона. Все едно у нас няколко човека да се комбинират, като един подсигури багер, друг - булдозер, трети - драга, след това да арендоват някакъв парцел и почват да промиват.
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСря Фев 12, 2014 8:12 pm

Я се пробвай да се съберете хора с багер,булдозер,драги и тн. и по4нете да "промивате" дори и на арендован  Wink  парцел.Без необходимата бумащина за тва скромно мероприятие ще се окажеш в приклю4ение подобно на това по Дискавъри(но от юриди4еско-правно естество).Колкото до оборудването за тая дейност-разни хора,разни идеали.или казано по друг на4ин с трици маймуни не се ловят  Cool 
Симпличио
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСря Фев 12, 2014 8:14 pm

Е за бумащината всички знаем, че това е най-сериозният проблем, но тук просто стана въпрос за техническата част. Cool 
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСря Фев 12, 2014 8:19 pm

Ако говорим за хоби техни4еската 4аст не иска кой знае каква инвестиция,оба4е ако не е за хоби нали се сещаш 4е ще трябва известен ресурс  Very Happy 
BEKS
Консул
Консул
BEKS

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 15, 2014 6:35 pm

Да не отварям друга тема ще ползвам тази ,и други колеги могат да качват техни снимки на самородки намерени с Голд Бъг.И ето го сефтето на моя Голд Бъг ,днес му беше и първият излет и щом се записа и той ще е кадемлия. С по-спокойна машина не съм работил и в същото време много чуствителна, явно умишлено не са я издули за да няма фалшиви сигнали,но са изгубили около 2см.от общата и дълбочина ,но пълно щастие няма.

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 2j5l2ip

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 2v0h3fb

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 2qdzwvr

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 2irvpdy
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 15, 2014 7:35 pm

Браво BEKS,ти наистина си 4овек с късмет  Very Happy .Да си жив и здрав,и празен да не се прибираш след излет  Cool 
Симпличио
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 15, 2014 7:53 pm

Eхеее, Бекси, ти отново разбиваш конкуренцията! Cool

Но да се похваля, че и аз днес открих сезона - от едно аверче взех за тестове едно китайско менте на Текнетикс и за моя голяма изненада улових цветен сигнал, ето го:

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 7162686r

Предполагам ясно разчитате надписа "LYON", което на мен ми говори, че има вероятност това копче да е от дънките на император Лъв I Тракиец (Λέων ο Θράξ), тоест говорим за артефакт от периода 457 - 474, когато е управлявал този император. За съжаления нямах много време за сканиране на терена, някъде около час работих, но определено съм доволен от находката, дай Боже всекиму такива благини! Cool

Последната промяна е направена от Симпличио на Съб Мар 15, 2014 8:50 pm; мнението е било променяно общо 1 път
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 15, 2014 8:39 pm

Симпли,като го гледам това коп4е много ново ми се струва,по скоро е от дънките на Лъв V Арменец 813-820  Cool 
BEKS
Консул
Консул
BEKS

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 15, 2014 9:27 pm

FELIX написа:
Браво BEKS,ти наистина си 4овек с късмет  Very Happy .Да си жив и здрав,и празен да не се прибираш след излет  Cool 
Мерси колега,и късмет на вскички.Ама има и един лаф:И аз пробвах и бате пробва ама не става,козата си иска пръч.Така,че и от бангията има голямо значение.
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyНед Мар 16, 2014 12:06 am

Поздравления и от мен Бекси! Трябва да черпиш! Видя, че не те подведох. gold bug е един прекрасен апарат ставаш и за самородно злато и е много добър при търсенето на монети.

Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyНед Мар 16, 2014 1:19 am

ivanasen написа:

Поздравления и от мен Бекси! Трябва да черпиш! Видя, че не те подведох. gold bug е един прекрасен апарат ставаш и за самородно злато и е много добър при търсенето на монети.
Да но и за монети ф5 също е добър стига да имаш късмет  Cool 
mario321
Цезар
Цезар
mario321

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyНед Мар 16, 2014 3:35 pm

BEKS написа:
FELIX написа:
Мерси колега,и  късмет на вскички.Ама има и един лаф:И аз пробвах и бате пробва ама не става,козата си иска пръч.Така,че и от бангията има  голямо значение.
BEKS набарал си доста добро място  Cool 
бобо
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyНед Мар 16, 2014 7:17 pm

mario321 написа:
BEKS написа:
FELIX написа:
Мерси колега,и  късмет на вскички.Ама има и един лаф:И аз пробвах и бате пробва ама не става,козата си иска пръч.Така,че и от бангията има  голямо значение.
Направо си е шестица от тотото.И покрай мен реките са златоносни,та последно доста обикалях на проспектинг,но при нас едно ,че самородките са от най малките-0.3-0.5 грама,ами е и много орудено,та направо-мисията невъзможна....А тези предполагам си ги набрал по източните Родопи,но където и да е ,-жъни я нивата Cool 
BEKS
Консул
Консул
BEKS

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyНед Мар 16, 2014 8:37 pm

бобо написа:
mario321 написа:
BEKS написа:
FELIX написа:
Направо си е шестица от тотото.И покрай мен реките са златоносни,та последно доста обикалях на проспектинг,но при нас едно ,че самородките са от най малките-0.3-0.5 грама,ами е и много орудено,та направо-мисията невъзможна....А тези предполагам си ги набрал по източните Родопи,но където и да е ,-жъни я нивата Cool 

Ами мойто инфо е,че по-големи самородки който да се засекат с металотърач не трябва да се търсят по реките а успоредно на тях и по-високите и стръмни дерета който водят до реката ,тежките пърчета си остават там а прашинките слизат до реката.Не,че няма изключение (силни порои които да ги отнесат),но ако в реката има големки самородки 2-3гр.да знаеш ,че по високото ще са поне двойно по-големи.Не не са от Родопите Успех Cool 
бобо
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyНед Мар 16, 2014 8:44 pm

BEKS написа:
бобо написа:
mario321 написа:
BEKS написа:
FELIX написа:

Ами мойто инфо е,че  по-големи самородки който да се засекат с металотърач не трябва да се търсят по реките а успоредно на тях и по-високите и стръмни дерета който водят до реката ,тежките пърчета си остават там а прашинките слизат до реката.Не,че няма изключение (силни порои които да ги отнесат),но ако в реката има големки самородки 2-3гр.да знаеш ,че по високото ще са поне двойно по-големи.Не не са от Родопите Успех Cool 
 Cool Който търси-намира!Успех и на тебе!
hagemon4o
Про-Консул
Про-Консул
hagemon4o

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 10:38 pm

на каква цена се изкупува самородното злато?
BEKS
Консул
Консул
BEKS

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 22, 2014 5:35 pm

Айде да изплакнем окото малко с още една самородка от днес.

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 2u3wfax

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 Sndurk

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 126fqfr

borislav123
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 22, 2014 6:35 pm

Браво колега много хубава самородка. В коритото на реката ли я хвана. cheers 
BEKS
Консул
Консул
BEKS

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 22, 2014 7:03 pm

borislav123 написа:
Браво колега много хубава самородка. В коритото на реката ли я хвана. cheers 
На сртъмен оголен сколон на около 200м. над реката,иначе на реката промиват с легенчета ама на мен с детектора ми е по-кеф.
Симпличио
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 22, 2014 8:01 pm

Бекс, честито за поредната, трета самородка, ти доказа, че у нас има смисъл да се търси самородно злато! Cool

Аз също намерих нещо интересно днес, ето снимките:

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 7184580N

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 7184581N

Това камъче ми отчете стойност 50-53 на VDI скалата и в първия момент се израдвах, че съм намерил самородка, но се оказа някакво много интересно минералче. Затова исках да те питам твоите 3 самородки какви стойности на VDI отчитат?
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyСъб Мар 22, 2014 10:28 pm

Симпличио написа:
Бекс, честито за поредната, трета самородка, ти доказа, че у нас има смисъл да се търси самородно злато! Cool

Аз също намерих нещо интересно днес, ето снимките:

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 7184580N

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 7184581N

Това камъче ми отчете стойност 50-53 на VDI скалата и в първия момент се израдвах, че съм намерил самородка, но се оказа някакво много интересно минералче. Затова исках да те питам твоите 3 самородки какви стойности на VDI отчитат?

Колега сигурен съм , че това е антично олово. На 50-53 отчита оловото. Пробвай с нож да го остържеш. То ще покаже.

Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
mario321
Цезар
Цезар
mario321

ПисанеЗаглавие: Re: 10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug   10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug - Page 2 EmptyНед Мар 23, 2014 1:54 pm

Колеги днеска търсих по една планинска река и намерих
две самородни парчета които са големи 1,5см и 2см форма като на златото
като разтопени но са бронзово бели по леки са от оловото и ми ги даваше доста високи
числа от 80-90 та възможно ли е да са сребро

10 грама самородно злато с металотърсач Fisher Gold Bug
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: