Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH nexus kupuvam грунда врътка wave Fisher Spectrum Minelab маск prodavam mask GOLD lorenz пират 5000 miladinka Coil голден TEKNETICS Майнлаб tesoro nokta Simplex deus нишани
 

 Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's

Go down 
+6
pechkata
adminn
Petronii
sdsds
akulata88
Aurelius
10 posters
АвторСъобщение
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyПон Апр 07, 2014 8:17 pm

В приложените линкове можете да видите всички компоненти включени в моя експеримент:
Детеkтори: Garrett ATX, Minelab GPX5000, Minelab Excalibur II, Minelab ExplorerII, White's Surf P.I. DualField, White's Spectra V3i.
Среда: използвал съм същите условия, като описаните в тема: "Minelab GPX4500 vs GPX5000" -https://www.imperio.biz/t7449-topic
Метални обекти за детеkтиране: вижте снимките и таблицата с резултатите.
Всички резултати, получени до момента, са от тест на чиста почва. След като приключа с всички детеkтори, обект на сравнение, ще застелR един активен слои от чакъл върху чистатa почва, запълваики въздушната междина, и ще проведа теста отново.Tози път ще настроR земния баланс на всеки детеkтор поотделно до ниво, когато ще се премахне(ако може...) влиRнието на почвата.
Погледнете и нека да обсъдим заедно получените до момента резултати.
https://imageshack.com/i/nqs9plj
https://imageshack.com/i/fve6yzj
https://imageshack.com/i/1x1l82j
https://imageshack.com/i/nqs9plj
https://imageshack.com/i/nl6p5cj
https://imageshack.com/i/1q8lrpj
https://imageshack.com/i/eu963ij
https://imageshack.com/i/n6i9j1j
https://imageshack.com/i/1a6zglj
Върнете се в началото Go down
akulata88
Преторий
Преторий




white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyПон Апр 07, 2014 9:12 pm

И [size=11.818181991577148]Minelab отново е без конкуренция![/size]
Върнете се в началото Go down
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyСря Апр 23, 2014 8:52 pm

ATX спокоино се конкурира с GPX  въпреки голямата разлика в цената.Много ми е интересно сравнение между GARRETT ATX и MINELAB SDC 2300 и двата са на базата на военни и двата са амфибии  Shocked   Едва ли ще мога да си позволя един такъв да не говоря  сравнения  да правя...ама нали съм любопитен .Aurelius дали не можеш да вземеш и един MINELAB SDC 2300 ?  Embarassed  Rolling Eyes  Very Happy


https://www.youtube.com/watch?v=nHATwgRlxX4
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyСря Апр 23, 2014 10:09 pm

Ами теста отново доказва истината, че Minelab са си номер едно при металдетекторите.

 cheers 
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyЧет Апр 24, 2014 10:53 am

Petronii написа:
Ами теста отново доказва истината, че Minelab са си номер едно при металдетекторите.

 cheers 


Незнам как стигна до тоя извод, ама при монетарите ги няма ама хич!
Колко хора си продадоха майнлабите монетари и си взеха XP DEUS знаеш ли? И всичките са балъци  Very Happy 


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyЧет Апр 24, 2014 11:19 am

Еее да за жалост в арсенала на Аврелиус няма Деус...


Аврелиус вземи на заем някой Деус от колеги и го включи в теста или заедно със собственика направете теста - ако може разбира се...
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyЧет Апр 24, 2014 10:33 pm

adminn написа:
Petronii написа:
Ами теста отново доказва истината, че Minelab са си номер едно при металдетекторите.

 cheers 


Незнам как стигна до тоя извод, ама при монетарите ги няма ама хич!
Колко хора си продадоха майнлабите монетари и си взеха XP DEUS знаеш ли? И всичките са балъци  Very Happy 

Ами стигнах до извода, когато колеги с много добри апарати едвам засякоха сигнал и извадиха монета, после привикаха колегата с ГПХ-а и изкара още двадесет.
Всичко се вижда на терена, за дълбоки сигнали ГПХ-а, за плитко и замърсено какъвто ти е на душа, и деуса и монетарите на майнлаб и всичи други вършат същата работа, различават се по парите, които си дал за тях  Very Happy 
А между другото има и не малко обяви за продажди на деус, които съм мяркал в нета, не бих бил толкова смел да твърдя, че те са най-добрите апарати.
Върнете се в началото Go down
sashometila
Легионер
Легионер
sashometila



white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyЧет Апр 24, 2014 11:48 pm

Нямал съм честа да работя със скъпите машини, а и съм прекалено млад и зелен, но колегата Петроний даде за мен най-точното определение.Имах честа да копам сигнал на ГПХ-5000, и мамка му, не съм го мерил, но имах чувството че прав ще ме погребват.


Имаме си земя, имаме си вода, и си правиме кал !
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyПет Апр 25, 2014 12:13 am

Петронии не съм съгласен с теб за деусите. То и GPX-и имаше много дето се продаваха и още ще има,но така е с всички марки,някой си продават машините защото се отказват,други защото им трябват пари и т.н.. Това,че нещо се продава не означава,че то е боклук и не струва.
И Мерцедеси се продават втора употреба по на година или няколко,това значи ли,че не са хубави ?
Не защитавам експитата и те си имат недостатъци,но са винаги "една крачка" пред другите монетари.
А за GPX,той е друга категория,там няма кой да го бие.
Върнете се в началото Go down
sashometila
Легионер
Легионер
sashometila



white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyПет Апр 25, 2014 12:25 am

Според това което видях, е съпоставка между Мерцедес А150 и Мерцедес S63 AMG.Вече трудно може някой да ме разубеди.Само за АКА ми тлее още искрица надежда,че ми е по-достъпен.


Имаме си земя, имаме си вода, и си правиме кал !
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyПет Апр 25, 2014 5:02 am

Здравеите колеги,
вклUчвам се едва сега в темата, защото
изчаках малко да се изкажат мнениR...
От това, което се показа при условиRта на моъR ехперимент видRх, че при cxодни условиR ( Minelab GPX5000 беше оборудван с по-малка антена-9х12 инча Coiltek DD)GPX5000 при режим SPECIAL и на SHARP с включена дискриминациR на 3 детеkтира средно обектите с 3 до 8 см по-дълбоко в чиста почва. Изключение правRт само златното синджирче с кръстче и сребърното синджирче, където Garrett АТХ
детеkтира обектите с голRма разлика пред GPX. Когато по-късно, обаче вклiuчих на RELIC/COIN MINELAB чувствително увеличи дълбочината с 6-10 см отгоре в зависимост от големината на обекта. За упоменатите верижки, обаче, АТХ си остана победител. МислR, че GARRETT АТХ има своето мRсто на пазара и в арсенала на професионалните златотърсачи, но лично за себе си мога да кажа следното:
Положителни страни:
- изключително здрав и устоичив на всRкакви влиRниR: прах, вибрации, температурни разлики, влага, потопRем до 3м под вода, удобно сгъваем да се побере в раница...
Не одобрRвам:
- тежък
- антената е захваната в единиR краи за стика, което създава условиR за постоRнно завъртане при работа напред и надолу, с което се губи постоRнната меjдина със земRта-много е неприRтно, независимо колко е затегнат ключа(болта);
- апаратът нRма дискриминациR на желъазото "на ход", а трRбва да се превключва всеки п^т за проверка при съмнение, което води до изчакване, а резултатът е много често отрицателен, а вие копаете желRзо все пак!!! В сравнение с GPX5000 дискриминациRта на АТХ не е добра!
- За търсене под вода на антената трRбва да се залепи отражателно фолио, или да се боRдиса в жълто, или бRло, за да се вижда. Ако не се направи това, антената се превръща в невидимка!!!
Колеги, не превъзнасRите резултатите от моR тест, защото те са субективни.
Minelab GPX5000, от друга страна е един друг свRт. Аз имам 17 различни по размер DD и MONO антени за него и съм убеден, че нRма друг детеkтор за сега, които да е способен на това, което много хора са виjдали, в това число включително и аз. Които е тествал знае!
Все пак, независимо от това, което не ми харесва в Гарретт АТХ, мислR, че ако човек може да си позволи да има двата детеkтора едновременно и активно се занимава с търсене на самородно злато, АТХ е един добър избор за добавка към GPX5000.
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyПет Апр 25, 2014 6:24 pm

За другите детектори ще имали тест скоро?
Върнете се в началото Go down
Odesoss
Новобранец
Новобранец




white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's   white - Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's EmptyПон Апр 28, 2014 8:30 am

съвсем новичък съм в това хоби, въпреки че почти винаги имам некакъв МД под ръка, но реших да почета и да видя некое клипче за миленаб 5000, според мен е не вероятен апарат, дори започвам да си мечтая за покупка на такъв, на таблицата която е пусната се вижда че има значителни разлики с другите два МД, но според мен сблъсъкът е и в цената между изложените в теста МД,което води и до значителните разлики
Върнете се в началото Go down
 
Да надникнем-малък паралелен тест на различни металотърсачи: Garrett, Minelab, White's
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Паралелен тест на пинпойнтери Garrett Pro pointer-AT vs XP Mi-6 vs Mi-4
» БАТСЗМ и Форум Империо организират тест на Minelab EQUINOX 800
» Minelab CTX 3030 Срещу Garrett AT PRO

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Тестове на металдетектори-
Идете на: