Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Fisher Minelab prodavam nokta 5000 lorenz nexus VANQUISH tesoro TEKNETICS пират маск deus нишани kupuvam wave грунда Coil врътка miladinka Майнлаб Spectrum mask GOLD Simplex голден
 

 Здравейте

Go down 
+12
Petronii
sashometila
бобо
mario321
Трибал-М
Hadjiev
jordan_nenov
hubavito
stan960
vvurbanov
vasilio
Rolingash
16 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyВто Май 20, 2014 11:41 pm

Здравейте - Page 2 WP_20140520_013OyodwBk_thumb
Здравейте - Page 2 WP_20140520_014gm2RJmq_thumb
Здравейте - Page 2 WP_20140520_017a3jcPJX_thumbshare.eu/main/image_view/WP_20140520_016MnkyjtK.jpg]Здравейте - Page 2 WP_20140520_016MnkyjtK_thumb[/URL]
Здравейте - Page 2 WP_20140520_018DqdUt6k_thumb Здравейте - Page 2 WP_20140520_019e7eOCLU_thumb Здравейте - Page 2 WP_20140520_0205ve21Oe_thumb Здравейте - Page 2 WP_20140520_021AvUEmr9_thumb Здравейте - Page 2 WP_20140520_022WMZ6PV3_thumb Здравейте - Page 2 WP_20140520_023AozKrJT_thumb Здравейте - Page 2 WP_20140520_024McQ70oW_thumb Здравейте - Page 2 WP_20140520_026KTwJcx3_thumb Здравейте - Page 2 WP_20140520_0272n5JxdC_thumb
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyСря Май 21, 2014 7:32 am

-Бъзикам се младши,нъл видиш че излазят сал новинки до тоз язовир, по добре се поразшетай около моста и от двете му страни -Е зависи все пак какво търсиш,ако е просто за хобито никак не е лошо като за начало. Smile
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyСря Май 21, 2014 5:05 pm

да ще се поразходя но няма да е сега защото сам на 100км от там но аз прочетох малко история и вижте какво намерих язовира се казва Бежа близо до град Бежа на около 10-12 км един от друг са със кола по пътя а ако хванеш на пряко през гората може и да са 4-5 може и по малко (
Първите обитатели на териториите, днес заети от Португалия, са били неандерталци и хомо сапиенс. По време на неолита местните жители са правили опити да си осигурят поминък чрез риболов и животновъдство. Към първото хилядолетие преди Христа започват няколко последователни вълни от нашествия на келти, идващи от Централна Европа. Те се смесват с местното население, образувайки голям брой отделни племена, като галеци, лузитани, келтики и кинети.
През 219 г. пр.н.е. Римската империя започва нашествието си на Иберийския полуостров. Римските войски започват да превземат полуострова от юг, където кинетите ги посрещат като съюзници, но през 194 г. пр.н.е. лузитаните и други местни племена на север се обединяват под ръководството на Вириат и вдигат въстание срещу римляните. Вириат скоро успява да освободи цялата територия на днешна Португалия. Рим изпраща легиони, водени от най-добрите пълководци, но не успява да се справи с въстаническата армия. Римляните подкупват вестоносеца на Вириат, който убива господаря си и скоро след това съпротивата на местните приключва. Римляните развиват значително региона, построявайки множество градове, някои от които са населени и съществуват до наши дни (Бежа). Късният римски период е описан от местните хронисти Павел Орозий[1] и Хидаций. Между 5 и 7 век Западната Римска империя вече се е разпаднала и на полуострова нахлуват германските племена свеби, маркомани и вандали в съюз със сарматите, а по-късно пристигат и вестготите, чието кралство обхваща целия полуостров.
Върнете се в началото Go down
hubavito
Легионер
Легионер




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyСря Май 21, 2014 7:35 pm

Като ходиш към язовира се разходи в гората която е между града и язовира, там може да излезе нещо, разгледай и релефа из гората чрез него може да се предположи дали е имало селище в днешната гора.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyСря Май 21, 2014 8:35 pm

super21 -Щом навързваш историята с търсачеството ша та бъде -Естествено е че има келти,те завладяват Иберийският полуостров много преди Римляните -И естествено след това идва Рим -Язовира казваш е със същото име като града,това е доста ориентировъчно все пак -Дано португалците да немат навика да правят язовири над древните си селища и да ги оставят да киснат под водата като нашите прословути пишман радетели на културата................................................... Laughing
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyЧет Май 22, 2014 1:49 am

дано да е така а да ви се похваля регистрирах се във Португалски сайт за метало детектинг и там си писах сас няколко португалци със доста интересни находки и те казват че М.Д. не е много развит зареди законите който има държавата. Накратко човека каза че земята е почти непокътната особено във моя район та мисля да направя др седмица един уликенд там . После ще пиша какво е станало човека също ме ориентира и към др. язовир близо до почти пресъхнала река където е намирал римски монети поне така каза но не знам ще отида и там ! благодаря за оказаната помощ бира
Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyЧет Май 22, 2014 7:57 am

Здравеи Ролингаш ние с теб сме комщии ас от 11години гйивея в Испаня и сащо се занимавам сас това хоби Законите при вас са сащите като в Испаня нее законно .това което ти е казал СТАН 960 за посоките е вярно ,тарси са6то около птесахнали лагуни ас на такива места имама доста попаденя касметт...........
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyПет Май 23, 2014 2:00 pm

здравей колега под пресъхнали лагуни да разбирам пресъхнали езера,реки и т.н. ако е така може ли да ми дадеш още малко информация как да познавам че там е имало езеро или река благодаря
Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyПет Май 23, 2014 3:55 pm

Ами разбирасе по релефа на терена и по почвата кадето е било лагуна почвата е по тамна от останалата дори черна в неделя ще излизам на едно подобно място 6тети снямам терена
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyСъб Май 24, 2014 12:23 am

ще очаквам със нетърпение
Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyПет Май 30, 2014 4:56 pm

Rolingash написа:
ще очаквам със нетърпение
  ето  за  такива  терени   ти  говоря виш  втзентара  кадето е по  ниско  почвата  е  по   тамна там  е  минавала  река  значи  ти се  пробваш  на  вазвешенята  кадето  се  предполага  че  е  било  селище       http://www.img-share.eu/main/image_view/DSC_0048uQk6tOj.jpg.htm
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyСъб Май 31, 2014 7:35 pm

Благодаря колега 15 юли си тръгвам от Португалия до тогава ако намеря нещо ще пиша ако не продължавам да пробвам във Бг.
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyСъб Май 31, 2014 7:39 pm

а и колега ако ти се занимава ако искаш може да пращам снимки да поглеждаш и да си казваш мнението за местата където мисля да ходя и малко да ме напътстваш Също искам да попитам покрай океана да търся ли римляните Много искам да намеря нещо римско
Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyСъб Май 31, 2014 7:51 pm

Rolingash написа:
а и колега ако ти се занимава ако искаш може да пращам снимки да поглеждаш и да си казваш мнението за местата където мисля да ходя и малко да ме напътстваш Също искам да попитам покрай океана да търся ли римляните Много искам да намеря нещо римско

ok  prashtai
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyСъб Май 31, 2014 10:05 pm

колега за сега имам само на 1 място искам да отбележа че е точно до океана и тъкмо да те попитам дали На места близо до океана да търся или няма смисъл ако знае ще съм благодарен да споделиш мнението  голд   Здравейте - Page 2 WP_20140219_0051FD0frJj_thumb
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyНед Юни 01, 2014 12:23 am

Rolingash написа:
а и колега ако ти се занимава ако искаш може да пращам снимки да поглеждаш и да си казваш мнението за местата където мисля да ходя и малко да ме напътстваш Също искам да попитам покрай океана да търся ли римляните Много искам да намеря нещо римско
Преди некое време, около илядо години, по мои спомени май римлянете си заминаа. Со се корабете...
Ама ти поразгледай де, мое пък некой да е изпуснал корабо...
 бабо
Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyНед Юни 01, 2014 9:47 am

Селски  небади  толкова  лош сас  момчето  новобранка  е  всички  сме   били  така
Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyНед Юни 01, 2014 9:52 am

Rolingash написа:
колега за сега имам само на 1 място искам да отбележа че е точно до океана и тъкмо да те попитам дали На места близо до океана да търся или няма смисъл ако знае ще съм благодарен да споделиш мнението  голд   Здравейте - Page 2 WP_20140219_0051FD0frJj_thumb
виш  на  тази снимка  ни6то  така  немога  дати  кага   но  ти  одети  и  се  огледаи  за  кирамика    .А  иначе  мойеш да  тарсиш  по  високите места  на  бреговете
Върнете се в началото Go down
Hadjiev
Легионер
Легионер
Hadjiev



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: португалиа   Здравейте - Page 2 EmptyНед Юни 01, 2014 2:04 pm

колега ас су6то сум в португалиа и туркам по таз земя португалиа...и сум намерил няква арабска монета 1888 ,няколко монети от по 100 реис от 1900 и бая нови монети евро центове и е6кудо6 ти в кои град си....?? даи да напраим някои излет заедно....прав си 4е тук нее развито турса4еството марзелив народ са португалците нямат воля дори да запо4нат да дурсят като извадят 10 капа4ки или консерви ...стари железа се отказват... и залягат на виното,,, даже по 1 4ас не могат да туркат....за тва пове4е сам си цукам... ас сум ж град анадиа... близо до коимбра cherry cherry cherry cherry cherry
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Hadjiev   Здравейте - Page 2 EmptyНед Юни 01, 2014 3:41 pm

здравей колега аз съм във много малко село близо до по голямо село  Surprised като цяло съм във на ............. на 60 км е град Лагош но ако искаш може да дадеш скупе да се разберем нещо аз си тръгвам юли до тогава имаме време след това най вероятно няма да се връщам Sad
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyНед Юни 01, 2014 3:50 pm

vasilio написа:
Селски  небади  толкова  лош сас  момчето  новобранка  е  всички  сме   били  така

Направете си страница "Мечо пух".
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyНед Юни 01, 2014 4:13 pm

vasilio написа:Селски  небади  толкова  лош сас  момчето  новобранка  е  всички  сме   били  така

Направете си страница "Мечо пух".

Няма проблем колега обаче ти помни "Мечо пух" какво е казал
-Колкото повече толкова повече ( И умрял от свръх доза )  lol!  lol!  Very Happy
Върнете се в началото Go down
Rolingash
Преторий
Преторий




Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyНед Юни 01, 2014 6:14 pm

а иначе колега че съм новобранец новобранец съм обаче за да направя малко по интересна темата ще вмъкна че , Майка ми е от село Рожен (Мелнишко) и знам доста легенди ако може така да се изразя който да доста интересни и със купища злато. Една от тях е за Златото на Яне Сандански и баба ми е разказвала къде са го скрили че нейният дядо и е разказвал даже ми показа снимки със Яне Сандански и нейният дядо (пра пра дядо ми)
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyНед Юни 01, 2014 6:54 pm

-Кой ти вдена таа Це-Це муха да са връщаш бре младши -Млад си доколкото разбрах -Кво искаш,да се върнеш тук да си похарчиш спестените с труд парички и да си прокълнеш и акъла и дните ли.............................................-Стой си там байчовото и ги гледай от далече как тука гнидавите партийци и тъпите им отрочета съсипват държавата, ма от делече,не им давай ни кръвта си ни труда си. Wink 
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Здравейте - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравейте   Здравейте - Page 2 EmptyПон Юни 02, 2014 8:31 pm

stan960 написа:
-Кой ти вдена таа Це-Це муха да са връщаш бре младши -Млад си доколкото разбрах -Кво искаш,да се върнеш тук да си похарчиш спестените с труд парички и да си прокълнеш и акъла и дните ли.............................................-Стой си там байчовото и ги гледай от далече как тука гнидавите партийци и тъпите им отрочета съсипват държавата, ма от делече,не им давай ни кръвта си ни труда си. Wink 
А така Стане добър акъл даваш, но почти всеки българин който е на вънка си го дърпа сърцето пак към Майка България, но голям е проблема с тези нашите чорбаджии дето ни късат джигера от работа за жълти стотинки, докога тези мръсници ще се ебават с хората които се трудят, батерията със злобата расте и все някога ще се презареди и тогава тежко ще е доста за тези мръсни и щастливи 10% защото 90% от хората само с ботушите да тръгнат и ще прегазят 10% мишоци
Върнете се в началото Go down
 
Здравейте
Върнете се в началото 
Страница 2 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Здравейте
» Здравейте
» Джубокса на админа :)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: