Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
GOLD грунда маск Simplex kupuvam tesoro deus 5000 TEKNETICS nexus miladinka lorenz prodavam VANQUISH пират mask Fisher Coil нишани голден врътка nokta Майнлаб Spectrum wave Minelab
 

 Нишан ли е това ?

Go down 
+3
Гадуларя
Podlecii.avg
speedway
7 posters
АвторСъобщение
speedway
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyПон Май 26, 2014 11:18 pm

Здравейте!Днес снимах една скала и искам да ви питам нишан ли е това ?
Нишан ли е това ? 2hg8rdf
Нишан ли е това ? 73pe8w
Нишан ли е това ? Sesxmv
Нишан ли е това ? Ief488
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyСря Май 28, 2014 8:42 pm

speedway написа:
Здравейте!Днес снимах една скала и искам да ви питам нишан ли е това ?
Нишан ли е това ? Sesxmv
колега малко сте копали около камъка  Laughing 
огледай на около за следи от човешка намеса а не природни образования .
Нишан ли е това ? 11j10xz
Върнете се в началото Go down
Гадуларя
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyЧет Май 29, 2014 8:29 am

Аз не виждам нишан, но тези дупки по камъка определено са правени от човек и вероятно на този камък е свързан с някакъв култ, бих го датирал от халколита, тоест каменно-медната епоха, от която епоха е и Варненският некропол (с най-старото злато в света), така че около камъка е възможно да се намерят доста златни артефакти, но трябва да се сканира с кантар или рамка, защото вероятно предметите са на голяма дълбочи.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyЧет Май 29, 2014 9:18 am

Гадуларя написа:
Аз не виждам нишан, но тези дупки по камъка определено са правени от човек и вероятно на този камък е свързан с някакъв култ, бих го датирал от халколита, тоест каменно-медната епоха, от която епоха е и Варненският некропол (с най-старото злато в света), така че около камъка е възможно да се намерят доста златни артефакти, но трябва да се сканира с кантар или рамка, защото вероятно предметите са на голяма дълбочи.


Гадуларю,предлагам за пълна сигурност да се обработи мястото с багети,римски бастун и всякакви други бастуни.
Върнете се в началото Go down
adventurer
Преторий
Преторий
adventurer



Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyЧет Май 29, 2014 5:19 pm



Гадуларю,предлагам за пълна сигурност да се обработи мястото с багети,римски бастун и всякакви други бастуни.[/quote]

 :mdr97: 
Върнете се в началото Go down
speedway
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyЧет Май 29, 2014 11:22 pm

Забравих да кажа , на върха на скалата има още 5-6 дупки около 1 см дълбоки и са пръснати по цялата горна част . Скалата се намира в западни родопи близо до стара пътека на много голям наклон . На по-малко от километър от мястото е имало 2 нишана който са били разбити .
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyПет Май 30, 2014 11:53 pm

speedway написа:
Забравих да кажа , на върха на скалата има още 5-6 дупки около 1 см дълбоки и са пръснати по цялата горна част . Скалата се намира в западни родопи близо до стара пътека на много голям наклон . На по-малко от километър от мястото е имало 2 нишана който са били разбити .
Тези дупки се правят за да заблуждават и да объркват търсещия истинския е счупен както казваш,а знаеш ли какви са били защото повечето хора ги чупят от завист защото не могат да ги разгадаят.
Върнете се в началото Go down
Miron
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyВто Юни 18, 2019 8:04 am

Здравейте колеги искам да попитам някой може ли да ми каже какво значи нишан кантар с топуз на скала.Нов съм в занаята и всяка информация ще ми е полезна.Открих го в една пещера случайно.Ще опитам да кача и снимки.
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyНед Юни 23, 2019 10:25 am

Да нишан е.
Върнете се в началото Go down
Miron
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyПон Юни 24, 2019 8:53 pm

Благодаря за отговора колега,а ако може да ми кажеш и какво значи или как се разчита , защото то има и числа ще съм много благодарен.
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyВто Юни 25, 2019 9:28 am

Имаш ли снимки,да не излезе че е съвремен че доста се навъдиха последните години за да манипулират хората.
Върнете се в началото Go down
Miron
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyВто Юни 25, 2019 9:12 pm

Имам снимки колега ,но незнам как да ги кача . Ще опитам пак.
Върнете се в началото Go down
Miron
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyВто Юни 25, 2019 9:39 pm

Нишан ли е това ? Img_2011
Върнете се в началото Go down
Miron
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyВто Юни 25, 2019 9:44 pm

Нишан ли е това ? Img_2011
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyСря Юни 26, 2019 12:05 am

Това да не е с боя,че ми изглежда много цветно като че ли.
Върнете се в началото Go down
Miron
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyСря Юни 26, 2019 8:05 am

Не не е боя.
Върнете се в началото Go down
Miron
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyСря Юни 26, 2019 8:22 am

Не не е боя.Това колега едни турци преди време идваха и ме питаха за местността в която е тази пещера.Имаха и книга с описи на турски .Аз гледах ама нищо не разбрах незнам този езикВ тази книга имаше същата рисунка и същите числа като на скалата.Само това можах да запомня.Мястото е толкова скрито ,че ако неси ходил преди няма да я намериш и една година да ходиш.После поразпитах и се оказа ,че страшно много хора го търсят това нещо. Въпросните турци питаха и за един римски мост и един човек ги заведе на него и след няколко седмици ясно личеше как са махнали камбаните и са копали и ясно се виждаше очертанията на котела каде е лежал за това съдя ,че и тук всичко е истина.
Върнете се в началото Go down
Miron
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyСря Юни 26, 2019 8:32 am

Самото място където е нишана е като отворена книга и на едната страница е нишана.
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyСря Юни 26, 2019 10:13 pm

Това е съвременно колега не се дерзай.Никога при нишан няма числа и там подобни.
Върнете се в началото Go down
Miron
Новобранец
Новобранец




Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyЧет Юни 27, 2019 8:02 am

Може и да си прав колега аз него оспорвам , ако знаех какво е нямаше да пиша.Аз просто се интересувам как се разчита подобен нишан. В нета намерих едно обяснение,че на колко е сложен топуза толкова е златото и на колко крачки е от него и на каква дълбочина и в каква посока ето това незнам . Може би затова са другите числа.Ако знаех значението им щеше да е добре.Аз просто питам как се разчита подобен нишан.
Върнете се в началото Go down
markos
Преторий
Преторий
markos



Нишан ли е това ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нишан ли е това ?   Нишан ли е това ? EmptyПон Юли 01, 2019 9:46 pm

Този който е направил нишана е и този който е продал картите,разцвета на търговията карти и нишани е точно в разгара си.
Върнете се в началото Go down
 
Нишан ли е това ?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» PODLECII
» тапи в скали
» нишан ли е

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: