Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nokta deus 5000 prodavam TEKNETICS врътка грунда Fisher пират mask голден lorenz VANQUISH маск tesoro нишани miladinka kupuvam Spectrum wave GOLD nexus Minelab Майнлаб Simplex Coil
 

 Осъдиха експерти за занижени оценки на антики

Go down 
+9
kateracha_86
Трибал-М
borislav123
mario321
Petronii
adventurer
stan960
Гадуларя
Kiril62
13 posters
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyЧет Юни 05, 2014 10:30 pm

Двете дами получиха от Видинския районен съд по 6 месеца условно.


Директорката на Регионалния исторически музей във Видин Фионера Филипова и бившата заместник-директорка на Националния археологически институт Дочка Аладжова са осъдени, защото като вещи лица по дело за контрабанда на антики дали занижени оценки, съобщава „24 часа”. Двете получиха от Видинския районен съд по 6 месеца условно, както и забрана да правят експертизи като вещи лица за срок от 6 месеца.През 2006 г. те дадоха нулева стойност на 3 уникални римски солници, които впоследствие при петорна експертиза бяха оценени на близо 1 млн. лв. Солниците бяха задържани с 5000 антични предмети и монети при опит за контрабанден износ през ГКПП Връшка чука. Оценката на Филипова и Аладжова за всичките антики бе за общо 2751 лв.

Солниците бяха отнети в полза на държавата, след като контрабандистите Николай Николов и синът му Иво Илиев от с. Спанчевци бяха осъдени. Солниците са сребърни с позлата, от втората половина на III в. и според археологическата експертиза са изключително редки паметници на римската скулптура.

http://www.blitz.bg/news/article/271878
Върнете се в началото Go down
Гадуларя
Новобранец
Новобранец




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyЧет Юни 05, 2014 11:10 pm

Отново Българския съд хвърля прах в очите на хората, но защо не разкриха и осъдиха тези, които са поръчали тази "експертиза" ?

Между другото, Кириле, бих искал да попитам каква е връзката на тази новина с нашия форум, нали тук сме само търсачи, които търсим самородно злато, метеорити и евентуално изгубени вещи по плажовете, какво общо имат археологическите ценности с нашия форум?
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyЧет Юни 05, 2014 11:24 pm

-Форумът си е същият от създаването му,с гъдулки или без такива насоченоста му е Металдетектинг -Дали ще търсиш злато,метеорити, или нещо друго ще се окаже под питата,божа работа -Граница няма,и не трябва да има -Другото са драсканици на лайнометите под прикритие -Едните са правят на доброжелатели, другите на съветници, ма са все негативисти с меко казано неясни и деструктивни цели..............................................
Върнете се в началото Go down
adventurer
Преторий
Преторий
adventurer



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyПет Юни 06, 2014 9:42 am

капачки от буркани или археологически ценности закона трябва да променят в тяхна и наша полза иначе оправия няма всичкото е ташак работа за в момента. търсачи,търсачи на капачки и тем подобни имало е и ще има
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyПет Юни 06, 2014 4:13 pm

Гадуларя написа:
Отново Българския съд хвърля прах в очите на хората, но защо не разкриха и осъдиха тези, които са поръчали тази "експертиза" ?

Между другото, Кириле, бих искал да попитам каква е връзката на тази новина с нашия форум, нали тук сме само търсачи, които търсим самородно злато, метеорити и евентуално изгубени вещи по плажовете, какво общо имат археологическите ценности с нашия форум?

Как каква е връзката бе колега, ама ти всъщност няма как да знаеш, като не си търсач. Значи, обикновенно човек не знае какво ще изкопае докато търси, много често се намират и антични неща и артефакти. Знаеш ли колегите, колко много дарения и доброволни предавания са направили на музеите и полиция, естествено да ни е интересно, какво се случва с тях и какви безобразия вършат музейните мишоци. Но то се знае и е обществена тайна, че с най големите далавери и обвързаност са именно археолозите на държавна хранилка. Това, че са осъдили условно две оценителки е пълна гротеска, след шест месеца пак ще оценяват и докато не са прекалено нагли, за да се разчуе и бие на очи, няма проблем.
Върнете се в началото Go down
Гадуларя
Новобранец
Новобранец




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyПет Юни 06, 2014 5:23 pm

Petronii написа:

Как каква е връзката бе колега, ама ти всъщност няма как да знаеш, като не си търсач.

Демек излиза, че дефиницията на понятието "търсач" е "човек, който търси антични артефакти с металотърсач", така ли? Тогава каква категория сме тези, които сме си купили детектори, за да търсим самородки или съвременни монетки по плажовете? И има ли значение, ако детекторът е китайско менте на известен модел, примерно Текнетикс Т2 или Minelab GPX 5000?
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyПет Юни 06, 2014 8:51 pm

-Първо, за търсачите на самородки и метеорити има специализиран форум, БАТСЗМ,този тук е за всичко свързано с Металдетектинга -Второ,жениците са го отнесли най вероятно щото не са дали ЗАНИЖЕНА а РЕАЛНА цена на артефактите,интересно що не го отнася оня тройка обикаляща България под командването на Соларов дето доказано дава ЗАВИШЕНИ оценки -Трето,понятието Търсач би трябвало да се отнася за всичко свързано с Металдетектинга,това че определена клика мошенници от археологическите среди интерпретира определението като само свързано с търсенето на антики е откровенна измама за която в примерно развитите демократично страни мое си отнесат присъдата нема значка че са на държавна служба -Четвърто,това дали ще търсиш с американски или китайски търсач си е лрично твой и на всеки друг изправен пред такава дилема проблем,като гледам как настървено мачкат всички с новите си модели смартфони,таблети и лаптопи нищо чудно в скоро време да скрият шайбата и на големите пройзводители при металотърсачите.............................................Wink  Smile 
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyПет Юни 06, 2014 11:17 pm

Гадуларя написа:
Petronii написа:

Как каква е връзката бе колега, ама ти всъщност няма как да знаеш, като не си търсач.

Демек излиза, че дефиницията на понятието "търсач" е "човек, който търси антични артефакти с металотърсач", така ли? Тогава каква категория сме тези, които сме си купили детектори, за да търсим самородки или съвременни монетки по плажовете? И има ли значение, ако детекторът е китайско менте на известен модел, примерно Текнетикс Т2 или Minelab GPX 5000?

За пръв път срещам подобна аналогия търсач=антични артефакти. Колега, ако се затруднявате с толкова показателна дума, то тогава отворете речника.
Като казвам, че не сте търсач, имам в предвид, че не може някой човек от музея, на когото са му дали китайски металотърсач, заради липса на бюджет, да бъде търсач в истинския смисъл на думата, да тогава ще търсите целенасочено артефакти, но ние търсим всяко нещо, което реагира на метал, с предимство от цветната металургия и в краен случай се приема и желязо, ама от килограм нагоре. Не ни набърквайте във някакви сюжети, ако може..
Върнете се в началото Go down
Гадуларя
Новобранец
Новобранец




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyСъб Юни 07, 2014 1:10 am

Колега Петроний, и да погледна в речника, едва ли ще прочета нещо чак толкова изключително за тази дума, а най-вероятно ще бъде свързано с някакво твърде общо значение, което няма да ми помогне да разбера какво, аджеба, търсят търсачите. Доколкото имам обща култура, май само археолозите търсят антични артефакти, тоест това им е работата и само на тях им е разрешено от закона да го правят, но нали няма сега да почнеш да ме убеждаваш, че всички тук сме археолози, понеже мога да ти гарантирам, че поне аз не съм такъв и следователно не мога да търся древни предмети, затова и си джиткам с Текнетикса по планините, в търсене на самородки, или пък лятото чат-пат по някой плаж, в търсене на изгубено пръстенче или монетки. Та в този смисъл ми беше чуденето - защо трябва да коментираме тук новина, свързана с далавери в музеите, след като нито сме археолози, нито пък...имaняpи?
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyСъб Юни 07, 2014 11:24 am

Истинския търсач е човек който търси цени работи, а това влизат пръстени, синджири, кръстове, украшения, монети, самородо злато и въобще всичко което ще те накара да почустваш чувството на истински търсач, това чувство не може да се опише-в момента на намирането това чувство става страхотнолулата на мира  но е по добре ако се намери нещо което е много ценно, да се зарови на такава дълбочина, че само човек с blisstool да го намери  :mdr97: 
Върнете се в началото Go down
Гадуларя
Новобранец
Новобранец




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyСъб Юни 07, 2014 12:05 pm

mario321 написа:
Истинския търсач е човек който търси цени работи 

Марио, не съм съгласен с тази дефиниция, защото много по-важно е търсачът да върши нещо ценно за обществото като цяло, например прочистване на гората от метални отпадъци, което де факто е употреба на металотърсача за чисто екологични цели, а екологията в 21 век е един от приоритетите във всяка цивилизована държава - в Абсурдистан, за съжаление, такова мислене имат много малко хора, примерно аз съм именно такъв човек, но други като мен не познавам, все пак се надявам да не съм съм...
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyСъб Юни 07, 2014 12:55 pm

Има много обработваеми площи където излизат стари артефакти . Не съм чул археолози да ги копаят. Нима е по добре да оставим тези предмети да се прецакат от торенето и обработката на земята .
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyСъб Юни 07, 2014 1:05 pm

Гадуларя написа:
mario321 написа:
Истинския търсач е човек който търси цени работи 

Марио, не съм съгласен с тази дефиниция, защото много по-важно е търсачът да върши нещо ценно за обществото като цяло, например прочистване на гората от метални отпадъци, което де факто е употреба на металотърсача за чисто екологични цели, а екологията в 21 век  е един от приоритетите във всяка цивилизована държава - в Абсурдистан, за съжаление, такова мислене имат много малко хора, примерно аз съм именно такъв човек, но други като мен не познавам, все пак се надявам да не съм съм...


От скоро ГАдуларя се нарича,но бие барабана на Симплича...
Върнете се в началото Go down
kateracha_86
Новобранец
Новобранец




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyСъб Юни 07, 2014 1:11 pm

Гадуларя написа:
mario321 написа:
Истинския търсач е човек който търси цени работи 

Марио, не съм съгласен с тази дефиниция, защото много по-важно е търсачът да върши нещо ценно за обществото като цяло, например прочистване на гората от метални отпадъци, което де факто е употреба на металотърсача за чисто екологични цели, а екологията в 21 век  е един от приоритетите във всяка цивилизована държава - в Абсурдистан, за съжаление, такова мислене имат много малко хора, примерно аз съм именно такъв човек, но други като мен не познавам, все пак се надявам да не съм съм...
Приятел ти с това почистване на боклука, може се хванеш към
общината на заплата, поне ще изкарваш някой лев, тя минималната е 330лв но като ти спрат удръжките и става 250лв чиста пара на месец.
Върнете се в началото Go down
kaponcheto
Про-Консул
Про-Консул
kaponcheto



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyСъб Юни 07, 2014 4:44 pm

Трибал-М написа:
Гадуларя написа:
mario321 написа:
Истинския търсач е човек който търси цени работи 

Марио, не съм съгласен с тази дефиниция, защото много по-важно е търсачът да върши нещо ценно за обществото като цяло, например прочистване на гората от метални отпадъци, което де факто е употреба на металотърсача за чисто екологични цели, а екологията в 21 век  е един от приоритетите във всяка цивилизована държава - в Абсурдистан, за съжаление, такова мислене имат много малко хора, примерно аз съм именно такъв човек, но други като мен не познавам, все пак се надявам да не съм съм...


От скоро ГАдуларя се нарича,но бие барабана на Симплича...

Май си в правилната посока Smile
Върнете се в началото Go down
sashometila
Легионер
Легионер
sashometila



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyНед Юни 08, 2014 12:15 am

Трибал-М написа:
Гадуларя написа:
mario321 написа:
Истинския търсач е човек който търси цени работи 

Марио, не съм съгласен с тази дефиниция, защото много по-важно е търсачът да върши нещо ценно за обществото като цяло, например прочистване на гората от метални отпадъци, което де факто е употреба на металотърсача за чисто екологични цели, а екологията в 21 век  е един от приоритетите във всяка цивилизована държава - в Абсурдистан, за съжаление, такова мислене имат много малко хора, примерно аз съм именно такъв човек, но други като мен не познавам, все пак се надявам да не съм съм...


От скоро ГАдуларя се нарича,но бие барабана на Симплича...
това определено си заслужава+.Симплич,ти наитина ли ги мислиш тия работи,или ни съветваш какво да обясняваме пред властите?
Върнете се в началото Go down
Гадуларя
Новобранец
Новобранец




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyНед Юни 08, 2014 12:00 pm

sashometila написа:

това определено си заслужава+.Симплич,ти наитина ли ги мислиш тия работи,или ни съветваш какво да обясняваме пред властите?

Не знам кой е тоя Симплич и защо ме бъркате с него, но употребата на металдетектори за екологични цели е съвсем сериозна дейност, а освен това металотърсачът е единственото техническо средство за откриване на метални боклуци, така че полицията просто няма какво да каже, стига в джобовете ти и у дома да нямаш някакви антични предмети.

Аз работя с китайски Тектетикс Т2, а на него има означения "ROCK", "IRON", "FOIL", а също така иконки на пул-табове, капачки и американски монетки, така че аз търся точно това, за което е предназначен детекторът, тоест купил съм го с цел да търся железни и алуминиеви отпадъци, а също и американски монетки, понеже у нас идват американски туриски чат-пат и е напълно възможно някой от тях да загуби някоя и друга монетка, нали така?
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyНед Юни 08, 2014 10:53 pm

-Понеже оня,Симплича де,разтръби на всекъде тука че търси нещо качествено ма на възможно най ниска цена сигур туй:- Беше още едно от нещата дето наклони везната -Та момчетата да те определят като него персона, изплувала от мъглата-Тъй като вече знаем че той беше така усърден в търсене на емпиричното или по скоро -Просто искаше да си търка на воля потънал и той като нас в тая неволя -Но пък мислещ и със право,защо да доказвам нещо което по закон не е право -И така потънал в тая енигматична дилема той предпочете да създаде от никовете променяща се система................................................................................ Wink Laughing Laughing Laughing 
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyПон Юни 09, 2014 2:40 pm

Гадуларя написа:
sashometila написа:

това определено си заслужава+.Симплич,ти наитина ли ги мислиш тия работи,или ни съветваш какво да обясняваме пред властите?

Не знам кой е тоя Симплич и защо ме бъркате с него, но употребата на металдетектори за екологични цели е съвсем сериозна дейност, а освен това металотърсачът е единственото техническо средство за откриване на метални боклуци, така че полицията просто няма какво да каже, стига в джобовете ти и у дома да нямаш някакви антични предмети.

Аз работя с китайски Тектетикс Т2, а на него има означения "ROCK", "IRON", "FOIL", а също така иконки на пул-табове, капачки и американски монетки, така че аз търся точно това, за което е предназначен детекторът, тоест купил съм го с цел да търся железни и алуминиеви отпадъци, а също и американски монетки, понеже у нас идват американски туриски чат-пат и е напълно възможно някой от тях да загуби някоя и друга монетка, нали така?

Виждам, че търсиш и в Украйна!!!
Защо не спреш тоя цирк, а?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyПон Юни 09, 2014 8:23 pm

adminn написа:

Виждам, че търсиш и в Украйна!!!
Защо не спреш тоя цирк, а?


Там има много вредни метали,разрушаващи структурата на плодородните украински черноземи и най-вероятно са потърсили помощ от изтъкнати търсачи-еколози...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyПон Юни 09, 2014 8:25 pm

[quote="Трибал-М"]
adminn написа:

Виждам, че търсиш и в Украйна!!!
Защо не спреш тоя цирк, а?


Там има много вредни метали,разрушаващи структурата на плодородните украински черноземи и най-вероятно са потърсили помощ от изтъкнати търсачи-еколози,ползващи най-изтънчената,съвременна техника...
Върнете се в началото Go down
nerva
Новобранец
Новобранец




Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyЧет Юни 26, 2014 8:16 pm

Нещо не мога да схвана много тоя лаф с еко търсача, тъп ли съм стена 

Според мен щом се бара ЕКО търсач да ходи в гората без машина и да събира пет бутилки, може и други но задължително да са с ЕКО стикер. И след това задължително да ги изхвърли в ЖЪЛТИЯ контейнер на ЕкоБулПак.
Много просто и МНОГО ЕКО
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Осъдиха експерти за занижени оценки на антики Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Осъдиха експерти за занижени оценки на антики   Осъдиха експерти за занижени оценки на антики EmptyЧет Юни 26, 2014 8:52 pm

nerva написа:
Нещо не мога да схвана много тоя лаф с еко търсача, тъп ли съм стена 

Според мен щом се бара ЕКО търсач да ходи в гората без машина и да събира пет бутилки, може и други но задължително да са с ЕКО стикер. И след това задължително да ги изхвърли в ЖЪЛТИЯ контейнер на ЕкоБулПак.
Много просто и МНОГО ЕКО
-Сака да подскаже за Чернобил и въздействието му ма то тогаз ти вероятно може и да не си бил роден........................................................... Smile 
Върнете се в началото Go down
 
Осъдиха експерти за занижени оценки на антики
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Трафикът на антики
» Спипаха нашенец с антики
» Антики и фалшификати.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: