Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Нашия принос - подарявате ли на музеите???

Go down 
+54
miroslav
Rgogo
Pukanka
BEKS
petrov81231
G.M.2
spataneca
QNUS
mitkovich
gullam
wallb2
Джони
miroslavmladenov
bobo
Petronii
hagemon4o
charon
vvurbanov
don
smigol
Vergilius
Danich
adminn
Dominos
zaki83
GETA
vale
vaskonti
OFROAD
Magikman
pet1r90
pechkata
monetar
pop_folk
NERON
ulpia.au
sony147
hercones
PlovdivTrakiq
MITKO_85
бушон
yaponetsa
Kiril62
van
stan960
kodokan
Gogo
krasko
Wotan
sitalk
bai venco
hron
Aemilivs
imperio
58 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
hagemon4o
Про-Консул
Про-Консул
hagemon4o



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyПон Фев 27, 2012 10:01 am

по принцип като се намери нещо римско,македонско,гръцко не би трябвало държавата да има претенции а страните на които е принадлежало Smile))оттам идва въпроса защо търсачството е забранено като се намират чужди антики не български Smile
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyПон Фев 27, 2012 3:55 pm

hagemon4o написа:
по принцип като се намери нещо римско,македонско,гръцко не би трябвало държавата да има претенции а страните на които е принадлежало Smile))оттам идва въпроса защо търсачството е забранено като се намират чужди антики не български Smile

Е те това е парадокса , и аз това все се питам , намеря нещо подобно , в повечето случай е дело на чужди култури . Смешно е как нашите президенти , министри разнасят по света древни съкровища и се тупат в гърдите на изложенията , а хората ни се смеят, как с чужда пита правим помен. Ние с македонците по много неща си приличаме , от десет кладенци вода ще докараме , само и само да докажем колко сме велики в присвояване на чужди постижения и култури , вместо да се концентрираме за съграждане на съвременното ни общество и решаване на проблемите му.


rendeer
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyПон Фев 27, 2012 5:34 pm

Провокираш ме да се включа понеже имам една позната която не спира да го разметва тоя лаф -Колкото и пъти да и река че това Траките са древни хора с друга култура нямащи нищо общо с тези дошли по късно и дали името на България и не мое са разберем -За несведущият всичко е едно -Вярното е единствено че ние като народ-наследник на културата по тея земи трябва да се стремим да я опазваме -Това обаче не е почин на управляващите в БГ -при тях всеки гледа да си напълни кошничката оттам и нашето дередже.-Просто взеха един абзац от Конституцията отнасящ се до Финансовите приходи на държавата и касаещ подземните и надземни природни богатства и го приложиха типично по бай ганьовски към археологическите такива.
Върнете се в началото Go down
bobo
Консул
Консул




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyПон Фев 27, 2012 8:59 pm

Petronii написа:
hagemon4o написа:
по принцип като се намери нещо римско,македонско,гръцко не би трябвало държавата да има претенции а страните на които е принадлежало Smile))оттам идва въпроса защо търсачството е забранено като се намират чужди антики не български Smile

Е те това е парадокса , и аз това все се питам , намеря нещо подобно , в повечето случай е дело на чужди култури . Смешно е как нашите президенти , министри разнасят по света древни съкровища и се тупат в гърдите на изложенията , а хората ни се смеят, как с чужда пита правим помен. Ние с македонците по много неща си приличаме , от десет кладенци вода ще докараме , само и само да докажем колко сме велики в присвояване на чужди постижения и култури , вместо да се концентрираме за съграждане на съвременното ни общество и решаване на проблемите му.


rendeer
За всичко добре,ма туй че имаме нещо общо с македонците откъде ти хрумна.. Shocked Razz ...
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyПон Фев 27, 2012 11:00 pm

Сигурно идва от същите-наши тъпизми от политико-историческо естество което ръсят -даже ние сме цвете в сравнение с тях.Мога да дам за пример разговора ми с една позната преподавателка по икономика и финанси -Казва ми:-Преди 10г. бях там -видях ведри хора с позитивно отношение към българите -Преди 1г. бях пак там -не видях ведри хора и отношението спрямо нас беше отрицателно макар и по принуда - През почти три-четири пресечки по улиците съществуваха и се чуваха напевите на имамите от джамийте....................................... -Това ни е общото с така наречените македонци ако схвана за кво иде реч-Успокйтелното е че те идиотите ще се затрият като държава много преди нас.
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 3:05 am

траките си имат общо с нас,като са дошли прабългарите,няма как да ги премахнат всичките с вълшебна пръчка,нито римляните са могли преди тях...сменя се само власта при нови завоеватели,коренното население като цяло си остава,то плаща данъците и работи...тракииският ген си е във нас,както и много от обичаите ни със сигурност са от тракииско време...стига сте отричали тракииското ни потекло,може да сме много мешани,но корените са ни тракииски!!!
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 7:20 am

Оценките които правят в музея са субективни.Музеините работници обикновено са профилирани по периоди праистория гърция и т.н.Освен това пишат по някакъв въпрос и ги интересува материал по темата.Просто това което имаш добре е да го занесеш на когото трябва.Според мен някои път съм вземал дале4 над 25%.Например за няколко железа в музея на коня ми платиха 350лв.Доколкото разбирам съществува неяснота законно ли е да имаш металотърса4 и можеш ли да търсиш с него.Може би това спира някои хора да носят материали в музея.Има много други на4ини за намиране на монети и предмети.Тетрадрахми колонии старобъллгарски монети денари са ми подарявали или съм купувал от ов4ари козари и кравари много монети намират трактористите и други селкостопански работници.От 1974г. до 78г. с двама приятели ходехме след дъжд да търсим на око.Намирали сме до 42 монети на ден.Понякога фибули апликации глинени лампи и за съжеление празни гърнета.Мисля 4е за по този на4ин намерените материали няма да направят проблем в музеите.
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 8:34 am

miroslavmladenov написа:
траките си имат общо с нас,като са дошли прабългарите,няма как да ги премахнат всичките с вълшебна пръчка,нито римляните са могли преди тях...сменя се само власта при нови завоеватели,коренното население като цяло си остава,то плаща данъците и работи...тракииският ген си е във нас,както и много от обичаите ни със сигурност са от тракииско време...стига сте отричали тракииското ни потекло,може да сме много мешани,но корените са ни тракииски!!!
Много адекватно мислене.
А по темата: прочетете последната наредба, която регулира отношенията между музея и случайния откривател, какъвто се явява всеки, който ходи подир металотърсача. Завинаги ще се откажете да стъпите в музей.
Наредбата е, меко казано, обидна за всеки български гражданин. Батко ви Бойко преди време в едно интервю обеща подобаващо отношение към случайните откриватели на движими културни ценности. Последвалата наредба подобаващо поощрява незаконния трафик.
И за кой ли път ни върна в изходна позиция. А изходната позиция е, че държавата нехае за културното си наследство. Не само, че не стимулира откриването, но не поощрява и опазването. За стопанисването да не говорим. А това са все изходни точки в закона, които уж задължават държавата....


Един търсач - войн, двама - бригада, трима - чета, четирима и повече - армия. И така до 300 000!
Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Skypelogo1
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 11:13 am

Джони написа:
miroslavmladenov написа:
траките си имат общо с нас,като са дошли прабългарите,няма как да ги премахнат всичките с вълшебна пръчка,нито римляните са могли преди тях...сменя се само власта при нови завоеватели,коренното население като цяло си остава,то плаща данъците и работи...тракииският ген си е във нас,както и много от обичаите ни със сигурност са от тракииско време...стига сте отричали тракииското ни потекло,може да сме много мешани,но корените са ни тракииски!!!
Много адекватно мислене.
А по темата: прочетете последната наредба, която регулира отношенията между музея и случайния откривател, какъвто се явява всеки, който ходи подир металотърсача. Завинаги ще се откажете да стъпите в музей.
Наредбата е, меко казано, обидна за всеки български гражданин. Батко ви Бойко преди време в едно интервю обеща подобаващо отношение към случайните откриватели на движими културни ценности. Последвалата наредба подобаващо поощрява незаконния трафик.
И за кой ли път ни върна в изходна позиция. А изходната позиция е, че държавата нехае за културното си наследство. Не само, че не стимулира откриването, но не поощрява и опазването
. За стопанисването да не говорим. А това са все изходни точки в закона, които уж задължават държавата....

Ало мацко ти нали си федералка, за хоби металдетектинг претендирате, кави поощрявания какви канали какви пари търсите. НАЛИ ВСИЧКО Е ХОБИ А....? ХОБИ АМА ДРУГ ПЪТ.... ТИЯ ЩЕ ГИ РАЗПРАВЯТЕ НА ФЕЛАНКЕШИЯТА !!!


Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Normal-dc4326f4d0a0eb8ca2fb7d9b180eb4fd
Kъсмет на всички!
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 11:26 am

валлб,не се нерви,няма нищо лошо от хобито си да можеш да изкарваш по някои лев,така ще може да си позволиш да излизаш по често!
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 11:29 am

miroslavmladenov написа:
валлб,не се нерви,няма нищо лошо от хобито си да можеш да изкарваш по някои лев,така ще може да си позволиш да излизаш по често!

те точно заради този лев изкарван от някои хора, а от трети хилядарка.... все след някое излизане ще влезнеш някъде....


Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Normal-dc4326f4d0a0eb8ca2fb7d9b180eb4fd
Kъсмет на всички!
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 11:37 am

wallb2 написа:
Джони написа:
miroslavmladenov написа:
траките си имат общо с нас,като са дошли прабългарите,няма как да ги премахнат всичките с вълшебна пръчка,нито римляните са могли преди тях...сменя се само власта при нови завоеватели,коренното население като цяло си остава,то плаща данъците и работи...тракииският ген си е във нас,както и много от обичаите ни със сигурност са от тракииско време...стига сте отричали тракииското ни потекло,може да сме много мешани,но корените са ни тракииски!!!
Много адекватно мислене.
А по темата: прочетете последната наредба, която регулира отношенията между музея и случайния откривател, какъвто се явява всеки, който ходи подир металотърсача. Завинаги ще се откажете да стъпите в музей.
Наредбата е, меко казано, обидна за всеки български гражданин. Батко ви Бойко преди време в едно интервю обеща подобаващо отношение към случайните откриватели на движими културни ценности. Последвалата наредба подобаващо поощрява незаконния трафик.
И за кой ли път ни върна в изходна позиция. А изходната позиция е, че държавата нехае за културното си наследство. Не само, че не стимулира откриването, но не поощрява и опазването
. За стопанисването да не говорим. А това са все изходни точки в закона, които уж задължават държавата....

Ало мацко ти нали си федералка, за хоби металдетектинг претендирате, кави поощрявания какви канали какви пари търсите, да ви таковам в И****те... НАЛИ ВСИЧКО Е ХОБИ А....? ХОБИ АМА ДРУГ ПЪТ.... ТИЯ ЩЕ ГИ РАЗПРАВЯТЕ НА ФЕЛАКЕШИЯТА !!!
Виж, пич ли си, момък ли си, не знам...но първо чети добре, после мисли, пък накрая, ако ти отдава - пиши.
Закона е еднакъв за всички - и за тия с "картончетата" и за тия без "картончета", даже и за обикновения гражданин, който намира случайно две кила злато някъде , ей тъй, спъва се в него. Ако не си запознат с историята на българските съкровища - такива има много.
Според последната наредба, дори и пет кила злато да им занесеш, максималното възнаграждение, което ще получиш е 5000 лв и то, евентуално след година, ако междувременно не са те обвинили в престъпление - това изрично е подчертано.
Ако можеш да смяташ, аритметиката е много проста.
Представи си , че тракториста Иван разбутва един ритон/златен/ докато си оре нивата. Той е един много съвестен гражданин. Ама тоя съвестен гражданин и той деца храни. Даже и на един златар да занесе ритона, да му търси парите само за материала, пак повече келепир ще види. Разбираш ли за каква несправедливост става въпрос?!
Ти ако намериш едно кюлче злато да се търкаля на улицата в полицията ли ще тичаш?
Тия комунистически лозунги умряха.
Държавата трябва да се държи адекватно с гражданите си. Да ти обяснявам ли още?


Един търсач - войн, двама - бригада, трима - чета, четирима и повече - армия. И така до 300 000!
Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Skypelogo1
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 11:47 am

На мен точно няма смисъл да ми обясняваш, защото много добре се познавам с някои хора от твоят град и ми е ясно все... Cool

а и ако все още си имаш гъдулката, и ако е от твоят град... знай че нещо в нея е било от мен Laughing


Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Normal-dc4326f4d0a0eb8ca2fb7d9b180eb4fd
Kъсмет на всички!
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 12:01 pm

wallb2 написа:
На мен точно няма смисъл да ми обясняваш, защото много добре се познавам с някои хора от твоят град и ми е ясно все... Cool
Да ти кажа, в моя град ме познават всички, даже и тези, които аз не познавам. Сещаш ли се, че щом коментирам този въпрос без задръжки в публичното пространство съм поела всички рискове. И изобщо не ме вълнува на кое ухо пееш...
Любопитно ми е, щом нямаш нужда от обяснения, ко теле търсиш под вола?
П. С. То, да не се окаже, че и други работи имаш в мен.... Laughing


Един търсач - войн, двама - бригада, трима - чета, четирима и повече - армия. И така до 300 000!
Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Skypelogo1
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 12:18 pm

Виж сега... пак ще ме накараш да се повтарям, ама нищо, то отдавна са го казали хората, че "повторението е майка на знанието"..... Разграничавайте хоби металдетектинг от им***ството... едното се прави за удоволствие, а другото за пари. Лошото е, че заради второто тука в нашата държавица ще си остане това хоби табу.... аз няма повече да се словоизливам, а трезвомислещите хора много добре ще схванат къде е тънката граница, и дали сме дораснали като общество, и като отделни индивиди за законова норматива за която си мечтаем...


Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Normal-dc4326f4d0a0eb8ca2fb7d9b180eb4fd
Kъсмет на всички!
Върнете се в началото Go down
gullam
Новобранец
Новобранец
gullam



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 12:26 pm

wallb2 написа:
Виж сега... пак ще ме накараш да се повтарям, ама нищо, то отдавна са го казали хората, че "повторението е майка на знанието"..... Разграничавайте хоби металдетектинг от им***ството... едното се прави за удоволствие, а другото за пари. Лошото е, че заради второто тука в нашата държавица ще си остане това хоби табу.... аз няма повече да се словоизливам, а трезвомислещите хора много добре ще схванат къде е тънката граница, и дали сме дораснали като общество, и като отделни индивиди за законова норматива за която си мечтаем...
Колега можете ли да ми кажете какво значи хоби и за пари ? Къде по белия свят човек купил си детектор не си мечтае да открие злато ценна монета или цяло съкровище и от това да забогатее или поне да управи живота си финансово .
И обратното къде по света има хора с детектори където търсят само капачки ,житони или си заравят стотинките и после ги търсят ?
Има нещо подвеждащо във вашата теза .
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 12:34 pm

wallb2 написа:
Виж сега... пак ще ме накараш да се повтарям, ама нищо, то отдавна са го казали хората, че "повторението е майка на знанието"..... Разграничавайте хоби металдетектинг от им***ството... едното се прави за удоволствие, а другото за пари. Лошото е, че заради второто тука в нашата държавица ще си остане това хоби табу.... аз няма повече да се словоизливам, а трезвомислещите хора много добре ще схванат къде е тънката граница, и дали сме дораснали като общество, и като отделни индивиди за законова норматива за която си мечтаем...
Няма нищо, ще се повтаряме...тия неща, мойто момче, аз съм ги казала преди две години още, заради това ме поометоха от форума....Само че, в конкретния случай малко бъркаш понятията. Закона си е закон. Той не ни дели на и...ри и хобисти.
И това кой какъв е, е много дълга тема. Но хобито няма да остане табу заради и...те, а заради тънки интереси на псевдозаконотворци.
Пък не знам, кво самочувствие имаш, че по нещо от тебе има във всяка гъдулка в моя град, щото с това може да се похвали точно един човек, на който много тук могат само да му дишат пушилката, и той е пич с доста по-широк размах, отколкото ти демонстрираш....


Един търсач - войн, двама - бригада, трима - чета, четирима и повече - армия. И така до 300 000!
Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Skypelogo1
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 3:17 pm

miroslavmladenov написа:
траките си имат общо с нас,като са дошли прабългарите,няма как да ги премахнат всичките с вълшебна пръчка,нито римляните са могли преди тях...сменя се само власта при нови завоеватели,коренното население като цяло си остава,то плаща данъците и работи...тракииският ген си е във нас,както и много от обичаите ни със сигурност са от тракииско време...стига сте отричали тракииското ни потекло,може да сме много мешани,но корените са ни тракииски!!!

Това че е така е неоспоримо , няма как 10 000 прабългари с криви крака и дръпнати черни очи дошли с някакви дръгливи коне да определят етноса на държавата, все пак Херодот пише да е имало тука море от траки,за придошлите славяни да не говорим. Тука са се нанесли всякакви екземпляри , траките големи пияници и мълзеливци , славяните пак пияници и още по-мързеливи, келти за тях сведенията са ограничени но като се има в предвид, че са родствени с вандалите може да се очаква какви са . Турците , за тях не се знае да са пияници , ама май се крият и пият яко щото корана го забранява , остават циганите , големи симпатяги , само ядене да има , кючеци и да отпънат бакър, живота е песен , без работа и баня естествено.
На мен мисълта е друга , преди да оправят това културно наследство , да оправят сегашния живот на хората , колко гладуват и студуват в тежките зими , колко хора се страхуват за живота си и имуществото си , което безмилостно е разрушено от всякакви вандали. Четох наскоро една статия на хората в Чирпан как преди години са си гледали спокойно лозята и долините са били чудо и приказ , сега всичко е опустошено от ромите , в Плевенската вилна зона даваха репортаж как се е превърнала в пустинна зона благодарение на набезите на крадци . Кое всъщност пази държавата , някакви разорани градове и селища от древноста или собствения си народ и интереси , това е всъщност основния проблем.

confused
Върнете се в началото Go down
bobo
Консул
Консул




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 8:10 pm

stan960 написа:
Сигурно идва от същите-наши тъпизми от политико-историческо естество което ръсят -даже ние сме цвете в сравнение с тях.Мога да дам за пример разговора ми с една позната преподавателка по икономика и финанси -Казва ми:-Преди 10г. бях там -видях ведри хора с позитивно отношение към българите -Преди 1г. бях пак там -не видях ведри хора и отношението спрямо нас беше отрицателно макар и по принуда - През почти три-четири пресечки по улиците съществуваха и се чуваха напевите на имамите от джамийте....................................... -Това ни е общото с така наречените македонци ако схвана за кво иде реч-Успокйтелното е че те идиотите ще се затрият като държава много преди нас.
Май не се изразих правилно–ние с македонците няма как да си приличаме,щото сме си еднакви .Се едно аз да приличам на себе си Laughing Да ви разкажа една моя случка.:Преди 30–на години,понеже съм на морето,у нас всяко лято е върволица от чужденци,предимно славяни/с исключение на германците и унгарците/Едно лято у нас отсядат някакви,с които ми се случва да отида заедно на плаж.Да уточня,че все още съм 10 годишен хлапак !И те –уж чужденци,пък аз всичко си им разбирам,и накрая не издържах и им казах–бе вие що ме лъжете,бе–аз чужденци съм виждал много tongue Вие не сте чужденци-вие сте българи.....Доколкото си спомням, бяха малко сконфузени Laughing Забравих да уточня–бяха югославяни от Скопие Surprised
Върнете се в началото Go down
mitkovich
Преторий
Преторий
mitkovich



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 8:19 pm

Ето ви наредбата в нея няма никакви 25% . В нея си личи че веждичката работи за тъмни сили.Ма те сега каза ха по бтв це се бил забъркал и в други далавери.Така че няма да се учудя ако го изхвърлят от МК.

Наредбата на Министерството на културата е приета.
Като я чета имам усещането, че е писана от хората, които държат каналите за антики за чужбина.


Наредба № Н-2 от 12 януари 2012 г. за определяне размера на възнаграждението на лицата, предали вещи по реда на чл. 93 от Закона за културното наследство или съобщили ценна информация за такива вещи


МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА
НАРЕДБА № Н-2 от 12 януари 2012 г.
за определяне размера на възнаграждението на лицата, предали вещи по реда на чл. 93 от Закона за културното наследство или съобщили ценна информация за такива вещи
Глава първа
УСЛОВИЯ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ
Чл. 1. С тази наредба се уреждат условията и редът за определяне размера на възнаграждението на лицата, предали вещи на музеите по реда на чл. 93 от Закона за културното наследство (ЗКН) или съобщили ценна информация за такива вещи.
Чл. 2. Право на възнаграждение има лице:
1. което е намерило вещ в случаите по чл. 88 и 91 от Закона за собствеността (ЗС), уведомило е най-близкия държавен, регионален или общински музей в 7-дневен срок и е предприело необходимите действия за запазване на вещта в състоянието, в което я е намерило, до предаването й на компетентните органи;
2. което е съобщило ценна информация за намерена вещ.
Чл. 3. (1) Възнаграждение се определя само в случаите, когато намерената вещ бъде идентифицирана от съответния музей като движима културна ценност.
(2) Възнаграждението се определя с оглед значението на вещта и приноса на лицето за нейното запазване и може да бъде в размер до 5000 лв.
(3) Размерът на възнаграждението не може да бъде обвързан в процентно отношение със стойността на движимата културна ценност.
Глава втора
РЕД ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ
Чл. 4. Определянето на възнаграждение в случаите по чл. 2 се извършва от експертно-оценителна комисия към държавен, регионален или общински музей.
Чл. 5. (1) Експертно-оценителната комисия към музея се назначава със заповед на директора за срок 1 година.
(2) В състава на комисията се включват: главен уредник, счетоводител на музея и съответните уредници от музея по профили. За председател на комисията може да бъде определен заместник-директор или главен уредник, а в случаите, когато такива длъжности не съществуват – председателят се определя от директора.
(3) Когато не могат да бъдат осигурени съответните специалисти, в състава на комисията се включват представители от специализиран музей, а при необходимост – и външни експерти.
(4) Отношенията с външните експерти от състава на комисията по ал. 1 се уреждат с договор.
Чл. 6. Промени в състава на комисията могат да се правят в следните случаи:
1. при трайна невъзможност за период 1 година на някои от членовете да участват в заседанията;
2. при прекратяване на трудовоправните отношения с музея;
3. при повече от три последователни отсъствия от заседанията на комисията.
Чл. 7. (1) За определяне на възнаграждение за предадена вещ или за съобщена ценна информация се подава заявление до музея, приел вещта или получил информацията.
(2) Към заявлението се прилагат доказателства за:
1. уведомяването на държавен, регионален или общински музей в 7-дневен срок от намиране на вещта;
2. запазването на вещта във вида и в състоянието, в което е намерена, до момента на предаването й на компетентните органи.
(3) Заявлението по ал. 1 се разглежда в 2-месечен срок. В зависимост от характеристиката и състоянието на вещта този срок може да бъде удължен до 6 месеца.
Чл. 8. (1) Експертно-оценителната комисия насрочва заседание в 10-дневен срок от подаване на заявлението.
(2) За провеждане на заседанието е необходимо да бъдат представени:
1. заявлението с всички приложени към него доказателства;
2. експертна оценка за идентификация на вещта като движима културна ценност;
3. декларация за липса на личен интерес от определяне на възнаграждението на съответната движима културна ценност от членовете на комисията.
(3) Комисията има право да събира нови доказателства, ако това е необходимо за правилното решаване на въпроса.
(4) В случай че по преписката има данни за извършено престъпление, се уведомява незабавно директорът на музея и се сигнализират органите на Министерството на вътрешните работи. Разглеждането на заявлението се спира до приключване на разследването.
Чл. 9. (1) Заседанието на експертно-оценителната комисия се свиква от председателя.
(2) Комисията приема решения с мнозинство от две трети.
(3) За всяко заседание на комисията се води протокол, в който се вписват взетите от комисията решения.
(4) Протоколите от заседанията се номерират за всяка година от едно до безкрайност, подреждат се в папки, прошнуроват се, заверяват се с подписа на директора на съответния музей, подпечатват се с печата на музея и се съхраняват в научния архив.
Чл. 10. Директорът на музея разглежда и взема решения по възражения за определените от експертно-оценителната комисия възнаграждения. Възраженията се подават до директора на музея чрез председателя на комисията в писмена форма в тримесечен срок от получаване на съобщението за решението на съответната комисия. Решението на директора на музея е окончателно и се съобщава на лицата в едномесечен срок от постъпването на възражението.
Чл. 11. (1) Определените от комисията възнаграждения се изплащат със средства от бюджета на съответния държавен, регионален или общински музей, поел съхраненито на вещта.
(2) Изплащането се извършва въз основа на акт за приемане на движима културна ценност и протокола на комисията. В случай че не са предвидени средства по бюджета за изплащане на възнагражденията, финансиращият орган следва да предприеме необходимото, за да предвиди средства най-късно в следващия бюджет.
(3) В случаите на чл. 88 от Закона за собствеността определеното от комисията възнаграждение се изплаща след изтичане на едногодишния срок от намирането на вещта.
ДОПЪЛНИТЕЛНА РАЗПОРЕДБА
§ 1. По смисъла на тази наредба: „ценна информация“ е информация, въз основа на която може да се установи местонахождението на вещ по чл. 88 или 91 ЗС, да се предприемат действия за опазването й, да се предотврати нейното унищожаване, повреждане или незаконното й присвояване.
ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
§ 2. Тази наредба отменя Наредба № 2 от 1998 г. за определяне възнагражденията и стойността на движими паметници на културата, предоставени на музеите (обн., ДВ, бр. 99 от 1998 г.; изм., бр. 49 от 1999 г.).
§ 3. Наредбата се издава на основание чл. 95, ал. 2 от Закона за културното наследство.
Министър: Вежди Рашидов
Върнете се в началото Go down
bobo
Консул
Консул




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 8:42 pm

Еми криза е все пак...Пък и бонуси трябва да се изкарат.......Ама максимум 5 бона???????!!!!!!!!!И тва е с цел да се ограничи търсачството??????? !.Браво.!!!!!Някой ден може и да уцелите формулата за това??????.Ама тогава вече няма да има какво да опазвате.!!!!Тъпи говеда такива!!!!!!........Ма те и говедата са по-умни,щото три пъти като опрат до електропастира и вече не го приближават,пък вас трябва тока да ви премаже да се научите.Ма и сичките дето гласувахте за тях сте за ебане....,да ме извинява господ.!
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyВто Фев 28, 2012 10:53 pm

bobo написа:
Еми криза е все пак...Пък и бонуси трябва да се изкарат.......Ама максимум 5 бона???????!!!!!!!!!И тва е с цел да се ограничи търсачството??????? !.Браво.!!!!!Някой ден може и да уцелите формулата за това??????.Ама тогава вече няма да има какво да опазвате.!!!!Тъпи говеда такива!!!!!!........Ма те и говедата са по-умни,щото три пъти като опрат до електропастира и вече не го приближават,пък вас трябва тока да ви премаже да се научите.Ма и сичките дето гласувахте за тях сте за ебане....,да ме извинява господ.!
Добре че не съм гласувал...малиии Very Happy
Върнете се в началото Go down
spataneca
Новобранец
Новобранец
spataneca



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: (Без заглавие)   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyСъб Май 12, 2012 1:49 pm

bobo е прав когато музея даде на нас пари тогава и на тях ценности дотогава за тях само един голем (finger) от мене
Върнете се в началото Go down
G.M.2
Легионер
Легионер
G.M.2



Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyНед Май 13, 2012 11:00 am

Да бе,мъжко дупе един път се е*e.Последният път като дарих на музия три броя византийски монети,четири пъти ми идваха на гости полиция в рамките на 20 дена!Повече нищичко не дарявам Evil or Very Mad ,това може да се случи само в България.
Върнете се в началото Go down
petrov81231
Новобранец
Новобранец




Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нашия принос - подарявате ли на музеите???   Нашия принос - подарявате ли на музеите??? - Page 5 EmptyНед Юни 10, 2012 11:26 am

nqkoi da kaje neshto za tova https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/254/0041dl.jpg/
пиши на кирилица :fessee:
Върнете се в началото Go down
 
Нашия принос - подарявате ли на музеите???
Върнете се в началото 
Страница 5 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Нощта на музеите

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: