Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Simplex Coil VANQUISH Майнлаб 5000 маск mask nokta nexus wave TEKNETICS врътка prodavam голден Fisher пират GOLD нишани kupuvam tesoro deus грунда miladinka lorenz Spectrum Minelab
 

 През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара

Go down 
+4
Трибал-М
scarecrow
Kolev
Kiril62
8 posters
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyСъб Окт 11, 2014 12:34 pm

През 2012 г. централните банки на различни страни са изкупили почти 15 милиона тройунции злато. Народната банка на Китай и руската Централна банка са най-големите почитатели на благородния метал. Причината за интереса им към него също е обща – спада или даже срива на долара. Агенция Bloomberg посочи Русия като главен купувач на злато на десетилетието. Фактически, Русия е превръщала "черното злато" в обикновено: за 10 години ЦБ е купила 570 тона злато, което прави около 30 млрд. долара. Но Джеф Кларк от Casey Research смята, че агенцията е сгрешила лидера. Това е Народната банка на Китай, която изкупува още повече злато, но не казва никому, за да не влияе върху цената. Но и останалите централни банки не изостават по-назад. Данните за 2012 г. биха всички предходни рекорди, отбелязва специализираният икономически сайт Финмаркет. Лидер по покупка на злато е Турция с 5.2 милиона тройунции. Страната увеличи своите златни резерви с 84.1% до 11.56 милиона тройунции. Руската ЦБ е купила 2.4 милиона тройунции, увеличавайки резервите си с 8.5% до 30.79 милиона тройунции. Бразилия у купила 1.08 милиона тройунции, като е удвоила резервите си. Сред малцината продавачи на скъпоценния метал са Шри Ланка, Германия и Чехия. Общо централните банки са купили 15.2 милиона тройунции, а ако изключим от тях продажбите, тогава чистите покупки са 14.8 милиона тройунции. Тези данни се основават на официалните отчети на централните банки и правителствата и не включват Китай и няколко други страни, които не са предоставили данни. За момента никой не знае истинския мащаб на световните златни резерви. За последен път централните банки са изкупували злато с такива темпове през 60-те години на миналия век. Чистият ръст на златните резерви през 2012 е 17% - това е повече, отколкото рекордния ръст, регистриран през 2011 г. При това централните банки игнорират ценовата динамика, изкупувайки злато, въпреки бързия ръст на цените. За последен път Китай е информирал за своите резерви през 2009 г. За покупките на злато от Поднебесната икономистите съдят по косвени данни. В основата на оценките на Bloomberg са вноса на злато от Хонконг в Китай, а също така предположението, че златото, добито в страната, не напуска нейните предели. Според официалната оценка, Националната банка на Китай владее 1054 тона от благородния метал. Според оценката на Bloomberg тя е купила 425 тона за последните десет години. По-скоро това е грешка, убеден е Кларк. Китай, а не Русия е главният купувач на злато през ХХІ век. През декември вносът на злато от Хонконг счупи рекордните 109.8 тона. Вносът за цялата 2012 г. също достигна рекордните 572.5 тона. Общият внос от началото на 2001 г. възлиза на 1352 тона. Китай днес е най-голям производител на жълтия метал в света. От 2001 г. вносът плюс добивът са достигнали 4793 тона злато – такова количество се е оказало в страната за 10 години. Bloomberg заявява, че само 10% от това злато е било изпратено в резерва на Централната банка. Естествено, китайските граждани купуват много злато с цел спестявания, но има големи съмнение, че те са купили 90% от достъпния в страната благороден метал. Най-вероятно китайската Централна банка все пак купува повече злато, отколкото нейната руска посестрима. Според оценките на икономиста и известен инвеститор Джеймс Рикардс, Китай вече е натрупал 2-3 хиляди тона златен резерв. Ако тази оценка е вярна, тогава от 2009 г. страната е удвоила своите запаси.
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/viewtopic.php?f=17&t=879


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyСъб Окт 11, 2014 2:22 pm

Моята прогноза е не повече от 2000 долара, което дори е малко вероятно. В дългосрочен план - десетилетие, или повече 7000 долара може и да се случи. В момента ФЕД в престъпен заговор с инвестиционни гиганти, като JP Morgan, изкуствено подържат цената ниска, фабрикувайки непокрити контракти на фючърсния пазар, т.е. продавайки книжно злато, което не съществува. Това не се знае до кога може да продължи и на практика е една предизвестена смърт на щатската икономика, която обаче никой не може да предскаже, кога точно ще се случи. По-вероятно е да не е догодина, но когато стане, златото и среброто и особено среброто ще полетят в небесата. Тук лошата новина е, че когато това се случи, няма да ни е до радост, защото ще е равносилно на световен финансов катаклизъм и дори война, пред когото доскорошната криза и фалити на банкови гиганти, ще ни се стори, като пикник.


Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
Върнете се в началото Go down
scarecrow
Про-Консул
Про-Консул
scarecrow



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyСъб Окт 11, 2014 2:58 pm


В момента златото е стока. Като всяка стока, цената му зависи единствено от търсенето и предлагането на пазара, т.е. големите играчи, които притежават количества, могат да играят както си поискат. Цената варира единствено според настроението им! Прогнозите, дали ще се качва златото или пада, са нещо като обещанията на политиците.


МИЛОООСТ!!!
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyСъб Окт 11, 2014 8:54 pm

Няма да коментирам тъпотиите на слабоумници, но който иска да разбере, за каква игра става въпрос, нека потърси в ютуб коментарите на Бил Мърфи за манипулацията на цената на златото и среброто. Пазарът на злато и сребро няма нищо общо с търсенето и предлагането и със свободния пазар. Там играта е криминална, а залогът е съществуването на щатския долар, като световна резервна валута. Да не говорим, че немското злато съхранявано в САЩ вече го няма - немците си го искат, а ония дори не ги пускат да си го видят, което беше набързо потулен скандал, защото умните глави прецениха, че ако лъсне цялата истина финансовият сектор ще изпадне в пълен хаос.
В момента на фючърсния пазар на злато и сребро се продават едни хартийки, зад които не стои нищо - така нареченият златен картел решава какво ще стане с цената на златото и ако решат, могат да я докарат и под 1000 долара. Когато решат, че могат да си позволят ще я отпуснат и първи ще яхнат вълната, после от върха решават, че златото е опасно скъпо, ще приберат печалбите и ще разпродадат пак хартийките, зад които няма нищо.


Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyСъб Окт 11, 2014 9:09 pm

https://www.youtube.com/watch?v=JXQ6Yqyjr1M


Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
Върнете се в началото Go down
scarecrow
Про-Консул
Про-Консул
scarecrow



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 4:43 am

Брейй, помнете ми думата, тоа колиефф ше се окаже основния фактор, за стабилноста на щатския долар, в световен мащаб, като резервна валута!!! Човека в сянка на фючърсните контракти на свободния и криминален пазар на злато!!!
Душата на златния картел, така да се каже..
Основните правописни грешки които допуска, са само камуфлаж, да не бъде разкрита истинската му фючърсна същност!
Но трябва да се отбележи, в интерес на истината, че откакто ги допуска, вече не отговаря на себе си!


МИЛОООСТ!!!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 9:58 am

Kolev написа:
Няма да коментирам тъпотиите на слабоумници,...


Колега,и безпомощните му брътвежи не трябва да забелязваш.
Разликата в класите е очевадна още от пръв поглед и е в твоя полза...Индивидът има два възможни хода и печелившия е да научи нещо повече от теб!
Другият го виждаме и усещаме с обонянието си от прекалено много време...


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 6:23 pm

Ех,Трибале,нали знаеш народната мъдрост-"Гат двама си мерят уювете,не си слагай там гъзо..."Аиначе мен друго ми стана интересно-защо им е на Русия и Китай да трупат злато...Колев ,не ми стана и друго ясно,аз ся злато ли да купувам,долари,или по-добре рубли и юани....Любимия ти капитализъм,май доста е загнил по собствените ди думи.....
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 6:59 pm

бобо написа:
Ех,Трибале,нали знаеш народната мъдрост-"Гат двама си мерят уювете,не си слагай там гъзо..."Аиначе мен друго ми стана интересно-защо им е на Русия и Китай да трупат злато...Колев ,не ми стана и друго ясно,аз ся злато ли да купувам,долари,или по-добре рубли и юани....Любимия ти капитализъм,май доста е загнил по собствените ди думи.....

Тук не става въпрос за капитализъм, а за нова форма на световна война - такава с финансови средства. Капитализмът си има своите недостатъци, но е най-доброто, което е измислено до момента. Комунизмът се провали с гръм и трясък. Дори Китай в момента е капиталистическа държава. Дай да не отваряме отново тази тема! Според мен в момента, който търси инвестиция, най-добрият вариант е среброто. В момента цената му е много по-ниска отколкото би трябвало да бъде, а за разлика от златото среброто се използва много и все по-масово в промишлеността, а и НЕ СЕ РЕЦИКЛИРА. Съвсем скоро ще бъде дефицитна стока и ако в момента цената му е 17 долара тройунцията, може да я бутнат изкуствено още малко, но до няколко години, цена от над 50, дори над 100 долара е съвсем реална. Тук говорим за дългосрочна инвестиция с хоризонт 5-10, че и повече години. Който иска бързи пари да бяга от ценните метали, защото имат още на къде да падат ... т.е. да ги бутат изкуствено. Инвестицията в ценни метали е винаги дългосрочна - с цел дългосрочно запазване на постигнато благосъстояние и предаването му на деца и внуци.


Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 8:12 pm

Ето на който му е интересно и не се справя с английския:
http://www.investor.bg/surovini/365/a/prouchvane-razkriva-priznaci-na-manipulaciia-na-fiksinga-na-zlatoto-167886/

http://profit.bg/news/Manipulatsiya-na-pazara-na-zlato-i-srebro/nid-63714.html


Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 8:59 pm

Kolev написа:
Според мен в момента, който търси инвестиция, най-добрият вариант е среброто. В момента цената му е много по-ниска отколкото би трябвало да бъде, а за разлика от златото среброто се използва много и все по-масово в промишлеността, а и НЕ СЕ РЕЦИКЛИРА. Съвсем скоро ще бъде дефицитна стока .
Не,че имам свободни капитали,но човек винаги трябва да е подготвен,а това ми се струва наистина ценна информация....Има смисъл...не е безМислена....
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 9:10 pm

Не е необходимо човек да има много пари за да инвестира в бъдещето. Примерно ако можеш да заделяш по 200 лв на месец и си купуваш инвестиционно сребро, за няколко години ще си натрупал сериозно количество, което след 10-20 години ще си струва цяло състояние. Най-изгодни са монетите 1 кг. Лошото на среброто е, че е обемисто и човек трябва да умува как да го крие. Във всеки случай е много по-добра идея от това да си държиш парите в банка. Както казва един познат - "Твои са само тези пари, които вече си изхарчил и тези, които можеш да изхарчиш в следващия половин час..."

Има доста умни хора по света, които точно това правят:
https://www.youtube.com/results?search_query=my+silver+stack

... и само не ми казвай, че ти си плашилото Mad


Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 9:46 pm

Kolev написа:
... и само не ми казвай, че ти си плашилото Mad
Ти сериозно ли....нееее,аз неам толкоз читанка....Ма не му се връзвай толко.Той просто защитява своята кауза...както ти,както и аз...Ти го провокира-Той ти отговори...
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 9:58 pm

бобо написа:
Kolev написа:
... и само не ми казвай, че ти си плашилото Mad
Ти сериозно ли....нееее,аз неам толкоз читанка....Ма не му се връзвай толко.Той просто защитява своята кауза...както ти,както и аз...Ти го провокира-Той ти отговори...

Май те разконспирирахме а? Издаде се Laughing Laughing Laughing - то е неминуемо.


Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 10:36 pm

Kolev написа:
бобо написа:
Kolev написа:
... и само не ми казвай, че ти си плашилото Mad
Ти сериозно ли....нееее,аз неам толкоз читанка....Ма не му се връзвай толко.Той просто защитява своята кауза...както ти,както и аз...Ти го провокира-Той ти отговори...

Май те разконспирирахме а? Издаде се Laughing Laughing Laughing - то е неминуемо.
Не е толкова просто...Защо се ограничавате само до този форум....Ако искате отговори..,задавайте въпросите където трябва.Стига някой да иска да ви отговори...,щото твоето държане,Колев,засегна много хора,между които разбира се съм и аз.
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyНед Окт 12, 2014 10:49 pm

бобо написа:
Kolev написа:
бобо написа:
Kolev написа:
... и само не ми казвай, че ти си плашилото Mad
Ти сериозно ли....нееее,аз неам толкоз читанка....Ма не му се връзвай толко.Той просто защитява своята кауза...както ти,както и аз...Ти го провокира-Той ти отговори...

Май те разконспирирахме а? Издаде се Laughing Laughing Laughing  - то е неминуемо.
Не е толкова просто...Защо се ограничавате само до този форум....Ако искате отговори..,задавайте въпросите където трябва.Стига някой да иска да ви отговори...,щото твоето държане,Колев,засегна много хора,между които разбира се съм и аз.

Не държането ми, а истината ви засегна вас "неопределените" с уклон у лево. Нямахте аргументи и започнахте да ме нападате на лична основа и оттам се изроди дискусията - премина от фактологическа във фекално-популистическа. Истината ви засегна вас, истината!!! ... а истината боли ...


Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
Върнете се в началото Go down
scarecrow
Про-Консул
Про-Консул
scarecrow



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyПон Окт 13, 2014 12:56 am

Даскале, със сигурност има какво да науча от Колев! И не ме е срам да го призная! Както мога да науча нещо от най-обикновен човек, от земеделец, животновъд, колега, мъдрец, идиот, дете, луд, даже от циганин, дори и неграмотен!
Не става въпрос обаче, за това!
Изведнъж се появява някакъв сульо, от нищото, който с огромна самоувереност и самочувствие твърди, че е най-умния, най-образования, най-грамотния, най-богатия, най-можещия, най-знаещия, най-разбиращия, че е богоподобен и неотразим във всички възможни сфери и съответно всички останали са малоумни, дървета, неграмотни, нещастни паленца и т.н. и т.н. да не изброявам. Същевременно се изразява, като ученик, с ниво четвърти клас, допуска елементарни правописни грешки, които изразяват чисто незнание на правописа, а не невнимание (погледни няколко поста по-нагоре как е написал думичката "поДДържа" и се опитай да ми обясниш, как е възможно този Супер Хироу, да претендира, на висок глас, че е образец на грамотността), изполва заучени популистки фрази, които даже не си е направил труда, малко да попромени, да звучат, поне малко по-различно на аудиторията! От "висотата на интелекта" си, се опитва да "манипулира", нас простаците, да ни промива мозъците, разбираш ли, без да има и представа, как става това Smile
Ми не ти ли е смешно, бе даскале?
..Аз не се надпреварвам, бе даскале, как да се надпреварвам с карикатура? Аз просто рисувам друга карикатура, бе даскале! Мислиш, че се заяждам ли? Забавлявам се бе даскале!
В началото си мислех, че е Симпличио с неговото бъзикане, само че Симплича имаше, както добре знаеш ум бръснач и не би изпаднал никога в смешната ситуация на колеф, човека можеше да се измъква брилянтно Smile После ми мина идеята, че може би е дете...
Както изглежда, човека има някакво икономическо образование Smile, щом борави с термини от рода на фючърсни контракти, неразбираеми, за по голяма част от поселението у форума, включая и теб даскале Smile
Като цяло, даскале, на колеффф много му харесва да предизвиква ефекта на "отворената уста" Smile у обкръжението Smile
Само че успя да го постигне единствено с теб, направо успя да ти изкълчи мандибулата Smile , което до някъде компенсира несгодите му и му дава стимул, да продължава в същия дух, без напълно да осъзнава, какво точно става Smile и какво му се случва Smile
Нашия човек мисли, че изпъква, блести сред околните, показва колко е голем, а същевременно ни доказва колко сме низши, боклуци разпилени в краката му, които великодушно благоволява да подритва Smile
Образованието, може да те направи голям човек, но по принцип, ако си малък, ще те направи още по-малък! Същия принцип важи, за почти всички постижения в живота, към които се стремим!
Неслучайно някой колега му, цитира Алеко "Пази боже, сляпо да прогледа"
Айде лека нощ!


МИЛОООСТ!!!
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyПон Окт 13, 2014 1:42 am

Kiril62 написа:
През 2012 г. централните банки на различни страни са изкупили почти 15 милиона тройунции злато. Народната банка на Китай и руската Централна банка са най-големите почитатели на благородния метал. Причината за интереса им към него също е обща – спада или даже срива на долара. Агенция Bloomberg посочи Русия като главен купувач на злато на десетилетието. Фактически, Русия е превръщала "черното злато" в обикновено: за 10 години ЦБ е купила 570 тона злато, което прави около 30 млрд. долара...
Китай и Русия усилено купуват злато с цел да обезпечат и стабилизират валутите си (юана и рублата), защото отдавна искат да се освободят от зависимостта на щатския долар като разплащателно средство. Дори вече имаха пробни разплащания помежду си в рубли.
Американците създават долари от нищото без златно обезпечение, без никакви загуби и усилия, а после ги  обменят за стоки и услуги с други страни.
Поради това че американския долар се явява световна резервна валута, американското правителство може да натрупва астрономически дефицити в бюджета, които биха били непосилни за която и да е друга страна. Дълга на САЩ към момента е достигнал такива огромни размери, че ако долара загуби статуса си на световна резервна валута, американската икономика ще се срине под нивото дори на банановите републики. Това ще е е пълен крах за САЩ.
С всяка държава, която предприеме действия по отказ от долара като средство за разплащане в международен аспект, САЩ се разправят по подобаващ начин - първо икономическа блокада, после финансиране и организиране на вътрешна революция със сваляне на правителството, и накрая директно военно нахлуване и завземане (винаги под някакъв предлог). Точно това се случи с Ирак и Либия когато решиха да търгуват своя нефт за валута различна от долара.
Целта на САЩ в момента е да се разправят с Русия, тъй като тя предприе важни стъпки към международна търговия без американския долар. Ако можеха САЩ биха предприели директни военни действия срещу Русия под някакъв предлог, както постъпиха с други по-малки държави. Но Русия е голяма и могъща страна с многочислена армия и въоръжение плюс сериозен ядрен арсенал. Така, че това не е вариант. Опитите да се отслаби руското правителство отвътре и да се разпали революция също търпят неуспех, защото руските спецслужби умело противодействат на всякаква подривна дейност и пресичат всички подобни опити в зародиш. Остава единствено варианта на икономическа блокада - санкции в опити да се изолира и смъртоносно да се отслаби руската икономика. Както виждаме санкциите вече са факт и причината за тях не е конфликта в Украйна. Той е само повода. Когато бе обявено примирие, защо не отмениха санкциите? Но едва ли и те ще имат желания ефект, и не вярвам да разрушат и умъртвят руската икономика. По скоро значителни загуби търпят европейските страни наложили санкциите, защото множество крупни европейски компании губят сериозни приходи, а съответно и постъпленията от данъци намаляват. Русия има огромни собствени ресурси, нефт, газ, злато и други ценни метали, така, че при нужда икономиката и може да разчита на самообезпечение.
Освен това има страни поддържащи Русия, които вече не са склонни да се примиряват с хегемонията на САЩ. Факт е обединението БРИКС - между Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка, които представляват 42% от световното население, около 20% от глобалната икономика по номинален брутен вътрешен продукт и 30% по паритет на покупателната способност.
Много важен фактор в ситуацията се явява и факта, че Русия има голям и мощен съсед в лицето на Китай който знае, че след Русия идва неговия ред. Затова е готов с удоволствие на сътрудничество и взаимна поддръжка.
По всичко личи че Китай и Русия са готови да противостоят на Вашингтон и да реализират свободна от долара зона за търговия.
Като се има в предвид, че само в Китай се намират 20% от всички US долари в международно обръщение като разплащателно средство, можем да си представим какъв сериозен удар би било това за САЩ и каква жестока криза тепърва се задава. Американците правят всичко възможно да я избегнат, затова се случват събитията в Украйна...
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyПон Окт 13, 2014 1:08 pm

Порасчистих малко темата понеже не се пише по заглавието.Сега по темата,и на мен не ми се вярва 2015 г. да стигне чак такава цена златото.За мен си е чисто и просто една поръчкова статия/който дава парите ,той поръчва и музиката/,иначе е хубаво да мечтаем за такава цена на златото.Имам регистрации в няколко Американски и Канадски форуми където има хора от банковата сфера и финансисти които практикуват хобито.Тяхното мнение е същото,може да има покачване на цената на златото , но чак такава цифра не им се вярва да стане.Но мечтите са безплатни както се казва. Smile


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/


Последната промяна е направена от Kiril62 на Вто Окт 14, 2014 12:03 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyПон Окт 13, 2014 8:14 pm

А Дано се скокне наистина, щото още малко ми оставя да напълня буркана Cool Cool Cool
Злато
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyВто Окт 14, 2014 8:46 am

Kiril62 написа:
Порасчистих малко темата понеже не се пише по заглавието.Сега по темата,и на мен не ми се вярва 2015 г. да стигне чак такава цена златото.За мен си е чисто и просто една поръчкова статия/който дава парите ,той поръчва и музиката/,иначе е хубаво да мечтаем за такава цена на златото.Имам регистрации в няколко Американски и Канадски форуми където има хора от банковата сфера и финансисти които практикуват хобито.Тяхното мнение е същото,може да има покачване на цената на златото , но чак такава цифра не им се вярва да стане.Но мечтите са безплатни както се казва. Smile

Благодаря ти колега, дори чистката трябва да е по-радикална според мен. Че е свободен форумът свободен е и това ми харесва, но има екземпляри, които освен да провокират друго не правят. Всеки един пост, откакто са се регистрирали е провокация водеща до нагнетяване на напрежение и израждане на темите. Подобни откровени тролове са си за директен бан според мен. Само си казвам мнението.


Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие.
На неграмотници, тролове и лаладжии не отговарям!!!
Върнете се в началото Go down
стрела
Легионер
Легионер
стрела



През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара   През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара EmptyСря Окт 15, 2014 8:30 pm

ansient hunter много добре го казва безконтролното печатене на гущери без покритие увеличава търсенето на злато
Върнете се в началото Go down
 
През 2015 г. една тройунция злато ще струва 7000 долара
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Най-добрите открития с GARRETT през 2015
» Добив на злато през Римската империя по нашите земи.
» Как да разпознаем златото

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: