Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
грунда tesoro mask пират Simplex нишани голден Fisher маск Spectrum nexus TEKNETICS врътка nokta VANQUISH GOLD Майнлаб miladinka kupuvam lorenz deus Coil wave 5000 Minelab prodavam
 

 E-Trac или Signum?

Go down 
+2
Ne6o
Black Scorpion
6 posters
АвторСъобщение
Black Scorpion
Новобранец
Новобранец
Black Scorpion



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyПет Дек 19, 2014 2:29 pm

Здравейте!
Предстои покупка на детектор и съм се спрял на E-Trac или Signum.Някой тук дали ги е съпоставял и според вас кой има преимущество?
Върнете се в началото Go down
Ne6o
Легионер
Легионер
Ne6o



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyПет Дек 19, 2014 5:21 pm

С две ръце за Сигнум. По дълбок, по бърз и по лек. И Етрака не е лош но по бавно и внимателно трябва да работиш с него и повече тежи. На мен поне ми е по неудобен.
Върнете се в началото Go down
Black Scorpion
Новобранец
Новобранец
Black Scorpion



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyПет Дек 19, 2014 6:34 pm

Ne6o написа:
С две ръце за Сигнум. По дълбок, по бърз и по лек. И Етрака не е лош но по бавно и внимателно трябва да работиш с него и повече тежи. На мен поне ми е по неудобен.

E-traca се слави с добрата си дискриминация в дълбочина май!
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyПет Дек 19, 2014 7:49 pm

Сигнума се слави със същото Smile
И с това че на "обрани" обекти вади още много неща.
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 8:24 am

Black Scorpion написа:

Предстои покупка на детектор и съм се спрял на E-Trac или Signum.Някой тук дали ги е съпоставял и според вас кой има преимущество?

Колега, а би ли споделил защо именно към тези два модела си се насочил?

Имай предвид, че Нешо и Ейшънт Хънтър са свързани с фирма "Микрон", която е дилър на АКА, така че не бива да се предоверяваш на хвалебствията им Smile
В концептуално отношение Сигнум наистина е впечатляващ, но нима вярваш, че в Русия може да се направи надеждно електронно изделие? Кога Русия е била водеща в електрониката и какви традици има в тази сфера изобщо? Същото се отнася и за България, разбира се, затова и аз никога не съм купувал и не бих купил български апарат.

Понастоящем имам четири машини: E-trac, X-terra 705, Fiher 1270 и Garrett GTI 2500. Конкретно за E-trac мога да ти кажа, че технологията Smartfind все още е най-добрата технология за дискриминация в металдетектинга. Не отричам, че E-trac не е от най-бързите и най-дълбоките апарати, но за мен недостатъците на този модел са два - липсата на истински режим "всички метали" ( true all metal mode) и автоматичният земен баланс, затова и не бих ти препоръчал E-trac. От актуалните модели на Майнлаб бих ти препоръчал X-terra 705 или Eureka Gold, ако в региона ти има терени с висока оруденост - на всички тестове на орудено у нас единствено Еуреката показва добри резултати (изключваме импулсните машини, разбира се), всички останали се дънят яко, включително и руските АКА. Между другото, в Русия най-популярни са Гарет ( серията ACE) и Майнлаб ( серията X-terra), докато на АКА се доверяват твърде малък процент от търсачите, това едва ли е случайно?

Друг модел, който бих ти препоръчал, това е Garrett AT Gold - това е металотърсач, който има всички задължителни функции и е много удачен избор за нашите терени.

От актуалните модели Фишер и Текнетикс ти препоръчвам само Gold Bug и съответно G2, другите им модели не са удачен избор.

Отфирмите White's и Tesoro не се лъжи да взимаш нищо - апаратите на тези компании доказано не стават за работа у нас.

От фирмата XP заслужава внимание само Deus, за който и в други теми съм писал, че е най-ергономичният и удобен за бързи разведки, особено на места, където има риск някой да те изненада. Но не бих ти го препоръчал, понеже дискриминацията и дълбочината му не са по-добри, отколкото на Fisher F5, а и на орудено е зле.

В крайна сметка само бих ти препоръчал да не купуваш E-trac заради посочените от мен два недостатъка. Иначе ще ми е любопитно, ако купиш Сигнум, след колко време ще ти се стори, че нещо се е бъгнал и ще решиш да го пращаш на сервиз във фирма "Микрон", където пък ще ти кажат, че си е напълно в изправност. И ще са напълно прави, понеже просто Сигнума така си работи, тоест все едно нещо се е бъгнал Smile
Върнете се в началото Go down
Black Scorpion
Новобранец
Новобранец
Black Scorpion



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 8:47 am

Сельо Бангиев написа:
Black Scorpion написа:

Предстои покупка на детектор и съм се спрял на E-Trac или Signum.Някой тук дали ги е съпоставял и според вас кой има преимущество?

Колега, а би ли споделил защо именно към тези два модела си се насочил?

Имай предвид, че Нешо и Ейшънт Хънтър са свързани с фирма "Микрон", която е дилър на АКА, така че не бива да се предоверяваш на хвалебствията им Smile
В концептуално отношение Сигнум наистина е впечатляващ, но нима вярваш, че в Русия може да се направи надеждно електронно изделие? Кога Русия е била водеща в електрониката и какви традици има в тази сфера изобщо? Същото се отнася и за България, разбира се, затова и аз никога не съм купувал и не бих купил български апарат.

Понастоящем имам четири машини: E-trac, X-terra 705, Fiher 1270 и Garrett GTI 2500. Конкретно за E-trac мога да ти кажа, че технологията Smartfind все още е най-добрата технология за дискриминация в металдетектинга. Не отричам, че E-trac не е от най-бързите и най-дълбоките апарати, но за мен недостатъците на този модел са два - липсата на истински режим "всички метали" ( true all metal mode) и автоматичният земен баланс, затова и не бих ти препоръчал E-trac. От актуалните модели на Майнлаб бих ти препоръчал X-terra 705 или Eureka Gold, ако в региона ти има терени с висока оруденост - на всички тестове на орудено у нас единствено Еуреката показва добри резултати (изключваме импулсните машини, разбира се), всички останали се дънят яко, включително и руските АКА. Между другото, в Русия най-популярни са Гарет ( серията ACE) и Майнлаб ( серията X-terra), докато на АКА се доверяват твърде малък процент от търсачите, това едва ли е случайно?

Друг модел, който бих ти препоръчал, това е Garrett AT Gold - това е металотърсач, който има всички задължителни функции и е много удачен избор за нашите терени.

От актуалните модели Фишер и Текнетикс ти препоръчвам само Gold Bug и съответно G2, другите им модели не са удачен избор.

Отфирмите White's и Tesoro не се лъжи да взимаш нищо - апаратите на тези компании доказано не стават за работа у нас.

От фирмата XP заслужава внимание само Deus, за който и в други теми съм писал, че е най-ергономичният и удобен за бързи разведки, особено на места, където има риск някой да те изненада. Но не бих ти го препоръчал, понеже дискриминацията и дълбочината му не са по-добри, отколкото на Fisher F5, а и на орудено е зле.

В крайна сметка само бих ти препоръчал да не купуваш E-trac заради посочените от мен два недостатъка. Иначе ще ми е любопитно, ако купиш Сигнум, след колко време ще ти се стори, че нещо се е бъгнал и ще решиш да го пращаш на сервиз във фирма "Микрон", където пък ще ти кажат, че си е напълно в изправност. И ще са напълно прави, понеже просто Сигнума така си работи, тоест все едно нещо се е бъгнал Smile



Почвата е лека до средна при мен.Към конкретните модели ме насочи колега с повече опит от мен, който е притежавал доста детектори.Целта ми е намирането на монети и търся дълбочина и добра дискриминация.Какво имаш предвид като казваш, че Сигнума работи като бъгнат?Работил ли си с такав детектор?
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 3:00 pm

От фирмата XP заслужава внимание само Deus, за който и в други теми съм писал, че е най-ергономичният и удобен за бързи разведки, особено на места, където има риск някой да те изненада. [b]Но не бих ти го препоръчал, понеже дискриминацията и дълбочината му не са по-добри, отколкото на Fisher F5, а и на орудено е зле. написа:

Това е най-големия бисер писан някога във форума.
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 3:04 pm

От фирмата XP заслужава внимание само Deus, за който и в други теми съм писал, че е най-ергономичният и удобен за бързи разведки, особено на места, където има риск някой да те изненада. Но не бих ти го препоръчал, понеже дискриминацията и дълбочината му не са по-добри, отколкото на Fisher F5, а и на орудено е зле.

Това е най-големия бисер писан някога във форума.
Върнете се в началото Go down
Black Scorpion
Новобранец
Новобранец
Black Scorpion



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 3:39 pm

Mladencho написа:
От фирмата XP заслужава внимание само Deus, за който и в други теми съм писал, че е най-ергономичният и удобен за бързи разведки, особено на места, където има риск някой да те изненада. Но не бих ти го препоръчал, понеже дискриминацията и дълбочината му не са по-добри, отколкото на Fisher F5, а и на орудено е зле.

Това е най-големия бисер писан някога във форума.

И аз се зачудих ама......
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 4:13 pm

Винаги много ме радват хора, които са много компетентни за неща, които дори не са помирисвали. Smile
Иначе няма да сравнява XTera705 със Сигнум, или да пише други безсмислици...
Black Scorpion, като купуваш кола не сядаш ли да я покараш да видиш как върви? Същото е и с детекторите, пробвай ги и сам ще избереш, който най ти допада. Вместо да слушаш безброй различни мнения.
Върнете се в началото Go down
Black Scorpion
Новобранец
Новобранец
Black Scorpion



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 4:26 pm

Ancient Hunter написа:
Винаги много ме радват хора, които са много компетентни за неща, които дори не са помирисвали. Smile
Иначе няма да сравнява XTera705 със Сигнум, или да пише други безсмислици...
Black Scorpion, като купуваш кола не сядаш ли да я покараш да видиш как върви? Същото е и с детекторите, пробвай ги и сам ще избереш, който най ти допада. Вместо да слушаш безброй различни мнения.

И тук и в другите форуми повечето колегите са на мнение, че Сигнума е по-добрия избор!Ще реша до коледа, че нямам търпение да си направя подарък lol! lol! lol!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 6:12 pm

Ancient Hunter написа:

Black Scorpion, като купуваш кола не сядаш ли да я покараш да видиш как върви? Същото е и с детекторите, пробвай ги и сам ще избереш, който най ти допада. Вместо да слушаш безброй различни мнения.
Тук малко не съм съгласен със пробването - няма как да вземеш за два дена детектор от магазина и да го върнеш и да вземеш друг...
Поне аз не знам за такова нещо - или може би имаш предвид както правим всички търсачи купуваш продаваш на безценица и после пак купуваш и така 20 години...
По принцип бих заложил на E-Trac...
Върнете се в началото Go down
Black Scorpion
Новобранец
Новобранец
Black Scorpion



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 7:06 pm

pechkata написа:
Ancient Hunter написа:

Black Scorpion, като купуваш кола не сядаш ли да я покараш да видиш как върви? Същото е и с детекторите, пробвай ги и сам ще избереш, който най ти допада. Вместо да слушаш безброй различни мнения.
Тук малко не съм съгласен със пробването - няма как да вземеш за два дена детектор от магазина и да го върнеш и да вземеш друг...
Поне аз не знам за такова нещо - или може би имаш предвид както правим всички търсачи купуваш продаваш на безценица и после пак купуваш и така 20 години...
По принцип бих заложил на E-Trac...

Явно няма колега работил и с двата апарата за да си каже мнението и всеки си хвали това с което е свикнал да работи.Колега ти защо залагаш на E-Traca?
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyСъб Дек 20, 2014 7:38 pm

pechkata написа:

Тук малко не съм съгласен със пробването - няма как да вземеш за два дена детектор от магазина и да го върнеш и да вземеш друг...
Поне аз не знам за такова нещо - или може би имаш предвид както правим всички търсачи купуваш продаваш на безценица и после пак купуваш и така 20 години...
По принцип бих заложил на E-Trac...
Ники, не става дума за купуване и продаване. При всички случаи е по-добре да отидеш да пипнеш детектора, да му чуеш звука, да помахаш дори и малко с него, отколкото само да разчиташ на чужди мнения. Нали знаеш, колкото хора, толкова и предпочитания...
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyНед Дек 21, 2014 1:10 pm

Black Scorpion написа:
Колега ти защо залагаш на E-Traca?



Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyПон Дек 22, 2014 7:25 am

Печка,деуса с голямата антена е боза. Бърка дискриминацията в дълбочина с малката е по-добре.
Предполагам,че и с 27-цата ще е добре,но нея не съм я виждал все още в действие.
Върнете се в началото Go down
Black Scorpion
Новобранец
Новобранец
Black Scorpion



E-Trac или Signum? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: E-Trac или Signum?   E-Trac или Signum? EmptyПет Яну 02, 2015 11:48 am

Взимам Деус!Мерси за съветите cheers
Върнете се в началото Go down
 
E-Trac или Signum?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Продавам Ака Signum MFD
» XP DEUS vs AKA Signum 7272 MFT
» AKA Signum MFD - дълбочинен тест

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Други марки вносни детектори-
Идете на: