Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Fisher F75 Limited Edition

Go down 
+20
Сельо Бангиев
Podlecii.avg
deultum
kronos555
Avrelian
FELIX
Petronii
nasko75
kateracha_86
Gandalf
werewolf1
Трибал-М
mdetectors.bg
LuciusVerus
B.K.K.
ivanasen
jordan_nenov
pechkata
mario321
васил
24 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСъб Апр 18, 2015 10:48 pm

jordan_nenov написа:
Желязна логика. С право заслужи моята адмирация, както и един ПЛЮС. Късмет колега!

Именно това е целта на форума, колега, тоест да си помагаме, да обменяме опит - всеки, който работи сериозно с някакъв апарат, може да даде ценни съвети, но металдетектингът се базира и на много сериозни научни основи, така че е задължително да се коментират нещата и от научна гледна точка, а това изисква и четене на съответната литература. Сигурно си посещавал руски форуми, там нивото наистина е доста по-конструктивно и всички гледат да си помагат, а тук наблягаме на скандалите и караниците, което от една страна ни е традиция, макар и лоша, но пък не бива да е водещ принцип, защото форумите ни се обезсмислят.

Cool
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСъб Апр 18, 2015 11:31 pm

Сельо Бангиев написа:
B.K.K. написа:
Колега бангиев ,във връзка с горния ти пост_едно малко отклонение-какво мислиш за уголемяването на сигнала вследствие на дълго стоене в земята?

Това в металдетектинга се нарича "Halo effect", което се превежда като "ефект на ореола" или "ореолен ефект", но на български съществува и терминът "халоефект". Идеята е, че почвата не е някаква стерилна среда, където металните предмети ще се съхранят идеално, а напротив - в почвата има най-разнообразни химични съединения, а като включим и влагата, на практика се получава, че металният предмет е "потопен" в електролитен коктейл. С течение на времето протичат някакви конкретни химически процеси и това води до повишаване на концентрацията на йони и съответно проводимостта в зоната около металния предмет се повишава. Това означава, че около предмета се получава по-широка зона на аномалия в почвата и апаратът я детектира като по-голям сигнал - това от една страна е добре, понеже позволява да се засичат на по-голяма дълбочина сигналите, но от друга страна води до грешки във VDI-показанията - това е причината малките ръждиви железа да се детектират най-често като цветни сигнали. Освен това проводимостта на металния ореол зависи от влажността на почвата, затова казваме, че при по-влажна почва апаратите "бъркат" по-надълбоко. Причината е проста - йоните са по-подвижни при по-голяма влажност, защото съпротивлението на средата е по-ниско.

Аз съм скептичен и не вярвам, че това е така, логически обосновано и правдоподобно, но не е доказано в реална обстановка. Извадения непокътнат обект, никога не му е измервана дълбочината, за да се направи сравнение после.
Това с ореола от соли, който увеличава целта, макар да е логично, не виждам как ще се задържи след обилни валежи и просмукване на водата в дълбочина, би трябвало да се е отмил този ореол, освен ако не се е втвърдил. Така, че за мен това е само мит, че се лови по-дълбоко.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyНед Апр 19, 2015 12:07 am

Petronii написа:

Аз съм скептичен и не вярвам, че това е така, логически обосновано и правдоподобно, но не е доказано в реална обстановка. Извадения непокътнат обект, никога не му е измервана дълбочината, за да се направи сравнение после.
Това с ореола от соли, който увеличава целта, макар да е логично, не виждам как ще се задържи след обилни валежи и просмукване на водата в дълбочина, би трябвало да се е отмил този ореол, освен ако не се е втвърдил. Така, че за мен това е само мит, че се лови по-дълбоко.


Повечето опитни колеги твърдят,че "старите"монети се засичат по-лесно точно заради този ореол...Ако са прави,би трябвало да има нещо по-силно от гравитационните процеси,протичащи в почвите,което да задържа ореола около обекта.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
skiahtro
Новобранец
Новобранец




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyНед Апр 19, 2015 1:10 am

Сельо Бангиев написа:
jordan_nenov написа:
Желязна логика. С право заслужи моята адмирация, както и един ПЛЮС. Късмет колега!

Именно това е целта на форума, колега, тоест да си помагаме, да обменяме опит - всеки, който работи сериозно с някакъв апарат, може да даде ценни съвети, но металдетектингът се базира и на много сериозни научни основи, така че е задължително да се коментират нещата и от научна гледна точка, а това изисква и четене на съответната литература. Сигурно си посещавал руски форуми, там нивото наистина е доста по-конструктивно и всички гледат да си помагат, а тук наблягаме на скандалите и караниците, което от една страна ни е традиция, макар и лоша, но пък не бива да е водещ принцип, защото форумите ни се обезсмислят.

Cool
Поздравления, за ентусиазма! Откакто форума бе превзет от разни въшльовци, не вярвах, че ще прочета нещо стойностно. Освен простовата реклама и идиотщини, тук от години не е имало нещо друго. Съвсем естествено е да има караници, никой не взима този форум на сериозно, всеки влиза тук, да се изсере и после бяга.
Още един път поздравления и дано форума да се промени и стане полезен както някога!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyНед Апр 19, 2015 7:01 am

Трибал-М написа:
Petronii написа:

Аз съм скептичен и не вярвам, че това е така, логически обосновано и правдоподобно, но не е доказано в реална обстановка. Извадения непокътнат обект, никога не му е измервана дълбочината, за да се направи сравнение после.
Това с ореола от соли, който увеличава целта, макар да е логично, не виждам как ще се задържи след обилни валежи и просмукване на водата в дълбочина, би трябвало да се е отмил този ореол, освен ако не се е втвърдил. Така, че за мен това е само мит, че се лови по-дълбоко.


Повечето опитни колеги твърдят,че "старите"монети се засичат по-лесно точно заради този ореол...Ако са прави,би трябвало да има нещо по-силно от гравитационните процеси,протичащи в почвите,което да задържа ореола около обекта.

Както има сили които задържат луната на разстояние от земята, но има и такива дето не дават луната да изхвръкне от орбитата си, така за мен стои ореола и не се разпада или отмива от дъждовете.


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyНед Апр 19, 2015 9:00 am

Сельо Бангиев написа:
jordan_nenov написа:
Желязна логика. С право заслужи моята адмирация, както и един ПЛЮС. Късмет колега!

Именно това е целта на форума, колега, тоест да си помагаме, да обменяме опит - всеки, който работи сериозно с някакъв апарат, може да даде ценни съвети, но металдетектингът се базира и на много сериозни научни основи, така че е задължително да се коментират нещата и от научна гледна точка, а това изисква и четене на съответната литература. Сигурно си посещавал руски форуми, там нивото наистина е доста по-конструктивно и всички гледат да си помагат, а тук наблягаме на скандалите и караниците, което от една страна ни е традиция, макар и лоша, но пък не бива да е водещ принцип, защото форумите ни се обезсмислят.

Cool
Не е ли малко подвеждаща информацията или тезата която предоставяш за ойните патината около монетата че повишават детектцията ...
Това за помагането във форума и аз съм за - стига да не е подвеждащо...

Моята теза е че не са магнитопроводими и на ВЛФ детектори въобще не помагат при детектция...
По вероятно да са токопроводими и може би пулсовите машини биха индикирали като проводимост по добре тази патина или ойни...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyНед Апр 19, 2015 1:08 pm

jordan_nenov написа:
Трибал-М написа:
Petronii написа:

Аз съм скептичен и не вярвам, че това е така, логически обосновано и правдоподобно, но не е доказано в реална обстановка. Извадения непокътнат обект, никога не му е измервана дълбочината, за да се направи сравнение после.
Това с ореола от соли, който увеличава целта, макар да е логично, не виждам как ще се задържи след обилни валежи и просмукване на водата в дълбочина, би трябвало да се е отмил този ореол, освен ако не се е втвърдил. Така, че за мен това е само мит, че се лови по-дълбоко.


Повечето опитни колеги твърдят,че "старите"монети се засичат по-лесно точно заради този ореол...Ако са прави,би трябвало да има нещо по-силно от гравитационните процеси,протичащи в почвите,което да задържа ореола около обекта.

Както има сили които задържат луната на разстояние от земята, но има и такива дето не дават луната да изхвръкне от орбитата си, така за мен стои ореола и не се разпада или отмива от дъждовете.

Колега,по-скоро интуитивно и аз съм склонен да приема тезата за ореола,но интуицията често ни подвежда и отклонява от истината,а тя може да бъде само научно обоснована.
След изваждането на античната монета,трябва да се изследва мястото и да се докаже,или отрече съществуването на ореола,натрупването и задържането  на йони,и в този смисъл Петроний безусловно е прав.Това изисква сериозна подготовка и работа от съответен екип...
А системата Земя-Луна е доста по-различна.Луната,стабилизираща наклона на земната ос,
продължава бавно да се отдалечава и,ако тази тенденция се запази,ни очакват сериозни катаклизми...


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyНед Апр 19, 2015 4:50 pm

Разбира се, че хипотезата за ореола е спорна и дискусионна, просто защото досега все още не са правени сериозни научни изследвания в тази насока. Затова и аз ще се съглася, че съмненията на Петроний са основателни. Но моето мнение е, че възникват електростатични сили между металния предмет и йоните в зоната около предмета, което предизвиква създаването на такава йонна обвивка, увеличаваща размера на сигнала. Разбира се, стабилността на тази обвивка едва ли е голяма и вероятно е различна в различните сезони.

Но ето една статия от сайта на Фишер, където самият Дейв Джонсън коментира темата:

http://www.fisherlab.com/hobby/davejohnson/HaloEffect.pdf

Статията е твърде дълга и ще е сериозна хамалогия да я превеждам цялата, но който има желание, може да вкара текста в преводача на Гугъл и горе-долу ще схване мнението на автора. Като цяло авторът е скептичен към хипотезата, макар да признава, че мнението му не е окончателно.А по въпроса за повишаване на дълбочината на детекция при влажна почва е по-скоро склонен да се съгласи, макар той самият да няма обяснение на въпросния феномен.

Ето и една статия от сайта на Майнлаб:

http://www.minelab.com/emea/treasure-talk/the-halo-effect-when-nugget-hunting

Там се коментира халоефектът при златните самородки - твърдението е, че такъв ореол около самородките съществува, но неговата структура се нарушава, когато тръгнем да копаем сигнала и това предизвиква изчезването му, което пък е причина търсачите да си помислят, че става въпрос за фантомен сигнал и да пропуснат съответната самородка.
Върнете се в началото Go down
B.K.K.
Легионер
Легионер
B.K.K.



Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyНед Апр 19, 2015 10:53 pm

Златото и среброто,както и всички благородни метали,едва ли предизвикват този ефект,или дори и да го предизвикват той ще е нищожно малък,защото те са свидливи от към свободни йони.Но при другите метали това не е така.При тях на практика протича един постоянен химичен процес с околната среда до тяхното пълно разпадане на различни други съединения.Колкото и да се отмиват въпросните Йони,неблагородния метал пуска още и още,докато не му свършат,т.е. докато въпросната цел не изчезне напълно.Понякога ,в зависимост от химичния състав на почвата,се образуват доста стабилни съединения ,които запечатват херметически нашата цел,и на практика спират ,или много забавят този процес,и тогава имаме монета с благородна патина Cool ....Печка,аз не разбирам от електротехника,но какви магнитни свойства искаш да има един меден йон,след като и медният атом няма такива.Щом медната монета предизвиква сигнал в машината,какво пречи на една малка част от нея,каквато е въпросния йон,да предизвика същата реакция?
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyПон Апр 20, 2015 8:48 am

Детектора е конструиран да създава индуктивно поле след като приближи метал става магнитно поле...
При цветните метали е по слабо а при черните по силно...
При патината няма как да се създаде магнитно поле защото вече не е метал...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyПон Апр 20, 2015 7:05 pm

pechkata написа:
Детектора е конструиран да създава индуктивно поле след като приближи метал става магнитно поле...
При цветните метали е по слабо а при черните по силно...
При патината няма как да се създаде магнитно поле защото вече не е метал...

Печка,би ли ни обяснил по-подробно първото изречение?
Всеки предавател генерира и излъчва електромагнитни вълни,които в зависимост от дължината на вълната (честотата) се делят на няколко групи...Той създава електромагнитно поле!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyВто Апр 21, 2015 9:35 pm

Много си далеч от истината със твоите кантари - така наречените локатори...
Виж с тях можеш да чуеш патината - йоните на метала...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyВто Апр 21, 2015 10:34 pm

pechkata написа:
Много си далеч от истината със твоите кантари - така наречените локатори...
Виж с тях можеш да чуеш патината - йоните на метала...


Ти не знаеш какво излъчва един предавател(може да е само генератор,без буфер, усилватели на мощност и съгласуван с антената изход),а правиш опит да обсъждаш далеч по сложни и недостъпни за теб неща,като кантарите.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
atina
Про-Консул
Про-Консул




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyВто Апр 21, 2015 11:27 pm

Колеги,омирисахте отвсякъде.... чукам на фишер75 и квоо йони патини и разложими и неразложими соли и ``дъра дъра`` къде са админите confused
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyВто Апр 21, 2015 11:52 pm

atina написа:
Колеги,омирисахте отвсякъде.... чукам на фишер75 и квоо  йони патини и разложими и неразложими соли и ``дъра дъра`` къде са админите confused

Колега това и аз исках да кажа преди столетие , но нали знаеш " едно си баба знае едно си бае"!

p.s. Истината е , че няма вече знаещи по темата колеги . Има бърборковци! Трупат постове и не се усещат колко жалки са и смешни в очите на трезво мислещите хора. И аз искам да науча нещо ново по темата , че отдавна ми се върти в главата да сменя моя МД с този който се коментира , но явно ще си купя кантар БГ производство , щото има няма все за него се говори, а файдата нула.

Еб..х Ви и простаците! стена


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 12:18 am

Излъчват единствено и само пулсувите индукции.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 7:39 am

atina написа:
Колеги,омирисахте отвсякъде.... чукам на фишер75 и квоо  йони патини и разложими и неразложими соли и ``дъра дъра`` къде са админите confused

Колега,добрият практик,ако познава теорията,ще е още по-добър!Теорията и практиката вървят винаги заедно и са неразделими...
Ако монетарът беше плетачна машина,или кафеварка,щеше да си безусловно прав за йоните и солите!


Хаосът е или временен,или гибелен!


Последната промяна е направена от Трибал-М на Сря Апр 22, 2015 7:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 7:50 am

ivanasen написа:
... но явно  ще си купя кантар БГ производство , щото има няма все за него се говори, а файдата нула.
Еб..х Ви и простаците! стена

Печка,не споменавай повече никъде за кантари,разстройваш колегата...
Виждаш ли как добронамерено ни е пожелал приятен ден? Културен човек,спор няма!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 8:32 am

pechkata написа:


Моята теза е че не са магнитопроводими и на ВЛФ детектори въобще не помагат при детектция...
По вероятно да са токопроводими и може би пулсовите машини биха индикирали като проводимост по добре тази патина или ойни...

И аз съм забелязал, че при пулсовите апарати има случаи, когато чуваш ясен но тих сигнал, когато го провериш с монетара-няма никой или едвам промрънка.При откопаването предмет няма, но в почвата се забелязва характерно оцветяване на зона от пръста, което варира от ръждиво жълто-кафяво до кафяво в нюанси на зеленото...
Нямам обяснение, но ми се е случвало на няколко пъти.


"Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна !"
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 9:29 am

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B0_%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F

Fisher F75 Limited Edition - Page 5 2qmng9x

Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Aewn77
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 11:57 am



Абе печка, кво му се връзваш да му обясняваш? Не го ли виждаш че се напъва да покаже колко голям разбирач е! Сигурен съм че нито един търсач, повтарям "търсач" въобще не го вълнуват тези неща!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 11:59 am

Трибал-М написа:
atina написа:
Колеги,омирисахте отвсякъде.... чукам на фишер75 и квоо  йони патини и разложими и неразложими соли и ``дъра дъра`` къде са админите confused

Колега,добрият практик,ако познава теорията,ще е още по-добър!Теорията и практиката вървят винаги заедно и са неразделими...
Ако монетарът беше плетачна машина,или кафеварка,щеше да си безусловно прав за йоните и солите!

Fisher F75 Limited Edition. Това ли е темата да разтягате локуми за съвсем други работи? И друго колега ти неможеш ли да се изразяваш с един пост ? А пишеш сума ти постове един след друг? Това ли е културата ти? Виж горе в дясно има бутон редакция . Като го натиснеш в него можеш да добавяш споходилите ти мисли в последствие.
Извинявам се за спама!


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 1:39 pm

comander написа:
Излъчват единствено и само  пулсувите индукции.


Колега,що е излъчване?
Аз твърдя,че всяка бобина от трептящия кръг на нормално работещ,електронен генератор излъчва електромагнитни вълни в пространството,независимо дали и как са модулирани!
(Свързващите проводници на кръга също излъчват,защото са част от него).
Толкова по този въпрос.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 1:43 pm

Gandalf написа:


   Абе печка,  кво му се връзваш да му обясняваш? Не го ли виждаш че се напъва да покаже колко голям разбирач е! Сигурен съм че нито един търсач, повтарям "търсач" въобще не го вълнуват тези неща!

Напълно съм съгласен...
Но не е лошо да знаеш как ти работи детектора и примерно защо детектцията му е слаба или защо дава дълбокия сигнал черен...
По един или друг начин тези фактори влияят на работата на даден детектор...
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Fisher F75 Limited Edition - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Fisher F75 Limited Edition   Fisher F75 Limited Edition - Page 5 EmptyСря Апр 22, 2015 2:44 pm

pechkata написа:
Gandalf написа:


   Абе печка,  кво му се връзваш да му обясняваш? Не го ли виждаш че се напъва да покаже колко голям разбирач е! Сигурен съм че нито един търсач, повтарям "търсач" въобще не го вълнуват тези неща!

Напълно съм съгласен...
Но не е лошо да знаеш как ти работи детектора и примерно защо детектцията му е слаба или защо дава дълбокия сигнал черен...
По един или друг начин тези фактори влияят на работата на даден детектор...

Ей наборе, за първи път в най-новата история на България съм съгласен с теб!
Cool


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
 
Fisher F75 Limited Edition
Върнете се в началото 
Страница 5 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Fisher F5 или Fisher Gold Bug MEGA
» Vivax Group Ltd. is the new official representative of all of the trademarks of First Texas Limited USA for Bulgaria.
» Споделете мнения и впечатления за Fisher 1270 и Fisher CZ-3D

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: