Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
TEKNETICS врътка GOLD kupuvam маск deus wave Spectrum Майнлаб нишани пират Simplex Fisher lorenz tesoro Coil VANQUISH Minelab 5000 prodavam miladinka грунда голден mask nexus nokta
 

 White's TDI......

Go down 
+4
pechkata
muhomorka
mdetectors.bg
Aurelius
8 posters
АвторСъобщение
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyВто Ное 24, 2015 9:34 am

Здравейте колеги,
има ли някой, които да ползва White's TDI Pulse Scan като универсален детеkтор( за търсене на самородно злато и метеорити, на плажа, в гората...) и ако-да, какво ви е мнението за този детеkтор?
Желая здраве и успехи!
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyВто Ное 24, 2015 12:35 pm

И мене ми е интересна тази тема, защото от хора, които доста разбират от пулс-индукционии машини съм чул и лоши и добри неща за този модел на Whites
Интересното, е че човекът, който е в основата на TDI, сега работи за Fisher при Дейв Джоунс. Бях писал тема преди година по този въпрос.
Върнете се в началото Go down
muhomorka
Легионер
Легионер
muhomorka



white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyВто Ное 24, 2015 10:12 pm

Aurelius написа:
Здравейте колеги,
има  ли някой, които да ползва White's TDI  Pulse Scan  като универсален детеkтор( за търсене на самородно злато и метеорити, на плажа, в гората...) и ако-да, какво ви е мнението за този детеkтор?
 Желая здраве и успехи!


Здравей Aurelius! Според моето скромно мнение, Ти си човека който разбира от повечето пулсови машини.
Работих почти 6 г. с TDI, и да ти кажа, честно това е единствения пулс с който от първия ден са сработихме.
Самородки и метеорити не съм търсил, но на плаж и гора-поле съм работил.
На плажа е по-добър от GP-то, защото не се смущава от ЕМИ и е с по добра дискриминация-(условно).
Работи се като VLF, но по-бавно.
В гора и на поле нещата стават по-различни. Не можеш на всякъде да излк. GB, съответн пада дълбочината и се работи бавно.
Ако се разбираш с TDI-ката, става разкошен монетар за тежки почви, където VLF машините ги няма хич (ама наистина хич ги няма), работи с 10-15 см. аванс от най-дълбоките монетари-(личен опит), независимо от типа почва, та дори и в замърсено, съответно ако знаеш-какво и как да направиш.
Това е машина за тези, които нямат достатъчно финанси да си позволят закупуването на GP, като смело мога да твърдя, че отстъпва само с малко за единични и групирани монети.
И само да уточня протоколорно. От самото начало съм работил с 11 инчова MONO антена от GP, защото е по-бърза от стоковата на TDI. SL модела на TDI е по-слабичък като параметри и с не добра батерия, а PRO версия-последния е с много равен праг т.е. мого по-спокоен.
Последното нещо, което искам да уточня е, че импулсните не са като VLF машини, да ги размяташ. Не ти ли пасне веднага-не се мъчи. Те за това, много народ накупи GP-та и после ги разпродоха с голяма загуба.
Същото важи за TDI Pulse Scan.
А за други марки и модели импулсни, просто не искам да споменавам-сещайте се.
Здраве и успехи и на Теб Aurelius. бира
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyСря Ное 25, 2015 10:40 pm

Благодаря за изчерпателния отговор и за честно и директно изразено мнение за един от най-интересните детеkтори, които ползвам. Отличен е за плажа и езерата, когато обаче е водоизолиран в подходяща опаковка и се работи с безжични слушалки. Работя в момента по тази кутия и се надявам да се плучи отличен резултат скоро. Имам голямо количество различни антени(предимно МОНО) на Minelab,Coiltek,NuggetFinder, които ползвам на GPX5000 и тествах TDI с някой от големите антени-20" МОНО i16" Nugget Finder-krygli , 18"x12" Coiltek-MONO.Впечатлен съм от резултатите! Апарата работи спокойно и на 10миkросекунди Pulse Delay , а за дълбочина няма да коментирам-трябва да се види....
Cheers  бира
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyСъб Ное 28, 2015 12:41 pm

Aurelius написа:
Благодаря за изчерпателния отговор и за честно и директно изразено мнение за един от най-интересните детеkтори, които ползвам. Отличен е за плажа и езерата, когато обаче е водоизолиран в подходяща опаковка и се работи с безжични слушалки. Работя в момента по тази кутия и се надявам да се плучи отличен резултат скоро. Имам голямо количество различни антени(предимно МОНО) на Minelab,Coiltek,NuggetFinder, които ползвам на GPX5000 и тествах TDI с някой от големите антени-20" МОНО i16" Nugget Finder-krygli , 18"x12" Coiltek-MONO.Впечатлен съм от резултатите! Апарата работи спокойно и на 10миkросекунди Pulse Delay , а за дълбочина няма да коментирам-трябва да се види....
Cheers  бира

Колега, като спец я предложи в темата за новите сонди на GARRETT ATX какви размери е добре да се пуснат:

https://www.imperio.biz/t8141p60-topic#115794
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyПон Ное 30, 2015 3:22 am

Благодаря за "спеца"! Не мога да твърдя, че съм голям познавач на импулсните детеkтори, а и на другите, но имам известен опит и информация за това, което се търси и предпочита и моето скромно мнение за антена за Garrett АТХ, произведена от DETECH и потенциално популярна в USA(ососбено) и Australia, е 6"x10" плътна МОНО потопяема под вода антена, която задължително да има защитен капак. Желая успех на DETECH, а и на всяка българска компания, която нормално и естествено се налага на световния пазар! Наздраве!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyВто Дек 01, 2015 7:39 pm

Не знам как успявате да накарате TDI-то да дискриминира телчетата на замърсено в плитката зона пък и на орудено как става дълбок направо се чудя...?
Че има стабилен праг и прави грунд на повечето почви ама чак пък дълбок е малко пресилено...
18 мм. монета на не повече от 25 см. въздушно...
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyЧет Дек 03, 2015 10:22 am

Те и ГП и ГПХ серията въздушно не показват кой-знае какви резултати,но в земята се копаят бая дълбоки дупки.Доказано от практиката,че пи почти винаги дава значително по добри резултати в земята.Има прост експеримент-зад феритна пръчка монета въздушно я индицират на по голямо разстояние отколкото само монетата,като съответно само феритната пръчка я мълчи.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyЧет Дек 03, 2015 12:13 pm

ton69 написа:
Те и ГП и ГПХ серията въздушно не показват кой-знае какви резултати,но в земята се копаят бая дълбоки дупки.Доказано от практиката,че пи почти винаги дава значително по добри резултати в земята.Има прост експеримент-зад феритна пръчка монета въздушно я индицират на по голямо разстояние отколкото само монетата,като съответно само феритната пръчка я мълчи.

Поздрави за поста - супер умно казано!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyЧет Дек 03, 2015 7:10 pm

За GP и GPX на Minelab на тежки почви да пробива много повече от колкото въздушно ама при TDI на Whites е пълна скръб...
Върнете се в началото Go down
muhomorka
Легионер
Легионер
muhomorka



white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyСъб Дек 05, 2015 8:22 pm

pechkata написа:
За GP и GPX на Minelab на тежки почви да пробива много повече от колкото въздушно ама при TDI на Whites е пълна скръб...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Печка, за 2-3 месеца, колкото ти предполагам притежаваше SL модела, няма как да го разучиш. Освен това е скопената версия на TDI. Не ми се пуска видео материал, в който се вижда на 1,2 м., 20см. цел, цветен и черен материал кой как ги чува.
Поздрави от мен.
P.S. Най-важното е пулс машината и оператора да са едно цяло. А каква марка, е от второ значение.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyНед Дек 06, 2015 9:52 am

Е да де ама Уайтс са слаби плитки машини - не видях дълбочинни качества в тях като цяло...
Та като имаш видео качи го да оплакнем малко окото - не е зле да научим нещо пропуснато...
И 20 см. цел не е малък обект даже бих казал че е голяма цел за тази дълбочина...
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyНед Дек 06, 2015 8:58 pm

Ето какво може TDI на плажа паралелно с други импулсни детеkтори..... Целта е съвремена американска монета от 5 цента.
https://www.youtube.com/watch?v=3pNtGN6rWYk
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyНед Дек 06, 2015 9:58 pm

Имам и White's TDI и GPX 5000. White's-a ми е моднат и мога да го усиля докрай и трешолда остава стабилен. Като му сложа 18" mono Commander антена и изключа GB, става невероятно дълбок. Мисля, че бие GPX 5000 с DD антена. Но само на не много минерализирана почва. На орудено му пада дълбочината, докато GPX-а почти не се влияе от рудата.

Имаше едно филмче в youtube, където White's TDI със стандартната му антена и с GB OFF е по-дълбок на плажа от GPZ 7000.

White's-a няма никаква дискриминация.
Върнете се в началото Go down
denzel1
Новобранец
Новобранец




white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: A GPX да не би да има дискриминация..........   white - White's  TDI...... EmptyНед Дек 06, 2015 11:40 pm

AlexP написа:
Имам и White's TDI и GPX 5000. White's-a ми е моднат и мога да го усиля докрай и трешолда остава стабилен. Като му сложа 18" mono Commander антена и изключа GB, става невероятно дълбок. Мисля, че бие GPX 5000 с DD антена. Но само на не много минерализирана почва. На орудено му пада дълбочината, докато GPX-а почти не се влияе от рудата.

Имаше едно филмче в youtube, където White's TDI със стандартната му антена и с GB OFF е по-дълбок на плажа от GPZ 7000.

White's-a няма никаква дискриминация.
Върнете се в началото Go down
denzel1
Новобранец
Новобранец




white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyНед Дек 06, 2015 11:51 pm

А GPX има ли дискриминация..........А
Върнете се в началото Go down
gucata0302
Новобранец
Новобранец




white - White's  TDI...... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: White's TDI......   white - White's  TDI...... EmptyПет Дек 04, 2020 4:01 pm

Aurelius написа:
Благодаря за изчерпателния отговор и за честно и директно изразено мнение за един от най-интересните детеkтори, които ползвам. Отличен е за плажа и езерата, когато обаче е водоизолиран в подходяща опаковка и се работи с безжични слушалки. Работя в момента по тази кутия и се надявам да се плучи отличен резултат скоро. Имам голямо количество различни антени(предимно МОНО) на Minelab,Coiltek,NuggetFinder, които ползвам на GPX5000 и тествах TDI с някой от големите антени-20" МОНО i16" Nugget Finder-krygli , 18"x12" Coiltek-MONO.Впечатлен съм от резултатите! Апарата работи спокойно и на 10миkросекунди Pulse Delay , а за дълбочина няма да коментирам-трябва да се види....
Cheers  бира
Върнете се в началото Go down
 
White's TDI......
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» whites VH3
» WHITES MXT 300
» Whites"s xlt антена blue max 1500

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: White's-
Идете на: