Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Coil голден nexus врътка Майнлаб mask TEKNETICS prodavam маск Spectrum нишани грунда Fisher 5000 Minelab пират Simplex nokta wave kupuvam GOLD deus VANQUISH lorenz tesoro miladinka
 

 Техника за дълбоките сигнали

Go down 
+48
pumata2003
antonia70
Mitbull
gunsbg
vesco
bojidar videv
vvurbanov
marin.1982
I'll be back
gog
Kiril62
kodokan
kelesis_ss
OFROAD
recordman
pet1r90
ztec
wallb2
trakieca
bobo
stan960
miroslavmladenov
belaka
deso
s.saitov
Avrelian
apti
sitalk
vaskonti
leo 1
maksim12
zaki83
georgi_at
quell
qtagana
Moharem
monetar
jorodi
pechkata
тато
yaponetsa
dido1313
tatoos_dd
rado
edinaka
sony147
deultum
PlovdivTrakiq
52 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
bobo
Консул
Консул




Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПет Дек 30, 2011 9:43 pm

Kerkenez написа:
pechkata написа:
Kerkenez написа:
stan960 написа:
-То при джи пи ес-ите,плитки нема......................... Laughing

е как,плитките не ги ли вижда?
Има такава опция да отхвърля сигнали от определена зона - напр. до 10-15см. процесора изрязва черните сигнали и чува само цветни дълбоки сигнали а всеки дълбок сигнал е цветен...



Ооооо,виж това е великолепна екстра.От по-евтиния сегмент няма ли машина дето да върши същата работа?
ГТИ 2500 на Гарет.
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 12:37 pm

bobo написа:
Kerkenez написа:
pechkata написа:
Kerkenez написа:
stan960 написа:
-То при джи пи ес-ите,плитки нема......................... Laughing

е как,плитките не ги ли вижда?
Има такава опция да отхвърля сигнали от определена зона - напр. до 10-15см. процесора изрязва черните сигнали и чува само цветни дълбоки сигнали а всеки дълбок сигнал е цветен...



Ооооо,виж това е великолепна екстра.От по-евтиния сегмент няма ли машина дето да върши същата работа?
ГТИ 2500 на Гарет.
Колега "bobo" ти си работил със ГТИ 2500 и знаеш как се работи правилно със апарата ,но много колеги не знаят Гарета има много професионални настройки за да работиш навсякъде и във различни видове търсене за жалост не са написани във ръководството му и трябва лично със времето да ги изучиш , обаче се иска много време и опит докато тук в форума тези който знаят не споделят нищо а незнаещите пишат само лоши отзиви ........ и на всички колеги Весело изкарване на Новата година !
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 12:50 pm

Гарет ГТИ 2500 е абсолютен боклук- супер бавна машина.... поработи с него, ама да има и друг колега с, или след теб с добра машина и като почне да вади след теб ще разбереш колко е бил добър този Гарет.... Cool
Върнете се в началото Go down
bobo
Консул
Консул




Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 1:14 pm

wallb2 написа:
Гарет ГТИ 2500 е абсолютен боклук- супер бавна машина.... поработи с него, ама да има и друг колега с, или след теб с добра машина и като почне да вади след теб ще разбереш колко е бил добър този Гарет.... Cool
Да им се не начудиш на тъпите янки що го произвеждат вече повече от 10 години. Razz
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 1:22 pm

Laughing Laughing Laughing ми защото има тъпи, по-тъпи, най-тъпи, вдлъбнати.... Ама ако, си ходил там, едва ли си видял да търси някой с Гарет ГТИ 2500 Laughing
Върнете се в началото Go down
bobo
Консул
Консул




Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 1:30 pm

Щото там търсят предимно самородно,а той за тва не е много добър,но иначе ,като изключим силно замърсените обекти е в топ-3,повярвай ми! Laughing А за дълбоките сигнали е просто N 1.Там може да го бие само импулсен!И не говоря за кантара ,а за оригиналната 32см антена.А преди доста време Румен в Шумен продаваше едни зелени ДД,не съм сигурен за марката,та с тях на неговия полигон имаше сигнали дето само джи пи-тата и Гарета ги ловяха.
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 3:10 pm

bobo написа:
Щото там търсят предимно самородно,а той за тва не е много добър,но иначе ,като изключим силно замърсените обекти е в топ-3,повярвай ми! Laughing А за дълбоките сигнали е просто N 1.Там може да го бие само импулсен!И не говоря за кантара ,а за оригиналната 32см антена.А преди доста време Румен в Шумен продаваше едни зелени ДД,не съм сигурен за марката,та с тях на неговия полигон имаше сигнали дето само джи пи-тата и Гарета ги ловяха.

Тия неща може да ги разправяш на някой който не му е попадала тази машина в ръцете и хванал детектор едва преди 2-3 години.... ама на хора с опит над 15 години нали ти е ясно какъв ще им е отговора Very Happy
Върнете се в началото Go down
ztec
Консул
Консул
ztec



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 3:30 pm

wallb2 написа:
bobo написа:
Щото там търсят предимно самородно,а той за тва не е много добър,но иначе ,като изключим силно замърсените обекти е в топ-3,повярвай ми! Laughing А за дълбоките сигнали е просто N 1.Там може да го бие само импулсен!И не говоря за кантара ,а за оригиналната 32см антена.А преди доста време Румен в Шумен продаваше едни зелени ДД,не съм сигурен за марката,та с тях на неговия полигон имаше сигнали дето само джи пи-тата и Гарета ги ловяха.

Тия неща може да ги разправяш на някой който не му е попадала тази машина в ръцете и хванал детектор едва преди 2-3 години.... ама на хора с опит над 15 години нали ти е ясно какъв ще им е отговора Very Happy


За гарета трябва доста време да се поработи с него за да му видиш възможностите.
Не става с излет два
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 3:42 pm

на мен често ми се случваше с стария игъл да засека сигнал след няколко маха над него сигнала изчезваше се едно няма нищо . от началото си мислех че е признак на не стъбилност , но след малко опит разбрах че има сигнал който е на прага ..
с новия игъл не съм излизал още и не знам да ли ще прави така .
копая всеки сигнал дълбок или голям в горите ...
Върнете се в началото Go down
recordman
Новобранец
Новобранец
recordman



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 3:46 pm

На гарет гти2500 му тури монета под керамика и стой та гледай сеир.Не дай си боже монетата да е закопана в земята и отгоре да е керамиката тцтцтц.ризил.Иначе става за чисти терени дето няма ни керамика ни железа в близост.За янките може да си е супер,но зa българия има доста по добри варианти,че и по леки и ергономични от гти2500.
Върнете се в началото Go down
OFROAD
Про-Консул
Про-Консул
OFROAD



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 3:52 pm

pet1r90 написа:
на мен често ми се случваше с стария игъл да засека сигнал след няколко маха над него сигнала изчезваше се едно няма нищо . от началото си мислех че е признак на не стъбилност , но след малко опит разбрах че има сигнал който е на прага ..
с новия игъл не съм излизал още и не знам да ли ще прави така .
копая всеки сигнал дълбок или голям в горите ...

Така трябва. Има доста тънкости в занаята!
Весела Нова 2012 Година santa
Върнете се в началото Go down
kelesis_ss
Преторий
Преторий




Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 4:50 pm

Във връзка с полигона на Румен от Шумен мога да споделя:отивам и искам да купя Минелаб,минах обичайните навивки и се спирам на Не си спомням точно кой модел,но излизаме да го тестваме на полигона му горе на една тераса,уточнявам че взех и Бандитито.Сглоби уреда и започна едно ловена на негови заровени преди време сигнали,този на 20,този на 40 и т.н, като се свърши омайването извадих Бандитото за сравнение и позанайте......нямаше сигнал които да не чуя,някои и по добре,та.....,,
Върнете се в началото Go down
bobo
Консул
Консул




Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 7:01 pm

wallb2 написа:
bobo написа:
Щото там търсят предимно самородно,а той за тва не е много добър,но иначе ,като изключим силно замърсените обекти е в топ-3,повярвай ми! Laughing А за дълбоките сигнали е просто N 1.Там може да го бие само импулсен!И не говоря за кантара ,а за оригиналната 32см антена.А преди доста време Румен в Шумен продаваше едни зелени ДД,не съм сигурен за марката,та с тях на неговия полигон имаше сигнали дето само джи пи-тата и Гарета ги ловяха.

Тия неща може да ги разправяш на някой който не му е попадала тази машина в ръцете и хванал детектор едва преди 2-3 години.... ама на хора с опит над 15 години нали ти е ясно какъв ще им е отговора Very Happy
Ха,ми аз съм виждал шофьори с 20 годишен стаж,дето не могат една маневра като хората да направят.Тва не е достатъчен критерий.Ти НЕ познаваш гти-то като машина,затова не се изказвай неподготвен. Много несериозно е да кажеш че е пълен боклук,щото тва просто не е вярно.На мен ми е все тая твоето мнение,но не е коректно за новите колеги.Едно от основните му предимства е ,че хваща сигнали НА ХОД на дълбочина,дето с твоя фишер само можеш да мечтаеш.Има режим ол метал,който е статичен и е с авто трекинг-справя се и с най лютите почви и става за търсене на ход.Тва е като твоя пинпойнт,само че с автоматичен грун баланс. Е има и много недостатъци-и аз даже съм ги изтъквал в този форум,но акого нямаше проблема,че на нашта почва "чернее" цветния сигнал-което го правят почти всички иб машини,пак бих си го купил.Хайде,че ракията се стопли Very Happy Весело посрещане на новата година.Иосвен всичко друго мноого дълбоки сигнали на всички колеги Cool нова кодина
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Дек 31, 2011 8:38 pm

trakieca написа:
bobo написа:
Kerkenez написа:
pechkata написа:
Kerkenez написа:
stan960 написа:
-То при джи пи ес-ите,плитки нема......................... Laughing

е как,плитките не ги ли вижда?
Има такава опция да отхвърля сигнали от определена зона - напр. до 10-15см. процесора изрязва черните сигнали и чува само цветни дълбоки сигнали а всеки дълбок сигнал е цветен...



Ооооо,виж това е великолепна екстра.От по-евтиния сегмент няма ли машина дето да върши същата работа?
ГТИ 2500 на Гарет.
Колега "bobo" ти си работил със ГТИ 2500 и знаеш как се работи правилно със апарата ,но много колеги не знаят Гарета има много професионални настройки за да работиш навсякъде и във различни видове търсене за жалост не са написани във ръководството му и трябва лично със времето да ги изучиш , обаче се иска много време и опит докато тук в форума тези който знаят не споделят нищо а незнаещите пишат само лоши отзиви ........ и на всички колеги Весело изкарване на Новата година !

Колеги trakieca i bobo ПОЗДРАВЛЕНИЯ super21
Ако поразровите ще видите, че спорът за ГТИ 2500 го водим от доста време тук.Интересното е ,че винаги мнението за апаратът е в двете крайности.
Аз съм радостен ,че имам съмишленици във ваше лице. Но не сте прави,че не сме си помагали.
А иначе да - съглесен съм - при Гарета е възможно да изрязва сигналите от определена зона на грунда със Surface Elim и да чува само цветните дълбоки със изрязване в режим дискр. от скалата на стойностите на желязото. Да се ругае и оплюва най успешния апарат на Гарет е меко казано несериозно, ако сте отваряли апаратът вътре всичко е HiTech има и оптични влакна. Много ме съмнява,че разочарованите колеги са попаднали на ментета или неработещи правилно апарати .
Поздрави и весело посрещане на Новата Година.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПон Яну 02, 2012 1:13 pm

Това го пише в инструкцията,така че винаги съм казвал че трябва практика да има.

Съвети
Работейки с детектора Garrett, бързо ще започнете да го използвате с вещина.
Препоръчваме ви да си изградите собствено място за тестване. Заровете няколко предмета, между които пирон, късче фолио, метална халка от консерва, капачка и няколко монети на различна дълбочина от два до осем инча и на разстояние от около 1 фут един от друг. Отбележете точно мястото на всеки предмети. Сканирайте мястото и изучавайте сигналите от тях. Не забравяйте, че наскоро заровените предмети, особено монетите, понякога са по-трудни за улавяне от такива, които са били в земята по-дълго време. Това е преди всички металургическо явление. Експериментирайте в различни режими с движение и наблюдавайте реакцията на детектора. Тренирайте процедурата за точното определяне на центъра на находките.
Когато сканирате, не бързайте. Движете сондата със скорост от около един-два фута за секунда. Дръжте я успоредна на земята и на постоянна височина.
Движете я напред и назад бавно и стабилно, като в същото време вървите с удобна стъпка напред. Бъдете последователен. Не пропускайте места. Носете слушалки за по-добро възприемане на звука и се съсредоточете в сканирането.
Ще се учудите след колко малко време ще започнете да работите с детектора с опита на познавач. Все пак, не очаквайте, че ще постигнете най-голяма точност и резултати преди да сте поработили с уреда поне 100 часа, дори и повече.
Приятно търсене!



[img] Техника за дълбоките сигнали - Page 3 34487370720743464881325502750OxbhmfougKnb7XZjfv1P[/img]
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПон Яну 02, 2012 1:33 pm

Един от най-важните показатели на металдетекторите за ефекивност при работа се нарича бързина/рековъри спийд/ време на възстановяване..... Кириле ти ако разбираш от детектори, трябва да ти е ясно, че този ГТИ2500 е с много лош показател за бързина.... Поне на теб нямам намерение да ти обяснявам какво означава и следва от това....
ей тука накрая на видеото вижте човека какво казва и показва...: Cool

https://www.youtube.com/watch?v=2--OtqhVuls
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПон Яну 02, 2012 2:03 pm

kodokan написа:
trakieca написа:
bobo написа:
Kerkenez написа:
pechkata написа:
Kerkenez написа:
stan960 написа:
-То при джи пи ес-ите,плитки нема......................... Laughing

е как,плитките не ги ли вижда?
Има такава опция да отхвърля сигнали от определена зона - напр. до 10-15см. процесора изрязва черните сигнали и чува само цветни дълбоки сигнали а всеки дълбок сигнал е цветен...



Ооооо,виж това е великолепна екстра.От по-евтиния сегмент няма ли машина дето да върши същата работа?
ГТИ 2500 на Гарет.
Колега "bobo" ти си работил със ГТИ 2500 и знаеш как се работи правилно със апарата ,но много колеги не знаят Гарета има много професионални настройки за да работиш навсякъде и във различни видове търсене за жалост не са написани във ръководството му и трябва лично със времето да ги изучиш , обаче се иска много време и опит докато тук в форума тези който знаят не споделят нищо а незнаещите пишат само лоши отзиви ........ и на всички колеги Весело изкарване на Новата година !

Колеги trakieca i bobo ПОЗДРАВЛЕНИЯ super21
Ако поразровите ще видите, че спорът за ГТИ 2500 го водим от доста време тук.Интересното е ,че винаги мнението за апаратът е в двете крайности.
Аз съм радостен ,че имам съмишленици във ваше лице. Но не сте прави,че не сме си помагали.
А иначе да - съглесен съм - при Гарета е възможно да изрязва сигналите от определена зона на грунда със Surface Elim и да чува само цветните дълбоки със изрязване в режим дискр. от скалата на стойностите на желязото. Да се ругае и оплюва най успешния апарат на Гарет е меко казано несериозно, ако сте отваряли апаратът вътре всичко е HiTech има и оптични влакна. Много ме съмнява,че разочарованите колеги са попаднали на ментета или неработещи правилно апарати .
Поздрави и весело посрещане на Новата Година.

Това ни показаха резултатите на полигона.Не искам да споря със никой.

Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПон Яну 02, 2012 7:02 pm

wallb2 написа:
Един от най-важните показатели на металдетекторите за ефекивност при работа се нарича бързина/рековъри спийд/ време на възстановяване..... Кириле ти ако разбираш от детектори, трябва да ти е ясно, че този ГТИ2500 е с много лош показател за бързина.... Поне на теб нямам намерение да ти обяснявам какво означава и следва от това....
ей тука накрая на видеото вижте човека какво казва и показва...: Cool

https://www.youtube.com/watch?v=2--OtqhVuls

Колега, отдавна не вярвам на клипчета в youtube.
Няма съвършен металдетектор, всеки си има силни и слаби страни. Така е и с Гарета .Идеята е да се използват преимуществата на даден детектор. Всеки търсач си има предпочитания и стил на търсене. На мен Гарета ми допада заради режима си на Алл Метал(в този режим е един от най-дълбоките апарати) ,дружелюбния интерфейс, здравината и надежноста и големия набор от допълнителни сонди, рядко чувам да има развален Гарет
Върнете се в началото Go down
gog
Консул
Консул




Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПон Яну 02, 2012 7:09 pm

kelesis_ss написа:
Във връзка с полигона на Румен от Шумен мога да споделя:отивам и искам да купя Минелаб,минах обичайните навивки и се спирам на Не си спомням точно кой модел,но излизаме да го тестваме на полигона му горе на една тераса,уточнявам че взех и Бандитито.Сглоби уреда и започна едно ловена на негови заровени преди време сигнали,този на 20,този на 40 и т.н, като се свърши омайването извадих Бандитото за сравнение и позанайте......нямаше сигнал които да не чуя,някои и по добре,та.....,,

Хвалиш Бандито а си написал че имаш Минелаб Very Happy
Върнете се в началото Go down
I'll be back
Легионер
Легионер
I'll be back



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПон Яну 02, 2012 7:10 pm

kodokan написа:
wallb2 написа:
Един от най-важните показатели на металдетекторите за ефекивност при работа се нарича бързина/рековъри спийд/ време на възстановяване..... Кириле ти ако разбираш от детектори, трябва да ти е ясно, че този ГТИ2500 е с много лош показател за бързина.... Поне на теб нямам намерение да ти обяснявам какво означава и следва от това....
ей тука накрая на видеото вижте човека какво казва и показва...: Cool

https://www.youtube.com/watch?v=2--OtqhVuls

Колега, отдавна не вярвам на клипчета в youtube.
Няма съвършен металдетектор, всеки си има силни и слаби страни. Така е и с Гарета .Идеята е да се използват преимуществата на даден детектор. Всеки търсач си има предпочитания и стил на търсене. На мен Гарета ми допада заради режима си на Алл Метал(в този режим е един от най-дълбоките апарати) ,дружелюбния интерфейс, здравината и надежноста и големия набор от допълнителни сонди, рядко чувам да има развален Гарет
колко тежи апарата колега
Върнете се в началото Go down
marin.1982
Новобранец
Новобранец




Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПон Яну 02, 2012 7:46 pm

Днес излязох да се поразтъпча с Фишера по плажната ивица и по едно време както си мълчеше уреда взе да свири на Zinc.Започнах аз процедурата голд (нали съм начинаещ и по всеки сигнал се действа),успях да изкопая към 50-60 см,но все още ми показваше ,че предмета е долу.И за мое съжаление по-дълбоко не можах,защото предполагам знаете какво е да се копае в пясък.Отбелязах къде е мястото,ако ми кажете че има смисъл да продължа да копая на това място. kopne
Върнете се в началото Go down
recordman
Новобранец
Новобранец
recordman



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПон Яну 02, 2012 9:54 pm

колегата дето разправя че на замърсено гти2500 не става е много прав.само че и на места с много керамика също не става.защото вди почва да лъже.добър е за места без каквито и да е замърсявания.на такива места наистина е дълбок.а на high mineralizet soil както е писано в клипа е още по грешна дискриминациата,и става плитък та плитък.повечето машини на такова место не работят и на 10см.този клип не е правен на такова место.
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyЧет Мар 01, 2012 5:34 am

Тихите сигнали са атрактивни но трябва постоянно да се за4истват дори понякога да се свалят 10на см.При положенив 4е двама души търсят с един мет. средно се намират 8 пъти пове4е цветни тихи сигнали.Тук трябва да се използват правилата за дискриминиране като при работа на минерализирана по4ва.За правилното определяне на сигнала коли4еството по4ва намиращо се в полето на сондата трябва да остане непроменено.Това се постига с подравняване на терена над обекта и движение на сондата плътно над него.При слу4аите на тих сигнал след премахване на 4аст от горния слой по4ва грунд баланса се променя.Това пре4и на дискриминацията и затова някои казва 4е дълбоките сигнали се определят като желязо.Когато няма място на табана за нов грунд баланс притискането на сондата тушира грунда.Вярната информация при дискриминиране със система се полу4ава като се следи посоката на отклонение на стрелката при усилване на сигнала до средата на пика след него показанията са невалидни.Понякога при покриване със сондата на няколко сигнала или невъзможност да се направи грунд баланс се налага да се свие полето на търсене.В такива слу4аи информацията от дискриминатора е много кратка и изисква по ве4е внимание.Последното е полезна техника за плитки сигнали.Според мен много добри металотърса4и са тия които нямат нужда от възстановяване на сигнала.Тоест при поднасяне на метал в полето могат да издават постоянен сигнал докато има ток.Тогава лесно се следи следното.Силата на сигнала и големината на зоната над обекта.Бързината на стрелката и растоянието на нейното отклонение.Комбинациите от тези 4 параметъра определят три вида метал.Не само разли4ават монетите от другите предмети но определят и дълбо4ината на монетите. Не грешат големите железа. Това се постига от всеки след известна практика и се прави автомати4но без да мислиш.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyПет Мар 02, 2012 10:12 am

wallb2 написа:
Един от най-важните показатели на металдетекторите за ефекивност при работа се нарича бързина/рековъри спийд/ време на възстановяване.....

Да но това важи за плитки сигнали - при дълбоките сигнали високата честота не прониква в почвата и сигнала е трудно откриваем... Затова пулс-индукцията чува дълбоки сигнали защото работи на мн.ниска честота пр. 100Hz...
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Техника за дълбоките сигнали - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 3 EmptyСъб Мар 03, 2012 2:28 am

Преди апаратите с пулс индукция нямаха дискриминатор.Успяха ли да направят? Тихите сигнали са интересни защото са с висока степен на недостъпност и дават шанс на търса4а да открие пропуснати сигнали.Но те не са единствените.Ето някои техники за трудно достъпни сигнали.Първо на търса4а трябва да му е гадно.Търсенето трябва да е възможно само на 4етири крака.Комбинацията трънлив гъсталак със стръмен склон заслужава внимание.Камъните и гъсто сплетените корени вдигат шанса.Терена под дърветата където са изпити каси бира е задължителен за проверка.Местата покрай сметища независимо от кой период са не трябва да се подминават.За предпо4итане са обектите с крайно оскъдна или никаква керамика.


Последната промяна е направена от vvurbanov на Вто Апр 10, 2012 10:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
 
Техника за дълбоките сигнали
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Сигнали за набези на археолози над археологически обекти
» моята техника
» Мнение за тази техника.Локатор.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Техники на търсене-
Идете на: