Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Майнлаб 5000 Spectrum miladinka маск голден VANQUISH TEKNETICS врътка tesoro wave нишани Minelab Fisher GOLD lorenz грунда deus nokta пират Coil mask kupuvam Simplex nexus prodavam
 

 Техника за дълбоките сигнали

Go down 
+48
pumata2003
antonia70
Mitbull
gunsbg
vesco
bojidar videv
vvurbanov
marin.1982
I'll be back
gog
Kiril62
kodokan
kelesis_ss
OFROAD
recordman
pet1r90
ztec
wallb2
trakieca
bobo
stan960
miroslavmladenov
belaka
deso
s.saitov
Avrelian
apti
sitalk
vaskonti
leo 1
maksim12
zaki83
georgi_at
quell
qtagana
Moharem
monetar
jorodi
pechkata
тато
yaponetsa
dido1313
tatoos_dd
rado
edinaka
sony147
deultum
PlovdivTrakiq
52 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
bojidar videv
Новобранец
Новобранец




Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: т   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyВто Мар 20, 2012 6:46 pm

pechkata написа:
wallb2 написа:
Един от най-важните показатели на металдетекторите за ефекивност при работа се нарича бързина/рековъри спийд/ време на възстановяване.....

Да но това важи за плитки сигнали - при дълбоките сигнали високата честота не прониква в почвата и сигнала е трудно откриваем... Затова пулс-индукцията чува дълбоки сигнали защото работи на мн.ниска честота пр. 100Hz...
То затова Tejon е наи дълбокия VLF,щото 17.8kHz не прониква.PI е друга технология.Там честотите са по ниски основно за да може електрониката да обработи информацията,тъи като намотката първо предава импулс после приема отражението.
Върнете се в началото Go down
vesco
Новобранец
Новобранец




Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyЧет Апр 19, 2012 10:04 pm

vvurbanov написа:
Преди апаратите с пулс индукция нямаха дискриминатор.Успяха ли да направят? Тихите сигнали са интересни защото са с висока степен на недостъпност и дават шанс на търса4а да открие пропуснати сигнали.Но те не са единствените.Ето някои техники за трудно достъпни сигнали.Първо на търса4а трябва да му е гадно.Търсенето трябва да е възможно само на 4етири крака.Комбинацията трънлив гъсталак със стръмен склон заслужава внимание.Камъните и гъсто сплетените корени вдигат шанса.Терена под дърветата където са изпити каси бира е задължителен за проверка.Местата покрай сметища независимо от кой период са не трябва да се подминават.За предпо4итане са обектите с крайно оскъдна или никаква керамика.
сроред мен и крастосването на сигнала е грежка хване ли се веднаж цветно съшто така ако го ловиш само в едната посока по добре зачисти
Върнете се в началото Go down
gunsbg
Новобранец
Новобранец
gunsbg



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyПон Май 07, 2012 5:18 pm

Здравей те колеги , пълен новобранец съм .Изчетох почти целия форум за една седмица ,и от всички теми тази ми бе най полезна си мисля.Ще си купувам машина,но тук вече осъзнах че всички дисплеи и прочие новаторства са пак типично американски реклами , за какво ми е опция която разделя металите на цветни и черни или опция която отхвърля фолио след като един дълбок сигнал почти сигурно те лъже и се налага да си го копаеш .След като ще го копаем за какво ми апарат да ми свети на дисплеи да не съм на ТВ шоу или на ревю...или ако се изгубя да ме намерят по светлината Very Happy с всичко изчетено тук си мисля прословутата електрона революция е само в рекламата при този бранш от 80 година насам .Май ще се насоча към някои български доказан апарат сред старото общество с име и надеждност ,моля ако бъркам ме поправете слушам всички мнения с уважение Диан.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyПон Май 07, 2012 5:39 pm

gunsbg написа:
Здравей те колеги , пълен новобранец съм .Изчетох почти целия форум за една седмица ,и от всички теми тази ми бе най полезна си мисля.Ще си купувам машина,но тук вече осъзнах че всички дисплеи и прочие новаторства са пак типично американски реклами , за какво ми е опция която разделя металите на цветни и черни или опция която отхвърля фолио след като един дълбок сигнал почти сигурно те лъже и се налага да си го копаеш .След като ще го копаем за какво ми апарат да ми свети на дисплеи да не съм на ТВ шоу или на ревю...или ако се изгубя да ме намерят по светлината Very Happy с всичко изчетено тук си мисля прословутата електрона революция е само в рекламата при този бранш от 80 година насам .Май ще се насоча към някои български доказан апарат сред старото общество с име и надеждност ,моля ако бъркам ме поправете слушам всички мнения с уважение Диан.
Да браво правилно си разбрал че всеки дълбок сигнал е за копан защото винаги го дава цвят независимо какъв детектор е - и за детектора си прав важното е да усещаш машината...
Върнете се в началото Go down
gunsbg
Новобранец
Новобранец
gunsbg



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyПон Май 07, 2012 6:18 pm

Много ви благодаря.
Гледах този пост в форума , и го намерих на прилични цени за 250$ ако някои има опит с тази фирма да каже дали става този от клипа е посления им модел

Павлинчо си има конкуренция. Китайците и те започнаха да хващат самолети във въздуха:
https://www.imperio.biz/t3335-topic#70343
Върнете се в началото Go down
Mitbull
Легионер
Легионер
Mitbull



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyПон Май 07, 2012 9:42 pm

Скромният ми житейски опит ме е научил, че при тия ожесточени пазари, основният показател за качество са продажните цените. Просто трябва да се има в предвид, че може да има скъп боклук, но няма начин да попаднете на евтин шедьовър!!! 3 метра, за 250$, звучат меко казано - "несериозно" Wink.
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyПон Май 07, 2012 11:28 pm

Здравей gunsbg,дискриминатора на МТ е изключително важен.Добре е да копаеш само дълбоките сигнали, а всички други да ги дискриминираш.Освен ако не събираш желязо за вторични суровини.От участниците във форума, 90% имат необходимите професионални разбирания и опит.Мисля че ще получиш добри и полезни съвети които да подпомогнат избора ти.
Върнете се в началото Go down
gunsbg
Новобранец
Новобранец
gunsbg



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyЧет Май 10, 2012 11:38 pm

Благодаря за цените съвети , опитвам се да го разбера но наистина ми е трудно да си представя защо ще игнорирам плитък сигнал (предмет) който няма как да зная от какво естество е изобщо scratch , но ви се доверявам напълно и съм убеден че е добре да има тази опция апарата .
Върнете се в началото Go down
gunsbg
Новобранец
Новобранец
gunsbg



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyПет Май 11, 2012 12:18 am

Благодаря за цените съвети , опитвам се да го разбера но наистина ми е трудно да си представя защо ще игнорирам плитък сигнал (предмет) който няма как да зная от какво естество е изобщо scratch , но ви се доверявам напълно и съм убеден че е добре да има тази опция апарата .
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyПет Май 11, 2012 6:49 am

Тихите сигнали са може би около 10%,всички останали се определят,дискриминират много добре.За достъпните сигнали знаем със сигурност дали са железни или са от някакъв друг метал.Понеже са изключително много и най често дребни,малоценни,железните сигнали се приемат като безполезни , затрудняващи ефективната работа и не се копаят.Всички останали сигнали има шанс да са нещо интересно и се проверяват.Само след един ден практика ще разбереш не само това, а и много по вече.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyПет Май 11, 2012 4:29 pm

gunsbg написа:
защо ще игнорирам плитък сигнал (предмет) който няма как да зная от какво естество е изобщо
Не със правилна настройка на детектора игнорираш само така наречените черни сигнали(желязо) а цветните сигнали(мед,бронз,сребро,злато и др.) детектора ги регистрира независимо на каква дълбочина са...А дълбокия сигнал е винаги цвят и трябва да се види...
Върнете се в началото Go down
antonia70
Новобранец
Новобранец




Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyСря Авг 08, 2012 1:00 am

monetar написа:
щом е слаб сигнала колеги дори и да го дава повече на желязо зачиствайте, техниката е само зачисване, дори и най хубавата машина да е щом е слаб сигнала и дискриминацията е много слаба
Нова съм тук и все още не разпознавам дълбок сигнал и плитък сигнал, досега съм намирала без металотърсач. Няма ли машинка която да разпознава цветното на дълбочина 75 см.До сега по турски карти се ориентирам, но попаднах на спукано гърне, и ще се наложи да преровя цяла нива докато изкопая спуканото гърне.Къртиците ми направиха услуга,изкараха 3 на 15см.Местноста е гориста, чак и на кладенче попаднах, пръчката ми забива на 8 места, сигурно и жилата за водата съм открила.Едно е сигурно Горски фонд може и бунар да си направи.Помогнете със съвет каква машинка ми трябва?
Върнете се в началото Go down
pumata2003
Легионер
Легионер
pumata2003



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyСря Авг 08, 2012 9:11 pm

[quote="antonia70"]
monetar написа:
щом е слаб сигнала колеги дори и да го дава повече на желязо зачиствайте, техниката е само зачисване, дори и най хубавата машина да е щом е слаб сигнала и дискриминацията е много слаба
Нова съм тук и все още не разпознавам дълбок сигнал и плитък сигнал, досега съм намирала без металотърсач. Няма ли машинка която да разпознава цветното на дълбочина 75 см.До сега по турски карти се ориентирам, но попаднах на спукано гърне, и ще се наложи да преровя цяла нива докато изкопая спуканото гърне.Къртиците ми направиха услуга,изкараха 3 на 15см.Местноста е гориста, чак и на кладенче попаднах, пръчката ми забива на 8 места, сигурно и жилата за водата съм открила.Едно е сигурно Горски фонд може и бунар да си направи.Помогнете със съвет каква машинка ми трябва?[/quote




колежке на драго сърце бих ти помогнал но тез 75 са нечувани за метал детектор-монетар ако си сигурна че не е разпиляно да претърсим с рамката
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyЧет Авг 09, 2012 9:51 pm

pechkata написа:
gunsbg написа:
защо ще игнорирам плитък сигнал (предмет) който няма как да зная от какво естество е изобщо
Не със правилна настройка на детектора игнорираш само така наречените черни сигнали(желязо) а цветните сигнали(мед,бронз,сребро,злато и др.) детектора ги регистрира независимо на каква дълбочина са...А дълбокия сигнал е винаги цвят и трябва да се види...

Колега Печка два три пъти стана чета твоите твърдения, и съм готов да споря с теб за твърдението ти, че "...всички дълбоки сигнали са цвят...", т.е. може би и неправилно те разбирам... Защото почти всеки МД дълбоките сигнали ги дава желязо и ги реже, ако си на дискриминация, която горе отрязва железата... Няма да хванеш и дълбок цветен сигнал в прага на детекция (за които аз смятам за дълбоки сигнали!) никога като сигнал/звук от машинката като цвят.
Върнете се в началото Go down
tatoos_dd
Преторий
Преторий
tatoos_dd



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyЧет Авг 09, 2012 11:32 pm

според мен неси прав че всеки далбок сигнал го дава цвят ходих онзи ден на монтана има един полигон викат му на боян лозето и пробвах няколко апарата на мерките демек гарнетата има 3 такива мерки на 60см.1.10см и другият незнам на колкое и дави кажа всичките апарати на ал метал ловят гарнето но наи интересното е когато пуснеш дискриминация и сигнала изчезва се едно е желязо сега секи даси направи сам извод и ако невярва да пробва
Върнете се в началото Go down
plamenstannev
Новобранец
Новобранец
plamenstannev



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyНед Авг 12, 2012 8:36 pm

vvurbanov написа:
Здравей gunsbg,дискриминатора на МТ е изключително важен.Добре е да копаеш само дълбоките сигнали, а всички други да ги дискриминираш.Освен ако не събираш желязо за вторични суровини.От участниците във форума, 90% имат необходимите професионални разбирания и опит.Мисля че ще получиш добри и полезни съвети които да подпомогнат избора ти.
Здравей колега ВВърбанов, при моят послед излет се получи следното: Улових един силен сигнал и си помислих да го пропусна, но се указа че монетата бе направо върху листата, не знам как се е получило може би след силния дъжд и е попаднала там. Затова Аз не пропускам никога нито един сигнал.Дори съм имал следният случай, мой приятел с Dejon последен модел влезнохме в един хръсталак само къде не се пребихме и Аз търкам след него и се оказа на два пъти че той ги пропуска а Аз ги вадех, тогава бях с една Варненска цигулка, но всичко е въпрос до колко си се социализирал с машината.
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyНед Авг 12, 2012 9:38 pm

Прав си колега,аз не съм се изразил правилно.Имах напредвид че плитките сигнали се определят лесно кой е цветен и кой желязо.По този начин безпогрешно се дискриминират(разделят) и няма нужда да се копае желязото.Но добре че ме подсети на някои обекти за които съм изключително сигурен че няма плитки цветни сигнали съм търсил само дълбоките.Това съм го правил когато сме двама с една машина и не искам да губя време определяйки всички сигнали.Даже и с риск да загубя някой плитък цветен обект.По този начин намирам примерно 10монети,а ако търся сам намирам 0-2монети.
Върнете се в началото Go down
Rgogo
Новобранец
Новобранец
Rgogo



Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyСря Окт 17, 2012 2:09 am

Така и на мен един път ми се случи вървим с един приятел той пред търкане мен аз след него и хванах една република тегло и мъка hunter2
Върнете се в началото Go down
solid
Легионер
Легионер




Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyСъб Мар 16, 2013 8:02 pm

според мен,голямо значение за това дали е цветен или черен сигнала има почвата/минерализацията/оня ден бяхме на един обект дава цвят,после като кръстосаш става черно,направих една проба и установих,че всичко след 5см е черно.
Върнете се в началото Go down
solid
Легионер
Легионер




Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyСъб Мар 16, 2013 8:04 pm

да уточня става въпрос за бургаския регион
Върнете се в началото Go down
solid
Легионер
Легионер




Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyСъб Мар 16, 2013 8:09 pm

за мен най-добре със дълбоките сигнали се справят старите стрелки,издава звук,а стрелката не мърда и се налага да зачистиш за да определиш какъв е сигнала.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Техника за дълбоките сигнали - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника за дълбоките сигнали   Техника за дълбоките сигнали - Page 4 EmptyСъб Мар 16, 2013 9:01 pm

solid написа:
според мен,голямо значение за това дали е цветен или черен сигнала има почвата/минерализацията/оня ден бяхме на един обект дава цвят,после като кръстосаш става черно,направих една проба и установих,че всичко след 5см е черно.
Welcome to hell.При нас е така,ма ти го знаеш... Laughing
Върнете се в началото Go down
 
Техника за дълбоките сигнали
Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Сигнали за набези на археолози над археологически обекти
» моята техника
» Мнение за тази техника.Локатор.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Техники на търсене-
Идете на: