Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Simplex Майнлаб VANQUISH TEKNETICS Minelab kupuvam Spectrum голден nokta deus wave lorenz маск GOLD 5000 нишани mask грунда prodavam tesoro Coil Fisher врътка miladinka пират nexus
 

 откриване на метали с кучета

Go down 
+17
PAPA BEN XVI
Petronii
vvurbanov
nqmamnervi
QNUS
Pukanka
Virosss
vezir
cynology
vende
apti
топи
sitalk
PlovdivTrakiq
djasko
yaponetsa
rado
21 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
QNUS
Консул
Консул
QNUS



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 9:47 pm

Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

ама и кучета ли имаш?!!ЛОШО...... Very Happy
Върнете се в началото Go down
Pukanka
Легионер
Легионер
Pukanka



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 9:52 pm

QNUS написа:
Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

ама и кучета ли имаш?!!ЛОШО...... Very Happy

Ама ти подире ми ли вървиш? Laughing
Не просто кучета а КГБ териери, разбирай работни кучета, високи в холката около 80 см. като килограми около 60. Трябват ми пазачи по нивите, няма как. Laughing Иначе току виж изкочил QNUS от нейде.
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 10:08 pm

Pukanka написа:
QNUS написа:
Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

ама и кучета ли имаш?!!ЛОШО...... Very Happy

Ама ти подире ми ли вървиш? Laughing
Не просто кучета а КГБ териери, разбирай работни кучета, високи в холката около 80 см. като килограми около 60. Трябват ми пазачи по нивите, няма как. Laughing Иначе току виж изкочил QNUS от нейде.
а не -свиркам на кучетата Very Happy що ли ми трябваше да ги разлайвам...? scratch нещо като ново куче със стара козина и предопределящи състоянието провокирано от други помисли наведени от провокативни помисли с цел разширяване на социалния поддтик ,придружен с комплекси породени в резултат на не доброто социално и семейно положение изразено в присъствие в разни социални форми на общуване изразени в особенно добра форма в този форум ......нещо като бърдак с стари к.не п Very Happy опитах дали тази тема е свободната джони??? Very Happy
стара флигорна си ти... Very Happy Very Happy sunny


Последната промяна е направена от QNUS на Нед Юли 29, 2012 10:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 10:14 pm

Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

По отношение на това мнение може да спорим , защото доста добре съм запознат с гъбите .За сравнение в България 1 кг.- трюфели върви между 800лв и 2000/най скъпите/ 1кг=1000гр.
1гр.злато около 56 лв- 1000гр.х56=56000лв. 56000>>>2000лв. В коя и държава да говориш разликата е почти същата . По отношение на кучетата обучени за трюфели в България са около 5-6хил.евро дори и повече. Пазара за трюфели тепърва се разработва тук , защото се открива т.нар.свински трюфел /предполага се, че и другите трюфели се намират/ , който няма пазарна стойност. Ако намериш куче доста добро за 2000евро ще го взема веднага. Имам доста голям интерес. мерси
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 10:25 pm

AVGVSTVS 1 написа:
Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

По отношение на това мнение може да спорим , защото доста добре съм запознат с гъбите .За сравнение в България 1 кг.- трюфели върви между 800лв и 2000/най скъпите/ 1кг=1000гр.
1гр.злато около 56 лв- 1000гр.х56=56000лв. 56000>>>2000лв. В коя и държава да говориш разликата е почти същата . По отношение на кучетата обучени за трюфели в България са около 5-6хил.евро дори и повече. Пазара за трюфели тепърва се разработва тук , защото се открива т.нар.свински трюфел /предполага се, че и другите трюфели се намират/ , който няма пазарна стойност. Ако намериш куче доста добро за 2000евро ще го взема веднага. Имам доста голям интерес. мерси

Августе ,хвана се на провокация -кака ти пуканка определено не е новобранка -стара флигорна е с нов фасон,прегледай темите назад ,може да има и нещо неизтрито...и ще скърпиш всичко ... Very Happy
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 10:33 pm

QNUS написа:
AVGVSTVS 1 написа:
Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

По отношение на това мнение може да спорим , защото доста добре съм запознат с гъбите .За сравнение в България 1 кг.- трюфели върви между 800лв и 2000/най скъпите/ 1кг=1000гр.
1гр.злато около 56 лв- 1000гр.х56=56000лв. 56000>>>2000лв. В коя и държава да говориш разликата е почти същата . По отношение на кучетата обучени за трюфели в България са около 5-6хил.евро дори и повече. Пазара за трюфели тепърва се разработва тук , защото се открива т.нар.свински трюфел /предполага се, че и другите трюфели се намират/ , който няма пазарна стойност. Ако намериш куче доста добро за 2000евро ще го взема веднага. Имам доста голям интерес. мерси

Августе ,хвана се на провокация -кака ти пуканка определено не е новобранка -стара флигорна е с нов фасон,прегледай темите назад ,може да има и нещо неизтрито...и ще скърпиш всичко ... Very Happy

Прав си , може би. super21
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 10:51 pm

Wink
Върнете се в началото Go down
nqmamnervi
Новобранец
Новобранец




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 11:36 pm

AVGVSTVS 1 написа:
QNUS написа:
AVGVSTVS 1 написа:
Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

По отношение на това мнение може да спорим , защото доста добре съм запознат с гъбите .За сравнение в България 1 кг.- трюфели върви между 800лв и 2000/най скъпите/ 1кг=1000гр.
1гр.злато около 56 лв- 1000гр.х56=56000лв. 56000>>>2000лв. В коя и държава да говориш разликата е почти същата . По отношение на кучетата обучени за трюфели в България са около 5-6хил.евро дори и повече. Пазара за трюфели тепърва се разработва тук , защото се открива т.нар.свински трюфел /предполага се, че и другите трюфели се намират/ , който няма пазарна стойност. Ако намериш куче доста добро за 2000евро ще го взема веднага. Имам доста голям интерес. мерси

Августе ,хвана се на провокация -кака ти пуканка определено не е новобранка -стара флигорна е с нов фасон,прегледай темите назад ,може да има и нещо неизтрито...и ще скърпиш всичко ... Very Happy

Прав си , може би. super21
AVGVSTVS 1 не може би - а е точно така -много си проЗ

Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 11:41 pm

rado написа:
колеги,попадна ми една книга от тоталитарно време,руска за обучение на служебни кучета,оказа се че братушките доста успешно са използвали кучешкото обоняние,за да откриват медни и други руди,интересно дали кучетата могат да открият и от благородните.
Да се обучи куче да намира наркотици се друса постоянно с наркотици .Така то става зависимо и прави всичко възможно да ги открие.
Да се обучи куче да открива трюфели , още от малко се захранва с трюфели и така до края на живота му се включват в храната за да може да ги надушва .
Не ми стана ясно , с метали ли се хранят кучетата , за да ги надушват!?????????
Черни и цветни!? :yes:
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 11:44 pm

nqmamnervi написа:
AVGVSTVS 1 написа:
QNUS написа:
AVGVSTVS 1 написа:
Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

По отношение на това мнение може да спорим , защото доста добре съм запознат с гъбите .За сравнение в България 1 кг.- трюфели върви между 800лв и 2000/най скъпите/ 1кг=1000гр.
1гр.злато около 56 лв- 1000гр.х56=56000лв. 56000>>>2000лв. В коя и държава да говориш разликата е почти същата . По отношение на кучетата обучени за трюфели в България са около 5-6хил.евро дори и повече. Пазара за трюфели тепърва се разработва тук , защото се открива т.нар.свински трюфел /предполага се, че и другите трюфели се намират/ , който няма пазарна стойност. Ако намериш куче доста добро за 2000евро ще го взема веднага. Имам доста голям интерес. мерси

Августе ,хвана се на провокация -кака ти пуканка определено не е новобранка -стара флигорна е с нов фасон,прегледай темите назад ,може да има и нещо неизтрито...и ще скърпиш всичко ... Very Happy

Прав си , може би. super21
AVGVSTVS 1 не може би - а е точно така -много си проЗ
Кой клас имаш -проЗ?

Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyНед Юли 29, 2012 11:58 pm

AVGVSTVS 1 написа:
rado написа:
колеги,попадна ми една книга от тоталитарно време,руска за обучение на служебни кучета,оказа се че братушките доста успешно са използвали кучешкото обоняние,за да откриват медни и други руди,интересно дали кучетата могат да открият и от благородните.
Да се обучи куче да намира наркотици се друса постоянно с наркотици .Така то става зависимо и прави всичко възможно да ги открие.
Да се обучи куче да открива трюфели , още от малко се захранва с трюфели и така до края на живота му се включват в храната за да може да ги надушва .
Не ми стана ясно , с метали ли се хранят кучетата , за да ги надушват!?????????
Черни и цветни!? :yes:
определено кучката се нахвъря на сериозно....ще гледаме ... Very Happy а дано да не съм прав...
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyПон Юли 30, 2012 1:01 am

AVGVSTVS 1 написа:
rado написа:
колеги,попадна ми една книга от тоталитарно време,руска за обучение на служебни кучета,оказа се че братушките доста успешно са използвали кучешкото обоняние,за да откриват медни и други руди,интересно дали кучетата могат да открият и от благородните.
Да се обучи куче да намира наркотици се друса постоянно с наркотици .Така то става зависимо и прави всичко възможно да ги открие.
Да се обучи куче да открива трюфели , още от малко се захранва с трюфели и така до края на живота му се включват в храната за да може да ги надушва .
Не ми стана ясно , с метали ли се хранят кучетата , за да ги надушват!?????????
Черни и цветни!? :yes:
Руската книга се казва "Клуб служебного собаководство"Няколко познати правиха опити да научат куче да търси метали но нещо не се получи.Аз също на два пъти правих несполучливи опити с немска овчарка.За научаването на кучето ще отидат 2-3 години и не се знае дали ще има ефект.
Виж за трюфели стават кучетата.Най добра за тази работа е породата "лагото".С куче могат да се намерят 2-3кг. трюфели на ден когато ги има.Моя брат има такова куче и като ми идва на гости няколко пъти носи трюфели.Слагаме ги в салатата за ракията.Не са нещо особено,че да му харесат на човек.Уж действали като афродизиак,ама няма такова нещо.Трюфелите са черни ама точно от кои все тая.Изкупуват ги по 60лева като ги има по вече.Като намалеят дават по вече,но тогава пък по малко намира човек.Бели имало уж покрай Дунава и тоя път като дойде брата ще ходим да видим дали ще намерим.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyПон Юли 30, 2012 1:05 am

Да не си объркал нещо цената-60лв.? Късно е , нормално е да ни се спи! scratch
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyПон Юли 30, 2012 1:13 am

grey_cardinal написа:
Да не си объркал нещо цената-60лв.? Късно е , нормално е да ни се спи! scratch
Преди седмица го вземаха по 60лв.,като намалее качват до 120лева.Това е за черния трюфел.В метрото го гледах по 300-400лева същия.

П.П. За "метро" не съм много сигурен защото беше преди няколко години.Може да е бил и 700лева.Но те и без това не са твърди цените ами шават.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyПон Юли 30, 2012 1:51 pm

Колега , ако не е тайна къде изкупуват трюфели по 60лв. Коя е фирмата ? То , ако е така както го казваш си е чисто подигравка с вас. What a Face
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyПон Юли 30, 2012 3:39 pm

AVGVSTVS 1 написа:
Колега , ако не е тайна къде изкупуват трюфели по 60лв. Коя е фирмата ? То , ако е така както го казваш си е чисто подигравка с вас. What a Face
-Има фирма в Мътница това е до Шумен.С брат ми като сме говорили казва че трябва да се пазариш и някои фирми леко вдигат цената.Ако не ги продадеш трябва да ги хвърлиш.То не е и нещо да се наяде човек.Последния път брата ми остави десетина гъби тъй мухлясаха в хладилника.Та ги дадох на един приятел да си учи кучето.Днеска като направиш 3 кг. пак си е надник.Жалко че не е всеки ден,отдавна няма дъжд.Чувал съм че се прави работа с белите трюфели.Но не се знае къде са,освен че се намират някъде покрай Дунав.
http://www.truffles-bg.com/
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyПон Юли 30, 2012 9:56 pm

vvurbanov написа:
AVGVSTVS 1 написа:
Колега , ако не е тайна къде изкупуват трюфели по 60лв. Коя е фирмата ? То , ако е така както го казваш си е чисто подигравка с вас. What a Face
-Има фирма в Мътница това е до Шумен.С брат ми като сме говорили казва че трябва да се пазариш и някои фирми леко вдигат цената.Ако не ги продадеш трябва да ги хвърлиш.То не е и нещо да се наяде човек.Последния път брата ми остави десетина гъби тъй мухлясаха в хладилника.Та ги дадох на един приятел да си учи кучето.Днеска като направиш 3 кг. пак си е надник.Жалко че не е всеки ден,отдавна няма дъжд.Чувал съм че се прави работа с белите трюфели.Но не се знае къде са,освен че се намират някъде покрай Дунав.
http://www.truffles-bg.com/
Колега, благодаря , Ти за ценната иформация . Ако брат , Ти действително има куче и може да дресира друго пиши на лични да се разберем за цената му. Определено имам интерес и в същото време имам доста по скъп пазар за трюфелите. Поздрави
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyПон Юли 30, 2012 10:07 pm

vvurbanov написа:
AVGVSTVS 1 написа:
Колега , ако не е тайна къде изкупуват трюфели по 60лв. Коя е фирмата ? То , ако е така както го казваш си е чисто подигравка с вас. What a Face
-Има фирма в Мътница това е до Шумен.С брат ми като сме говорили казва че трябва да се пазариш и някои фирми леко вдигат цената.Ако не ги продадеш трябва да ги хвърлиш.То не е и нещо да се наяде човек.Последния път брата ми остави десетина гъби тъй мухлясаха в хладилника.Та ги дадох на един приятел да си учи кучето.Днеска като направиш 3 кг. пак си е надник.Жалко че не е всеки ден,отдавна няма дъжд.Чувал съм че се прави работа с белите трюфели.Но не се знае къде са,освен че се намират някъде покрай Дунав.
http://www.truffles-bg.com/

И това с трюфелите е безсмислена работа , едно че не се намират толкова лесно , друго не се изкупуват на добра цена . Колега се запали сериозно с това , взе две кучета (кокер-шпаньоли , били много добри за тази цел) , сега обучава и малки кученца заедно с големите . От тогава успеха е минимален , обиколи сума ти места и изчете много литература, добив слаб , изкупвачи няма а и не дават добра цена . С две думи трудно си изкарваш разходите , това е също като нашата работа , повече хоби.


geek
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyПон Юли 30, 2012 10:14 pm

Благодаря, Ти петронии за изчерпателният отговор , но в моят край бизнеса с трюфели не е разработен. Със всички видове гъби правя бизнес когато им дойде сезона но с трюфели не, а изнасям директно за италия и франция . За кучето имам интерес, но на достъпна цена. Поздрави.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyПон Юли 30, 2012 11:46 pm

Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

Колежке , остави кучетата да търсат неща , които Ти и в последствие аз потвърждаваме какво могат да намират. Както виждам доста добър металдетектор си сложила на аватара си/ DEUS/ , ако наистина го притежаваш вложи цялото си внимание на хобито МЕТАЛДЕТЕКТИНГ и ще разбереш каква е разликата между това хоби и другите. Very Happy . Тук запалиш ли се няма отърване за цял живот. Тръпката от цветният сигнал/който ще хванеш/ и след това какво ще излезе е огромна, а пък , ако се окаже нещо интересно е невероятно. Случвало се при мен по цели месеци от време на време да си изваждам и да му се любувам. Металдетектора е много качествен и хубав.И аз искам да си купя от доста време насам такъв. Но имам уред така наречен от мен късметлииски/по-късно ще разбереш , защо го наричам такъв/ и никога няма да го продам. Просто съм свикнал с него. Не обръщай внимание на подигравките на част от нас. Понякога се държим като малки деца. Такива сме, иначи няма да е интересно. Успех и незабравяй постоянство, късмет и срастване с уреда. Не се отчайвай, защото идва и такъв момент. Незабравяй , че това е хоби! Поздрави super21
Върнете се в началото Go down
Pukanka
Легионер
Легионер
Pukanka



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyВто Юли 31, 2012 6:59 am

AVGVSTVS 1 написа:
Pukanka написа:
Ако ще уча кучетата ми да търсят нещо, то това ще са трюфели. Very Happy Цената им е почти колкото на златото в някой държави. А в България не е още много разпространено. В Италия продават готови обучени кучета за търсене на трюфели за 2000 евро. Наскоро се сдобих и с книга в която е описано как точно става обучението.

Колежке , остави кучетата да търсат неща , които Ти и в последствие аз потвърждаваме какво могат да намират. Както виждам доста добър металдетектор си сложила на аватара си/ DEUS/ , ако наистина го притежаваш вложи цялото си внимание на хобито МЕТАЛДЕТЕКТИНГ и ще разбереш каква е разликата между това хоби и другите. Very Happy . Тук запалиш ли се няма отърване за цял живот. Тръпката от цветният сигнал/който ще хванеш/ и след това какво ще излезе е огромна, а пък , ако се окаже нещо интересно е невероятно. Случвало се при мен по цели месеци от време на време да си изваждам и да му се любувам. Металдетектора е много качествен и хубав.И аз искам да си купя от доста време насам такъв. Но имам уред така наречен от мен късметлииски/по-късно ще разбереш , защо го наричам такъв/ и никога няма да го продам. Просто съм свикнал с него. Не обръщай внимание на подигравките на част от нас. Понякога се държим като малки деца. Такива сме, иначи няма да е интересно. Успех и незабравяй постоянство, късмет и срастване с уреда. Не се отчайвай, защото идва и такъв момент. Незабравяй , че това е хоби! Поздрави super21

Благодаря ти. За три дни това е първото разумно нещо написано към мене.
Върнете се в началото Go down
PAPA BEN XVI
Легионер
Легионер
PAPA BEN XVI



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyСъб Авг 04, 2012 7:17 am

Обонянието на кучето е над 10 000 пъти по-чувствително от човешкото. От моите професионални занимания с немска овчарка мога да кажа, че да се обучи куче за откриване на наркотици, взривове, т.нар. "работа по следа" и прочее си е самата истина (всички тези неща си имат своят специфичен мирис, който кучето разпознава). Какъв мирис може да има заровеното старо злато например, за да бъде открито?! Rolling Eyes
За рудите пък е още по-сложно - престояли са незнайно колко хилядолетия под земята. Все пак и кучетата не са роботи.
Цялата теория за откриване на метали с кучета си остава един голям бошлаф.

p.с. Любопитна подробност: За канарчето то е над 50-100 пъти, за мухата - над милион пъти, за някои пеперуди - над милиард пъти. Дали не е по-добра идея да опитаме с тях (имайки предвид пъти по-доброто им обоняние от това на кучето), по-евтино ще излезе. Laughing
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyСъб Авг 04, 2012 9:20 am

vvurbanov написа:
AVGVSTVS 1 написа:
Колега , ако не е тайна къде изкупуват трюфели по 60лв. Коя е фирмата ? То , ако е така както го казваш си е чисто подигравка с вас. What a Face
-Има фирма в Мътница това е до Шумен.С брат ми като сме говорили казва че трябва да се пазариш и някои фирми леко вдигат цената.Ако не ги продадеш трябва да ги хвърлиш.То не е и нещо да се наяде човек.Последния път брата ми остави десетина гъби тъй мухлясаха в хладилника.Та ги дадох на един приятел да си учи кучето.Днеска като направиш 3 кг. пак си е надник.Жалко че не е всеки ден,отдавна няма дъжд.Чувал съм че се прави работа с белите трюфели.Но не се знае къде са,освен че се намират някъде покрай Дунав.
http://www.truffles-bg.com/
-Тоя същият италианец до Шумен де ги купува продава и обучени кучета таман както некой тук написа по 2000 евро.Малко ми намирисва целата история на тая пак жабарска врътка с прословутите охлювени ферми дето изгоре бая народ и то на едро.Сал дето балъците силно намалеа по простата причина че българинът обедне тотално и 2000 евра при възвращаемост "мижи да та лажем" вече му идват в повече...................................... Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Pukanka
Легионер
Легионер
Pukanka



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyСъб Авг 04, 2012 10:01 am

Аз по Дискавъри или някаква подобна телевизия бях гледала филм за трюфелите, как ги намират, цени и т.н. Беше италиански филма.Там говореха че кучетата струват 2000 евро. Тука ако се обучават такива би трябвало да са по-евтини предвид стандарта ни. Погледнах и сайта по-горе. Цените които дават тука са много ниски в сравнение с цените които изреждаха в този документалния филм за трюфелите.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



откриване на метали с кучета - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: откриване на метали с кучета   откриване на метали с кучета - Page 2 EmptyСъб Авг 04, 2012 10:43 am

-Е, ти си с едни гърди напред така да се каже-Нема да даваш 2000 евро -Само ще ги обучиш................... Smile
Върнете се в началото Go down
 
откриване на метали с кучета
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Откриване на монети с....врани
» Анализи на съдържание на метали в самородка-5,7гр.
» Откриване на сезон 2018

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Техники на търсене-
Идете на: