Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Minelab Майнлаб маск GOLD miladinka lorenz nexus нишани VANQUISH 5000 kupuvam wave Simplex Fisher TEKNETICS голден Coil грунда nokta mask tesoro prodavam deus Spectrum пират врътка
 

 Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси

Go down 
+12
mdetectors.bg
comander
Kolev
trakieca
pechkata
Трибал-М
kodokan
Petronii
Сельо Бангиев
sdsds
RelicHuntingVT
Kiril62
16 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyПет Юли 25, 2014 8:54 pm

Пускам тази тема с образователна цел за колегите които тепърва започват да се занимават с това хоби.Нека всеки си каже мнението относно работата по различни места в България,както и работата на чиста и на орудена почва.Плюсовете и минусите на аналоговите и на цифровите металдетектори.И нека пишат колеги които имат по голяма практика  и работа с двата вида апарати.Надявам се да няма пак писане на глупости и мерене на марки и модели.Все пак има евтини апарати има и много скъпи.Затова пишете реални неща така че всеки който чете темата да може да си направи истинска представа какво да си закупи според джоба и възможностите си.Модераторите ще следят темата да върви в правилната посока.


Последната промяна е направена от Kiril62 на Пет Юли 25, 2014 10:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyПет Юли 25, 2014 9:35 pm

Аз съм за цифровите.Като покаже 30 знам, че е станиол, въпреки че сигнала е цветен.Докато ако е аналогов детектора ще ме излъже да човъркам.Но определено не си струва заради едните цифри да им се утроява цената... Exclamation 
Върнете се в началото Go down
sdsds
Про-Консул
Про-Консул
sdsds



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyПет Юли 25, 2014 9:56 pm

Маи основния принцип е цветно ли е ,копае се!Основния плюс на дигиталните е наличието на VDI.През лятото търся ~80% вечер ,тоест нямам дисплеи, разчитам на три тона, VCO,и специфичния звуков режим за разпознаване на модела ми(АТ ПРО).Като допълнение проверявам и с пинпоинт с ,които разбирам големина и форма на предмета...и колкото и глупости да написах проверката отнема 5 секунди  Very Happy През деня ,когато виждам предполагаемата проводимост на предмета ви е ясно,че прогнозата се променя към по-точна т.е.'' колкото повече толкова повече''
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyПет Юли 25, 2014 10:03 pm

Благодаря за темата, колега, надявам се да стане полезна и градивна дискусия.

Сега по темата - аз съм почитател на аналоговите апарати на Фишер, тоест на продукцията им преди да бъдат купени от First Texas Products. От години работя с Фишер 1270, който се отличава с изумителна дълбочина и дискриминация, но изисква прецизна настройка към конкретния терен - за целта съм си взел един Е-трак, който ми служи именно като помощен апарат за калибровка на Фишера. Как правя самата калибровка - първо пускам Е-трака и търся да открия дълбоко, ръждиво желязо, без да го изравям, разбира се, защото Е-трак, благодарение на технологията "SmartFind", на практика безпогрешно разпознава ръждивите железа, които са проблем на всички други марки, включително и прехваления Деус. Така, след като открия такъв ръждасял, железен боклук, пускам Фишера, правя грунд-баланс, след това отивам на мястото, където е открито ръждивото желязо и настройвам апарата да изрязва въпросния боклук, с това калибровката е извършена и почвам работа. Разбира се, периодично правя нови калибровки, защото параметрите на терена все пак се променят, тоест в различните участъци на терена минерализацията не е точно същата, както на мястото, където съм направил първата калибровка.

Някой все пак може да попита защо в крайна сметка не работя само с Е-трак? Отговорът е, че Фишер 1270 е с много по-висока скорост на възстановяване, защото е аналогов, също и много по-чувствителен, а и принципно по-дълбок. Е-трак, снабден с 45 см. антена, е малко по-дълбок от Фишера, но пък с такава антена не може да се работи на терен с разположени нагъсто железни боклуци, защото ще пропусне голям процент от цветните артефакти.

Както е посочил колегата по-горе, опитният търсач копае всеки цветен сигнал, понеже към момента няма технология, която да разграничава успешно разните цветни отпадъци от златните артефакти, които са разпръснати в доста широк диапазон по VDI-скалата, а самородките дори влизат и във VDI-зоната на желязото.

Това е моята методика на работа, ако някой има въпроси, може да пита спокойно.  Cool


Последната промяна е направена от Сельо Бангиев на Нед Юли 27, 2014 5:59 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyПет Юли 25, 2014 11:22 pm

Значи може би трябва да се уточни, какво значи цифров, това че има дисплей ли.
Аз, като непрофесионалист в сферата на схемните решения и занимавайки се любителски съм виждал само една руска схема изградена изцяло с цифрови интегрални схеми, руснаците твърдят че лови добре, но след като няма нищо известно направено, значи не е кой знае какво. Всички останали апарати са някаква аналогова-цифрова комбинация и не може да се определят еднозначно. Най разпространените балансни уреди, които използваме, също импулсните, аналоговата част преобладава и елиминирането ѝ не дава по-добри резултати. Наскоро бях попаднал на мнение на производителя на нексус, който признаваше. че най-добрия апарат и с резултати е аналоговия. Това че има дисплей и се показват числа, не означава, че процеса е изцяло цифров, резултата е цифров, но процеса, който се следи е аналогов. В крайна сметка е важен крайният резултат на детектора, как работи и дали покрива изискванията на търсача, а те не са малки, някой сменят апарати, като си мислят, че колкото по-скъп, толкова по-добър, за съжаление това не е така.

 scratch 
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyСъб Юли 26, 2014 12:12 am

Petronii написа:
Значи може би трябва да се уточни, какво значи цифров, това че има дисплей ли?


Забележката ти е много уместна и правилна, колега Петроний!

Изцяло аналогови са тези апарати, за направата на които са използвани само аналогови компоненти - дискретни електронни елементи (лампи, транзистори и т.н.) и/или аналогови интeгрални схеми. Такива апарати също могат да имат и стрелкови измервателен прибор, който играе ролята на дисплей, но си е чисто аналогов прибор, защото му се подава аналогов сигнал.

Съвременните апарати са хибридни, тоест имат аналогови и цифрови блокове, евентуално и микропроцесор, който обработва сигналите от дигиталните блокове и съответно показва нужната информация на дисплей.


Чисто дигитален детектор не знам как може да се направи, най-малкото понеже по бобините на сондата текат аналогови токове.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyСъб Юли 26, 2014 4:57 pm

Чета постовете с умиление и макар много рядко да го правя ще се включа. На първо време имам няколко въпроса :
- На някой ясно ли му е какво е аналогов сигнал и какво е цифров сигнал.
- Знаете ли какво е логически елемент и логическа функция
- Знаете ли как и с какви градивни елементи се реализират логическите елементи .

За третия въпрос ще помогна малко със следващия пост.


Последната промяна е направена от kodokan на Съб Юли 26, 2014 5:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyСъб Юли 26, 2014 5:05 pm

Petronii написа:
Значи може би трябва да се уточни, какво значи цифров, това че има дисплей ли?

Забележката ти е правилна Петроний. Схемите които работят с 2 нива на сигналите (0-лъжа, 1 - истина) ,примерно (1- високо напр. - около 5в, 0 - ниско - около 0в) се наричат цифрови схеми.  Основният им градивен елемент  е логическия елемент



Сельо Бангиев написа:

Забележката ти е много уместна и правилна, колега Петроний!

Изцяло аналогови са тези апарати, за направата на които са използвани само аналогови компоненти - дискретни електронни елементи (лампи, транзистори и т.н.) и/или аналогови интeгрални схеми. Такива апарати също могат да имат и стрелкови измервателен прибор, който играе ролята на дисплей, но си е чисто аналогов прибор, защото му се подава аналогов сигнал.

Съвременните апарати са хибридни, тоест имат аналогови и цифрови блокове, евентуално и микропроцесор, който обработва сигналите от дигиталните блокове и съответно показва нужната информация на дисплей.


Чисто дигитален детектор не знам как може да се направи, най-малкото понеже по бобините на сондата текат аналогови токове.

Преди време всички логически елементи на една цифрова схема са били направени от дискретни радиелектронни елементи - диоди, транзистори, резистори. Поради това логическите елементи са се наричали според елементната база използвана в тях :
 - резисторно-диодни  - RDL          
 - резисторно транзисторни  RTL


Цитат :
но си е чисто аналогов прибор, защото му се подава аналогов сигнал.

- има ли металдетектор на който да не се подава аналогов сигнал ?


Последната промяна е направена от kodokan на Съб Юли 26, 2014 7:58 pm; мнението е било променяно общо 7 пъти
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyСъб Юли 26, 2014 5:12 pm

След откриването на микроелектронните технологии е започнало производството на цифровите логически елементи във вид на интегрални микросхеми в един корпус. Биват:
- транзисторно - транзисторни - TTL
- емитерно - свързани - ECL
- MOS, CMOS логически елементи -
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyСъб Юли 26, 2014 5:25 pm

Така, че няма металдетектори  с изцяло цифрова(дигитална) електроника и определението дигитален металдетектор според мен е неправилно.
Както в написал Сельо Бангиев по горе(напълно съм съгласен с него и моите уважения за написаното ) няма изцяло дигитален(от digital, kоето на български си е цифров) металдетектор :

Цитирам:
"...Съвременните апарати са хибридни, тоест имат аналогови и цифрови блокове, евентуално и микропроцесор.."

В схемите на по старите детектори по един или друг начин има  някакви логически елементи(изпълняващи някаква логическа функция) реализирани както написах по горе с някаква елементна база .
В момента има подмяна на някои градивните елементи с такива които са неизмеримо по съвършеми и по малки по обем, използване  на нови технологии като микроконтролери и дисплеи .
В резултат имаме новите HI TECH металдетектори - леки,малки по обем,ергономични, с много по бърза електроника, с много повече функционални възможности, екстри и улеснения за търсача .
Поздрави !!!
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyСъб Юли 26, 2014 10:32 pm

kodokan написа:
Чета постовете с умиление и макар много рядко да го правя ще се включа. На първо време имам няколко въпроса :
- На някой ясно ли му е какво е аналогов сигнал и какво е цифров сигнал.
- Знаете ли какво е логически елемент и логическа функция
- Знаете ли как и с какви градивни елементи се реализират логическите елементи .

За третия въпрос ще помогна малко със следващия пост.

Е, поне дотолкова сме запознати, за да правим разлика и както показва самото название "цифров", дефинирани са определени нива и се позволява да се правят математически операции. Не съм чак толкова добре запознат и ако се покаже професора от Плевен да обясни и внесе малко научна основа, ще е по- добре.
Иначе може би колегата пуснал темата иска да се разграничи старите детектори без съвременни процесори, дисплей и контролери. Еспествено новите са по-добрия вариант за избор, следят се много показатели, дава се възможност за изобразяване и автоматични процеси, прецизни настройки и елиминиране на нива.

 Rolling Eyes 
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyСъб Юли 26, 2014 10:44 pm

Да, колега ,на едно мнение сме  Wink  , може би за темата :
под дигитални металдетектори да разбираме тези ,които са с микроконтролери(дисплеят си е допълнителна екстра) и аналогови са останалата част. Поздрави !
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyСъб Юли 26, 2014 11:17 pm

kodokan написа:
След откриването на микроелектронните технологии е започнало производството на цифровите логически елементи във вид на интегрални микросхеми в един корпус. Биват:
 - транзисторно - транзисторни - TTL
 - емитерно - свързани             - ECL
 - MOS, CMOS логически елементи                -


Браво,приятелю,много си напреднал!Радвам се искрено!
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 12:00 am

Petronii написа:
kodokan написа:
Чета постовете с умиление и макар много рядко да го правя ще се включа. На първо време имам няколко въпроса :
- На някой ясно ли му е какво е аналогов сигнал и какво е цифров сигнал.
- Знаете ли какво е логически елемент и логическа функция
- Знаете ли как и с какви градивни елементи се реализират логическите елементи .

За третия въпрос ще помогна малко със следващия пост.

Е, поне дотолкова сме запознати, за да правим разлика и както показва самото название "цифров", дефинирани са определени нива и се позволява да се правят математически операции. Не съм чак толкова добре запознат и ако се покаже професора от Плевен да обясни и внесе малко научна основа, ще е по- добре.
Иначе може би колегата пуснал темата иска да се разграничи старите детектори без съвременни процесори, дисплей и контролери. Еспествено новите са по-добрия вариант за избор, следят се много показатели, дава се възможност за изобразяване и автоматични процеси, прецизни настройки и елиминиране на нива.

 Rolling Eyes 


Донякъде си прав,но не съм имал предвид конкретно да правя разграничаване на едните от другите.Просто искам да чуя мненията на повече колеги в различни части на България с кой апарати са по доволни.На първото състезание което правих края на месец май в околностите на с.Бероново бях закопал на едно затворено пространство на не голяма дълбочина 10бр. метални плочки с надпис на тях БАТСЗМ направени от хром-никелова стомана/неръждавейка/.В търсенето участваха колеги и различни металдетектори.И цифрово показване на металите и само на звук.Терена беше доста замърсен откъм капачки и всякакви други боклуци.Най много плочки намери Николай от Ямбол с ХР Деус.След това установих че е копал само сигналите с показване на определената цифра,другите сигнали ги е подминавал.Наскоро на проведения събор в околностите на с.Боровци до Берковица на р.Бързия пак на затворено пространство бях закопал пак 10 плочки като този път над 5 ги бях увил със станиол и варак с цел да променя цифрите,но пак нищо не стана.Победителите пак бяха Деуса и Фишерите.Края на септември като правя събора над гр.Гурково общ.Твърдица ще мисля вече какво да слагам под земята за да имат равноправно участие всички видове модели и марки металдетектори които ще участват в състезанието.А и поляната там е доста голяма.
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 12:20 am

Kiril62 написа:
Petronii написа:
kodokan написа:
Чета постовете с умиление и макар много рядко да го правя ще се включа. На първо време имам няколко въпроса :
- На някой ясно ли му е какво е аналогов сигнал и какво е цифров сигнал.
- Знаете ли какво е логически елемент и логическа функция
- Знаете ли как и с какви градивни елементи се реализират логическите елементи .

За третия въпрос ще помогна малко със следващия пост.

Е, поне дотолкова сме запознати, за да правим разлика и както показва самото название "цифров", дефинирани са определени нива и се позволява да се правят математически операции. Не съм чак толкова добре запознат и ако се покаже професора от Плевен да обясни и внесе малко научна основа, ще е по- добре.
Иначе може би колегата пуснал темата иска да се разграничи старите детектори без съвременни процесори, дисплей и контролери. Еспествено новите са по-добрия вариант за избор, следят се много показатели, дава се възможност за изобразяване и автоматични процеси, прецизни настройки и елиминиране на нива.

 Rolling Eyes 


Донякъде си прав,но не съм имал предвид конкретно да правя разграничаване на едните от другите.Просто искам да чуя мненията на повече колеги в различни части на България с кой апарати са по доволни.На първото състезание което правих края на месец май в околностите на с.Бероново бях закопал на едно затворено пространство на не голяма дълбочина 10бр. метални плочки с надпис на тях БАТСЗМ направени от хром-никелова стомана/неръждавейка/.В търсенето участваха колеги и различни металдетектори.И цифрово показване на металите и само на звук.Терена беше доста замърсен откъм капачки и всякакви други боклуци.Най много плочки намери Николай от Ямбол с ХР Деус.След това установих че е копал само сигналите с показване на определената цифра,другите сигнали ги е подминавал.Наскоро на проведения събор в околностите на с.Боровци до Берковица на р.Бързия пак на затворено пространство бях закопал пак 10 плочки като този път над 5 ги бях увил със станиол и варак с цел да променя цифрите,но пак нищо не стана.Победителите пак бяха Деуса и Фишерите.Края на септември като правя събора над гр.Гурково общ.Твърдица ще мисля вече какво да слагам под земята за да имат равноправно участие всички видове модели и марки металдетектори които ще участват в състезанието.А и поляната там е доста голяма.

Ами това е съвсем логично да се случи, апаратите с ВДИ и добра дискриминация са с предимство на замърсено, само че има един момент, че дълбоките сигнали не могат да ги идентифицират . Малко не е било честно да заравяте стоманени плочки, не се знае дали другите са били наясно какво търсят и доколко са натегнали дискриминацията на своите апарати, при което със сигурност не биха ги чули.
За това винаги съм протестирал, когато се залагат цели, мястото да е с достатъчно площ и да не е прекалено замърсено и целите да са цветни, а не сплави. На последния събор се в Ловеч се видя, колко неудачно и мъчително може да бъде едно такова представление.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 2:06 am

Трибал-М написа:
kodokan написа:
След откриването на микроелектронните технологии е започнало производството на цифровите логически елементи във вид на интегрални микросхеми в един корпус. Биват:
 - транзисторно - транзисторни - TTL
 - емитерно - свързани             - ECL
 - MOS, CMOS логически елементи                -


Браво,приятелю,много си напреднал!Радвам се искрено!

И аз съм много щастлив, че съм успял да те зарадвам по някакъв начин ,приятелю !!! Сигурен бях, че непременно ще се включиш към темата.
Върнете се в началото Go down
Сельо Бангиев
Преторий
Преторий




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 6:14 am

Kiril62 написа:
[На първото състезание което правих края на месец май в околностите на с.Бероново бях закопал на едно затворено пространство на не голяма дълбочина 10бр. метални плочки с надпис на тях БАТСЗМ направени от хром-никелова стомана/неръждавейка/.В търсенето участваха колеги и различни металдетектори.И цифрово показване на металите и само на звук.

Такъв тип турнири са много перспективно начинание и си мисля, че България може да стане водеща страна в това отношение, а лека-полека и общественото мнение ще се изменя и няма да ни смятат за жалки имaняpи, ами ще дойде време, когато да се участва и печели такъв турнир ще бъде толкова престижно, колкото да участваш в голф или тенис турнир от най-висок ранг.

Разбира се, нужна е много работа по разработване на ясен и точен регламент за тези турнири, като за начало е добре да се почне със състезания, при които всички участници работят с един и същ модел детектор, с еднакви сонди, разбира се, като целта е да се определи кой най-добре е усвоил въпросния модел.

А състезание, при което участниците са с различни детектори, е твърде сериозно предизвикателство по отношение на регламента, понеже един ще е с Деус, друг ще е с АЦЕ 150 и ше стане все едно в някое рали един да участва с БМВ, а друг - с Москвич, тоест твърде голяма неравнопоставеност имаме в началните условия.


Последната промяна е направена от Сельо Бангиев на Нед Юли 27, 2014 8:51 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 8:07 am

kodokan написа:
Трибал-М написа:
kodokan написа:
След откриването на микроелектронните технологии е започнало производството на цифровите логически елементи във вид на интегрални микросхеми в един корпус. Биват:
 - транзисторно - транзисторни - TTL
 - емитерно - свързани             - ECL
 - MOS, CMOS логически елементи                -


Браво,приятелю,много си напреднал!Радвам се искрено!

И аз съм много щастлив, че съм успял да те зарадвам по някакъв начин ,приятелю !!! Сигурен бях, че непременно ще се включиш към темата.

Винаги се включвам,когато има какво да кажа,а щом отсреща е приятел-правя го с особено удоволствие...Ако имаш път насам,обади се ,има интересни неща за виждане...
Тук едни колеги търсят ТМ-808,твоя такъв ли беше?
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 10:52 am

Трибал-М написа:

Винаги се включвам,когато има какво да кажа,а щом отсреща е приятел-правя го с особено удоволствие...Ако имаш път насам,обади се ,има интересни неща за виждане...
Тук едни колеги търсят ТМ-808,твоя такъв ли беше?

Моят ТМ-808 го продадох преди 2 години на половин цена и беше много прав за него ,но не тук е мястото да пишем ,че оспамихме темата, извинявам се за спама и ако админите решат нека изтрият излишните постове. Ще се обадя непременно. Поздрави !!!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 11:09 am

Kiril62 написа:

Донякъде си прав,но не съм имал предвид конкретно да правя разграничаване на едните от другите.Просто искам да чуя мненията на повече колеги в различни части на България с кой апарати са по доволни.На първото състезание което правих края на месец май в околностите на с.Бероново бях закопал на едно затворено пространство на не голяма дълбочина 10бр. метални плочки с надпис на тях БАТСЗМ направени от хром-никелова стомана/неръждавейка/.В търсенето участваха колеги и различни металдетектори.И цифрово показване на металите и само на звук.Терена беше доста замърсен откъм капачки и всякакви други боклуци.Най много плочки намери Николай от Ямбол с ХР Деус.След това установих че е копал само сигналите с показване на определената цифра,другите сигнали ги е подминавал.Наскоро на проведения събор в околностите на с.Боровци до Берковица на р.Бързия пак на затворено пространство бях закопал пак 10 плочки като този път над 5 ги бях увил със станиол и варак с цел да променя цифрите,но пак нищо не стана.Победителите пак бяха Деуса и Фишерите.Края на септември като правя събора над гр.Гурково общ.Твърдица ще мисля вече какво да слагам под земята за да имат равноправно участие всички видове модели и марки металдетектори които ще участват в състезанието.А и поляната там е доста голяма.
Е да разбира се че цифровизацията е почнала с пълна пара да се реализира и в металдетектинга което е плюс в наша полза...
Деуса е 10 год. напред пред другите...
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 11:46 am


Деуса е 10 год. напред пред другите...
Защо тогава в раздел купувам -продавам всеки втори си продава Деуса ? Вероятно новите технологии и то в металдетектинга не са за всеки .
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 12:03 pm

Плюсовете на така наречените аналогови детектори са, че са:
- високо съотношение ефективност/цена
- непретенциозни
- глупакоустойчиви
- лесни за работа
- лесни за ремонт
- не по-малко ефективни от цифровите в общия случай
- двойно-тройно и повече по-евтини в общия случай
- не е нужно да им трепериш защото струват 5-6 средни заплати, като Деус например Smile

Основен недостатък:
- скучни са и няма с какво да си играеш по тях
- не дават информация за вида на метала, не че има особено голям смисъл от такава в режим дискриминация

Плюсовете на така наречените цифрови детектори са, че са:
- лъскави и модерно изглеждащи Smile
- имат една камара настройки с които можеш да си играеш
- дават подробна информация за вид на метал, почва и т.н.
- в случай, като ДЕУС предлагат голяма гъвкавост и възможности за настройка - все едно имаш няколко апарата
с различно предназначение.

Основни недостатъци:
- ниско съотношение ефективност/цена
- претенциозни
- почти неремонтируеми
- за по-сложните се изисква някакво минилано IQ и да поназнайваш английски за да им използваш възможностите, следователно не са за всеки. Тук визирам Deus, или Е-Трак например.

Като удариш накрая чертата излиза, че за масовият детекторист
добрата аналогова машина ще върши почти, ако не и същата работа, като добрата цифрова само за част от цената. И ако един ден се окаже, че хобито ти е омръзнало, или нямаш време за него и захвърлиш апарат за няколко стотака на тавана няма да те е яд, какъвто не е случая ако си купиш Деус например или някое друго хай-тек дърво за няколко бона.

Тук само ще допълня, че аз лично имам Голден Маск 4 и Деус и след като ми омръзна човъркането по настройките на деуса, който наистина е върха на сладоледа все по често предпочитам да хвана маската, защото е супер непретенциозна, после я захвърлям в гаража без да и треперя да не би нещо да и се случи Smile


Последната промяна е направена от Kolev на Нед Юли 27, 2014 12:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 12:12 pm

trakieca написа:

Деуса е 10 год. напред пред другите...
Защо тогава в раздел купувам -продавам всеки втори си продава Деуса ? Вероятно новите технологии и то в металдетектинга   не са за  всеки .

Ясно и точно съм написал заглавието на темата когато я пуснах така че спазвайте и пишете кой има наблюдение от начина на работа с различните модели и марки.Не мога да разбера толкова ли е трудно да си пише по дадено заглавие на дадена тема и да се върви в тази насока ами трябва пак да има спам.По късно темата ще се разчисти от спамовете и коментарите които не са писани по самото заглавие за да може който чете темата да добива представа какво да си взима за практикуване на хобито.Нито хваля даден модел или марка нито искам да правя реклами.Аз имам гъдулка правена ми в Шумен от Ерхан още 90-десетте години стрелкова,също така имам и Teknetics-Eurotek PRO.И двата апарата си ги ползвам според мястото и условията.Всеки си има своите плюсове и минуси.Така че важен е металдетектора ,но още по важен и оператора който го направлява и работи с него.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 12:15 pm

Като удариш накрая чертата излиза, че за масовият детекторист добрата аналогова машина ще върши почти, ако не и същата работа, като добрата цифрова само за част от цената. И ако един ден се окаже, че хобито ти е омръзнало, или нямаш време за него и захвърлиш апарат за няколко стотака на тавана няма да те е яд, какъвто не е случая ако си купиш Деус например или някое друго хай-тек дърво за няколко бона. написа:

Тези няколко бона са само 1300лв.

http://www.shop.imperio.bg/xp_deus_headphone_metalotarsach
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси EmptyНед Юли 27, 2014 12:23 pm

pechkata написа:


Тези няколко бона са само 1300лв.

http://www.shop.imperio.bg/xp_deus_headphone_metalotarsach

Абе ДЕУС без дистанционно не е ДЕУС, поне според мен. Как ще си правиш програми без дистанционно?
Върнете се в началото Go down
 
Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» руски металдетектори
» ремонт металдетектори
» ремонт на металдетектори

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Техники на търсене-
Идете на: