Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH mask Simplex lorenz Minelab маск TEKNETICS tesoro 5000 Fisher нишани голден Spectrum kupuvam Coil prodavam nexus пират deus nokta wave Майнлаб GOLD грунда miladinka врътка
 

 Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси

Go down 
+12
mdetectors.bg
comander
Kolev
trakieca
pechkata
Трибал-М
kodokan
Petronii
Сельо Бангиев
sdsds
RelicHuntingVT
Kiril62
16 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 1:21 pm

Колега Колев, ще направя една аналогия.
Каква кола караш ? По твоята логика трябва да караме Лади или Москвичи, защото са евтини и непретенциозни
Всички предпочитаме да караме западни коли с куп екстри и много мощни и по икономични. Та така е и с избора на металдетектор. Поздрави.
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 1:32 pm

kodokan написа:
Колега Колев, ще направя една аналогия.
Каква кола караш ? По твоята логика трябва да караме Лади или Москвичи, защото са евтини и непретенциозни
Всички предпочитаме да караме западни коли с куп екстри и много мощни и по икономични. Та така е и с избора на металдетектор. Поздрави.

Ами аналогията ти не е особену удачна. Аз бих направил следната - един познат има мерцедес комби дето е двайсет годишно, на един милион километра с минимална подръжка и още върви и вози, като лимузина. Човекът вика "Жалко, че не мога да си купя пак такава нова, че тази се поразтрака и поокъса. Друг познат има чистак нов Мерцедес МЛ, който за година е влизал пет пъти в сервиз, та компютър ли не му сменяха та скоростна кутия ли, пишман става човека. Според теб коя от двете цитирани коли е по-ефективна? И все пак не забравяй че не сравняваме трийсет годишни детектори с тазгодишни, а различен тип. Все едно да сравняваш базов модел на лек автомобил и такъв с всички екстри и надута цена - кой от двате е по-ефективен и по-изгоден?
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 1:54 pm

Според теб коя от двете цитирани коли е по-ефективна? Все пак не забравяй че не сравняваме трийсет годишни детектори с тазгодишни, а различен тип. Все едно да сравняваш базов модел на лек автомобил и такъв със всички екстри и надута цена - кой от двате е по-ефективен и по-изгоден? написа:

Имам Опел Кадет произв. 1985 г. - още го юркам...
Имам Уаитс ХЛТ - цифров произв. 1990г. и него юркам из чукарите...

Ама предпочитам да работя с ДЕУС - защото е 4 в 1 ...

Не че нямам др. детектори имам още 4 бр. ...
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 2:07 pm

pechkata написа:


Имам Опел Кадет произв. 1985 г. - още го юркам...
Имам Уаитс ХЛТ - цифров  произв. 1990г. и него юркам из чукарите...

Ама предпочитам да работя с ДЕУС - защото е 4 в 1 ...

Не че нямам др. детектори имам още 4 бр. ...

Няма лошо, аз също обичам хайтек играчките, също имам ДЕУС и също твърдя, че е може би най-доброто на пазара. Идеята ми беше че реалното съотношение ефективност/цена на скъпите дигитални детектори не е особено добро. Определено ако изпънеш на една нива един ДЕУС и един добър упростен аналогов апарат, хич не е сигурно кой ще извади повече и по-добри цели.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 2:12 pm

ОК - на една вълна сме...
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 2:21 pm

Деуса прави много голям кеф като се търка с него.Направо като свикшен виждаш над какво минаваш.Аз като търках с моя деус знаех каква е целта преди да я извадя още.Ако си внимателен можеш много да разбереш по звука в слушалките над какво минаваш.Ама както всяко нещо иска практика  Very Happy 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 2:47 pm

kodokan написа:
Трибал-М написа:

Винаги се включвам,когато има какво да кажа,а щом отсреща е приятел-правя го с особено удоволствие...Ако имаш път насам,обади се ,има интересни неща за виждане...
Тук едни колеги търсят ТМ-808,твоя такъв ли беше?

Моят ТМ-808 го продадох преди 2 години на половин цена и беше много прав за него ,но не тук е мястото да пишем ,че оспамихме темата, извинявам се за спама и ако админите решат нека изтрият излишните постове. Ще се обадя непременно. Поздрави !!!

И аз се извинявам за лекия спам!Но тук много не задирват за тези тънки забежки,какви по-сериозни "настъпвания на чертата се правят" от хора,задаващи правилата на поведение...
Поздрави и от мен,и много късмет на терена!
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 7:00 pm

RelicHuntingVT написа:
Деуса прави много голям кеф като се търка с него.Направо като свикшен виждаш над какво минаваш.Аз като търках с моя деус знаех каква е целта преди да я извадя още.Ако си внимателен можеш много да разбереш по звука в слушалките над какво минаваш.Ама както всяко нещо иска практика  Very Happy 

С f75 също кефа да се търка е много голям. Лек ,ергономичен, не изморява ръката и с много полезна информация на екрана.
Преди време подобно на Фишера удоволствие да работя ми доставяха също XLT и DFX на White's, но те не се справяха добре на силно орудени терени.
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 9:19 pm

На силно орудени терени индуктив баланс умира или изпада в будна кома пак било то с дисплеичи или без.Наблягаите на дълбоки машини,не на бързи и плитки с уговорката че работила на замърсено.За мен наи добрата индуктив баланс машина е продадената и то навреме.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 10:55 pm

Спор няма, че е така. Много са скъпи да му се не види пустите GPX- ове  Sad  Sad .
Дисплеят помага на орудени и минерализирани терени(орудени, а не силно орудени) с това че се вижда нивото на минерализация и стойността на грунд баланса при процедурата за грундиране на апарата.Командер ,а какво мислиш за Еурека Голд и XP GMAXX и орудените терени? Поздрави.
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyНед Юли 27, 2014 11:30 pm

За мен няма значение марката те всички са еднакви,имал сам еурека голд и беше доста по стабилна на тежка почва но пак чуваше много влагата в почвата и когато минеш на прясно зарита дупка тя издава сигнал.гледам и деуса като е издут и тои така прави.Иначе орудяването и с мултицет се мери по евтино излиза.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 9:05 am

comander написа:
На силно орудени терени индуктив баланс умира или изпада в будна кома пак било то с дисплеичи или без.Наблягаите на дълбоки машини,не на бързи и плитки с уговорката че работила на замърсено.За мен наи добрата индуктив баланс машина е продадената и то навреме.
Да за Бургаския регион това правило е важно но по нашия край на практика се получава точно обратното...
Не че няма терени за пулсаци - малко са...

 пишете по темата Спам пишете по темата Спам пишете по темата 
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 10:53 am

Не разбрах със какво спамя темата след като съм цитирал поста на Командер а в него е упоменато и цифровите детектори - цитирал съм му поста че да не го повтарям...
Ама щом Админите го приемат за спам - така да е...

И да добавя че да не стане спам - цифровите технологии много помагат на работата при пулс-индуктвните детектори
поддържат настройките на оператора на поносимо ниво при промяна на терена...
Категорично съм за цифровизацията...
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 12:59 pm

Аз имам един въпрос по-скоро към майсторите производители:
Има ли аналогов металотърсач с пинпойнтер?
Просто сега не мога да се сетя
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 2:26 pm

www.mdetectors.com написа:
Аз имам един въпрос по-скоро към майсторите производители:
Има ли аналогов металотърсач с пинпойнтер?
Просто сега не мога да се сетя

Ако под пинпоинтер визираш възможност да се центрира сондата над сигнала по звук - да, има и това са всички апарати с концентрични глави в режим No-Motion All Metal. Директно се сещам за Тесоротата Cibola и Vaquero.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 2:38 pm

Да именно, бутон за пинпойнтер!
Питпойнтери има на ДД сонди - почти всички цифрови металотърсачи го имат, но дайте ми пример с аналогов - марка и модел
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 2:40 pm

www.mdetectors.com написа:
Да именно, бутон за пинпойнтер!
Питпойнтери има на ДД сонди - почти всички цифрови металотърсачи го имат, но дайте ми пример с аналогов - марка и модел

Дадох ти Smile
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 4:59 pm

Извинявай, не съм видял!
Благодаря!
Освен Тесоро сещаш ли се за друг.
Тесоро са ми най-слабата тема по понятни причини  Very Happy
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 5:50 pm

То от новото поколение почти не останаха т.н. аналогови (без дисплей и микроконтролер). В момента се сещам за някои стари модели на фишер - Fisher 1270 например, Whites Classic, дори Minelab Musketeer май имаше. Общо взето е често срещано за старите детектори с концентрична сонда и не само сонди. На пинпойнта не му трябва микроконтролер, просто No-Motion All Metal канал.
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 7:20 pm

А, някой ще обясни ли защо само гадулките вадят гърнета, винаги съм се чудил?
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyПон Юли 28, 2014 7:47 pm

kronos555 написа:
А, някой ще обясни ли защо само гадулките вадят гърнета, винаги съм се чудил?

Щото, когато е имало още гърнета е имало само гадулки  Laughing
Иначе извън кръга на шегата, може би защото резонансните апарати са може би най-дълбоките машини в леки почви.
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyВто Юли 29, 2014 8:44 am

Minelab Relic Hawk има пинпойнт но не виждам какво предимство е това, тази функция се ползва само от много млади търсачи.Прави впечатление ,че цифровите имат по-бърза скорост на въстановяване.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyВто Юли 29, 2014 9:25 am

ivangrozni написа:
Minelab Relic Hawk има пинпойнт но не виждам какво предимство е това, тази функция се ползва само от много млади търсачи.Прави впечатление ,че цифровите имат по-бърза скорост на въстановяване.

Ако освен пинпойнтера има и дълбокомер, в орудена почва те прави по-производителен, защото ако имаш черен сигнал и в същото време е дълбок, може да е ожелезен цветен, т.е. имаш едно на ум и го копаш, ако е черно и е плитко, е ясно, че е черно и не го копаеш.
Просто си по-бърз!
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyВто Юли 29, 2014 12:34 pm

Друго голямо предимство на някои от металдетекторите с микроконтролер е аутотракинга, който следи изменеията в минерализацията на терена и автоматично донастройва грунд баланса на апарата.
Върши много добра работа в участъци с нееднородна минерализация. Поздрави.
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси   Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси - Page 2 EmptyВто Юли 29, 2014 3:14 pm

Дълбочината се определя от силата на звука, щом е тих значи дълбок и скала не ти трябва. Когато минерализацията е силна машината е с намалена чувствителност и смяната на грунда почти не се усеща ,така че и от функцията следене на грунд няма нужда.
Върнете се в началото Go down
 
Аналогови или цифрови металдетектори-плюсове и минуси
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» руски металдетектори
» ремонт металдетектори
» ремонт на металдетектори

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Техники на търсене-
Идете на: